Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Pospieszalski raczej będzie prowadził swój program. Zresztą wcale nie mówił o tym,że za tydzień ostatni odcinek, za dwa tygodnie- a dokładnie w ciągu dwóch tygodni w programie ma być Marek Belka. Rozmowa o mediach bardzo potrzebna w kontekście prac nad ustawą medialną. Nowy program publicystyczny w TVP2 wchodzi 22 lutego, Apeluję o tenis na antenie TVP2, sport-telegram w starej formie. Zresztą rozmowy na temat sublicencji powinny trwać już teraz. Pamiętam jak w 2006 r. TVP transmitowała mecz polskich deblistów. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Góral i Jabbar mogą nadal prowadzić, więc po co im było to pożegnanie w ostatnim odcinku? Dla żartu?

 

Frontowiec. Może kiedyś tacy jak Wolski, czy Pietrzak byli świetni, a teraz? Wolski poszedł w inne sprawy, Pietrzak najlepsze lat ma już za sobą. Tylko Kabaret Elita od lat jest dobry. Makowski? Wątpię. No ale, jak Wolski by wrócił, to może i by szopki noworoczne wróciły...

Kabaret Elita pojawiał się czasem w programach, pewnie dlatego, że tylko oni są jeszcze czynni zawodowo. Wolski pisze głównie fraszki i powieści, a Pietrzak się przeprofilował na wykonawcę pieśni patriotycznych.

 

 

Panorama. I tutaj chciałem wrócić. Chodzi mi o treść programu. Od kilku lat treść taka sama, studio takie same, oprawa taka sama, prowadzenie takie samo... /poza śmiercią Turskiego, ale tutaj to inna sprawa/. Za czasów Chmiela w TVP /1994-1996, ale w Dwójce chyba nie pracował wtedy/ Panorama była o 07:00, 11:00 /do czerwca '94/, 13:00, 16:00, 18:00, 21:00 i 24:00. Tyle wydań w dobie TVP Info i naziemnej telewizji cyfrowej nie ma sensu. Można by zrobić i Panoramę Kraj i Panoramę Świat. W Panoramie Świat więcej informacji było z kraju niż ze świata. Teraz Panorama Kraj i... odwrotnie. Więcej świata niż kraju. Więc można zrobić taki Poranek z Panoramą o 06:00. Na koniec byłoby zaproszenie do regionów na poranki. Wydanie kolejne o 13:00 /Gospodarka/, potem o 16:00 /można zrobić 15 min. Kraj i 15 min. Świat/. Główne bez zmian. A wydania ew. z 21:00 i 24:00 można połączyć w jedno długie podsumowanie dnia o 22:30. Tylko - czy to ma sens? A może uznają, że program już nie pasuje do "rozrywkowego" charakteru kanału i go zlikwidują? Już nie raz tak było, że chwila i Panoramę zlikwidują. Więc, zobaczymy co przyniesie przyszłość.

7 wydań w dobie NTC nie ma sensu... niby racja, ale np. we Włoszech też jest naziemna, i bodajże 2 albo 3 ogólnokrajowe kanały informacyjne, a dzienniki telewizji RAI mają nawet po 12 wydań dziennie. Podobnie jest w Niemczech, zresztą ten pomysł na wydania typu "Panorama Kraj" czy "Świat" to wzięto prawdopodobnie z programu ZDF "Heute", gdzie mamy wydania typu "heute - in Deutchland" lub "in Europa". Ale pomysł na poranne wydanie o 6:00 jest dobry, można by je tak zrobić jak we włoskiej Canale 5, gdzie jest program "TG5 Prima Pagina". Polega to na tym, że informacje są w blokach nadawanych od 6 do 8 co 15 minut. Najpierw wiadomości z kraju i ze świata, potem przegląd prasy, pogoda, giełdy i traffic. I tak w pętli. Choć obecnie jest to nadawane na żywo (do 2014 roku było to powtarzane 7 razy wydanie z 6:00).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gratulacje za zdjęcie Paranienormalnych! Ten jeden genderowiec w peruce nie pasował do publicznej TV.

To był akurat dobry program i miał swoją oglądalność, dzięki temu tvp też na tym zarobiła. Pamiętaj, że tvp powinna być dla wszystkich. Dopiero co się zarejestrowałeś a już masz 3 prowokacyjne posty.

Mam nadzieję że admin będzie miał na ciebie oko...

Edytowane przez kfm877
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi w ogóle Mariolka nie przeszkadza. To postać sceniczna, stworzona przez kabaret i uwielbiana przez widzów Dwójki. Nowy szef TVP2 zdjął program, bo nadinterpretacja kabaretów. Czyżby? Spójrzmy na ten tydzień. Czwartek 20:40, piątek 16:10 i 21:05, sobota 20:05, niedziela 15:15, 18:55 i ok. 23:20. Wliczyłem także powtórki. I tak tego już jest mnien Jeszcze rok temu kabarety były codziennie. Ciekawe, jak będzie teraz. Zostanie się piątek i pewnie powtórki. I pewnie koniec. Będzie 1 premiera i trzy powtórki.

