Skocz do zawartości

DVB-T Zachodniopomorskie


Fishburger
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie! Faktycznie TVP 1 i TVP 2 odbierają już w HD, jednak mam problem z ustawieniem ich - otóż włączyłem progamowanie automatyczne i wyszukało mi programy z MUX 1 w tym m.in. TVP 1 w HD i ESKA TV których wcześniej nie miałem, jednak TVP2 pozostało w poprzedniej formie czyli SD, jeśli ustawie ręcznie TVP 2 HD który jest na MUX 3, TVP 1 HD zmienia się na TVP 1 SD. Proszę mnie poprawić jeśli źle coś robię lub rozumuję! PZDR

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety nie mam takiej możliwości, mam dekoder wbudowany w moim telewizorze - TOSHIBA, i moge jedynie wybrać kanał (w tym przypadku 41 na ktorym jest TVP 1 HD lub kanał 49 gdzie jest TVP 2 HD). Do tej pory nie udało mi się dojść jak to zrobić, mam albo TVP 1 HD i zwykłą "dwójkę", albo odwrotnie, szkoda ze oba te programy nie są na jednym kanale.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety nie mam takiej możliwości, mam dekoder wbudowany w moim telewizorze - TOSHIBA, i moge jedynie wybrać kanał (w tym przypadku 41 na ktorym jest TVP 1 HD lub kanał 49 gdzie jest TVP 2 HD). Do tej pory nie udało mi się dojść jak to zrobić, mam albo TVP 1 HD i zwykłą "dwójkę", albo odwrotnie, szkoda ze oba te programy nie są na jednym kanale.

Każdy TV z wbudowanym tunerem DVB-T ma możliwość usunięcia wszystkich kanałów cyfrowych i ponownego ich zainstalowania . Robisz coś nie tak , jak powinno się robić . Przeczytaj dokładnie instrukcję i problem sam się rozwiąże . Wyszukiwanie ręczne czy z automatyczne zawsze wykasuje poprzednio zapisane kanały . Wyszukiwanie ręczne - wpisujesz numer kanału 41 i przeszukujesz , następnie kanał 49 i to samo , kanały będą ustawione muxami i wtedy ustawiasz je w swojej kolejności .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś postanowiłem po raz kolejny zająć się moim problemem z jednoczesnym ustawieniem TVP1 HD i TVP2 HD i google uświadomiło mi że nie jestem odosobniony ze swoim problemem, dla zainteresowanych podaje link: http://forum.emitel.pl/viewtopic.php?f=47&t=4362 . Okazuje się że problem który posiadam został już całkiem mocno nagłośniony, nawet EMITEL wydał swoje oświadczenie w tej sprawie:

 

"Problemy mogą wynikać z nierozpoznawania przez niektóre odbiorniki takich samych programów TVP w jakości SD i HD, które obecnie są nadawane z identycznym parametrem SID. Dodatkowo należy mieć na uwadze, że odbiorniki SD nie są w stanie poprawnie odbierać programów w jakości HD. Takie odbiorniki nie spełniają wymagań określonych w Rozp. M.I. z dnia 18 grudnia 2009 roku, Dziennik Ustaw Nr 221, Poz. 1742."

 

Po przeczytaniu całego wątku rozwiązałem swój problem - jeden z użytkowników posiadający telewizor marki PHILIPS pisał o tym że pomogła mu zmiana kraju na Włochy i ponowne programowanie kanałów, w mojej TOSHIBIE takie rozwiązanie również okazało się skuteczne, po wyszukaniu TV "zapytał się" które z dublujących programów ma mieć pierwszeństwo w nadawaniu i pozostało mi tylko wybrać kanały HD.Pozdrawiam i mam nadzieję że moja informacja przyda się komuś z podobnym problemem. :smile:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Wczoraj i dzisiaj mux 1 ze Slawoborza miał niestabilny sygnał .np. Jakość 90 % ,a Jakiś czas pózniej 40-50% ,spadki do 20 % , a także spadki do zera ,przez kilkanaście minut brak sygnału i to nie podczas jakiejs nawałnicy tylko to działo sie jak juz sie wypogodzilo . Nie mówię o odbiorze koło Szczecina podczas tropo tylko o odbiorze koło Kołobrzegu.Mux 2 w tym czasie normalnie lapalo . Dzisiaj przed południem podobna sytuacja zaczęła sie dziać tez z muxem 2 .Analog w tym czasie normalnie odbierał.

Antena takiego typu: http://www.dipol.com.pl/antena_telewizy ... _A5060.htm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Awarii pewnie nie było, a wahania sygnału na tego typu antenach czasami się zdarzają. Warto spróbować różnych ustawień tejże anteny — pionowo, poziomo, przodem, tyłem, bokiem, a nawet ukosem. Sam mam podobną i po wielu próbach wyszło na to, że u mnie najlepiej, najstabilniej działa ona w ustawieniu "do góry nogami".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wahania sygnału na tego typu antenach czasami się zdarzają

Sygnał analogowych był wtedy cały czas taki sam,tylko z cyfrowymi występował ten problem.

 

Warto spróbować różnych ustawień tejże anteny — pionowo, poziomo, przodem, tyłem, bokiem,

Antena już wcześniej była ustawiona tak aby w analogu był jak najlepszy obraz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...