Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Dzisiejszy post w stałym codziennym cyklu od Koła fortuny właśnie rozpocznę.

Coś tak czułem, że wyląduje w niedzielę 10 września. To na pewno lepsze niż kolejna powtórka Rodzinki.pl. W dodatku pora jest idealna - w sam raz po Familiadzie, która dalej gromadzi rzesze widzów. Coś czuję, że będzie spora oglądalność. No i jeszcze Strasburger by zaprosił na koniec swojego teleturnieju na nowe Koło, byłoby świetnie. Więc wszystko wskazuje na codzienną emisję, z jednej strony OK, ale z drugiej, czy by nie doszło do szybkiego wyekspolatowania formatu?

W programie dla prasy z kolei prawidłowe oznaczenia - odc. 1 s. 3. Żeby nie było, że serii 1992-1998 i 2007-2009 nie było.

 

A 3 września o 14:45 znów kabarety. :\ Taśmy niech schowają i niech TVP Rozrywka puszcza tych powtórek ile wiezie. Dwójce nic te powtórki nie dają. W ogóle nie wchodzą do TOP 20 i dobrze, bo ileż można te same skecze oglądać.

 

Jeżeli Agata Passent nadzoruje przygotowania do serialu, które są już zaawansowane, to znaczy, że nie wyjdzie badziewie, tylko liczę na porządną produkcję. Trzeba dobrać odpowiednich bohaterów, odpowiedni scenariusz, wszystkie najważniejsze wydarzenia z jej życia. Przyznam się szczerze, że czekam już na ten serial. Kto wie, może pojawi się on już wiosną?

 

Okazuje się, że premiera Miasta skarbów 14 września nie jest taka pewna. Dziś zmienili bowiem ramówkę i w zamian mamy inny serial fabularny. Co, kolejne opóżnienie czy to jakiś błąd? Dodam, że już lecą zwiastuny.

 

A tak niewiele się dzieje. Może jutro dowiemy się więcej, wszak konferencja ramówkowa TVP.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I tak się chyba stanie. Na 10 września o 14:40 jest wpisany pierwszy odcinek "Koła fortuny".

 

http://www.tvp.pl/prasa/programTVP2/p0910_T2D.txt

Na 9 września o tej porze też jest wpisany tej samej długości program rozrywkowy, może to też jest Koło Fortuny, kto wie ;)

 

W dodatku w tygodniu też są emisje. O 16:30. Chyba też premierowe  Naprawdę TVP, program ma być emitowany 7 razy w tygodniu? Przecież to byłoby straszne wyeksploatowanie formatu. Mam nadzieję, że to jest błąd i zostanie usunięty.  Niemniej, 14:40 po "Familiadzie" w weekend  to dobra godzina.

 

Skoro Passent już pracuje przy serialu o Osieckiej, to kaszany nie będzie. Powinna wyjść bardzo dobra produkcja :)

 

A propos "Pod wspólnym niebem", zdania nie zmieniam, aczkolwiek plus, że odwlekli premierę o tydzień (?). Tyle dobrze, mam nadzieję, że źle nie będzie jednak, aczkolwiek też najlepiej nie będzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież córka nie pozwoli sobie żeby o matce źle mówiono. To oczywiste. A wiadomo, w jakim stopniu to nadzorowanie może się odbywać? Bo może być tak, że pani Passent dostanie co najwyżej scenariusz do wglądu i tyle nadzoru będzie, a serial i tak będzie wyglądać tak jak sobie twórcy tego zażyczą. Może też być to taki nieco bardziej inwazyjny sposób, na zasadzie możliwości wtrącania się we wszystko, co się da. A to nie jest za bardzo korzystne, jeśli tworzy się coś o kimś znanym, kto nie żyje (i to nie tylko seriali dotyczy, książek także, czytałem ostatnio biografię Kapuścińskiego w pełnym wydaniu i tam trochę jest o ingerencjach wdowy po reporterze w tekst biografii).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo to nie ona by to pokazywała w serialu, tylko twórcy. Passent jest tylko nadzorczynią, a jest jeszcze coś takiego jak wizja reżysera i scenarzysty. Jeśliby w tej kwestii się to nie zazębiało, to może to nie być pokazane. Zresztą i tak pewnie będzie większy nacisk kładziony na życie artystyczne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj w "Wiadomościach" TVP1 w materiale o jesiennej ramówce zobaczyliśmy logo reaktywowanego "Koła Fortuny:

 

 

DIA6viLXcAE-kg_.jpg

 

 

Szczerze mówiąc, nie ma za bardzo szału, jeżeli chodzi o logo. W dalszej częsci tej zajawki był Brzoza, uśmiechnięta Krzan i oboje. Zrobiony w greenboksie, ale to szczegół.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A propos zmiany ramówki, o której pisał @maciejolek - prawdopodobnie szykowali się na Legię w LE, ale Legia nie przebrnęła dwumeczu z Tyraspolem :shock: i Miasto skarbów chyba jednak niezagrożone. Jedynym zagrożeniem dla premiery 14 września mogą być już tylko obsuwy w zdjęciach lub widzimisię zarządu TVP...

