Skocz do zawartości

Ariva 100E


Brutus1988
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, od niedawna posiadam tuner Ariva 100E, wgrałem najnowszy soft, dekoder jest połączony do internetu i do portu USB wpięty dysk Samsung 640 GB zasilany z portu USB.

Dekoder wykorzystuje do ogladania C+. Z racji tego że dekoder posiada opcję PVR to chciałem co nieco kiedy nagrać. I tutaj tworzy sie problem ..

... dysk sformatowany na NTFS, Timeshift wyłączony, Typ nagrywania TS, dekoder po nagraniu: włączony. Po wybraniu godziny do nagrania dekoder wyświetla opcję REC na wyświetlaczu o zadanej godzinie i ... ... po zadanym czasie nagrania dekoder nie reaguje na klawisze funkcyjne w pilocie (działa tylko zasilanie) i nadal wyświetla REC, po wyłączeniu i włączeniu na dysku niestety nie ma nagranego programy.

 

Przy nagrywaniu podczas oglądania programu, nagrywanie działa bez problemu.

 

Gdzie może tkwić problem??

 

 

Z góry dziękuję za pomoc.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Mam znowu problem z nagrywanie. Formatuje dysk na NTFS, w dekoderze funkcja timeshift wyłączona, format zapisu pliku TS, nagrywanie z timer - włącza się REC, zapisuje na dysk. Po zapisie mam możliwość odtworzyć na dekoderze nagrany program. Po podłączeniu dysku do komputera wyskakuje takie okno z napisem, informacja

 

"G:\ALIDVRS2 odwołuje sie do lokalizacji, która jest niedostępna. Może ona znajdować sie na dysku twardym tego komputera lub w sieci.Upewnij sie że dysk jest właściwie włożony i ze ma połączenie z Internetem lub siecią, a następnie spróbuj ponownie. Jeżeli nadal nie będzie można zlokalizować informacji, być może zostały one przeniesione w inne polożenie"

 

Mam ARIVE 100E do ktorej jest podpięty dysk 640 GB Samsung zasilany przez usb. Wcześniej bez problemu nagrywało na dysk i było widoczne poprzez laptopa.

Wcześniej dekoder miałem podlączony do internetu, teraz już brak jest połącznenia. Czu to może mieć wpływ na nagrany program??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam, mam problem z arivą 100e.

Konfiguracja:

Ariva 100e,

dysk 2,5 " WD 500 GB sformatowany NTFS, zasilany przez usb,

antena cyfry+ 60 cm,

televizor samsung led fullhd,

kabel hdmi

Od roku używałem bez problemów pakiet cyfry+ bez kanałów hd. Ostatnio włączyli kanały HD i mam problem. Podczas zmiany na kanał HD lub z kanału hd na inny restartuje mi się dekoder. Problem ten występuje tylko gdy jest podłączony dysk twardy. Po odłączeniu dysku wszystko jest oki. W tunerze soft z grudnia 2011. Proszę o informacje co może być tego przyczyną.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

nie mam problemu wyłączania dekodera, ale mam zawiechy które po chwili mijają.

Natomiast co do dysku to skorzystaj z tej opcji http://www.ferguson-digital.eu/pl/pytania-i-odpowiedzi/pytania-ogolne/120-jak-sformatowaewnzny-dysk-twardy.html.

Dla mnie pomogło. Bez problemu nagrywam, odłaczam dysk, zrzucam nagrania i dysk z powrotem do dekodera i znowu nagrywanie :)

 

Mam Arive 100E,

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Ponieważ na nowych softach do Arivy jakość kanałów SD (przy ustawieniu rozdzielczości 720p lub 1080i) jest delikatnie mówiąc bolesna dla oczu i nie jestem z niej w ogóle zadowolony, wgrałem sobie dziś wieczorem na próbę stary soft 1.05B1 z 30 marca 2010 roku (dobrze, że w internecie są do znalezienia wszystkie starsze softy Arivy). Przeczytałem bowiem gdzieś tutaj na forum, że to jest ostatni soft, na którym jakość kanałów SD była wzorcowa, a później obraz był już rozmyty. No i muszę to potwierdzić: jakość na kanałach SD skalowanych do 720p lub 1080i jest na tym sofcie zadziwiająco dobra, obraz nie jest rozmyty i jest ostry jak żyleta! :brawo: Oglądam od kilku godzin i nie mogę się nadziwić, że kanały SD mogą tak pięknie wyglądać!!! Aż się nie chce teraz wracać żadnego nowszego softu.

