Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Tomasz Lis kiedyś napisał oto taki tekst : http://tomaszlis.natemat.pl/39651,karnowscy-lisicki-wildstein-zaremba-macie-jaja, teraz można odwrócić sytuację i się zapytać czy Tomasz Lis je ma?? Czy będzie krytykował nowe władze   mediów publicznych i jednocześnie brał od nich pieniądze?? Czy Tomasz Lis będzie brał pieniądze od wroga?? Powinien sam zrezygnować w świetle tego własnego tekstu i tego co w nim zawarł. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spokojnie. Lis do końca stycznia i to by było na tyle.

 

Co do Lisa - http://www.wirtualnemedia_pl/artykul/tomasz-lis-przez-osiem-lat-przyniosl-tvp-160-mln-zl. Wpływy z reklam przy jego programie.

 

Aha. Kirk pisał w wątku o Republice, że Gargas za Lisa. Kiedyś Gargas miała inny program, tylko że w TVP1, "Misja specjalna" i nie wiem, czy to nie było tak samo, co teraz w Republice. Więc od 1 lutego za Lisa - Sakiewicz, Wildstein, Ziemkiewicz, Gargas, Pospieszalski. Albo kto inny. Ważne, żeby mogła się wypowiedzieć i jedna i druga strona.

 

Bardziej mnie zastanawia, kto nowym szefem Dwójki. Niech to będzie osoba związana z TVP, Torbicka, Janowska /ale chyba już odeszła w ogóle z TVP.../, nawet Sznuk, a nie kolejny który "nie zna się na rzeczy".

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem Sakiewicz jest mało realny, wielu dziennikarzy z prawej strony,że tak powiem ma własne przedsięwzięcia medialne i się skupia na ich rozwoju. Anita Gargas to dziennikarka śledcza. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niepotrzebny ten cudzysłów. "Do Rzeczy" tworzy grupa konserwatywnych dziennikarzy, którzy nie są finansowani przez żaden SKOK , którego właścicielem jest polityk związany z partią polityczną, ani także przez spółki Skarbu Państwa jak Gazeta Wyborcza. Człowieka też nie można dyskredytować, bo bardzo ciekawe były te jego teksty muzyczne. Skoro o czym nie wiedziałem miał obecnie program w TVP Kultura, znaczy to o tym,że jest ceniony w środowisku, które nie koniecznie jest konserwatywne. 

Edytowane przez wislok
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aha. Kirk pisał w wątku o Republice, że Gargas za Lisa. Kiedyś Gargas miała inny program, tylko że w TVP1, "Misja specjalna" i nie wiem, czy to nie było tak samo, co teraz w Republice. Więc od 1 lutego za Lisa - Sakiewicz, Wildstein, Ziemkiewicz, Gargas, Pospieszalski. Albo kto inny. Ważne, żeby mogła się wypowiedzieć i jedna i druga strona.

Tu drobne sprostowanie. Nie napisałem tam że Gargas wejdzie akurat za Lisa, tylko że jest pewna ewentualność jej przejścia do TVP. Jej obecny program w TV Republice to praktycznie taka sama formuła jak kiedyś w Jedynce, czasem się tylko zdarzało że nie było dyskusji w studiu, tylko było to w formie reportażu (tak jak obecny program Sekielskiego). A za Lisa może wejść każdy, choć ja przeczuwam że to będzie Pospieszalski, w ramach rekompensaty za prawie 5 lat kiszenia się w czwartki po 22:30.

 

Jeśli chodzi o nazwisko nowego dyrektora, to widać że wybrano człowieka kompetentnego, znającego się na kulturze. Czytałem jego teksty w "Do Rzeczy" (swoją drogą to @wislok ma tutaj rację, ten tygodnik jest bardziej otwarty niż "wSieci", nie jest aż tak sztywno związany z jakąś partią, choć ma swoje sympatie, ale nawet przy odmiennych poglądach da się to czytać), i były one ciekawe, pisane tak, żeby nawet ktoś, komu słoń na ucho nadepnął, nie nudził się podczas lektury. Zresztą, on czasem chyba recenzje książek też pisał.

 

Wrócę jeszcze do kwestii Manna i Materny. Moim zdaniem to gdyby oni chcieli zrobić coś nowego, to mogłoby to być emitowane z nawet dużym sukcesem. Tylko że musieliby albo nowych partnerów wyszukać, albo przywrócić resztę starej ekipy (Stegenka, Wasowski i Szczęśniak). Można by było też dać w takim programie jakieś archiwalia, jak w "Maszynie Czasu". Swoją drogą to też był nawet dobry pomysł, ale niestety trochę słabo było z oglądalnością. Sam pamiętam 1 odcinek, bo było z archiwum puszczone "Comment ça va" z tłumaczeniem zwrotki przez Maternę. Swoją drogą dopiero niedawno odkryłem że to był fragment nie z "ZDCDP", tylko z "Mądrej głowie".

 

Choć z drugiej strony... czytałem gdzieś, że TVP była niechętna nawet wydaniu DVD z kultowym "Za chwilę dalszy ciąg programu", nawet przy dołożeniu ze strony Manna i Materny jakiegoś aktualnego dodatku do tych nagrań. W telewizji mówiono że to jest zbyt mądra rozrywka jak na dzisiejsze czasy, a widzowie są zbyt głupi by to zrozumieć. Ostatecznie wydano chyba 3 płyty, ale tylko z wyborem skeczy, a nie z całymi odcinkami.