Edytowane przez lukis90el
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zacznę może od meczu Legii. Chciałem napisać, że zdziwiłem się, że nie ma transmisji meczu rewanżowego.

Myslałem, że TVP znów zaspała, ale nie, próbowali wynegocjować prawa, ale się niestety nie udało - http://centruminformacji.tvp.pl/33718902/brak-transmisji-z-meczu-sheriff-tyraspol-legia-warszawa

Przynajmniej negocjowali. Chociaż mecz był w radiu.

 

Co do Koła fortuny - oj, przypomina mi to wersję rosyjską /jak i czołówka/. A prezes Kurski w TVP Info powiedział, że odcinki będą godzinne. Na razie jednak takich zmian nie widać. Czyli szykuje nam się jarmark jak w Rosji...

Aha - w soboty nie będzie programu, bo 23 września już jest wpisane "Było nie minęło". Jeżeli więc tak, to co o 11:20?

 

No właśnie. Odpadnięcie Legii to szok, ale to dobrze zrobiło dla serialu. Nie będzie dzięki temu żadnej obsuwy. Dziś serial wrócił do ramówki i jest niezagrożony.

 

A tak w tygodniu 18-24 września nic ciekawego, no poza The Voice w niedzielę.

 

Jutro napiszę więcej o jesieni w Dwójce /no chyba że ktoś mnie ubiegnie.../

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie trochę inaczej Maćku, Kurski potwierdził godzinę emisji, a nie, że odcinki będą godzinne ;) Odcinki będą trwały 25-30 minut. Również jest w komunikacie napisane, że program będzie dynamiczny, że będą dwie indywidualności, a dalej pojawia się taki oto cytat o duecie: "Wprowadzą do programu wigor i pozytywne wibracje. ". Mam nadzieję, że to nie jest pusty PR i to będzie prawda! :mrgreen: A tak swoją drogą, czy pan Pijanowski nie wprowadzał wigoru razem z Magdą i pozytywnych wibracji, czy Tyniec z Lewandowską nie wprowadzali? A no właśnie :razz:

 

W komunikacie TVP2 o ramówce jesiennej wszystko fajnie, bo napisali o nowych serialach, o tym, że "Pytanie na śniadanie" ma 15-lecie, a nie napisali o tym, że 1 z 10 ma setną edycję. Mam wrażenie, że tu trochę nie doceniono pana Tadeusza i samego programu, który od 23 lat zajmuje miejsce w ramówce i ma dużą popularność. Wielka szkoda. 

 

A propos randek taki cytat "Średnia oglądalność poszczególnych odcinków cyklu wyniosła ponad milion widzów, a społeczność ponad 15 tys. internautów na bieżąco obserwowała i komentowała poczynania randkujących par. " Chodzi o społeczność komentującą program na żywo, przez co ich komentarze lądowały na antenie? O to chodzi? Bo trochę nie rozumiem, mogli doprecyzować, że chodzi o Facebook, albo Twitter. 

 

Jeżeli chodzi o Pnś, najbardziej ciekawi mnie cykl "Kochamy telewizję", gdzie będą komentować programy archiwalne TVP ich bohaterowie i twórcy. Ciekawe co wpadnie - Studio 2, jakieś inne teleturnieje np. Magia liter albo Va Banque, czy coś? To mnie najbardziej ciekawi  :) Ten cykl pewnie z okazji tegorocznych 65 urodzin TVP.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurski i reszta jego braci z latającego cyrku przy Woronicza chyba kompletnie zatrzymali się gdzieś w okolicy połowy lat 2000. To są właśnie te propozycje, które powalą Polaków na kolana? Realizacja projektu narodowej telewizji dzięki takim manewrom musi jeszcze trochę poczekać, tak mi się zdaje. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To się walnąłem we wczorajszym wpisie. Chodziło o godzinny blok teleturniejowy w niedzielę i to może wypalić. Legendarne teleturnieje, z których jeden cały czas ma wysoką oglądalność, a drugi wraca po latach. Może być wielki sukces oglądalnościowy chociaż w niedzielę...

