Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Już poprawiłem, oczywiście, że jednego dnia w TVP, drugiego w Polsacie.

 

Dzisiejszy mecz Legii wyjątkowo w TVP2. A myślałem, że dadzą siatkarzy, ale dobre i to. Może zdążą wygrać w 100 minut, bym nie spóźnił się na Legię. ;)

 

Tymczasem wygląda na to, że nie będzie kabaretów jesienią w TVP2! Nie ma już Dzięki bogu już weekend w ramówkach wrześniowych piątkowych. W zamian o 22:15 jakiś nowy program "Mów mi Mistrzu!"

I teraz pytanie, co to będzie. Z kabaretami tytuł nie ma nic wspólnego. Może to jakiś teleturniej? Czy jeszcze coś innego?

O to się zrobiło ciekawie. Nie pamiętam, kiedy Dwójka była bez stałych elementów kabaretowych. Oj, musiało to być bardzo dawno.

Upadek Dwójki postępuje. Codziennie paradokument o 20:05, powtórki Makłowicza i Cejrowskiego, chociaż dobrze, że teleturnieje jeszcze istnieją i mają się świetnie. ;)

 

I dalej nie rozumiem, po co i w Dwójce "W tyle wizji". Jak już the besty, to nie lepiej w TVP Rozrywka? Chętnie w Dwójce bym widział Malickiego. Może nawet taki podobny cykl do "Co tu jest grane?". Byłoby miło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W czwartek, 15 września TVP2 wyemituje o godz. 21:45 film ''Switch: Trudno być kobietą'', który 2 lata temu był emitowany na Polsacie.


Iwona Kutyna odchodzi z TVP2 i najprawdopodobniej przechodzi do Onet.pl, o czym świadczy wpis na jej profilu FB.

Edytowane przez Frontowiec
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żeby było jeszcze ciekawiej, to Kutyna wróciła ledwo kilka miesięcy temu do Panoramy. A teraz widocznie uznała, że warto spróbować w nowej stacji, kto wie, może tam będzie miała jakieś stanowisko, nie tylko prowadząca.

Teraz to ciekawe, kto ją zastąpi. Zostali Kielczyk i Wolny. Znów. Albo wezmą kogoś z ośrodków /i na to liczę/, albo kogoś z wydania o 15:50, albo, czego się obawiam, kolejnego prezentera z TV Republika /oby nie!/.

 

Zbyt wielu zmian w kolejnych ramówkach TVP2 nie ma, więc plusy i minusy jesieni.

 

Plusy:

- programy na licencji z BBC - Bake Off i Kochanie, ratujmy nasze dzieci - czuję, że będzie hit

- kontynuacja Sondy 2 - cieszy, w dodatku świetna nowa godzina emisji

- kolejna edycja The Voice of Poland /oby nie ostatnia/

- powrót Rodzinki.pl, Na sygnale, Na dobre i na złe, O mnie się nie martw /bardzo dobre seriale/

- Artyści. Plus jedynie za ciekawie zapowiadający się serial, o porze to w minusach

- powrót lubianych teleturniejów

- powracające Podróże z historią

 

+/-

- Południk Wildsteina

- nowe programy codwutygodniowe o kulturze

- Mów mi mistrzu /na razie w ogóle nic na ten temat nie ma/

- wakaty na programy rozrywkowe

- Makłowicz w podróży - albo skupiamy się na gotowaniu, albo na podróżnictwie, ale z tego wychodzi już nie program kulinarny, tylko krajoznawczy

 

Minusy:

- usunięcie kabaretów z TVP2, jeżeli to "Mów mi mistrzu" nie będzie stricte kabaretowe"

- W tyle wizji - the best of - na co to komu?

- godzina emisji "Artystów" - 23:15 to za późno. Wolski ewidentnie chce wyemitować ten serial i go nie kontynuować. A Chmiel zapowiadał świetną godzinę emisji

- Komisja morderstw - już promowali serial, tutaj sobota 22:10, a tu nagle uznali, że może lepiej go emitować w Jedynce. I minus. Powód? W TVP1 wyniki ten serial będzie miał cienkie. TVP2 emituje w tym czasie zmierzające do dna M jak miłość i ciągle dobry Magazyn Ekspresu Reporterów. No ale zobaczymy.

- dalej Barwy szczęścia, które zmierzają w stronę paradokumentu, pięć razy w tygodniu i trzykrotnie powtarzany jest jeden odcinek.

- brak wartościowych magazynów kulturalnych - Śniadanie na trawie znika, Dzika muzyka przeniesiona do TVP Kultura. W TVP2 powtórka w czwartki wczesnym porankiem

- daytime nadal kuleje

- Ostry z natury - widocznie już porzucili ten projekt, bo dalej nic a nic. A szkoda.

