Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Makłowicz - no dobra, każdy ma swoje gusta, ale przestałem go oglądać. Oglądam tylko iluzorycznie. Głównie z powodu, że kiedyś to więcej gotował, a mniej pokazywał ciekawe miejsca. Teraz jest dokładnie na odwrót - więcej podróży, mniej kulinariów. To w końcu program podróżniczy czy kulinarny? Niech się zdecyduje.

 

Ja też go ostatnio mniej oglądam, częściej teraz Okrasę. 

Ja bym wolał aby Makłowicz znów wrócił bardziej do gotowania, tak żeby były przynajmniej 2 potrawy na odcinek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj w audycji Wojtka Krzyżaniaka w TOK FM gościem był dyrektor TVP2 Maciej Chmiel, który zapowiedział m.in. nowości programowe (''Sonda 2'', ''Wielka gra'', ''Dzika Muzyka'', ''Ostry z natury''), oraz filmy dokumentalne m.in. o Powstaniu w Getcie Warszawskim i o osobach, które ratowały ludność żydowską podczas II Wojny Światowej:

http://audycje.tokfm.pl/odcinek/Jakie-zmiany-czekaja-TVP2-O-tym-dyrektor-stacji-Maciej-Chmiel/34125#

 

Natomiast ''Wielka gra'' ma wrócić jesienią:

http://www.press.pl/newsy/telewizja/pokaz/51420,Wielka-gra-jesienia-wroci-na-antene-TVP_-Poprowadzi-ja-Stanislawa-Ryster_-_wideo_

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tymczasem, jak powiedział dyrektor Chmiel, na "Komediowej Scenie Dwójki" prezentowane będą spektakle kabaretu literackiego oraz występy stand-up'erów.

 

Program "Śniadanie na trawie" poprowadzi Pani, która była reporterką TVP Kultura na Konkursie Chopinowskim w zeszłym roku.

 

TVP2 na wiosnę szykuje również wiele produkcji dokumentalnych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem o Panoramie. ;)

 

Właśnie, kabarety w Dwójce - http://www.wirtualnemedia_pl/artykul/dyrektor-tvp2-o-kabaretach-stawiamy-na-smiech-nie-na-rechot-scena-komediowa-dwojki-piatkowa-nowoscia. Nie wyobrażam sobie kabaretu literackiego. Nie wiem, w ogóle o nim nie słyszałem. Dobrze, że będzie stand-up, liczę na elementy znane z Tylko dla dorosłych. Paranienormalni to był rechot? Pierwsze słyszę.

 

Wielka gra oczywiście, że jesienią. Trzeba zrobić castingi, potem nagrania. Do marca/kwietnia się nie wyrobią. To może jesienią też wrócą Va banque?, Duety do mety, Wideoteka, Krzyżówka szczęścia i może Miliard w rozumie? Skoro już tak przywracamy? Byłaby alternatywa dla Wiadomości. A potem pójdżmy dalej - Spotkania z Balladą, Mann i Materna. Byłoby lepsze od Barw szczęścia/M jak miłość. Albo - Wideotekę dajmy w niedzielę. O 19:05. O ile to P[beep]rnij mnie to powtórka, bo nic nie znalazłem o II serii.

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do ''Wideoteki Dorosłego Człowieka'' to chętnie moim zdaniem by wrócił ten program do TVP2, szczególnie z duetem Szabłowska-Szewczyk. Jeśli chodzi o ''Spotkania z Balladą'', to obecnie jest ten program realizowany w wersji scenicznej jako ''Kabaret Kopydłów'', a poza tym to twórca tego programu już od kilku lat nie żyje.

 

Co do Manna i Materny to byłoby trudno, bo Panowie się rozstali a Materna jak wiadomo popiera KOD, więc dla nowych władz TVP jest nieobiektywny z tego powodu.

 

''Miliard w rozumie'' akurat leciał w TVP1 a nie w TVP2.