Edytowane przez Kirk
  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WirtualneMedia przynajmniej rzetelnie wyliczyły korzyści, jakie TVP przyniósł program Lisa. To doskonałe przeczy obiegowej opinii wszystkich jego przeciwników. Lis nie tylko zarobił na swoje wynagrodzenie, ale także nieźle poprawił im budżet. Żaden inny publicystyczny program w Polsce nawet się nie zbliżył do tego wyniku. :P

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie musisz się Chiquita męczyć. Nie trafisz tym do głów "krzyżowców". Żeby rozmawiać, pewne rzeczy zrozumieć, obie strony muszą mieć przynajmniej krztę rozsądku, realnego oglądu sytuacji. A jak trafisz na zaczadzonych, zadżumionych, nawiedzonych, to szkoda czasu. Oni wiedzą swoje. Lis ograbił TVP, telewizja dokładała grubo do jego programu, a program miał fatalną oglądalność, oglądały go tylko takie [beep]ie niedobitki jak my. Ot, cała ich wizja.

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jestem "[beep]ą niedobitką". :D Jestem choćby zwolennikiem powszechnego dostępu do broni, czy gospodarki wolnorynkowej bez socjału (zasiłki itp.). :P

 

A wracając do nowej TVP. Mam nadzieję, że teraz nie zaleje nas publicystyka, jak za czasów Wildsteina. I, że będzie choć jeden program drugiej strony.

Edytowane przez Mr.Chiquita
  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wbrew temu, co jak zwykle błędnie, twierdzi @widz666. ani nigdy nie kłóciłem się ze statystykami na temat programu Lisa, ani nie zamierzam zrobić tego teraz. Jednak pieniądze to nie wszystko. W każdej firmie takiego jak Lis pracownika wyrzucono by już dawno dyscyplinarnie choćby za same kontrowersyjne wpisy w mediach społecznościowych. Oglądałem ostatnio program Pospieszalskiego i - mimo pewnych niedociągnięć ,które zauważyłem (np. prowadzący kilkukrotnie wszedł w słowo uczestnikom) - jest to program o niebo lepszy od tego, co robi Lis. Poza tym nie kojarzę żadnych niewłaściwych wybryków Pospieszalskiego w mediach społecznościowych. Myślę, że to on powinien zająć miejsce Lisa w ramówce, bo - jak widać - umie dochować zasady pluralizmu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po kolei.

 

Cały Lis pyta się Kurskiego na Twitterze czy potwierdzony jest jego program w poniedziałek. Jak dla mnie lekka żenada. Trzy programy do końca, a Lis się pyta, czy będzie. To oczywiste, że będzie, Kurski powinien wiedzieć, że umowa na program Lisa do końca stycznia i koniec.

 

Nowy dyrektor? Chmiel ma już doświadczenie w TVP. Dobrze, że nie żaden z TV Republika lub nieznający się na mediach.

Zna się na rzeczy /kultura/. Wybór na pewno lepszy niż w TVP Kultura.

Na razie to poczekajmy na pierwsze plany, zobaczymy, jakie one będą. Oby to co najlepsze zostało, a pojawiło się kilka nowych, misyjnych formatów. I oczywiście powrót magazynów kulturalnych /bez "Kultura, głupcze" chyba - nie wiem, jak z Dąbrową w TVP/.

 

Jutro kolejny finał WOŚP, jak już nadmieniono. Po tych wszystkich słowach członków partii rządzących obawiam się, że za rok nie będzie już transmisji finału WOŚP w TVP. Po co się dobierać do transmisji z Finału? Od lat to jest tradycja. I niech tak zostanie, bez względu na to, kto rządzi TVP i tak dalej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://www.wirtualnemedia_pl/artykul/tomasz-lis-nowy-szef-tvp2-nie-chce-prezesa-trybunalu-konstytucyjnego-w-moim-programie

Mogę powiedzieć,że niestety kolega Tomasza Lisa Jan Pospieszalski nie miał tyle szczęścia i TVP bardzo często ingerowała w jego audycję i dobór gości. Przez to jeden odcinek programu został odwołany gdyż TVP nie chciała się zgodzić na udział jednego z braci karnowskich w programie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nowy szef Dwójki zaczął "z rozmachem". Dzisiaj otwierał z Owsiakiem finał WOŚP, więc można być spokojnym o kolejne finały w TVP...?

 

A co do Lisa - to już zakrawa o śmieszność. Pyta się najpierw "Jacek, to jak, będzie mój program?" a teraz? Już nowy szef zaczął ingerować w jego program. Przez 8 lat ani Pawlak, ani Nowak, ani Rastawicki, ani Kapuściński nie ingerowali w jego program. Tego jeszcze nie było. Tylko trzy odcinki. Tylko ciekawe, czy to "odbijanie piłeczki" Chmiel-Lis nie skończy się usunięciem programu z ramówki jeszcze przed końcem kontraktu Lisa. Pan Chmiel mógłby dać Lisowi "a proszę, zapraszaj kogo chcesz i tak w lutym już Cię nie będzie", a tak wziął się ostro do pracy i już nie zgadza się na obecność prof. Rzepińskiego.

 

Naprawdę się nie zdziwię, jak jutro nagle zmienią ramówkę i o 21:45 w TVP2 zobaczymy coś innego.

Edytowane przez maciejolek
  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...