Skocz do zawartości

DVB-T Zachodniopomorskie


Fishburger
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Potwierdzam odbiór na częstotliwości 786 Mhz, kanał 60 Mux 3 w Koszalinie - okolica ul. Kołłątaja. Odbiór na hybrydowej karcie Leadtek Winfast DTV2000H. Za antenę posłużył mi kabelek od anteny radiowej z przerobioną wtyczką. Moc sygnału 76/100, jakość 89/100. Przy optymalnym ustawieniu kabelków bitrate wystarcza nawet dla TVP 2 HD. Niestety na tym zestawie nie jestem w stanie złapać już nic więcej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drucik + odpowiednie ustawienie drucika. Musiałem się trochę nagimnastykować, żeby sygnał o tych parametrach był stabilny i nie zanikał. W sumie to robiłem to dla sportu bo mam kablówkę, ale zastanawiam się jaki byłby efekt z anteną wewnętrzną. Nasuwa mi się też pytanie czemu nie są doświetlane pozostałe Muxy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Bo za doświetlenia odpowiadają operatorzy multipleksów, czyli nadawcy obecni na tych multipleksach. :) Najwyraźniej operatorom MUX-1 i MUX-2 nie chce się, nie opłaca się doświetlać. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem tak, nie jestem specjalistą od sygnałów, ale dziwi mnie fakt, że skoro wszystkie muxy nadają z Gołogóry doświetlany jest tylko ten trzeci. Nie mam do nikogo o to pretensji to tylko zwykła ciekawość. Może faktycznie komuś się to nie opłaca. Drugie pytanie mam takie czy wie ktoś cokolwiek o antenach zbiorczych na Przylesiu? Mam kabel od kablówki oraz takie duże stare gniazdo podobno od starej anteny zbiorczej, ale kiedyś sprawdzałem i na analogu nic nie łapało. Nie wiem jaka jest polityka tej spółdzielni wobec anten zbiorczych zwłaszcza, że na dachach nie ma po nich śladu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Niski bitrate, bowiem Niemcy poszły w kierunku rozwijania sieci do odbioru mobilnego. Dzięki sieci doświetleń, znajdujących się w niemal każdej wiosce czy dzielnicy, uzyskano możliwość odbioru na przysłowiowym drucie, a niektórzy producenci telefonów chwalą się nawet obsługą DVB-T. Cała sieć działa w 16QAM, co z jednej strony poprawia znacząco odbiór w porównaniu do naszego 64QAM, ale z drugiej strony ogranicza pasmo, dlatego jakość jest taka jaka jest.

 

U nas nadawcy komercyjni poszli w inną stronę, a telewizja mobilna ogranicza się do gęstej sieci nadajników MUX3 i miejskich nadajników TV Mobilnej. No i oczywiście testów Czwórki na Wizji w DAB+ w paru miastach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...