Edytowane przez Frontowiec
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@maciejolek: Paranienormalni to był tak prymitywny rechot, że gdyby głośniki w telewizorach miały uczucia, to by prędko zdechły z poczucia zażenowania.

 

Kabaret literacki? Na 2016 rok to na pewno nie przejdzie, skończy się z pewnością na kilku próbach, a potem wyląduje tu w to miejsce w ramówce jakaś powtórka seriali lub krótkich dokumentów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do Paranienormalnych, to jak dla mnie całkiem przyjemnie się ich oglądało, i nawet jeśli to jest niby prymitywny rechot, i tak było to lepsze od seriali Polsatu czy TV4. Ale co do tego kabaretu literackiego nie jestem zbyt przekonany, Jeśli to będzie w programie, to możliwe że po kilku odcinkach, jeśli się nie spodoba, to będzie więcej stand-upu. A przyszłość kabaretu widzę raczej w tej ostatniej formie.

 

Dobrze że zostaną festiwale kabaretowe, ale ta zapowiedź, że na kabaretonach też będą sceny kabaretu literackiego, pachnie mi niewypałem. Szczególnie kiedy okaże się, że po sezonie wiosennym opinie będą niepochlebne, a oni będą chcieli wsadzić coś takiego np. do Mrągowa w lipcu. Już raz mieliśmy eksperyment z bardziej ambitną imprezą, co skończyło się tak, że z Mrągowa totalną nudę zrobiono.

Edytowane przez Kirk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Wielka gra"...aaaaaaaah, cóż to byłby za powrót! I to bynajmniej nie na salony, bo współczesna TVP2 takowymi nie jest. Wręcz przeciwnie "Wielka gra" byłaby jednym ze światełek w tunelu. 

 

Przy okazji chciałbym reaktywować mój koncert życzeń:

https://forum.satkurier.pl/topic/11523-programy-telewizyjne-kt%C3%B3rych-powrotu-oczekujecie/

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak tak.

Wideoteka się przyda. No oczywiście, że jakby wróciła, to z Szabłowską i Szewczykiem. Innych sobie nie wyobrażam. I najlepiej w dobrze znanej formule - 50 minut, na żywo, telefony od widzów, goście, archiwalne nagrania. Spotkania z Balladą - to nie wiedziałem dotąd, że twórca nie żyje. Więc niemożliwe. Mann i Materna - no cóż, też szanse są nikłe.

 

Miliard w rozumie oczywiście w TVP1. Jak już ma wracać, to do Jedynki.

 

Kabarety? No właśnie. Coś czuję, że mogą się ostro przejechać na kabarecie literackim. Wiosną będzie je oglądała np. garstka widzów, a jeszcze to dadzą na jakimś kabaretonie? Już ja i Kirk pisaliśmy, że w 2011 tak próbowali połączyć muzykę i kabaret. I co? Wyszło słabo. Więc rok póżniej już wrócili do bardziej rozrywkowych kabaretonów.

Przypadek kabaretów jest niemal analogiczny z początkiem rządów Kapuścińskiego. Też chciał ambitniejszego kabaretu i kultury. Efekt? Zmiany przetrwały pół roku i znów wróciło to, co było.

W dodatku - nie widzę ambitnych kabaretów poza Kabaretem Hrabi. Twórców to tak - Andrus, Poniedzielski, K. Piasecki...

 

Chmiel co ciekawe, nic nie powiedział, co z Latającym Klubem Dwójki. A strona internetowa Faktu podaje, że Robert Górski zrezygnował z prowadzenia programu. Trochę szkoda, fajnie prowadził, no ale... To teraz już kompletnie nic nie rozumiem. Został się Marcin Wójcik. I co? Sam? Z nowym partnerem? A może też zrezygnuje? I co z III sezonem? No właśnie. W ogóle nie wiemy, co dalej. Jak III sezon ruszy, to 11 marca. Możliwe, że Dzięki Bogu już weekend to powtórka, ale... no właśnie. Jak faktycznie to powrót, to z pierwszej strony skrócony czas - teraz będzie ok. 50 minut, a była ok. godzina. Ale - z Kabaretową Sceną Dwójki trwać będzie ok. 2 godzin. No ale najpierw niech wszystko się wyjaśni, co i jak, bo sytuacja z kabaretami to jakiś... kabaret. Wiemy tyle, co Chmiel powiedział, ale o tym, jak to w ramówce, nic.

