Skocz do zawartości

Ariva 100E


Brutus1988
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

No to ja nie wiem, w czym może być problem :( Może coś z gniazdem HDMI w Arivie lub w telewizorze? Albo z kablem?

 

A mnie jeszcze jedno zastanwia. Dlaczego przy automatycznym wyszukiwaniu kanałów (Blind Scan) transpondery są u mnie wyszukiwane z jakimś dziwnym SR (27497, 27496, 29896)? Przecież SR powinien być 27500 lub 29900.

 

100er.jpg

 

Mi nie przeszkadza, że tuner wyszukuje transpondery z SR 27497 albo 27496 zamiast 27500 (ważne, że kanały na znalezionych transponderach działają normalnie :D). Ale bardzo mnie dziwi taki SR, czy to tak ma być, czy coś jest nie tak?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie,

nie jestem profesjonalistą w tych sprawach aczkolwiek jakieś pojęcie mam. Posiadam odbiornik Ferguson Ariva 100E i tv LG LED nowy. Podłączyłem tuner do tv przez kabel hdmi, sygnał był przesyłany wszystko było ok poza większością kanałów HD które się zacinały. Po jakimś czasie jak podłączyłem inny tuner żeby sprawdzić instalacje obraz stał się niewyraźny a dokładnie "śnieżył" oraz dźwięk nie był czysty. Po przepięciu kabla hdmi oraz antenowego do mojego tunera czyli do 100E sygnał przestał być przesyłany na tv pojawia się komunikat "brak sygnału". Po podłączeniu przez scarta (eurozłącze) wszystko działa ok natomiast przez hdmi niestety nie. Sprawdziłem tuner oraz kabel w innym miejscu u znajomego i wszystko było ok. Prosiłbym o pomoc w tej sparwie co może być przyczyną braku sygnału?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym strzelał, że nakładasz dwa tematy.

 

1) Zacinanie kanałów HD - masz nieprecyzyjnie ustawioną antenę satelitarną (być może wystarczy tylko poprawić skręcenie konwertera)

2) Najpierw śnieżenie (po HDMI jak rozumiem), a później całkiem brak obrazu (tylko po HDMI): mimo wszystko raczej uszkodzony przewód HDMI, ew. wypiął się z TV. Jaka długość? Inny tuner nadal działa po HDMI na tym samym TV i kablu?

 

Temat z sygnałem dotyczył raczej tylko modeli 102E, a przynajmniej nie słyszałem, żeby ktoś ze 100E to zgłaszał, ale mogę się mylić - też do sprawdzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

odpowiadając na Wasze podpowiedzi:

1. Problem który występuje w Arivie 102 raczej mnie nie dotyczy ponieważ tuner sprawdzałem u znajomego i wszystko chodziło bez problemu.

2. jeszcze raz od początku opisze sprawę z brakiem sygnału:

miałem podłączoną Arive 100E u siebie do TV gdzie zacinała się większość kanałów HD (poza TVN, TVN7, Canal +, HBO wszystkie, Cinemaxy te chodziły dobrze). Pożyczyłem od znajomego Arive 102E i po podłączeniu przez HDMI obraz był niewyraźny śnieżył i dźwięk również był z delikatnymi szumami. Odłączyłem pożyczona Arive i podłączyłem ponownie swoja 100E przez kabel HDMI i od tego momentu na mojej Arivie pokazuje się na tv brak sygnału. Ostatnio wziąłem swój kabel chyba 1,5m i tuner do znajomego i u niego wszystko działało bardzo dobrze później sprawdziliśmy jeszcze u jednego znajomego i tez było wszystko ok. Wróciłem do domu podłączyłem u siebie i znowu brak sygnału.

 

Zastanawiałem się nad jakością sygnału z anteny również aczkolwiek to nie powinno wpłynąć na podłączenie tunera przez kabel hdmi z tv. Według mnie tuner powinien sie połączyć z tv pokazać obraz startowy Arivy i Menu tunera a tu totalnie nie mam nic tylko napis brak sygnału na tv. Sprawdzałem we wszystkich gniazdach HDMI w Tv i wszędzie było to samo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przerywanie kanałów HD - moim zdaniem antena.

