Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Na temat 1 z 10 powiem w ten sposób: Polska to jedyny kraj w którym 1 z 10 jest najdłużej emitowany oraz ma największą liczbę edycji.

Mam nadzieję że jeśli zmieni się prowadzący program dalej będzie pokazywany a nowych graczy przyjdzie nam jak na lekarstwo.

A ma się zmienić? Ja sobie nie wyobrażam 'Jednego z dziesięciu' z innym prowadzącym niż Tadeusz Sznuk. Bez niego to nie będzie to samo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ida: wiadomo, film wywołał tyle kontrowersji, i tak dalej, chociaż to film oscarowy. Dobrze, że była dyskusja. Tylko jedno pytanie. Dlaczego takiego komentarza nie było przed pierwszą emisją w listopadzie? Dobrze, że poznaliśmy osąd znawców tematu. I przy kontrowersyjnych filmach warto zrobić krótki wstęp, a nawet dyskusjęna jego temat.

Piszę to, bo dopiero przy drugiej emisji się zorientowali, że film trzeba skrytykować. Dziwne że nie zrobili tego w listopadzie. Albo - najpierw film, a potem dyskusja. Ciekawe, czy jeszcze kiedyś poleci w TVP.

 

Seriale. To się Chmiel rozpędził... Trzy nowe? Już jest jeden pomysł - można Barwy szczęścia zmienić na Modę na sukces. ;) Ten serial przecież od kilku lat już nic nie wnosi, i staje się powoli taką polską Modą na sukces.

Ale do rzeczy. Artystów przesuwa na jesień, plany serialu o ORP Orzeł odwołuje i nagle trzy kolejne? Sitcom? Czyli będzie leciał codziennie pewnie. Naprawdę. Już jest jeden sitcom Barwy szczęścia. No chyba, że ma zniknąć i wejść nowy. No ale pewnie tak nie będzie.

Jeden z seriali o Żołnierzach Wyklętych? No ale Pawlicki też go obiecywał do TVP1... Więc po co dublować? Przydałby się serial kryminalny, komediowy, oraz... może na fali tureckich seriali kostiumowo-historyczny. No ale Jedynka też miała go szykować? Można np. zrobić serial o rządach Stanisława Augusta Poniatowskiego, o powstaniach pod zaborami, o odzyskaniu niepodległości... Jest tyle wariantów, ale zobaczymy. Na razie prace ruszyły... Więc kiedy pierwsze efekty, jesienią albo wiosną '17?

 

Teleturnieje. Tutaj to nie wyobrażam sobie "1 z 10" bez Sznuka. No bo bez niego to już nie będzie tak samo. Ale odpukać! Byle jeszcze długo chciał prowadzić ten program. Po prostu legenda TVP.

Aha - w Familiadzie zmiana. Niestety, na minus. Od dzisiaj jest nowy lektor. Jakaś pani. Nie wyszło jej dobrze. Wolałem po stukroć poprzedniego lektora. A takie pytanie - kto jest lektorem w "Jednym z dziesięciu"? /jak jest np. plansza po I etapie i przed finałem?/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak mi się powiedziało- ale w sumie to może faktycznie nie o Wyklętych. Barwy Szczęścia nie są sitcomem. Sitcom ma swoje cechy charakterystyczne. Sitcomem był np. "13 posterunek". 


Maciejolku sprawdziłem. W Canmore biegają w czasie Prime-time, więc dlatego tylko skróty w TVP2. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@maciejolek

Nowym lektorem w ''Familiadzie'' jest Anita Sajnóg - pochodząca z Górnego Śląska aktorka teatralna i dubbingowa za czasów Fox Kids/Jetix, jest też lektorem Radia Katowice (dawniej była także lektorem w TVP 3 Katowice). Dawniej lektorami ''Familiady'' byli Marek Gajewski, Piotr Olędzki (jego syn Dominik pracuje w Polskim Radiu) i Daniel Pachelski.