- brak regularnego magazynu filmowego

 

Niestety wniosek taki, że dalej jest tak samo. Niewiele się zmieniło. A najlepsze to może się dziać potem - jakiś program będzie miał słabe wyniki i przeniesiemy na gorszą porę! Oby nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do ramówki jesiennej, to jak na razie nie będę tego oceniać dogłębnie, zobaczymy jak to w praktyce będzie wyglądać, konferencja ramówkowa dopiero w przyszłym tygodniu, więc coś może się zmienić.

 

A jeśli chodzi o Panoramę, to lepiej by było właśnie kogoś z ośrodków (zresztą Wolny także z ośrodka trafił do tego programu). Choć też mam pewne przeczucia, że szykuje się kolejny transfer z Republiki lub TV Trwam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tutaj się zgodzę w sprawie Panoramy, tylu jest świetnych prezenterów, a marnuje się w ośrodkach. No ale to mało realne, prędzej kolejny z mediów właśnie typu Trwam, Republika. Lepiej nie, no ale...

 

Czytam, że Paranienormalni mają jednak wrócić do TVP2. Ciekawe. Na razie to tylko pogłoski, ale jeżeli to prawda, to byłbym zadowolony. Paranienormalni Tonight był jednym z lepszych programów rozrywkowych i dziwiłem się jego usunięciu z powodu "nadinterpretacji kabaretów". A teraz wygląda na to, że Wolski widział słabe wyniki kabaretów w ostatnim sezonie i chce je ratować. Możliwe, że Paranienormalni mają coś wspólnego z tym "Mów mi mistrzu". No ale poczekamy, zobaczymy.

 

Druga sprawa - możliwe, że mecze Legii w Lidze Mistrzów będą lecieć w TVP2. Możliwe. Jak wiadomo, jesienią w TVP1 ma być emitowany program z udziałem dzieci "Hit, hit, hurra!". I tutaj jest problem. Coś czuję, że tak łatwo nowego programu nie odpuszczą i nie będą przesuwać emisji z powodu meczów Legii. Więc mecze mogą lądować w Dwójce, ale tutaj kolejny problem - hitowe seriale. Też nie mogliby odpuścić. No ale mecz w jakimś kanale TVP lecieć musi. A pamiętajmy, że jeszcze ewentualne są mecze wtorkowe. Na razie nic nie jest jasne, niech Legia awansuje najpierw, a potem się dowiemy jak to będzie, bo zrobiło się ciekawie.

 

Tak sobie patrzę na daytime na przestrzeni lat i ostatni dobry daytime w Dwójce /tak. 12:00-15:00/ był wiosną 2013. No ale wtedy już się zaczęlo psuć - powtórki Rodzinki.pl, Makłowicza i Cejrowskiego. Ale były też programy misyjne, dokumenty. Potem to już tylko gorzej.

W ogóle powtórki Boskich to istny fenomen. W każdej ramówce TVP2 od jesieni 2012 była obecna. Prawie, bo nie było zimą 2013 i 2014. A tak leciała w każdej ramówce. Wniosek taki, że w tym czasie już z sześć razy zaczynali emisję od nowa. O kilka razy za dużo.

 

Jak mają umowę z BBC, to mogliby dać Allo, allo, Co ludzie powiedzą i tak dalej, a nie ciągle w kółko wałkować jedno i to samo. Od tego jest TVP Seriale.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do Paranienormalnych, to nawet fajnie by było, gdyby wrócili. I taka korekta: nie chodziło o "nadinterpretację", a o "nadreprezentację kabaretów". Zresztą, zdziwiło by mnie to, gdyby człowiek tak związany z kabaretem i satyrą jak Wolski chciał ograniczać zupełnie takie programy.

 

Mecze Legii w Dwójce... no, cóż, kiedyś mecze były na tej stacji. A jeden odcinek serialu do przodu czy do tyłu... nie, ja czuję że raczej dadzą mecze. I tak muszą chyba w stacji otwartej, a na Trójce to nie pójdzie, raz że nie będzie to w HD, a dwa, że spotkania nakładałyby się na pasma lokalne i ośrodki by raban robiły. Tak czy inaczej, coś muszą wykombinować i coś poświęcić. Sport wymaga ofiar, że tak powiem.

