Skocz do zawartości

Ariva 100E


Brutus1988
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam pytanie: jaka minimalna predkosc zapisu powinien miec pendrive przy nagrywanie obrazu w HD...? po podlaczeniu pamieci ktora posiadam moge nagrywac w SD ale jak probuje cos nagrac w HD to wyskakuje mi komunikat " USB speed too low"...musze kupic nowego pendriva i zastanawiam sie jakiego...pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

77% dla kanałów z DVB-S i 85% dla kanałów z DVB-S2. Mam wrażenie że więcej się po prostu nie da na tych modelach.

@skrzypula z mojego doświadczenia: 24 Mbit/s dla zapisu to w sam raz dla kanałów SD, ale dla HD za mało.

Po podłączeniu dysku USB (160 Mbit/s dla zapisu) zapisywał wszystko, łącznie z kanałami z bitrate powyżej 30Mbit/s

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

zaktualizowałem swój dekoder do wersji 2.15B8, i wyszukalem kanały z listy cyfra+ hd, i mam kanały ale np; opcje Eurosport i Eurosport 2 mam tylko w HD (którego nie mam wykupionego- oczywiście obrazu i dzwieku-brak) jak wyszukać kanały bym miał te z opcji sd i hd ? wcześniej miałem np; canal+ i niżej canal+hd, potem canal+film i niżej canal+film hd .itp

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

posiadam arive 100e do tej pory używałem jej tylko do podłączenia przez euro złącze w tej chwili zakupiłem tv hd i podłączyłem poprzez kabel hdmi. Wszystkie kanały nadawane w tradycyjny sposób działają dobrze a z kanałów hd działają tylko TVNHD i TVN7HD pozostałe kanały HD albo się zacinają co chwila albo wogole nie ma obrazu tylko dźwięk który również się zacina. W tej chwili mam wgrane najnowsze oprogramowanie które jest na stronie producenta. Próbowałem również przywrócić mu ustawienia fabryczne i przy tych ustawieniach tuner ma problem z odszukaniem kanałów hd znajduje tylko 3 tvn, tvn7, eurosport2 które działają prawidłowo. Czy ktoś ma jakiś pomysł co z tym fantem można zrobić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam w swoim pierwszym (i mam nadzieję, że nie ostatnim) poście. Jestem użytkownikiem Arivy 100E od miesiąca i chcę się podzielić swoimi zachwytami i żalami.

 

Arivę 100E kupowałem dla Cyfry+, a przede wszystkim z myślą o odbiorze kanałów HD. Z kartą Cyfry+ tuner chodzi bez zarzutów. Odbiór kanałów HD również nie sprawia problemów (sprawdzone na TVN HD, TVN7 HD, Ale kino+ HD, Planete+ HD, Domo+ HD, Kuchnia+ HD, Minimini+ HD, teleTOON+ HD i niekodowanym Arte HD z Hotbirda - wszystko działa jak natura chciała). Przełączanie pomiędzy kodowanymi kanałami następuje szybko (1 - 2 sekundy). Trochę się bałem tego, że tuner może się czasem zawieszać, restartować, bo przed zakupem czytałem komentarze w internecie na temat tej Arivy i kilka osób wytykało mu coś takiego. Na szczęście nic takiego się nie dzieje, po miesiącu użytkowania jeszcze ani razu mi się nie zdarzyło, żeby coś się zawiesiło :)

 

Z nagrywaniem również nie mam problemu. Nagrywam na zwykły pendrive 16 GB (w planach mam zakup jakiegoś bardziej pojemnego nośnika, bo gdy nagrywam kanały HD, to 16 GB bywa za mało). Nagrania z kanałów niekodowanych są zapisywane do pliku MPG, a z kanałów kodowanych do pliku DVR, którego nie da się odtworzyć w komputerze w żadnym odtwarzaczu, można tylko oglądać w tunerze. Ale wystarczy pobrać programek Ariva TS Tool ze strony Fergusona, który konwertuje DVR na TS, a z plikiem TS na komputerze można już robić wszystko :D

 

Posiadam telewizor HD Ready, ale mimo wszystko rozdzielczość w tunerze mam ustawioną 1080i (50Hz), a nie 720p bo jakość kanałów HD jest odrobinę lepsza przy 1080i niż przy 720p (na kanałach SD nie widać różnicy). Jakość kanałów HD jest zachwycająca, nie mam jakichkolwiek zarzutów. Z jakości kanałów SD nie jestem zbytnio zadowolony, skalowanie obrazu w Arivie 100E moim zdaniem nie jest idealne, mogłoby być lepsze :/ Przy ustawieniu w tunerze rozdzielczości 576i kanały SD wyglądają znacznie lepiej niż w 1080i czy 720p, bo przy 576i skalowania obrazu nie robi tuner, tylko mój telewizor (i robi to dużo lepiej :!: ).

