Skocz do zawartości

Zmiany w ofercie (kanałach Polsat Box) - czy można wypowiedzieć umowę?


Duro Hombre
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

to na mój gust jeśli wypowiadasz umowę 1 lutego w zwiazku ze zmiana ktorej nie akceptujesz to to tego samego dnia umowa powinna przestac obowiazywac.

i w tej sytuacji jesli 1 lutego to 1 dzien nowego okresu rozliczeniowego to za ten dzien powinienes zaplacic (1/30 abonamentu)

pewny jednak w 100% nie jestem

chyba ze dla CP tez jest wazne kiedy przyjdzie do nich pismo - tego nie wiem.

taki manewr stosuja np niektore firmy ubezpieczeniowe w przypadku ubezpieczeń nieobowiazkowych (np ac komunikacyjne) termin platnosci to np 5 ale to oznacza ze 5 ma byc na koncie firmy. ludzie o tym nie wiedza i pozniej w przypadku szkody pokazuja kwitek wplaty z dnia 5. i placz bo nie ma odszkodowania. umów się nie czyta...- offtop.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Liczy się data wpłynięcia wypowiedzenia do CP i ono powinno wpłynąć przed okresem rozliczeniowym. Proponuje je wysłać jeszcze dziś by w poniedziałek dotarło, bo 1-miesięczny okres wypowiedzenia zaczyna od najbliższego do drugiego okresu rozliczeniowego.

Jeśli twoje wypowiedzenie wpłynie po 1 lutego, to wówczas okres wypowiedzenia będzie obejmował od 1 marca do 1 kwietnia.

Tak samo się z umowami o pracę. Jeśli wypowiadasz umowę, to okres wypowiedzenia jednotygodniowy obejmuje Cię zawsze od soboty do soboty, czyli jak składasz je w poniedziałek, to teoretycznie pracujesz jeszcze w danej firmie 2 tygodnie.

Mam nadzieję, że mniej więcej jakoś to po ludzku wytłumaczyłem. Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ wally79 ma rację. W przypadku rozwiązania umowy w trybie natychmiastowym przez abonenta wg Rozdz.5, paragr.7, pkt 5 /dotyczy obecnego przypadku/ obowiązuje ona do końca Okresu Rozliczeniowego, w którym wypowiedzenie dotarło do CP /a nie do następnego Okresu jak sugerował @Artur/. Były przytaczane te przepisy na wcześniejszych stronach tego wątku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@eXtaSy W przypadku mojego wujka było tak że miał opłacony familijny do 11 lutego.Tydzień temu w czwartek dzwoniłem z pytaniem o ofertę przejścia na NCP.Nie da się ale można rozwiązać umowę i podpisać nową bo informacja o usunięcu Bbc oficjalnie potwierdzona. W piątek wysłałem wypowiedzenie z powodu Bbc a dzisiaj był telefon.Nie zmieniłem zdania i dziś usłyszałem że umowa rozwiązana od następnego okresu rozliczeniowego czyli wypomianego 11 lutego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No choc tez byłem skłonny poczekać z wypowiedzeniem do 01.02, to wysłałem dzisiaj - okres rozliczeniowy mam do 04.02:)

Dla tych którzy maja nadpłate napisze jak ja to sformułowałem i dołączyłem do wypowiedzenia:

 

Jednocześnie zwracam się z prośbą o zwrot nadpłaty z rachunku abonamentowego:..................................

Zwrot nadpłaty proszę przekazać na rachunek bankowy:..............................................

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kilka dni temu wysłałem mail przez icok, a dzisiaj priorytetem poszło wypowiedzenie. Może jak je dostaną to inaczej będa gadać, bo na taka wiadomość:

 

W związku z wycofaniem paczki kanałów BBC, rozważam rozwiązanie umowy. Czy w zamian za pozostanie w CP, moge liczyć na jakieś bonusy? Najbardziej zależy mi na wymianie dekodera Familijny f300 na PVR Sagemcom ESI-88. Czy możecie przedstawić mi ofertę lepszą od aktualnej promocji dla nowych abonentów?

 

odpisali:

 

Uprzejmie informuję, że w chwili obecnej jedyną możliwością otrzymania dekodera HD jest dokonanie jego zakupu wraz z podpisaniem nowej umowy. Zakup dekodera wiąże się z nowym obowiązkiem abonamentowym.

W przypadku pojawienia się oferty umożliwiającej wymianę dekodera na dekoder HD, zostanie ona do Pana przesłana.