 

Tenis? No zobaczymy. Jaki kolejny turniej WTA z Radwańską posiada TVP do emisji? Argument za emisją Radwańskiej w TVP2 jest prosty - TVP Sport nie ma w DVB-T. I jej sukcesy na mniejszych turniejach oglądają tylko nieliczni.

O Sporcie Telegram już pisaliśmy niedawno.

 

W latach 90. poranna oferta Dwójki. Krótko napiszę, bo chyba nie było. W serwisie fotograficznym TVP znalazłem zdjęcia z "Porannego magazynu Dwójki". Pewnie z okresu wielkanocnego 1995. Jednak już wcześniej obowiązywała jakaś poranna oferta. W 1990 "Telewizja śniadaniowa". To chyba pierwsze próby ówczesnej TVP z porankiem, ale to były pewnie wejścia studyjne przerywane programami. Od 1991 program "Rano" /banalna nazwa".

- tutaj fragmenty, tylko nie mogę zidentyfikować tych pierwszych, czy z 1990, czy z 1991. Ostatnie to już na pewno 1993/1994. Od 1994 z kolei "Poranny magazyn Dwójki". Kiedyś chyba było kilka nagrań w sieci, ale ich już nie ma, ale był chyba gość, Dziennik krajowy, kalendarium, kurs języka angielskiego, sport. I tak do wiosny 1997, kiedy to usunęli. W zamian dali powtórkę jakiegoś programu z poprzedniego dnia. I to tyle prób programów porannych w Dwójce do jesieni 2002.

W ogóle co to ten Dziennik krajowy nie wiem. W ogóle nie ma nagrań z tym programem. Jest tylko tyłówka. Może to były jakieś reportaże?

 

- to też chętnie się oglądało w Dwójce. Sam kiedyś uwielbiałem.
  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znowu podsumuję kilka kwestii, bez cytowań.

 

"Rodzinka.pl" - 7 sezon był bardzo dobry, ale uważam, że nie powinno się ciągnąć serialu w nieskończoność. Niech widzowie zapamiętają ten dobry poziom. Widać, że sezony 4-5 były robione tak na siłę, potem się poprawiło. Może warto pomyśleć o nowym komediowym projekcie?

 

"Panorama" - program w obecnym kształcie powinien całkowicie zniknąć. To niepotrzebny dubel "Wiadomości". Sugerowałbym zmianę formuły na analityczno-edukacyjną, w każdym codziennym wydaniu (także w weekendy) 3-4 tematy rozwijające kwestie, które w ostatnich dniach pojawiły się w serwisach informacyjnych - tematyka polska i międzynarodowa. Np. dzisiaj mógłby być materiał bezstronnie prezentujący sylwetkę i dotychczasową działalność Włodzimierza Czarzastego, który został dziś szefem SLD. Coś w ten deseń. Taki program mógłby być o 21.00 i trwać około pół godziny. Oczywiście to wymaga przebudowania całego wieczornego pasma. Dwójka u mnie byłaby bez serwisów informacyjnych.

 

"M jak miłość", "Barwy szczęścia" i "Na dobre i na złe" powinny zostać w ramówce. Jedynie "Barwy..." przeniósłbym na trochę wcześniejszą porę i wróciłoby 5 odcinków w tygodniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W zasadzie to obecnie nie dałoby się bezstronnie przedstawić takiej rzeczy. Zresztą, co prawda plan reformy Panoramy na program bardziej analityczny jest nawet dobry, ale niezbyt wykonalny... nawet mi nie przychodzi do głowy program, który tak wygląda, może jedynie dawny "Monitor Wiadomości", a zagranicą "Newsnight" z BBC.

Ano właśnie... może zmieńmy Panoramę w taką polską wersję "Newsnight"? Byłby wtedy taki godzinny program informacyjny-analityczny, nadawany wieczorem (np. o 22:30). A serwisy wcześniejsze mogłyby zostać w obecnej formie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie. Idealne podsumowanie dnia by było. Przegląd wydarzeń z kraju, ze świata, biznes, kultura, sport, przegląd prasy, prognoza pogody i jakaś rozmowa z ekspertem/dziennikarzem. Taka formuła byłaby idealna. A o poranku - zróbmy może pasmo do 08:00. Co pół godziny Panorama, a pomiędzy sport, pogoda, ciekawostki, jacyś goście. A potem płynne przejście do "Pytania na śniadanie".