 

Nie wiem kim jest Pani, która czyta w teleturnieju ''Jeden z dziesięciu''.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sitcom? Czyli będzie leciał codziennie pewnie. Naprawdę. Już jest jeden sitcom Barwy szczęścia. No chyba, że ma zniknąć i wejść nowy. No ale pewnie tak nie będzie.

Sitcom, to SERIAL KOMEDIOWY, np. Kiepscy, kręcony głównie w jednym pomieszczeniu i nie łączący wątków pomiędzy odcinkami. Ma też najczęściej śmiechy w tle.

Bardzo fajnie, jak jest jakiś pomysł na Sitcom AUTORSKI w TVP. :D Brakuje ostatnio jakiegoś świeżego serialu komediowego w tym stylu w Polsce. Byleby to było oryginalne i nieordynarne (np. problemy małżeńskie i te inne bzdety, od tego ostatnio juz nie oglądam kanałów typu CCentral, bo większość się na tym fabularnie opiera, i to już się stało nudne).

Edytowane przez PharellMan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak na zawołanie śpiewają z "wolnego i demokratycznego" klucza. No proszę, co za zgodność. Szczególnie autorytet Agnieszki Holland, która w Newsweeku pozwala sobie co jakiś czas na wywiad, w którym wynurza z siebie zarzuty pod względem Polaków. Albo Paweł Pawlikowski - sędzia we własnej sprawie?

 

Nawet jeśli nowe kierownictwo TVP jest stronnicze (co jest prawdą), to czy reżyser filmu, który został poddany krytyce, powinien podpisywać takie paszkwile i płakać, jak ta krytyka była zła i niedobra? Obydwie strony nadal zachowują się jak dzieci, a gawiedź przyklaskuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na liście poza Holland sa wlasciwie wszyscy rezyserzy ktorzy cos znaczą w Polsce, no może poza Polańskim.

To nie była krytyka tylko pare opetanych ludzi wygadujacych glupoty.

I kto to wlasciwie ta druga strona? Bo ja chyba tylko wiem o Zelniku :)
 

Edytowane przez dilf
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest gdzieś ten materiał by go obejrzeć?? Cóż film ma prawo zostać poddany krytyce, film to całość- nie tylko wykonanie artystyczne,ale i scenariusz, jeśli film odwołuje się do historii t także może zostać poddany takiej krytyce historycznej. Można oczywiście mieć zastrzeżenia co do doboru rozmówców,ale widziałem w TVP setki materiałów o "Idzie" gdzie żaden głos krytyki nie został dopuszczony. Jakoś wtedy żadni obrońców pluralizmu nie było. 

Edytowane przez wislok
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeciez wytlumaczone jest w tekscie ze to nie byli "krytycy filmowi". Macie problem z percepcją ?

PS Ja ogolnie uwazam ze dla wyznawców takich jak tutaj m.in powinni zrobic wersje  filmu z komentarzami w trakcie :)  takie podpowiadajace co myśleć hihi

Edytowane przez dilf
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@up w tekście jest,że dwaj pozostali uczestnicy dyskusji poza Krzysztofem Kłopotowskim nie są krytykami filmowymi. Radzę dokładnie czytać. Podobnie jak mój post. Napisałem wyraźnie,że film  może podlegać krytyce nie tylko artystycznej, ale jeśli dotyka np. spraw historycznych to także historycznej, więc dwaj pozostali panowie spełniają to drugie kryterium. Zarzuty jakie stawiają teraz mogę odwrócić- byłem miesiącami bombardowany przekazem jaki to świetny film narzucający mi już to jak mam go odbierać- jako świetny. 

Edytowane przez wislok
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie jak pisze dilf. Film z audiodeskrypcją w wersji 2.0. Kurski osobiście by podpowiadał, mówił że bohater filmowy robi to, ale tak naprawdę myśli coś innego. Np. udaje zbawcę a w rzeczywistości jest zdrajcą itp.

