Skocz do zawartości

Zmiany w ofercie (kanałach Polsat Box) - czy można wypowiedzieć umowę?


Duro Hombre
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Każda zmiana określana przez platformę mianem rebrandingu powinna mieć jasne zasady i być bacznie obserwowana przez odpowiedni organ chroniący abonentów. Na ten moment tak niestety nie jest i na zmiany się nie zanosi. Mnie tak samo jak takie zagrywki albo nawet bardziej denerwuje ilość kanałów niegwarantowanych w obu platformach. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie TVN M.A. stał się HGTV, a w sieci uruchomili nowy kanał TVN Meteo. Podobnie zrobił Polsat i ZPR.

Ja bym raczej powiedział nowy stary kanał.

ZPR nie zrobił żadnego rebrandingu tylko w miejscu Eski uruchomił nowy kanał 8TV a Esce TV  zmienił parametry nadawania.To samo zrobił Polsat.Uruchomił nowy kanał Super Polsat włączając go w miejsce Polsat Sport News któremu podniósł rozdzielczość i uruchomił na nowych parametrach nadawania.

 

Klasycznym rebrandingiem to była np.zmiana TVN CNBC w TVN Biznes i Świat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mylisz się, były rebrandingi: PSN na Polsat Super (nowy kanał PSN HD) oraz Eska TV na 8TV (nowy kanał Eska TV)

Czym różnią się te kanały od swojego pierwowzoru sprzed rebrandingu ?Niczym.Zaraz pewnie napiszesz że koncesją :D

 

Operator robi wałek podmieniając jeden kanał na drugi jednocześnie uruchamiając stary kanał na nowych parametrach a Ty twierdzisz że to normalne.Skoro kanał przeszedł rebranding to jak to możliwe że nadal istnieje ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 
Szanowny Panie 

Zawiadamiamy, że zgodnie z Regulaminem świadczenia usług, Spółka zastrzega sobie prawo zastępowania programów telewizyjnych i/lub radiowych w ramach pakietu programów przez inne programy lub zmniejszenie ich liczby, jeżeli wynika to z ważnych przyczyn prawnych, technicznych, organizacyjnych lub ekonomicznych. W takim przypadku w oparciu o postanowienia § 9 ust. 4 Regulaminu świadczenia usług stanowiącego integralną część Umowy, Abonentom przysługuje prawo do rozwiązania Umowy Abonenckiej bez zachowania terminu wypowiedzenia, jednakże nie później niż do 30 dni od dnia dokonania takiej zmiany, ze skutkiem na koniec Okresu Rozliczeniowego, w którym przyjęto pisemne oświadczenie Abonenta o rozwiązaniu Umowy Abonenckiej bez zachowania terminu wypowiedzenia. 

Jednakże w analizowanym przypadku ww. postanowienia nie znajdują zastosowania. Wyjaśniamy, że Cyfrowy Polsat jest operatorem telewizji satelitarnej i w ramach usługi telewizyjnej odpowiada wobec Abonentów za zapewnienie dostępu do wybranych programów, ale nie za dostarczanie określonych w nich treści. Za treść programu wyłączną odpowiedzialność ponosi bowiem nadawca tego programu, który dysponuje pełnym prawem do programu, także w zakresie dowolnego określenia jego nazwy. 

Zaznaczamy, że program TVN Meteo Active jest udostępniany przez Spółkę wyłącznie na warunkach określonych przez ich nadawcę, który w ramach swoich uprawnień dokonał w dniu 7 stycznia 2017 r. zmiany nazwy kanału z „TVN Meteo Active” na „HG TV ”. 

Przedmiotowa zmiana nie skutkowała zatem zmianą zakresu licencji a tym samym nie uprawnia Abonentów do wypowiedzenia Umowy w szczególnym trybie z powodu zmiany zakresu świadczonych usług. 


W przypadku kontynuowania przedmiotowej sprawy prosimy nie usuwać treści poprzednich wiadomości. Zachowanie pełnej korespondencji przyśpieszy analizę zgłoszenia. 

Z poważaniem, 
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie jutro dotrze do mnie ta "miła" odpowiedź, ale dalej w tym piśmidle łamią własny regulamin,który sami stworzyli a dokładnie

§ 9 ust. 4

 

Jednakże w analizowanym przypadku ww. postanowienia nie znajdują zastosowania. Wyjaśniamy, że Cyfrowy Polsat jest operatorem telewizji satelitarnej i w ramach usługi telewizyjnej odpowiada wobec Abonentów za zapewnienie dostępu do wybranych programów, ale nie za dostarczanie określonych w nich treści. Za treść programu wyłączną odpowiedzialność ponosi bowiem nadawca tego programu, który dysponuje pełnym prawem do programu, także w zakresie dowolnego określenia jego nazwy.

bo abonenta nie obchodzi czyja była zmiana i z jakiego powodu poza zmianami odgórnie narzuconymi np.przepisami prawa.

Po za tym usunięty kanał nadal nadaje pod pierwotną nazwą i jest emitowany przez TVN :!:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pawop, jednak byłeś w małym błędzie, twierdząc że "TVN Meteo Active przeszedł rebranding, zmienił się w HGTV" i że z tego powodu nie można zerwać umowy lub jej aneksować.

Da się! :)

To może "pochwal" się szczegółami...

Czy trzeba ciągnąć za język jak małego dzieciaczka :?::?: :?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak,  aneksowałem umowę na podstawie: Warunki Oferty – „Telewizja Satelitarna dla Stałych Abonentów” z dnia 17.01.2017r. Więc oferta dla stałych abonentów jest świeża. Być może od 17 stycznia mają inne podejście w sprawie wycofania TVN Meteo Active.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli po prostu przedłużyłeś umowę w czasie jej trwania. Wszędzie tak można zrobić.

Poza tym, ja nic nie mówiłem o aneksowaniu.

Najważniejsze to, czy uznali Ci wypowiedzenie umowy bez konsekwencji, bo jeśli zaproponowali Ci aneks, to zwykłe działanie, żeby abonent się odczepił.

Edytowane przez Pawop
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można to tak nazwać, chyba większości o to chodzi, by zdobyć aneks i dodatkowe darmowe miesiące w ramach negocjacji?

 

Nie miałem problemu z aneksowaniem. Może  zrobili to "na odczepkę" - nie wiem. ;)

Edytowane przez Power
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to sie nie zdziwię że moje argumenty wraz ze zrzutem ekranowym nieco podziałały,już wtedy jak konsul do mnie dzwonił,miał problemy by mnie wystraszyć (nawet po rozmowie z kierownikiem) karami,miał CP mi przysłać odpowiedz z która chciałem zapoznać prawników i RPK,ale do dziś nic nie dotarło a tu czytam taką rewelację :!::brawo: :brawo: :brawo:

Pomogłem czy nie,ważne że im duDy zmiękły :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...