 

I tu wracam do Koła fortuny osobno. Też trochę głupio, że pon-pt i w niedziele. Tak jakby zapomnieli o sobocie. Chyba, że docelowo tak miało być. Emil - ale innej pory nie mieli w dni powszednie? Jakby miała być 17:30, to musieliby ten turecki serial przesunąć wcześniej. O 18:00 też nie, bo Panorama. Dalej też nie, bo 1 z 10. I dalej też nie, bo główne Wiadomości w TVP1. Powtórka Barw szczęścia się sprawdza idealnie o tej godzinie - nie konkuruje, widz, który przegapił odcinek wczoraj, ma podwójną dawkę, jest OK...

No nic, będzie trochę śmiesznie, jak od pon-pt widownia będzie niska, a w niedziele będzie odpowiednia. Może najlepiej by emitować sobota-niedziela właśnie?

Jeżeli chodzi o pozytywny wigor, to oby tak było, Pijanowski wprowadzał wigor, Tyniec też, tylko nowocześniejszy.

 

I jeszcze jedno - według Kurskiego Dwójka do 18:00 nie istniała. No jak? Pomijając powtórki, a cykle dokumentalne? Jak nie istniała, jak istniała.

 

Podczas randek nie było na ekranie żadnych wpisów z FB albo Twittera. Może chodziło ogólnie o portale społecznościowe.

 

Co do Sznuka - trochę szkoda. 100 edycja i nikt nie docenił. Tylko standardowy opis.

 

A Pytanie na Śniadanie zapowiada sie ciekawie. Ten cykl z telewizją to sądzę, że będą wspominać kultowe programy TVP, zaproszą twórców, prezenterów... I przydałoby się jednak wydanie niedzielne. Zamiast tego omnibusu Barw szczęścia. Tu nastawiliby się na kulturę głównie.

 

O 997 trochę. Program wraca 5 pażdziernika w czwartek. Małe nawiązanie jest do 1986 roku, czyli do debiutu kultowego programu. Też wtedy ruszali w pażdzierniku.

Formuła się nie zmieni, dalej będą zajmować się nierozwikłanymi zagadkami kryminalnymi. Pojawią się też nowinki, by dostosować do współczesności. Uwaga - nowe techniki realizacyjne i potencjał mediów społeczniościowych.

Mam taką nadzieję, że nie dopuszczą jakiś durnych komentarzy do emisji, tylko jakieś informacje, które mogą pomóc rozwikłać te sprawy.

Aha - kolejny plus jest taki, że program będzie realizowany we współpracy z Komendą Główną Policji.

Tego powrotu popsuć nie mogą, już czekam na 5 pażdziernika, no i liczę na kultową muzyczkę z czołówki w wersji oryginalnej, bez unowocześnienia żadnego.

 

Pojawia się też rozszerzona notka o "Było nie minęło Extra". No, cieszę się z tego, że ten program trafi w końcu na główną antenę. W pewnym momencie niedoceniany w ogóle, spadł z TVP Info, wrócił po kilku miesiącach, a tu proszę, jaki awans.

 

A co do Głodnych kawałków - właśnie wydaje mi się, że w ogóle zapomnieli o tym tytule. Dwa odcinki i zniknął tak bez zapowiedzi. Co się stało nie wiem. Tak czy siak nie ma tego programu w jesiennej ramówce.

 

Z ramówki spadają Rodzina sama w domu /trochę szkoda, ale niska oglądalność mówi sama za siebie/, Jest okazja, Przybliżenie, Discopoland /koncerty się sprzedadzą, ale niestety cotygodniowy program nie/.

 

A Lajk niedzielny ma być też premierowy. W soboty jak dotychczas relacje z różnych imprez, wywiady, a w niedzielę z kolei będą też promować ciekawe książki, nowości, autorzy, młoda literatura. Redakcja z kolei będzie rozdawać "Lajki" młodym twórcom, miejscom, trendom lub zjawiskom, które warto zauważyć i wyróżnić. No, może być ciekawie.

 

Ogólnie nie jest żle, ale mogło być lepiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może i dlatego. Same powtórki, wałkowane po raz setny...

 

Jeszcze raz Koło. W głównej Panoramie wczorajszej wypowiadał się Brzozowski i o ile nie pokręcił, Krzan będzie współprowadzącą i ją też zobaczymy przy kole. Ciekawe.