Pomysł usunięcia Panoramy mi się nie podoba. Sylwetki polityków? A po co? Można zrobić inne materiały analityczne - wydarzenia z kraju/zagranicy, takie, o których się mówi. Albo w sobotę wieczorem zrobić wydanie analityczne, a w niedzielę podsumowanie tygodnia. Kombinacji jest mnóstwo.

 

Rodzinka.pl - częściowo sie zgodzę. Być może ten sezon, co będzie na wiosnę, będzie już ostatnim, a potem ładne zakończenie. Bo dalej i dalej będziemy ciągnąć i efekt będzie taki, że serial się wypalił. Przykłady? Rodzina zastępcza, Złotopolscy. Tylko "Ranczo" się wybroniło. A jakiś nowy serial komediowy? Jeżeli tak, to bym zaryzykował, i dał szansę młodym aktorom, którzy dopiero zaczynają.

 

Naszła mi do głowy myśl, czy Dwójka pokaże te sześć odcinków "Z archiwum X", tych nowych. Wiem, że najpierw na FOX. Ale wiosną, albo jesienią, kto wie? I najlepiej w czwartki o 20:40. Dwójka chyba wyemitowała wszystkie sezony jeśli się nie mylę, więc powinna i te sześć nowych też wyemitować.

 

Jutro ostatni program Tomasza Lisa w TVP2. Dobór gości wskazuje na mocne zakończenie. Bez względu na to, będę program wspominał średnio.

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Naszła mi do głowy myśl, czy Dwójka pokaże te sześć odcinków "Z archiwum X", tych nowych. Wiem, że najpierw na FOX. Ale wiosną, albo jesienią, kto wie? I najlepiej w czwartki o 20:40. Dwójka chyba wyemitowała wszystkie sezony jeśli się nie mylę, więc powinna i te sześć nowych też wyemitować.

 

 

 

Dwójka nie pokazała wszystkich sezonów. Zakończyli na sezonie 8 który był emitowany późno w nocy 4 lata po premierze w USA! Sezon 6 był emitowany nawet 8 miesięcy od premiery w Stanach, 7 rok po. 9 miał swoją premierę w otwartej telewizji 11 lat po tej w USA w 2013 roku w Tele 5. Marne więc szanse, że pokażą sezon 10.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj po raz ostatni zobaczymy program "Tomasz Lis na żywo". Natomiast od następnego tygodnia, przez 3 kolejne poniedziałki, będzie wyemitowany cykl dokumentalny "Media III RP". Dokument zrealizowano w 2009 roku, jednak przez 6 lat miał status "półkownika" (nie był emitowany). Teraz emisja będzie połączona z dyskusją na żywo w studiu.

 

Źródło: http://www.press.pl/newsy/telewizja/pokaz/51289,TVP-2-konczy-dzis-nadawanie-programu-Tomasza-Lisa

 

22 lutego będzie transmisja na żywo z Telekamer, według dyrektora Chmiela ma ona się zacząć ok. 20:00.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No proszę. Dokument zakazany przez lata w TVP teraz będzie wyemitowany. W dodatku dyskusja. No to sobie obejrzę.

 

Telekamery na żywo - no i dobrze. W zeszłym roku wszyscy narzekaliśmy - transmisja z odtworzenia, a wyniki już były. Jakoś można odpuścić te serialiki przez jeden dzień? A no można.

 

Zobaczymy, jak dzisiaj się pożegna Lis, jak podziękuje. Nie zdziwię się, jak powtórzy swoje pożegnanie z pierwszego noworocznego programu, kiedy się żegnał "na zapas".

 

Pospieszalski ma być w Jedynce ponoć. Jak czytam w "Do Rzeczy" rozmawiają także z Karnowskimi i naczelnym Super Expressu. Nie zdziwię się, jak program któregoś z tej dwójki trafi do Dwójki i będzie od tego 29 lutego. Albo poprowadzi Ziemiec. ;)

 

Podsumuję krótko te kilka lat Lisa w TVP2 moim zdaniem. Program oglądało się raz dobrze, raz żle, ale zawsze wzbudzał emocje. Tematy oczywiście ważne, ale też czasem bywały lużne. Jedne wydania były szeroko komentowane, inne mniej. Największym skandalem program z Karolakiem i te fałszywe twitty. To pożegnanie na początku roku trochę niezręcznie wyszło. Po co, skoro i tak te trzy kolejne programy wyemitują. I dzisiaj ten ostatni. Tęsknił nie będę. Było, minęło. Zobaczymy, co od 29 lutego.

  • Popieram 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekaw jestem czy z filmu dokumentalnego ''Media III RP'' zostaną wycięte wypowiedzi pojawiającego się tam Cezarego Michalskiego, obecnie związanego z nielubianego przez prawicę ''Newsweekiem'' i ''Krytyką Polityczną''?.

 

A poza tym to na Dailymotion można obejrzeć ten film dokumentalny.

Edytowane przez Frontowiec
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...