 

Nie wiem, czy nie zostawić sobie softu 1.05B1 na stałe, bo na późniejszych softach w porównaniu z 1.05B1 kanały SD wyglądają żałośnie :/ Pewną wadą starych softów jest to, że nagrania z kanałów są robione w formacie DVR, a nie TS, ale to by się dało przeboleć, bo można łatwo i szybko konwertować pliki DVR do TS (np. programem TSDoctor). Jest też kilka innych drobnych wad, ale są nieistotne dla mnie. Najbardziej tylko jestem ciekaw, czy na tym starym sofcie sprzed dwóch lat będą jakieś problemy z przechodzeniem uprawienień Cyfry+, bo podobno bywały z tym problemy na starych softach? (chociaż, nawet jeśli są problemy z uprawnieniami, nic chyba nie stoi na przeszkodzie, aby co dwa miesiące wgrać najnowszy soft, poczekać na złapanie uprawnień na kolejne dwa miesiące i znowu wrócić do 1.05B1).

 

Gdyby jeszcze kiedyś w przyszłości Ferguson wypuścił dla Ariv nowy soft, na którym jakość skalowania kanałów SD do 720p/1080i byłaby tak dobra jak w 1.05B1...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Witam!Mam taki problem:czasami gdy wciskam przycisk ON na pilocie dekodera ariva100e by uruchomić odbiornik,wyświetla mi się komunikat BRAK SYGNAŁU.Antena 90cm jest prawidłowo ustawiona na hotbird tj.ok95% sygnału(dekoder echostar717,oraz opticum 7300ci2cx działają ok).Pomaga wyłączenie dekodera arivy z sieci na kilka godzin,po czym sygnał wraca i jest obraz jak i zarówno dzwięk.Chwilowe odłączenie od sieci i ponowne uruchomienie po kilku sekundach,bądz minutach nic nie daje.Zaś uruchamia się odbiornik po kilku godzinach,a nie po minutach,tak jak wyżej opisałem.Czy ma z was ktoś podobny problem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...
  • 1 miesiąc temu...

Od kilku dni mam małe problemy z Arivą 100E. Coraz częściej przy włączeniu odbiornik wita mnie komunikatem "Zakodowane". Po sprawdzeniu stanu karty w menu "Czytnik kart" okazuje się, że odbiornik w ogóle nie widzi żadnej karty :shock: Na szczęście zawsze pomaga wyciągnięcie karty z czytnika i włożenie jej z powrotem, wtedy działa normalnie. Ale wystarczy, że odbiornik przez kilka godzin będzie wyłączony (w stanie czuwania) i problem z niewidzeniem karty przy włączeniu zaczyna się od nowa :/ Wczoraj przypadkiem odkryłem, że na ten problem, oprócz wyciągnięcia karty i włożenia jej z powrotem, pomaga też odłączenie Arivy od prądu i ponowne włączenie - wtedy odbiornik się włącza i kartę widzi.

 

Po raz pierwszy ten problem z niewidzeniem karty przy włączeniu wystąpił około dwóch tygodni temu. Ale to był pojedynczy przypadek, więc się nim nie przejmowałem. Ale od trzech dni to się dzieje regularnie, prawie zawsze, kiedy Ariva100E pobędzie wyłączona (w trybie czuwania) przez kilka godzin). I zaczyna mnie to już bardzo denerwować :x Nie wiem, w czym może tkwić problem. Raczej w ostatnich dniach nie robiłem z Arivą nic takiego, co by mogło odbiornikowi zaszkodzić. Soft mam najnowszy (2.18B4). Próbowałem wgrywać jeden ze starszych softów, ale problem z nierozpoznawaniem karty przy włączeniu na starszym sofcie też występował. Po chwili wrociłem do najnowszego softu.

