Skocz do zawartości

Ariva 100E


Brutus1988
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Mam dokładnie ten sam problem (restarty na oprogramowaniu 1.06B7i zawieszanie się na nowszym 2.x, w tym na najnowszej wersji 2.07B8).

Gdzieś czytałem o innym użytkowniku Ariva 100E, który w końcu odesłał sprzęt do serwisu i otrzymał go ponownie po poprawie oprogramowania z dobrym efektem (nie pamiętam szczegółów). Na razie dzień wolny, przed nami weekend, więc póki co chcę spróbować jeszcze coś zrobić. Może ktoś ma jakieś sugestie?

Pozdrawiam wszystkich - jako nowy uczestnik forum.

Piotr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

ja sie poddalem ale nie chce mi sie narazie oddawac do serwisu bo anteny zwyklej nie mam takze bez telewizji by bylo przez pewnie 2-3 tygodnie a narazie jest promocja w cyfrze i wszystkie kanaly sa dostepne

 

zostawilem go na oprogramowaniu 1.06B2 i na tym chodzi najstabilniej resety tak 2-3 razy dziennie lub czesciej szczególnie gdy sie szpera po liscie kanałów

co ciekawe jako ze 1.06B2 nie ma fast scana do cyfry+ HD i nie mam kanalow hd dlatego probowalem dodac je skanujac odpowiednie transpondery ale zaraz po tej czynnosci tuner znowu resetuje sie jak dziki co 2-10 min reset

skasowalem kanaly te ktore sie dodaly po przeskanowaniu transponderow i juz dziala stabilniej jest jak poprzednio swierzo po instalacji 1.06B2(nawet nie musialem kasowac calej listy)

nie wiem ale wydaje sie ze cos co wspoldziala z lista kanalow jest zrypane i jak sam skanujesz transpodery to sie rypie jeszcze bardziej, szkoda ze w fergusonie nikt ci nic nie wyjasni tylko zaraz mowia ze przyslac do serwisu i tyle... a jak to jest software to przeciez sam bym sobie to naprawil

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

mam wielką prośbę do użytkowników softu 1.06B7 mógłby ktoś zrobić mi dumpa całej listy pod cyfrę?

chciałbym wrócić do tego softu jednak nie zachowałem swojej listy(na stronie prodecenta już jej niema), a poprzez wyszukiwanie Fastscan nie znajduje mi wielu programów.

 

//informuję moderatora że pytam w tym miejscu o listę fabryczną producenta, tą która jeszcze niedawno widniała na stronie fergusona przed pojawieniem się softu 2.08B4//

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym podczas oglądania jakiegoś kanału móc podejrzeć przez epg co jest nadawane na innych kanałach. Czy na 100e istnieje taka funkcjonalność?

Mam też philipsa i przyzwyczaiłem się do takiej podstawowej funkcjonalności, a na 100e mi tego brakuje, albo nie umiem włączyć...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym podczas oglądania jakiegoś kanału móc podejrzeć przez epg co jest nadawane na innych kanałach. Czy na 100e istnieje taka funkcjonalność?

Mam też philipsa i przyzwyczaiłem się do takiej podstawowej funkcjonalności, a na 100e mi tego brakuje, albo nie umiem włączyć...

 

nie można ponieważ dekoder posiada jedną głowice

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

U mnie ma sofie 2.08B4 Zawiesza się na kanałach HD.

Instalacja wydaje się być ok.

Siła: 90

jakość 76

Wgrałem soft 1.04B7 i listę pod ten właśnie soft. Przeskanowałem TP zeby dorzucic TVP HD i teraz resetuje się co parę minut.

Wgrałem soft jeszcze raz, tym razem po kablu i dalej to samo;/ Czy to się kwalifikuje na serwis? Czy w ogóle jest nadzieja, że oni to naprawią;)? już nie mam siły na to ustrojstwo.

Czytałem, że nic się nie dzieje na sofcie 1.02B9. Szkoda tylko, że nie idzie go nigdzie znaleźć;/ jest tylko do A200;/ i co tu zrobić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie

 

Pytanko - zagwozdke mam

 

ariva 100e

oprogramowanie - zaktualizowane najnowsze ze strony fergusona

lista kanalow rowniez pobrana z tamtej strony

platforma cyfra+

 

dzis po wlaczeniu dekodera stracilem uprawnienia do wiekszosci kanalow np. 1 , 2 itp

odbieralem np viva ( czyli darmowe )

 

zadzwonilem do obslugi klienta

dowiedzailem sie ze brak uprawnien

mialem wlaczyc kanal 71 czyli national geo i czekac do 2h

niestety nic sie nie stalo

 

podjechalem z karta do dilera

nadal nowe uprawnienia

wszystko hula jak przedtem

 

dowiedzialem sie ze co 2miesiace nadawane sa uprawnienia

ale ferguson normalnie tego nie robi

 

zaproponowal jednak ze moze cos mi zmodyfikowac i bedzie ok

co mial na mysli

czy moge zrobic to sam ?

 

Pozdrawiam

Dziekuje z gory za podpowiedzi

 

P.S Czy moze ktos zgrac swoja liste kanalow cyfry hd ?

mam nowa ale tvphd wyswietla ze zakodowany...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy jest mozliwosc zmuszenia arivy zeby odtworzyla film z napisami w hd? Wmuxowalem napisy .srt do mkv ale nic nie pojawilo sie na ekranie, moze cos zrobilem zle? Model 100e. Podajcie prosze mozliwe rozwiazanie, no chyba, ze w ogole sie tego nie da zrobic. Mam najnowszy Soft.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"...raczej nie odtwarza mkv..."

 

A czytasz takie małe pliczki co są przy sofcie?

Np. w tych pliczkach jest takie oto info dla wszystkich softów ver. 2.xxx:

 

...2. Recognized multimedia file extensions are listed below.

Not all files with those extensions are playable - some files may

include not supported codecs and/or settings (for example divx).

 

- Audio files: mp1, mp2, mp3, mp3 Pro, ogg, flac, wav (PCM only)

 

- Video files containers: avi, mkv, mpeg, mpg, vob, ts, trp, mp4, dvr (default record format)

|

|-> video codec supported in containers: mpeg2, H.264 (up to 8 RF)

|-> audio codec supported in containers: mp3, aac, ac3

 

- Images files in formats: bmp, jpeg, jpg...

 

 

P.S. A TVP HD nie będzie świecić dopóki nie przeskanujesz odpowiedniej częstotliwości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem. Ale napisy obok filmu w .srt .txt? jakis inny format? Napisz najlepiej czym przerabiasz.

 

Testy przeprowadzalem na samplu filmu w hd i musze powidziec ze zdarzyl mi sie pare razy freeze obrazu - dzwiek szedl dalej. Spotkaliscie sie z czyms takim?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...