Ponadto informuję, że okres podstawowy Pana Umowy kończy się 13 sierpnia 2012 roku, w związku z czym oferta nowej Umowy może zostać panu przedstawiona po ww. dacie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odpisz im że zanim wyślesz wypowiedzenie chętnie porozmawiasz z kimś z działu utrzymania.Od razu odezwie się miła pani i będzie pytać .."panie Marku czy możemy teraz rozmawiać.. albo "pani Marku może jeszcze rozważy pan naszą ofertę przed podjęciem decyzji..". Dział Utrzymania Abonenta w stosunku do zwykłej infolinii to naprawdę wyższa klasa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam dwa tunery na własność , a pani dzisiaj proponuje mi przedłużenie umowy na pakiet Mini HD w tym 2 ( dwa ) miesiące familijnego HD w cenie pakietu Mini HD i umowa na 29 miesięcy , ale żeby było jeszcze śmieszniej to zaproponowała mi tuner HD z dzierżawą po 5 złoty za miesiąc . Mówię tej pani że mam tuner HD swój kupiony na własność i jaką miał bym korzyść z faktu co miesięcznej opłaty 5 zł. dzierżawy za ich tuner , odpowiedź miłej pani

" na swoim tunerze może pan oglądać kanały dostępne z satelity , które są za darmo ,,FTA,, a nasz tuner jest nowy i bardziej nowoczesny " .

Uśmiałem się z argumentacji tej pani i jednak rozwiązuję 2 umowy ( podania wysłane z powodu BBC ) , a pakiet Mini w kwietniu zakończę .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Boże... dlaczego ktoś cały czas kasuje moje posty... wielcy moderatorzy.. prosze o nie kasowanie moich postów albo jak kasujcie choiciaż podajcie przyczynę... błagam..!

 

Pytam juz nie wiem który raz oto i dlaej nie dostałem odpowiedzi....

 

To tak.....hmm...

 

Czy w wypowiedzeniu trzeba pisać: Wypowiadam umowę zawartą w dniu 09-12-2009r między mną, tj. Imie i nazwisko

a Cyfrowym Polsatem S.A. z końcem okresu rozliczeniowego tj. 9.02.2011r

 

Mam zapłacic abonament do 9.02.2011r to muszę napisać ten ostatni dzień czy..... 8.02.2011r?

 

 

I czy jeśli mam jeszcze umowę na kanał Doscovery HD to muszę ten kanał odzielnie rozwiązywać z nim umowę?

 

 

Proszę o nie kasowanie moich postow, ja chce tylko znać odpowiedzi na te 2 pytania tylko, no ludzie chyba od tego jest to FORUM... a przegladalem ten temat od strony 65 i nie ma na te pytania odpowiedzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chodzi jak napisać, to proponuje:

 

Wypowiadam umowę zawartą w dniu 09-12-2009r między mną, tj. Imie i nazwisko

a Cyfrowym Polsatem S.Az dniem 1 lutego 2011 ze skutkiem na koniec okresu rozliczeniowego no i pozostałe dane oraz powód wypowiedzenia:)

Jak masz opłacony do 08.02 a wypowiedzenie wyslesz teraz to juz od 09.02 nie bedziesz klientem polsatu:)

Co do kanału na który masz umowe nie mam pewności ale na logike też nie bedzie problemu. Najlepiej zadzwoń, bo nie wyobrazam sobie że bedziesz odbierał 1kanł z polsatu:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oo w koincu taka odpowiedz bylo mi trzeba !! Dzieki Ci bardzo !!! naprawde!

 

To slcuhaj trzeba pisac z końcem okresu rozliczeniowego tak ale czy napisac dokladna date tj. 9.02.2011r czy nie trzeba tego pisac?

 

 

I podaj jaki dkladnie adres wyslac list..

 

 

Cyfrowy Polsat S.A.

Centrum Obsługi Klienta

Ul. Łubinowa 4a

03-878 Warszawa

 

 

ten?

 

 

Przepraszam naprawde ze tak pytam ale chce aby list doszedl do nich :smile:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To na pewno ten adres ,wyslij to poleconym z piorytetem ...A wzorów jest sporo jak i co napisać ,trzba się cofnąc pare stron i wszystko jest .

 

Radziłbym każde pismo wysyłać listem poleconym czy też priorytetem i to z poleceniem potwierdzenia odbioru bo inaczej będą twierdzić że nic nie dostali - to normalna praktyka u nich.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...