Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Na przestrzeni lat PnŚ dziesiątki razy miało zmienianych prowadzących więc po co ta panika? Ostatnio była też poważna zmiana w DDTVN gdzie wymieniono większość prowadzących i co świat się zawalił? Trochę gardzę tego typu programami więc naprawdę więc w moim mniemaniu nie ma co się spinać bo to nie pierwsza i nie ostatnia zmiana w PnŚ.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nigdy nie było tak, żeby wywalili wszystkich. W DDTVN były gruntowne zmiany, ale trzon został, a nowi prowadzący to osoby, którzy też współpracowały przy tym programie, więc ludzie ich kojarzyli. To właśnie tylko program śniadaniowy, więc jaki jest sens takich zmian? Przecież tam propagandy tak siermiężnej jak w programach informacyjnych nie było. Ludzie, a w szczególności emeryci, renciści, bezrobotni i ludzie pracujący na zmiany po prostu do twarzy się przyzwyczaili i nie rozumiem po co takie odcięcie? 

Edytowane przez Kiler
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale gdzie jest problem? Jest nowe szefostwo, miało swoją wizję i zmieniło wszystkich prowadzących bo tamci im nie pasowali. Mięli do tego prawo. Jak dla mnie mogli zostać tamci, ale skoro ktoś chciał mieć nowy program od podstaw to po prostu ich sobie wymienił. W przypadku DDTVN nie wywołało to lawinowego odpływu widzów. A może taki odpływ już nastąpił po zmianach władz w TVP i postanowiono, że jeśli tak to trzeba zmienić całą obsadę bo już i tak widzowie odpłynęli ze względów politycznych to nie ma nic do stracenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Ipo napisał(a):

Ale gdzie jest problem? Jest nowe szefostwo, miało swoją wizję i zmieniło wszystkich prowadzących bo tamci im nie pasowali. Mięli do tego prawo.

Tylko żeby potem nie marudzili , że nie mają pieniędzy bo takie zwalnianie i zatrudnianie kosztuję a podobno TVP jest w likwidacji .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem. Czy Kasia Dowbor zgodziła się na pracę za połowę stawki Idy Nowakowskiej?

Teraz czekać, aż wytkną dotyczasowym prowadzącym kwoty kontraktu. Aby jeszcze bardzie rozemocjonować najlepiej podać sumę wszystkich wynagrodzeń za ostatnie 8 lat. Te 8 lat napisać małymi literkami. Jak popatrzę na swoje wynagrodzenie też mogę napisać, że za ostatnie 8 lat zarobiłem pół miliona zł, ale miesięcznie wyjdzie średnio ok. 5 200 brutto. Tak samo możemy napisać, że każde dziecko, które przychodzi na świat dostaje w samym 800+ w sumie 172 800 zł, z tym, że wypłacane ratalnie przez 18 lat życia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

1 godzinę temu, Ipo napisał(a):

Tu nawet nie wiemy jakie były umowy, na jakich zasadach zatrudniali prowadzących. A może właśnie te kontrakty były powodem wymiany całej obsady. Tak teraz mi to przyszło do głowy. 

Najpewniej było jak u Idy Nowakowskiej która to jak sama przyznała nie miała podpisana umowy według której to byłaby oficjalnym pracownikiem Telewizji Polskiej: https://telewizja.jastrzabpost.pl/tylko-u-nas-ida-nowakowska-o-zakonczeniu-wspolpracy-z-pytaniem-na-sniadanie-to-koniec-jej-przygody-z-tvp,6987740663347968a

Edytowane przez Poland
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, swordfish napisał(a):

Te 8 lat napisać małymi literkami. Jak popatrzę na swoje wynagrodzenie też mogę napisać, że za ostatnie 8 lat zarobiłem pół miliona zł, ale miesięcznie wyjdzie średnio ok. 5 200 brutto.

Ale jednak nie było to 8 lat, tylko rok, 1.5 roku z ostatnich komunikatach ;)

Zarobić miliony w rok, czy 13 miesięcy, nie wyjdzie Ci 5200 brutto na miesiąc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Poland napisał(a):

 

Najpewniej było jak u Idy Nowakowskiej która to jak sama przyznała nie miała podpisana umowy według której to byłaby oficjalnym pracownikiem Telewizji Polskiej: https://telewizja.jastrzabpost.pl/tylko-u-nas-ida-nowakowska-o-zakonczeniu-wspolpracy-z-pytaniem-na-sniadanie-to-koniec-jej-przygody-z-tvp,6987740663347968a

To akurat raczej jest pewne. To były zapewne jakieś umowy nie wiem, nazwijmy je gwiazdorskie. Tomaszewska by nie została zwolniona będąc w ciąży na zwykłej umowie o pracę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akurat osobiście nie popieram, że należy się żegnać z każdym, szczególnie jeśli zajmował się tylko rozrywką. Tu robią czystki kompletne. Trochę bez sensu bo o ile PnŚ niech sobie zmienia prowadzących bo i tak co chwilę ma to miejsce, ale taka Krzan to pojawiała się w różnych produkcjach. Jedyna zmiana której się spodziewam to powrót Janowskiego do "Jaka to melodia?".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można już stwierdzić że tegoroczny „Sylwester z Dwójką" będzie klapą z racji słabych prowadzących. 