 

W menu można ustawić proporcje obrazu. Do wyboru są opcje: "Automatycznie", "4:3 LB", "4:3 PS" i "16:9".

Tutaj mam ustawione "16:9", bo wtedy na kanałach SD obraz 4:3 jest wyświetlany z czarnymi pasami po bokach (co mi zdecydowanie odpowiada). Ustawienie "Automatycznie" powoduje, że obraz 4:3 jest rozciągany na całą szerokość ekranu (co mi zdecydowanie nie odpowiada).

 

W Arivie 100E jest możliwość oglądania zdjęć przez USB (na przykład z pendrive'a). Niestety, tutaj jest pewna wada, bo podczas oglądania zdjęć na ekranie są cały czas widoczne te wskazówki ("Exit", strzałeczki, liczba zdjęć w folderze).

 

001pgf.jpg

 

Nie podoba mi się to bardzo, bo te wskazówki czasem znajdują się na tle czegoś ważnego na zdjęciach, co wygląda niefajnie :/ Niestety nie znalazłem możliwości usunięcia tych wskazówek (i chyba takiej możliwości nie ma, prawda?). Dlatego z oglądania zdjęć w tunerze nie korzystam, wolę oglądać zdjęcia na komputerze.

 

Dostrzegłem jeszcze jeden mankament związany z oglądaniem zdjęć. Jeżeli w tunerze proporcje obrazu są ustawione na "16:9" (a właśnie takie ustawienie wolę, o czym wyżej już pisałem), to zdjęcia są wyświetlane w złych proporcjach. Większość swoich zdjęć robię w formacie 16:9 i są one "ściskane" do 4:3 (i wyświetlane z czarnymi pasami po bokach). Dopiero ustawienie proporcji obrazu na "Automatycznie" sprawia, że zdjęcia są wyświetlane poprawnie, na całym ekranie. Zatem chcąc oglądać zdjęcia, musiałbym za każdym razem specjalnie przestawiać proporcje obrazu na "Automatycznie".

 

Reasumując:

 

Zalety:

- Idealnie współdziałanie z kartą Cyfry+;

- Szybkie przełączanie kanałów;

- Nie zawiesza się;

- Doskonała jakość kanałów HD.

 

Wady:

- Zbyt długie włączanie się (około 8 sekund);

- Jakość skalowania kanałów SD do 720p lub 1080i mogłaby być nieco lepsza;

- Podczas oglądania zdjęć na ekranie są widoczne zbędne "śmieci";

- Przy ustawieniu proporcji obrazu na "16:9" zdjęcia są wyświetlane w złych proporcjach.

 

 

Ogólna ocena: 6/10. Nie jest ideałem (najbardziej boli nienajlepsza jakość skalowania kanałów SD :/ ), ale nie można od tak taniego tunera wymagać nie wiadomo jakich rewelacji.

 

To tyle, co miałem do napisania. Może ktoś będzie miał jakieś zastrzeżenia/sprostowania do słuszności do moich recencji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@rusticalming:

 

No tak... Sprawdziłem dopiero teraz, po twoim poście, jaką mam wersję oprogramowania w tunerze, bo wcześniej jakoś nie zawracałem tym głowy (mój błąd! :/ ). I rzeczywiście była to jakaś stara wersja z 2010 roku...

Wgrałem najnowszą wersję (2.15B8) ze strony Fergusona i teraz jest lepiej. Aż dziw, że sam na to nie wpadłem. Dzięki za radę! :)

No to teraz się podzielę tym, co nowego zauważyłem w tej wersji.

 

Rzeczywiście, nagrywa teraz w TS :D To mi się bardzo podoba! :smile:

 

W nowej wersji doszło więcej opcji dla proporcji obrazu ("16:9 panscan", "16:9 letterbox", "16:9 combined").

16:9 panscan - obcina górę i dół obrazu na kanałach SD 4:3 i zoomuje na pełny ekran (opcja może być przydatna, jeśli ktoś dużo ogląda Polsat, TV4 i inne kanały, które nie nadają w prawdziwym 16:9, a dokładają jedynie czarne pasy na górze i dole, ale jakość obrazu po takim zoomowaniu bardzo się psuje).

16:9 letterbox - wyświetla kanały SD 4:3 z czarnymi pasami po bokach.

16:9 combined - obcina górę i dół obrazu na kanałach SD 4:3, ale nie zoomuje na pełny ekran, obraz jest wyświetlany nadal z czarnymi pasami po bokach i jest zniekształcony (ściśnięty w poziomie).

 

Mam ustawione oczywiście "16:9 letterbox" (choć prawidłowo powinna się chyba nazywać "16:9 pillarbox").

Przy ustawieniu "16:9 letterbox" zdjęcia przez USB są wyświetlane w dobrych proporcjach, a nie ściśnięte do 4:3, jak było w starym oprogramowaniu. To na plus.