 

Debata o filmie przed emisją? Oczywiście. Bo przecież taki nieświadomy widz by mógł obejrzeć i mieć swoje przemyślenia, wnioski. A tak już przed filmem mu się do głowy wepchnie jakąś propagandę i od razu zrozumie potem wszystkie kłamstwa. Bo przecież po filmie by mogli oglądać tylko nieliczni tą debatę. A przed się zindoktrynuje wszystkich oczekujących i spełni się patriotyczny obowiązek obrzydzenia filmu.

Edytowane przez widz666
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ważne,żeby widz- nie chodzi o użytkownika powyżej znał historię i nie wierzył w kłamliwe przekazy jak te np. "Nasi ojcowie, nasze synowie". Naprawdę myślisz,że ludzie nie mają własnych mózgów?? Mogę wysłuchać tej dyskusji,a potem i tak wyciągnę wnioski samodzielnie. Zresztą wyciągnąłem je już po pierwszej emisji, którą zakończyłem po 10 minutach oglądania tego filmu jak wychwalono i wystawiono pomnik  komunistce sadzającą polskich bohaterów do wiezień. 

Edytowane przez wislok
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Naprawdę myślisz,że ludzie nie mają własnych mózgów?? 

 

No wlasnie ten przekaz byl chyba dla takich ludzi.

 

Myśle że najlepiej wcześniej program 3 godzinny tlumaczący historie z poprawnej strony od rozbiorów conajmniej  + autodesprypcja.

Edytowane przez Mr. Orbita
Posty połączone, wycięty offtopic między nimi.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kpisz sobie diff,ale tak mam nadzieję,że teraz programów przedstawiających fakty historyczne będzie więcej. Z dużą radością przyjmuję dużą ilość programów dotyczących żołnierzy wyklętych. Warto by z TV wynosić pewną wiedzę,a nie tylko papkę serialowo- paradokumentalną.

 

Jednak powrócę : Zgoda z Widzem w jednej kwestii - taka dyskusja powinna mieć miejsce po filmie. Film taki powinien zostać wyemitowany jednak w okolicach 20.00, bo dyskusja ooło godziny 01.00 to kiepski pomysł. Także co zresztą napisałem - bardziej pluralistyczny dobór rozmówców. Nie zgadzam się jednak z głównym zarzutem,że film mogą oceniać jedynie krytycy filmowi. 

Edytowane przez wislok
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Programów dotyczących historii to ogólnie powinno być dość dużo w TVP (bo na komercyjne stacje nie ma co liczyć). A co do "Idy" - dobrze że była debata przed filmem, źle że dobór gości był jednostronny, powinien móc się wypowiedzieć także jakiś zwolennik tego filmu. Tak czy inaczej, lepiej że w ogóle dano takie studio i wyemitowano film, niż żeby miał on się stać "półkownikiem".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kpisz sobie diff,ale tak mam nadzieję,że teraz programów przedstawiających fakty historyczne będzie więcej. Z dużą radością przyjmuję dużą ilość programów dotyczących żołnierzy wyklętych. Warto by z TV wynsić pewną wiedzę,a nie tylko papka serialowo- paradokumentalna. 

Po pierwsze masz powazne problemy z percepcją bo podobnie jak z nickiem jednego z userów robisz bląd w moim nicku czytajac go po raz pewnie setny  :D Tym razem postanowilem Cie oswiecić. Również mam nadzieje że będzie dużo również o tych Żołnierzach Wykl ktorzy mordowali ludzi w tym dzieci :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może najpierw o Idzie. Po kolei.

 

1) Dalej się pytam, że mogli to zrobić w listopadzie. Mogli. Wtedy by zaprosili obie strony. Jedna by krytykowała, a druga by broniła filmu. Mogli zrobić nawet godzinny program.

2) Dobrze, że był stosowny komentarz, no ale tylko jednej strony. I to jest ta dobra zmiana? Tylko Kłopotowski zna się na filmie. Gursztyn to bardziej zna się na historii. A Świrskiego to w ogóle nie znam. Powinni zaprosić Torbicką, Chacińskiego, np. Pawlikowskiego. A nie "swoich".