Przy okazji też śmieje się że odwołanie w tym roku koncertu preselekcyjnego fo Eurowizji było najlepszą możliwą decyzją gdyż teraz wychodzi na to że...  nie ma kto go poprowadzić bo wszyscy są (lub być może będą) zwolnieni :mrgreen:

 

Edytowane przez Poland
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, Poland napisał(a):

Można już stwierdzić że tegoroczny „Sylwester z Dwójką" będzie klapą z racji słabych prowadzących. 

24 stycznia to jednak trochę za wcześnie w moim odczuciu na tego typu tezy.

Edytowane przez Kirk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaczęła się dyskusja nad zmianą nazwy "Pytania na śniadanie". Według Alicji Resich nazwa jest infantylna. Jak wymienili wszystkich prowadzących to i nazwę mogą zmienić.

 

Cytat

- Nigdy nie byłam zwolenniczką nazwy „Pytanie na śniadanie”. Uważałam, że jest infantylna. Najlepsza była „Telewizja śniadaniowa”, którą Terentiew wprowadziła. Nie wiem, z jakich wzorców czerpała, ale prawdopodobnie z najlepszych na świecie, bo przecież telewizja śniadaniowa to jeden z najstarszych formatów telewizyjnych w ogóle. Do Breakfast Tv są zapraszane takie osoby jak Michelle Obama, Olivia Coleman czy Britney Spears, to duże wyróżnienie, świadczące o nobilitującym charakterze tego formatu na świecie. A tytuły tych morning shows, są takie codzienne. Im prościej, tym lepiej i ja byłabym za tym, żeby tę nazwę zmienić – uważa dziennikarka.

Źródło: WM 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Kirk napisał(a):

24 stycznia to jednak trochę za wcześnie w moim odczuciu na tego typu tezy.

Nie mniej coś może być na rzeczy bo z obecnych, nowych gwiazd Telewizji Polskiej nie widzę nikogo kto mógłby poprowadzić imprezę sylwestrową w Dwójce. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W przypadku Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji jak i Rady Mediów Narodowycj mam nadzieje że przyjdzie „kryska na matyska" czyli że członkowie obu instytucji zostaną odwołani ze swoich stanowisk zwłaszcza że w przypadku RMN są ku temu podstawy gdyż Pan Czabański podobnie jak Pani Lichocka jawnie wspiera TV Republikę co jest sprzeczne z Ustawą o Radzie Mediów Narodowych gdyż jeden z punktów wprost tego zakazuje. 

Edytowane przez Poland
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Kiler napisał(a):

Zaczęła się dyskusja nad zmianą nazwy "Pytania na śniadanie". Według Alicji Resich nazwa jest infantylna. Jak wymienili wszystkich prowadzących to i nazwę mogą zmienić.

 

Źródło: WM 

Tu w sumie warto dodać, że o zmianie nazwy się tylko ona wypowiedziała, tak więc wątpię żeby akurat to było planowane. Poza tym zdaniem Resich zmiana wszystkich prowadzących jest nie do końca fair i szkoda jej na przykład Katarzyny Cichopek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Barbara Kurdej-Szatan napisała na Instagramie, że dostała propozycję poprowadzenia "PnŚ" od obecnej szefowej programu, ale głównie ze względów zawodowych musiała odmówić. Wzruszyła ją ta propozycja bo zdała sobie sprawę z tego, że to koniec nagonki na nią w TVP. Stwierdziła, że chętnie poprowadzi jakiś koncert czy nawet program, ale nie taki który jest emitowany 7 razy w tygodniu i to na żywo. Odniosła się również do plotek o jej powrocie do "M jak miłość". Stwierdziła, że od 2 lat nie ma kontaktu z produkcją więc nie wie nic na temat jej powrotu do serialu.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja ją bardzo lubiłem w "Kocham Cię, Polsko!" no i przestałem oglądać "M jak miłość" po chyba 20 latach po tym jak ją wyrzucili z serialu. Uznałem, że nie będę oglądać serialu jeśli wpływ na obsadę ma polityka. Nie tęsknię za nim.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nowa szefowa PNŚ stwierdziła dla Pudelka że "zdaje sobie sprawę, że jest wyzywana teraz od najgorszych, ale chce żeby Jej uwierzyli, że nie wyrzuciła nikogo za to, że pracował w tej redakcji do tej pory". Ona pożegnała się po prostu z osobami, które "zachwiały dziennikarstwo". Według niej "dziennikarz jak sędzia, musi być bezstronny". Czyli twierdzi że poprzedni prowadzący byli kojarzeni według niej z prawicą (bo TVP wiadomo kto rządzili w latach 2015-2023), a w rzeczywistości (przynajmniej tak ja uważam) nie byli lub nie są, bo mają swoje poglądy lub pracowali w TVP jeszcze zza czasów poprzednich prezesów. A widzowie, którzy tak twierdzą pewnie zasilą oglądalność nowej telewizji, która być może powstanie wkrótce lub "Nowy dzień z Polsat News", który emitowany także w głównym Polsacie (i tu również przepraszam za off-topic) mają głęboko to w gdzieś te słowa nowej szefowej tej śniadaniówki Kingi Dobrzyńskiej.

 

Cały wywiad tutaj:

https://www.pudelek.pl/tylko-na-pudelku-nowa-szefowa-pytania-na-sniadanie-ujawnia-szczegoly-zwolnien-jestem-wyzywana-teraz-od-najgorszych-ale-6988489247894400a

Edytowane przez WA2511
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...