Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Dlaczego ten program realizowany jest dzisiaj ze studia „Wiadomości”? Czyżby był remont studia?

 

PS. Dobrze by było, jakby wszystko nowe w TVP było w HD, a za dwadzieścia lat w 4K, a za czterdzieści lat w 8K.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akurat w publicznej The Voice of Poland było jednym świetnym talent show. JEDYNYM. Gwiazdy tańczą na lodzie - badziewie, do tego Doda w jury... Superstarcie - pomysł dobry, ale wykonanie... /i czas - wprowadzili go za wcześnie. Powinni wiosną/

 

Mnie zastanawia to, co dadzą wiosną. Oby nie powtórki powtórek powtórek kabaretów sprzed kilkunastu miesięcy. Oby także nie "Pies szuka domu"....

 

pauulo - może i tak. Tylko że kabaretów masz multum codziennie. A muzyki mało. Koncerty w sobotnie noce. Na niedzielę nawet pasuje - zamiast milionowych powtórek kabaretów.

 

 

Nie oglądałem nigdy całego odcinka tego The Voice of Poland, ale po tym co widziałem też mi się wydaję, że jest to talent show trzymający poziom. Kilka razy widziałem na YouTube występy z tego programu i były wykonywane często dobre utwory.

 

Trzeba też rozdzielić show na programy talent show, gdzie startują zwykli ludzie i na celebrity show, gdzie udział biorą celebryci. Do tych pierwszych programów nawet nic nie mam. Nie przepadam, nie oglądam, ale rozumiem, że ktoś lubi. Natomiast jeśli chodzi o tę drugą grupę programów, to wygląda to zdecydowanie gorzej. Jest tam aż śmierdząca komercja, przesadna cukierkowatość, infantylność, a często po prostu głupota. Do tego najczęściej niski poziom, bo o ile do takiego The Voice of Poland przychodzą uczestnicy, którzy marzą o śpiewaniu i pracują w tym kierunku, o tyle celebryci często są zapraszani tylko dlatego, że są znani, nie zaś z tego powodu, że są dobrzy w danej dziedzinie. Gdzieś słyszałem, że bodaj w Polsacie ma być program, w którym celebryci będą skakać do wody. Kiedy dowiedziałem się kto będzie w jury, bardzo mnie to zmartwiło. Bowiem będą to Otylia Jędrzejczak (to mnie jakoś nie dziwi), Tomasz Zimoch (też mnie to nie dziwi aż tak bardzo, choć szkoda, że tak dobry radiowiec idzie w tym kierunku, chyba sodówka mu uderza w wyniku popularności) i Danuta Stenka. Dla nie jest to coś nie do pomyślenia. Tak uznana aktorka w jury tak głupiego programu. Szkoda, że tacy ludzie angażują się w takie projekty. Co do programów w TVP trzeba mimo wszystko przyznać, że jest sporo dobrych programów w TVP 1 i 2. W tym sensie, że zdecydowanie więcej niż w Polsacie i TVN. Często można trafić na coś ciekawego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Polak: Przypomniał mi się program „Superstarcie”, w którym gwiazdy musiały się uczyć śpiewać dany gatunek muzyczny w 7 dni. W prawdziwym świecie jest to prawie niemożliwe, np. nauka dobrego wykonania jazzu może trwać rok, a opery nawet kilka lat. Gwiazdy w nim śpiewały z podobną jakością, nie było nikogo, kto by śpiewał gorzej, ale i tak uczestnicy odpadali. Na tym polega czysta marketingowość, która silnie psuje prestiż medium publicznego.

 

Wszystkie programy typu talent show, dla ludu i celebrytów, to programy komercyjne, niegodne medium publicznego. Trzeba je zastąpić rewiami wysokiej klasy, jeśli będą na to pieniądze, nieważne skąd.

 

Ciekawe rzeczy w TVP to prawda, czasem wybucha u mnie ciekawość, szczególnie, gdy oglądam np. magazyny reporterów i programy informacyjne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się, że ramówka mediów publicznych powinna być całkiem inna niż kanałów komercyjnych. TVP ma dwa kanały, które w całości są przeznaczone na wartościowe programy, tj. Kulturę i Historię. Natomiast na TVP 1 i 2 można obejrzeć dokumenty, Kocham Kino, Made in Polska, programy przyrodnicze, czy od czasu do czasu dobre filmy i zagraniczne seriale, ale najczęściej późnym wieczorem lub nocą. Chociaż oczywiście są wyjątki, bo programy przyrodnicze są po południu, a Teatr Telewizji w poniedziałki o najlepszej porze. Narzekam często na TVP, ale i tak wolę ją od Polsatu i TVN-u.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego ten program realizowany jest dzisiaj ze studia „Wiadomości”? Czyżby był remont studia?

 

Najlepiej "Panoramę" w całości przenieść do studia "Wiadomości". Teraz jest najlepszy moment na taką operację. Nie ma potrzeby tworzenia nowej oprawy dla programu. "Wiadomości" i "Panorama" się nie gryzą, więc spokojnie mogą być realizowane w tym samym studiu z zachowaniem tej samej scenografii, można upodobnić oprawę graficzną. Po co osobne studio? Po co mnożenie kosztów? Tak samo powinno być z "Teleexpressem", jeśli już ten program musi być.