Niestety w nowym oprogramowaniu przy oglądaniu zdjęć też są widoczne na ekranie te znaczki ("EXIT", strzałki i liczba zdjęć w folderze). W następnej wersji oprogramowania Ferguson mógłby zrobić możliwość wyłączenia tych znaczków.

Ale tunera nie kupowałem do oglądania zdjęć, tylko do oglądania telewizji, więc to, jak wyświetla zdjęcia, jest sprawą dla mnie drugorzędną. A z telewizją na szczęście spisuje się nieźle! :brawo:

 

Na razie to są wszystkie nowości, jakie dostrzegłem w najnowszym oprogramowaniu, ale może po dłuższym testowaniu znajdę coś jeszcze.

 

Po dłuższym testowaniu wykryłem w najnowszej wersji 2.15B8 pewną wadę (ciekaw jestem, czy ktoś z was może ją potwierdzić???).

 

Zacznę może najpierw od tego, że w swoim telewizorze mam ustawioną opcję "Dopasuj do ekranu" (dostępna jest tylko na sygnale z HDMI), czyli widzę cały obraz co do piksela, telewizor nic nie obcina przy krawędziach. Bardzo sobie tę opcję chwalę.

 

Ale teraz do rzeczy.

Gdy proporcje obrazu w Arivie są ustawione jako "16:9 letterbox", to wtedy kanały HD są wyświetlane niestety trochę wadliwie... Chodzi o to, że po bokach ekranu są niewielkie czarne paski (na oko około 20 pikseli szerokości), a obraz jest przez to minimalnie ściśnięty w poziomie. Widać to na TVN HD, gdzie logo nie jest idealnym kółkiem. Natomiast kanały SD (nadające w 16:9) są wyświetlane prawidłowo: na całym ekranie. Oczywiście jeśli w telewizorze zamiast "Dopasuj do ekranu" ustawić zwykłe "16:9", to wtedy telewizor minimalnie ucina obraz z każdej strony i tych czarnych pasków na kanałach HD nie widać (tylko obraz nadal pozostaje minimalnie zniekształcony). Ale chyba nie o to chodzi... :/ Nie chcę w telewizorze rezygnować z opcji "Dopasuj do ekranu" :!:

 

Gdy proporcje obrazu w Arivie są ustawione jako "16:9 panscan", "16:9 combined" lub "Automatycznie", to wtedy kanały HD są wyświetlane prawidłowo, obraz jest na całym ekranie, a logo na TVN HD ma kształt prawdziwego kółka. Ale z tych opcji korzystać nie będę, gdyż kanały SD 4:3 są wtedy wyświetlane w sposób mi nieodpowiadający. A ciągle zmieniać te ustawienia mi się nie chce...

 

Zgłosiłem e-mailem Fergusonowi tę wadę z wyświetlaniem kanałów HD przy ustawieniu "16:9 letterbox". Przyszła odpowiedź, że uwagi zostaną przekazane do działu technicznego. Mam nadzieję, że kiedyś, kiedy się ukaże nowa wersja oprogramowania, zostanie to w niej poprawione. Przy okazji zaproponowałem zrobić możliwość wyłączenia tych znaczków z ekranu podczas przeglądania zdjęć przez USB.

 

A na razie znalazłem w internecie starszą wersję (1.06B7), którą miałem do tej pory, i wgrałem ją z powrotem. W tej wersji, gdy się ustawi proporcje obrazu w Arivie jako "16:9", przynajmniej wszystko działa prawidłowo: kanały HD mają obraz na całym ekranie, tak jak być powinno. A bez nagrywania w formacie TS przeżyję - konwersja pliku DVR do TS to żaden problem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam mam problem z wejściem HDMI przy tym tunerze, nie wyświetla mi obrazy ,ale to nie koniec poczekałem kilka minut na włączonym dekoderze przychodzę a tu obraz leci tylko nie mam dźwięku, wyłączyłem dekoder zęby sprawdzić czy będę miał głos włączam

czekam czekam czekam i nic niby telewizor widzi dekoder ale pisze brak sygnału. Sprawdzałem inne kable inne wejścia od telewizora. Niby co wejście HDMI w dekoderze mi sie zepsuło?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@fridoom:

 

A jaki masz telewizor, HD Ready czy Full HD?

 

Być może w tunerze została ustawiona rozdzielczość wideo, z którą twój telewizor sobie nie radzi (jeśli masz telewizor HD Ready, to może on nie obsługiwać rozdzielczości 1080i - niektóre telewizory HD Ready tak mają). Spróbuj nacisnąć przycisk "OPT" na pilocie, to przełączy rozdzielczość w tunerze na 576i, z którą każdy telewizor powinien sobie poradzić. Jeśli obraz się pojawi, wejdź w menu do System/System TV i ustaw tu rozdzielczość wideo na 720 p_50Hz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...