 

Przypadek "P[beep]rnij mnie" też mnie bardzo zastanawia. Nic nie znalazłem nt. II edycji. Oglądalność I była mizerna. Co, nic nie mamy na niedziela 19:05? No chyba, że tak z zaskoczenia dadzą II edycję. Tyle tylko, że gdyby już robili, to pewnie już by informowali. A tu cisza.

 

Wielka gra jak wróci to też widzę w soboty, ale tak ok. 15:15/16:15. Jak kiedyś. Nie żadna 09:00. Wcześniej długie lata była po Złotopolskich.

 

I mogliby wskrzesić "Duety do mety". Bardzo dobry teleturniej, nie wiedzieć czemu emitowany ledwo 2 lata.

  • Popieram 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niby co w tym strasznego?? Polacy mają zawsze kompleksy. Jeden z najlepszych, jeśli nie najlepszy teleturniej w historii TV został stworzony przez Polaków. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A który, bo nie pamiętam?

 

Co do usunięcia TVoP, to tu jak na razie są tylko plany, wszystko będzie wiadome w połowie roku. Ciekawe jaki to ma być format, ten polski? Bo szczerze mówiąc, to w konwencji talent-show za bardzo nie da się kombinować. Przychodzą ludzie, pokazują talenty i jury oraz telewidzowie oceniają umiejętności.

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Biorą się za Dwójeczkę naprawdę szybko i porządnie. Jeszcze tylko te marne serialiki do wyrzucenia i będę skłonny uwierzyć, że te zmiany mają jakiś większy sens, bo zaczyna się rozkręcać kierownictwo coraz lepiej.

 

Oczywiście od planów do realizacji długa droga, kasy może wpływać mniej, ale ogólny obraz stacji będzie znacznie lepszy. Uff. ;)

Edytowane przez Zxcvbnm
  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to teraz się wkurzyłem. Jak można wywalić jeden z najlepszych programów w Polsce? No jak? Chociaż - ostateczna decyzja zapadnie w połowie roku. Ale co to za autorski projekt Chmiela, tego nie wiem. Zostań aktorem i tak dalej? Chociaż, Chmiel dobrze mówi o The Voice of Poland, więc możliwe, że może na jesień The Voice w soboty, a ten nowy autorski projekt... No nie wiem, w jesienne niedziele ma lecieć Ranczo, więc można na kolejną wiosnę... No ale na razie nie wiadomo co i jak.

 

Serialików na pewno nie ruszą. No ale ja bym zostawił tylko Rodzinkę.pl, O mnie się nie martw, Na sygnale i Na dobre i na złe. A dwa najpopularniejsze? Już się nie raz wyrażałem, że lepiej usunąć, ale pewnie w najbliższych latach się to nie stanie. Stała widownia nadal te badziewia ogląda.

 

Kocham Cię Polsko - teraz to już nic nie rozumiem. Kammel i Musiał mieli być kapitanami drużyn, a miała prowadzić któraś z pań - Zawadzka, Popek lub Manowska. Chciałem o tym napisać, że po co ten Musiał i tutaj, i że Manowska trochę by nie pasowała to tego programu. A teraz Kammel ma prowadzić. No dobrze, nic do niego nie mam, sprawdza się w programach rozrywkowych. Ale kto kapitanami drużyn? Musiał, jeśli to pewne, a druga osoba to kto? Na razie więc porażki nie przesądzam, ale się obejrzy pierwszy odcinek i się zobaczy. A tu od razu niektórzy wieszczą klapę po jednym sezonie.

  • Popieram 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...