 

P.S. Jakiś czas temu zapowiedziano, że "Panorama" zyska nową scenografię i oprawę, była o tym mowa przy okazji debiutu nowej czołówki "Wiadomości".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panorama - bardzo dobrze, że w końcu wymienią te kamery. Wstyd trochę, by w 2015 roku program był emitowany w żałosnej jakości.

 

IPB - z Panoramy to można się czasem więcej dowiedzieć od Wiadomości, kiedy mają specjalne wydania. Więcej się wtedy dowiaduję z Panoramy. Po co ją likwidować?

 

Jutro Telekamery. Zobaczymy, jak to zrobią, zwłaszcza, że puszczą galę z opóżnieniem i w dodatku nie na żywo. Dziwnie będzie się oglądać znając wyniki w kategoriach....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"opóżnieniem i w dodatku nie na żywo" Pierwsze już wyklucza drugie. Śmieszne jest to, że cieszymy się że TVP chwilowo daje program w jakości SD, zamiast jak zwykle w LD. W 2015 TVP nadal nie pokazuje żadnego programu informacyjnego w jakości HD. Tu raczej należy płakać, niż cieszyć się z chwilowej pewnie poprawy jakości Panoramy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy „Panorama”, „Jeden z dziesięciu”, „Teleexpress” i „Jaka to melodia?” to wszystkie programy w TVP, które są kręcone na kamerach analogowych?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

widz666 - z opóżnieniem, bo gala chyba się zacznie o 20:00. A TVP2 woli dać "Barwy szczęścia" i "M jak miłość" /hity/. Jakbym się machnął to przepraszam. O 21:40 to już będzie jasne kto wygrał w połowie kategorii. Wolałem galę na żywo, no ale... Byleby nie odwalili takiej chały jak ostatnio - wszystkie nagrody dla siebie i autopromocja Bitwy na głosy.

 

Jeden z dziesięciu ma dobrą jakość. Dla mnie to jest HD. Pozostałe pozycje już nie są w HD - najgorzej wypadają właśnie "Panorama" i "Jaka to melodia". Chociaż przez to, że przenieśli Panoramę do studia Wiadomości /na kilka dni/ już jakość skoczyła w górę. I oby tak zostało nawet po zmianie oprawy i m.i.n. miksera.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kilka razy mi się wydawało, że już jest w HD. No ale skoro piszesz "grafika w SD", no to dalej nie przeszli. Może od nowej serii, która od 2 marca?

 

wislok - a ja będę śledził wyniki. A potem obejrzę nimo wszystko. Na razie na plus to duet Torbicka-Żmijewski jako prowadzący. Trochę dziwnie się będzie oglądało, no ale cóż.

 

Zobaczymy co dzisiaj z Panoramą. Skoro dzisiaj polepszyła się jakość "Agrobiznesu", to może i Panorama wróci do swojego studia? I jakość z niego będzie taka jak w weekend? Zobaczymy o 18:00...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ktoś oglądał te telekamery? Na stronie internetowej TVP BEZCZELNIE kłamali - "trwa transmisja". Jaka transmisja? To była retransmisja!

 

Prowadzenie jak zwykle bardzo dobre, podobnie jak i realizacja. Ale już nagrody... Na plus jedynie Tadeusz Sznuk /po raz trzeci!/, no i może kanały tematyczne. Ale nagroda specjalna dla TVP Seriale? "Rolnik szuka żony" najlepszy program rozrywkowy? Kto głosował?

 

Piszę tutaj, bo nie znalazłem tematu dla Telekamer 2015.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja także. Ale jest wątek w Hyde Parku już na temat Telekamer.

 

Cieszy mnie, że pokazali CAŁOŚĆ. Pamiętam dalej rok 2011 i niepokazanie Telekamer dla stacji tematycznych - ważniejsze były reklamy. Ponadto TVP nie promowała się nachalnie. Moim zdaniem Telekamery powinny dalej być emitowane w TVP2. /tylko na żywo!/ A jakie jest Wasze zdanie? Czy za rok obejrzymy galę czy nie?

 

http://centruminformacji.tvp.pl/1880674 ... sukces-tvp - w ostatnim zdaniu jest oglądalność. Prawie 3 mln 500 tys. widzów to całkiem sporo, jednak nie aż tak jak kiedyś.

 

W soboty zamiast rozrywki typu kabarety o 20:05 filmy fabularne - jakaś alternatywa dla seriali i widowisk rozrywkowych - mały + dla Dwójki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za informację.

 

7 marca o 20:05 w Dwójce "Piraci z Karaibów: Klątwa Czarnej Perły". Czyżby cała seria filmów w Dwójce? 14.03. jest ten sam tytuł, ale dopiero dzisiaj wstawili ramówki na kolejny tydzień, więc to jeszcze poprawią.

 

http://centruminformacji.tvp.pl/1883168 ... uka-w-tvp2 - od kiedy 17:25 to pora wysokiej oglądalności? W dodatku dubluje się z Jaką to melodią w Jedynce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...