 

Brak obrazu po HDMI: a nie przełączyła Ci się Ariva na złą rozdzielczość/zły format? Powinno być wybrane 1080i/50, nie przypadkiem 60 (jeśli coś tam takiego jest, nie pamiętam menu). Podłącz po SCART i sprawdź ustawienia rozdzielczości w tunerze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

100E mam już ponad miesiąc i ogólnie jest ok, choć parę uwag by się znalazło :) Oglądam tylko FTA, obecnie jest do niego podpięte 12 konwerterów przez diseqc 16/1. Programów sporo, ciągle jestem na etapie przeglądania, gdzie co jest i organizowania list, więc sporo skaczę po programach, no i tak raz na tydzień zdaży się, że po przejściu na któryś z kolei program znika fonia, trzeba go wtedy zrestartować. Jak dotąd tylko raz się zawiesił, również przy zmianie programów.

Zauważyłem też ciekawą rzecz: częstotliwości niektórych transponderów na listach mają wartość różną od rzeczywistej o kilkadziesiąt MHz, ale programy z tych transponderów znajduje właściwe, tylko potem w ich parametrach są te błędne częstotliwości. Czy ktoś również to zauważył?

Jutro planuję wgrać nowy soft (2.17B3, obecnie mam poprzedni z sierpnia), ciekawe czy coś się zmieni. Zastanawiam się jednak, czy warto, bo skanowania potem będzie sporo :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam. Od dawna mam problem z częstotliwościami 12322 H i 12188 V. Mam C+. Dzisiaj leci Real - Barca w telewizji na Sportklub. Przypomniało mi się, że powinienem mieć Sportklub, jednak jak się okazało nie mam go tak samo jak Discovery Channel i jeszcze kilku innych kanałów. Wyskakuje komunikat brak sygnału. Co do anteny. Mieszkam w kamienicy i mamy jeden talerz na 3 mieszkania (potrójny konwerter bodajże), więc nie jestem pewien czy to jest wina talerza. Wszystko podłączał typ, który się na tym dobrze zna. Może mieliście podobny problem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam mam obecnie w arivie 100e to oprogramowanie

http://www.ferguson-digital.eu/pl/pobie ... .17B3.zip/ ,

jestem z niego bardzo zadowolony .Kupilem sobie sateliete finder i ustawilem antene i teraz mam sile 90 % na wszystkich kanalach a jakosc od 75% kanaly sd do nawet 85 % kanaly hd ,talerz 60 cm lekko jajowaty.Jedyna wade jaka zauwazylem od czasu wgrania softu czyli od 7 grudnia 2011 ,ze czasem znika mi glos ale bardzo rzadko i wtedy niestety musze wylaczyc dekoder zeby go odzyskac i to tyle .Nie ma problemu ,ze kanal jest zakodowany czy cos takze jak narazie chwale sobie ten soft . Szkoda ,z eten dekoder nie ma skalowania do najwyzszej rozdzielczosci 1080p a np.ten nowy ariva 102 mini ma skalowanie do 1080p i zastanawiam sie nad jego kupnem ?

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1.Odbiór kanałów wysokiej rozdzielczości (High Definition)

2.Skalowanie sygnału PAL do rozdzielczości 720p lub 1080i

3.Obsługa 32 programowalnych timerów

4.Oddzielne listy kanałów ulubionych, TV i Radio

5.Funkcja szybkiego wyszukiwania kanałów (QuickFind)

6.Obsługa teletekstu i napisów ekranowych

7.Obsługa DiSEqC 1.0, 1.1 oraz DiSEqC 1.2, USALS

8.Obsługa standardów MPEG-2, MPEG-4, MPEG-4 AVC/H.264

9.Kompatybilny z systemami DVB-S i DVB-S2

10.Czytnik kart dla płatnych telewizji

http://www.ferguson-digital.eu/pl/produ ... -100e.html

ps.chyba ze chodzi o jakies inne skalowaniw 1080p50hz:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...