 

Seriale z BBC mogłyby się pojawić, nie tylko te, które wymieniłeś, ale także na przykład "Latający Cyrk Monty Pythona", "Hotel Zacisze", "Tak, panie ministrze/panie premierze" (tego chyba nawet dawno nie pokazywano). BBC ma wiele dobrych seriali, warto by je pokazać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed chwilą w TOK FM mieliśmy audycję o serialach i wspomnisno o nowej produkcji "Artyści". Mówiono, że mało brakowało a serial w ogóle by się nie pojawił na antenie bo coś tam TVP w nim nie pasuje. Stąd późna pora emisji co oceniono jako skandal. Serial wg prowadzących audycje bardzo dobry. Widzieli już pierwsze odcinki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kabarety - no, oby coś jednak z tego wyszło. Coś w podobie jak "Paranienormalni Tonight". Chciałbym też powrotu Górskiego i Wójcika na antenę. Nieważne, czy w formule LK2, czy KK2, ale żeby wrócili. Na przykład jakieś satyryczne podsumowanie tygodnia? W niedziele wieczór pasuje jak ulał.

 

Co do meczy, to już temat zamknięty. Wczoraj w komunikacie dot. rewanżu Legii TVP podała, że "w wypadku awansu Legii do fazy grupowej jej mecze będą emitowane w TVP1". A zatem "hity" TVP2 w ogóle nie wypadną z emisji, i tak dalej.

 

No właśnie. Tyle dobrych brytyjskich seriali na pewno okazałoby się lepsze niż jakieś Rodzinki.pl setna emisja. O, można też sięgnąć po seriale emitowane przez TP2 na początku lat 90. w niedziele. Zakupić prawa, ew. nagrać nową wersję lektorską i już mamy. Kto wie, jak to będzie.

 

Artyści - to Chmiel tak ten serial chwalił, że będzie hitem, że będzie miał taką świetną godzinę, a tu przyszedł Wolski i co "Coś mi nie pasuje, więc już kasujemy"? To już nie jest śmieszne, tylko żenujące. Tak samo jak ta późna godzina emisji 23:15. Ciekawostka. Początkowo myślałem, że to ma związek z mocnymi scenami, bo w programie dla prasy oznaczono serial "dla małoletnich od lat 16". A tu chyba nie.

Pytanie teraz, ilu będzie widzów to oglądać. Coś czuję, że 200-300 tys. A mogły być te 1,5-2 mln. Profile widza Bake Off i Artystów są inne, ponadto pory i tak dalej. Jeżeli to ma osiem odcinków, to po 24 października będzie tyle.

 

I tak na koniec - nie mogliby z Jednym z dziesięciu i innymi stałymi pozycjami też ruszyć od 22 sierpnia? By się wyróżnili, na start by odskoczyli dopóki inni by nie ruszyli. Ale, zobaczymy jakie będą wyniki tych przeklętych Barw szczęścia w pierwszym tygodniu nowych odcinków. Czuję, że słabe, ale się zobaczy.

Edytowane przez maciejolek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do Wójcika, to nie wiadomo czy wróci do TVP po tym, jak w ''Newsweeku'' powiedział iż TVP ''ocenzurowała'' jego skecz sylwestrowy o ''Gwiezdnych Wojnach''. Jeśli chodzi o ''Artystów'' to cóż, brak słów że taki świetny (jak się okazuje) serial ma być emitowany przed północą.

Edytowane przez Frontowiec
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Racja, od lat, a nie do lat. ;)

 

Żeby się przypadkiem nie okazało, że serial będzie miał takie słabe wyniki, że Wolski będzie go przenosił na coraz to gorsze pory.

Przytoczę tutaj przykład takiego HIT! Generatora. Wiem, serial to nie widowisko, ale jednak. Też go zapowiadali na hit i ruszył, w soboty o 20:05. Po kilku tygodniach słaba widownia, i już przenieśli na piątek około 23:00. Widownia jeszcze niższa.

Kolejny - mc2. Też ruszył w poniedziałki bodajże o 21:00, potem przenieśli na czwartki o 20:05, a potem chyba nawet na noc, a i tak nie wyemitowali całości.

Nie znam innych przykładów, gdy przenoszono program/serial w Dwójce na gorszą porę i zdejmowano. Wielkiej Gry nie liczę /a też ją przenieśli z 15:00 na przedpołudnie/.

 

Korzyścią z igrzysk było to, że Dwójka nie emitowała tych miliardowych powtórek. Jednak wszystko co dobre, szybko się kończy i jutro znów blok powtórkowy. Kolejne rozwiązanie - a może tak wybrane programy TV Polonia? Skoro jeden z nich, Słownik polsko@polski leci już w TVP1, to też można kilka programów z Polonii umieścić w Dwójce. Chodzi mi o takie nie Halo Polonia, ale takie turystyczne, edukacyjne, Kulturalni PL.