 

Uszkodzenia karty raczej nie podejrzewam, najpewniej coś zaczyna się sypać w elektronice Arivy. Na wszelki wypadek jeszcze wyciągnę dziś z piwnicy swój stary odbiornik SD i stary moduł Astona i przetestuję, czy tam też będą jakieś problemy z kartą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za radę. Tak zrobiłem. Przykleiłem z drugiej strony karty w miejscu czipu kawałek grubego papieru taśmą klejącą. Wygląda na to, że pomogło, bo od wczorajszego popołudnia problem z niewidzeniem karty przy włączaniu ani razu nie wystąpił. Oby już nie występował...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Niestety, po przyklejeniu do karty kawałka papieru problem jednak nie zniknął. Nadal od czasu do czasu odbiornik nie widział karty po włączeniu. Nie działo się to regularnie, ale się zdarzało co najmniej raz dziennie, czasami częściej. Myślę, że wcale nie chodzi o to, że karta w czytniku źle styka, tylko to coś innego, może w elektronice odbiornika. Tak jak już wcześniej pisałem: zawsze, kiedy po włączeniu odbiornik nie widział karty i pokazywał na ekranie komunikat "Zakodowane", wystarczało na chwilę odłączyć go od zasilania i podłączyć z powrotem, i kartę już widział (mimo że karty nawet nie dotykałem).

 

Ale metodą różnych prób i błędów chyba znalazłem jakieś rozwiązanie zaistniałego problemu! :smile: Wyłączyłem w menu zegarek w trybie czuwania (a od zawsze miałem go włączony - przez ponad rok doskonale zastępował mi w pokoju zwykły zegarek :D ). Odpukać, od kilku dni problem z niewidzeniem karty po włączeniu nie wystąpił ani razu! :brawo: W takim razie po prostu pozostawię zegarek wyłączony i mam nadzieję, że to rozwiąże problem już na trwały czas. Przy okazji zauważę, że z wyłączonym zegarem odbiornik w ogóle się nie grzeje, gdy jest w trybie czuwania, no i pobiera mniej prądu.

 

Szkoda mi tylko, że Ferguson już prawdopodobnie zakończył wsparcie softowe dla modeli Ariva 100/100E/120/200/210/220, bo od czerwca 2012 roku nie ukazało się nowego softu. Ale rozumiem, że w sprzedaży są nowsze modele i to one będą teraz wspierane, a stare zostaną porzucone :| Na szczęście ten ostatni soft z czerwca 2012 uważam za nadający się do użytku (kilka rzeczy bym zmienił, poprawił, ale generalnie ostatni soft nie sprawia wielkich problemów). Mam nadzieję, że Ariva 100E jeszcze przez jakiś czas mi posłuży i oby jak najdłużej ten odbiornik nadawał się do odbioru Cyfry+ (niedługo NC+).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witam! Mam taki problem: od niedawna mam Arive 100E na której próbuje odtwarzać filmy z pena które rzuciłem z kompa i dekoder odtwarza tylko ścieżkę dźwiękową filmu a obrazu już nie tylko wyświetla info o braku kodeka. Da się jakoś to zrobić i skąd wziąć ten kodek?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam Problem z ariva 100 (wersje; 2.18B6) od jakiego pół roku nie działa mi Hdmi , tzn obrazu niema.

Na euro natomiast jest.

Nie pomaga zmiana oprogramowania ani rozdzielczości obrazu w dekoderze.

Co mam zrobić? jakieś pomysły? czy opłaca się naprawiać ? (dekoder ma 2,5 roku).

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...