Skocz do zawartości

Samsung DSB 305G


mimik
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

@pitter To są dwa systemy NextView i i/o Link.A Ten pierwszy jest lepszy, ale faktycznie tylko w Thompsonie widziałem jego implementacje. Ten drugi to m.in Sharp i Pioneer. Niestety z reguły tylko na jednym euro - żeby było dziwniej np. w Sharpie tylko na Euro2. Ale wtedy dekoder rzeczywiście potrafi włączyć TV.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po poście kkuby postanowiłem sprawdzić jeszcze resztę eurozłącz w TV i też nic z tego. Wnioskuję więc, że albo S305G nie wysyła sygnału żeby TV sie włączył, albo mój TV ma gdzieś te 12V na nóżce nr 8, albo oba kable euro jakie mam mają fizycznie wyłączoną nóżkę nr 8, nie dopsz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tutaj raczej nie chodzi o 8-ą nóżkę Euroscarta. Wydaje mi się, że to telewizor wyrywa sygnał video (albo RGB) i wtedy następuje włączenie. Może kolega kkuba będzie mógł wyjaśnić jak to działa, na pewno ma o tym większe pojęcie niż ja. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko Thomsony automatycznie włączają i wyłączają się pod wpływem napięcia sterującego (8 pin) z urządzenia zewnętrznego.

Inne tv poprzestają na przełączeniu się na AV oraz ewentualnym przełączeniu w tryb 16/9 (napięcie sterujące 12V = 4/3, 6V = 16/9), ale NIE włączą się automatycznie.

Szkoda że ten patent Thomsona nie przyjął się bo jest to b. wygodne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten i/o link cokolwiek by to nie było nie ma nic do rzeczy. OK będę wiedział na przyszłość że Pioneer też ma 'auto-włącz' :wink:

 

Btw. niedaleko ode mnie jest fabryka pioneera, pracuje tam wielu Polaków a stawki są na poziomie płacy minimalnej. Trochę wstyd bo te plazmy pioneera do tanich nie należą. To tak na marginesie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziwne. Odkąd mam samsunga, a o tym wcześniej informowałem BOK, to raz na chwilę przywrócono mi (odkodowywano) kanał Jetix Play.

Ogólnie nie jest mi potrzebny i wcale mi to nie przeszkadza. Z czystej ciekawości zapytam, a jak jest na samsungach, u was - obecny Jetix Play?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj, 27 maja 2007, przełączając się na Polsat, na którym leciało CSI, telewizor dostawał jakiś sygnał od S305 i przełączał mi obraz w tryb 14:9, dodatkowo przesuwając cały obraz do góry o 3 "wciśnięcia klawisza UP" na pilocie. Po zmianie kanału na inny obraz przełączał się automatycznie w tryb Smart.

Parę dni temu zauważyłem też na TVN Turbo, że telewizor przełącza mi się w tryb Zoom, był to jakiś program, w którym na telewizorze 4:3 widoczne są czarne paski na górze i dole.

Wynika chyba z tego, że może w końcu polskie telewizje coś kombinują i wkrótce jak będzie lecieć film lub program w 16:9, to TV dostanie odpowiedni sygnał i się pięknie wpasuje w nasze panoramki :D

 

--

EDIT 20070528 2120

Leci "Człowiek w ogniu" na Polsacie i znowu przełącza się TV na 14:9 + parę linijek podnosi się do góry.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś podłączał samsunga przez przejściówkę scart/YUV (w menu jest odpowiednia opcja) i jakie były efekty?

 

Tak, ja mam tak skonfigurowane.

Trwało to chwile, zanim poznałem schemat takiego kabla, ale mam i działa bardzo dobrze. Po zmianie na YUV i podpieciu do LCD na wejscie YUV mam pelne kolory bez zakłóceń obraz bardzo dobry.

 

Polecam podpiecie w taki sposób, wydusza sie wszystko z tuner-a. Jest jednym z nielicznych tunerów od platform, który ma takie mozliwości za przystepną cenę.

 

Najlepiej jest na Polsat, Polsat Sport, TVN reszte kanałów lecą z mniejszym bit/rate wiec, widac przy szybkich ruchach piksele, ale to juz wina Cyfrowego Polsatu, ze ma taki sygnał źródłowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

posiadam dekoder samsung dsb-s305g.przywiozlem go z polski od irlandii.no i pojawil sie problem nie moge zlapac kanalow,a najlepsze jest to ze jak probowalem dostroic antene to mialem 90 procent sily sygnalu.konwerter i dekoder sa dobre.czy to mozliwe zeby byla wina kabla,ale gdby byla to nie lapalo by takiego sygnalu.to co moze byc tego przyczyna???prosze o szybka pomoc bo juz zaczyna sie to robic meczace.dekoder lezy juz z3 tygodni i nic.nie wiem jaka moze byc przyczyna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dekoder samsung uzywal juz od okolo pol roku i jestem z niego bardzi zadowolony. pocztakowo denerwujacym problemem bylo zanikajace EPG na knalachy TVN, ale problem ten zostal juz wyeliminowany. jako najwiekszy plus tego dekodera dostrzegam pilotswietne dopasowanie klawiszy i mozliwosc zmiany kanalu z praktycznie kazdej pozycji) i prostote obslugi. tuner ponaddto niezawodny, nie zawiesza sie nie przegrzewa, poprostu cacko. niektorym przeszkadza brak wyswietlacza z numerem kanalu, jak dla mnie jest to calkowicie zbedne. bardziej cenie sobie niezawodnosc i szybkosc dzialania i to wlasnie otrzymuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...