3) Przecież filmu nie ocenzurowali, więc w czym problem? O plansze prosiła już ta Reduta Dobrego Imienia rok temu. Mogli je dać już przy pierwszej emisji.

4) Co do listu. Tutaj się z większością zgodzę.

 

W takim tempie to się nie zdziwię, jak niedługo wyemitują film "Nocna zmiana", a przed nim obowiązkowo! dyskusję, jak to było.

 

Wracam do filmów. Jakie jeszcze filmy powinni krytykować w Dwójce? Patrzę w program na marzec. Nie widzę żadnego filmu godnego krytyki. Jak w TVP Kultura emitowali kontrowersyjne filmy, to były jakieś komentarze przed? No były. Ale nie tak krytyczne.

 

Dalej... Dzięki za informację o lektorze w Jednym z dziesięciu. Chyba w ogóle się nie zmienił od początku programu. A w Familiadzie kolejna zmiana. Dzisiaj wypadła nawet lepiej niż wczoraj. Da się przyzwyczaić, chociaż i tak będzie brakować męskiego głosu.

 

http://www.teatrtelewizji.tvp.pl/24211287/miedzy-nami-dobrze-jest-zwiastun- i co, też mamy to krytykować? Nie. Szykuje się wspaniały wieczór z teatrem w Dwójce. Życzę sobie więcej takich sztuk. W dodatku Danuta Szaflarska - żywa legenda polskiego teatru.

 

Biegi - no to rozumiem, widocznie Dwójka nie chce rozwalać ramówki wieczornej.

 

A co do sitcomu - faktycznie, się pomyliłem. Jeżeli komediowy, autorski, to niech będzie. Tylko niech nie skończy jak takie Ja to mam szczęście - wszyscy wiemy, co było z II serią. Emisja najlepiej co tydzień.

A Barwy szczęścia to powoli się stają taką polską Modą na sukces - emisja codziennie, stała widownia, kilka wątków się upodabnia. Taka prawda. Nic się nie zmienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tutaj ten obrzydliwy materiał propagandowy dla wisloka bo szukał go ;) pozdrawiam cieplutko  http://www.kochamkino.tvp.pl/24202373/wokol-idy

 

A tutaj kolejny list 
 

 

 

W niedzielę wieczorem swoje pismo do Kurskiego i Macieja Chmiela, dyrektora TVP 2, ogłosiło 92 krytyków i dziennikarzy filmowych oraz filmoznawców, wśród nich: Katarzyna Bielas, Jakub Dymek, Paweł Felis, prof. Wiesław Godzic, prof. Andrzej Gwóźdź, Barbara Hollender, prof. Maryla Hopfinger, Łukasz Knap, dr Iwona Kurz, Krzysztof Kwiatkowski, prof. Tadeusz Lubelski, ks. Andrzej Luter, Łukasz Maciejewski, Jakub Majmurek, Kuba Mikurda, Paweł Mossakowski, prof. Ewelina Nurczyńska-Fidelska, Joanna Ostrowska, Małgorzata Sadowska, Tadeusz Sobolewski, dr Tadeusz Szczepański, Krzysztof Świrek, Jan Topolski, Michał Walkiewicz, Patrycja Wanat, prof. Andrzej Werner, Janusz Wróblewski, Konrad J. Zarębski czy Bartosz Żurawiecki.

"Jesteśmy zbulwersowani manipulacją, do jakiej doszło na antenie TVP 2, i stanowczo sprzeciwiamy się podobnym praktykom" - piszą sygnatariusze listu. Uważają, że "działania telewizji naruszają standardy prezentacji kina artystycznego, jakich możemy oczekiwać zwłaszcza od telewizji publicznej".

 

Cały tekst: http://wyborcza.pl/1,75475,19693500,dziennikarze-filmowi-pisza-do-jacka-kurskiego-ws-idy-jestesmy.html#ixzz41VVZrjff

Edytowane przez dilf
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...