Przypominam, że współprowadząca miała też tańczyć i rozmawiać z uczestnikami. A może co jakiś czas to Brzozowski będzie odsłaniał literki? ;)

Ponadto zasady programu bez zmian. Hasło startowe, trzy rundy, i finał. Dojdą te elementy muzyczne.

Zobaczymy, jak to będzie.

 

Dziś ostatnia powtórka imprezy kabaretowej w TVP2. Uffff... I się rozstaniemy. Na ile? Oby na długo. Potem są jakieś kabaretowe śmieci /np 3 września/, ale to nic.

W ogóle nie sięgają do lat 90. A jak już, to bardzo rzadko. Nieco lepiej z lat 2000-2010, ale z ostatnich lat mielili ile wiezie. Może to i dobrze, że kończą?

 

Sobotnie Pytanie na śniadanie wygląda na to, że od 9 września będzie dłuższe. Nic nie znależli na 11:20 i przesunęli na tą porę Lajk.

 

Ponadto pragnę zauważyć, że niektóre wieczorne pozycje od poniedziałku będą się zaczynać jak nie wcześniej - Jeden z dziesięciu pięć minut w tył, a M jak nic aż 10 póżniej. W jakim celu? Walka bezpośrednia z Milionerami? A ile reklam nawalą pomiędzy dwoma serialami....

Chociaż w niektore dni wyskakują mi Kulisy Barw szczęścia. Więc może nie będą codziennie dawać 20 minut reklam.

 

Do Dwójki ponadto od 1 września wraca cykl "Coś dla ciebie". Coś długo nie leciał w Jedynce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poland - to, że pojawił się tutaj profil wcale nie oznacza, że tu się pojawi. Ale zobaczymy.

 

No właśnie, kto był, niech się podzieli wrażeniami.

 

Jutro zaczyna się telewizyjna jesień. Czego oczekiwać po Dwójce:

- pewnie M jak nic znów będzie gromadziło miliony

- Bake Off - oby Kołeczek zaskoczyła pozytywnie, ale na to nie liczę, Bryś solidne wzmocnienie

- Jeden z dziesięciu, Familiada, Postaw na milion - niezmienne zasady, dobra zabawa /Familiada/, poszerzanie wiedzy /Jeden z dziesięciu, Postaw na milion/

- Miasto skarbów - liczę na dobry serial

- 997 - ta reaktywacja nie może się nie udać

- Kolo fortuny - będę zaskoczony, jak Brzozowski to udźwignie

- The Voice - odkrycie kolejnych wspaniałych głosów, i niech w końcu wygra porządny talent

- po pozostałych serialach oczekuje utrzymania dotychczasowego poziomu

- Pod wspólnym niebem - jeżeli scenariusz będzie na poziomie, jeżeli scenografia będzie dobra /a na to się nie zanosi/, no to się zaskoczę

- Randki? Może będzie lepiej, ale tego nie widzę...

 

A czego wy życzycie po jesieni w Dwójce?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A propos Koła Fortuny, z FB Brzozowskiego tak wygląda wystrój studia

 

 

21105915_1418993574856817_83577484419179

 

 

Tak na dobrą sprawę, trochę to biednie wygląda, ale w sumie się tego spodziewałem. Ten samochód w tle trochę przypomina mi wersję hiszpańską, więc pewnie to będzie odniesienie polskiej wersji. 

 

Jutro start 1 z 10, czyli wracam z codziennymi raportami z programów, tak więc 1/100, nadal liczę na to, ze program będzie utrzymywał swój poziom, bo to wszak jest "ostatni normalny teleturniej w polskiej telewizji", jak to przeczytałem na którymś forum, chyba TVP ;)

 

Ja życze Dwójce, aby jak najmniej programów spadło, choć szczerze wątpię, aby się poutrzymywały co poniektóre. "Miasto skarbów" może się jeszcze utrzymać, bo zapowiada się bardzo dobrze,  jeżeli chodzi o "Pod wspólnym niebem" - tu chodzi o scenariusz, bo jeżeli on nie będzie zbytnio wiadomo jaki, to przyciągnie rzeszę widzów i będzie to serial do oglądania, no ale trochę mam takie obawy, że jak to ostatnio bywa, serial spadnie po sezonie. Zobaczymy też jak randki, czy ta częściowa wymiana obsługi sali na coś wpłynie, moim zdaniem nie, ale tutaj trzeba będzie weryfikować i nie wysnuwać suchych wniosków. O Kole już kilka stron temu pisałem, o "Głos" się nie boję, bo ten program jest świetny i na pewno będzie przyciągał dużo widzów :)

Edytowane przez rafpolsat
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...