 

http://www.wirtualnemedia_pl/artykul/w-tyle-wizji-best-of-the-best-marcina-wolskiego-od-wrzesnia-w-tvp2_1 - tu o tym "Best of The Best" W tyle wizji. Nadal uważam, że to bez sensu. No chyba, że miałby ktoś te materiały the best zapowiadać i byłby tak jak w programach na żywo kontakt z widzem. A tak to trochę bez sensu. Ale rozumiem Wolskiego, też swój projekt chciał mieć w Dwójce, no to niech będzie no...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem to już napisać wczoraj (aczkolwiek nie miałem prądu, remont):

Wczorajsze Śniadanie na trawie było odcinkiem premierowym o festiwalu Chopin i jego Europa. Z tego, co wiem, ma być (co najmniej) jeden odcinek za tydzień. Dziwi (oby) miesięczna przerwa w nadawaniu tego programu (nie znalazłem informacji o Śniadaniu na trawie nawet na pliku Excela z Biura Reklamy TVP) - tu mam dwie hipotezy:

* program zdjęto - czy aż takimi sposobami trzeba promować nowy program Wildsteina? Bo jeżeli tak, to marnie to widzę (spojrzawszy na to, że jest emitowany o niemalże tej samej porze co Drugie śniadanie mistrzów na TVN24 [które też w praktyce się kończy ok. 12:50])...

* prowadząca jedzie na urlop - pewnym tropem jest fakt, że były nowe odcinki w wakacje...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do Śniadania na trawie, to ja tego nie rozumiem. Chmiel wprowadza te nowe sobotnie misyjne programy, były dobre i tak dalej i gdyby Chmiel nadal był dyrektorem Dwójki, to pewnie te programy by nadal leciały jesienią.

A tu Wolski robi sobie co chce. A można było usunąć ten omnibus Barw /nie/szczęścia i od razu by 2,5 godziny się zwolniły. A tak to robi zamieszanie.

Dziką muzykę zostawia, ale w zamian premiery przenosi do TVP Kultura. W TVP2 emisja w czwartki z samego rana.

Co do Śniadania na trawie - ja nie widzę tego programu w TVP Kultura. Prowadząca jedzie na urlop? W "Kultura, głupcze" jak Dąbrowa jechał na urlop, to zastępował go Żakowski. Tutaj też powinno być jakieś zastępstwo.

Ale Wolski uważa, że nie, i zdejmujemy program. Więc teraz - po co je wprowadzano?

 

http://www.wirtualnemedia_pl/artykul/kochanie-ratujmy-nasze-dzieci-w-czwartkowe-wieczory-w-tvp2 - jednak okazuje się, że będą na razie emitowane odcinki wersji brytyjskiej, a polskie zgodnie z planem pod koniec października.

Wiadomo też, kto będzie prowadził polską wersję. O dziwo to nie jest żaden/żadna psycholog, tylko... dziennikarz: http://film.interia.pl/telewizja/news-tomasz-wolny-poprowadzi-kochanie-ratujmy-nasze-dzieci,nId,2254727

Wolny? Przecież to jakaś kpina, jak się patrzy. Prezenter programów informacyjnych idzie w rozrywkę. Tak, wiem, Pytanie na śniadanie też prowadzi, no ale... Trzeba wybierać - informacja albo rozrywka.

Najlepszym gospodarzem byłaby jakaś psycholog, lub ekspert, no ale TVP może nie znalazła i postawiła na jednego z swoich prezenterów. No nic, zobaczymy, jak wypadnie w tej roli.

 

http://tv.se.pl/rozrywka/bryndal-ostro-o-dyrektorze-tvp2-co-zaczal-robic-ze,16943/ - tymczasem Rafał Bryndal ostro o szefie TVP2.

 

Oglądalność TVP2 w ostatnich dniach naprawdę dobra - wszak Igrzyska zrobiły swoje. Ciekawe, co będzie teraz. Podejrzewam lekki spadek, lekki tylko, wszak od dzisiaj powoli już wprowadzane są jesienne premiery. Ostatnio Na sygnale oceniam wyżej niż idące na dno Barwy szczęścia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak w ogóle to ciekawa sprawa jest z tym "Kochanie, ratujmy nasze dzieci!". W newsie napisano, że od września będzie edycja brytyjska, natomiast w programie dla prasy widnieje informacja, że będzie to już wersja polska. No, cóż, zobaczymy. Ciekawe, czy jak w październiku będzie już polska, to brytyjska będzie również emitowana, ale o innej porze?

A co do prowadzącego - moim zdaniem wybór bardzo dobry. Nie nazywałbym tego kpiną. Dlaczego? Po pierwsze: to nie jest program rozrywkowy. Raczej to się podpina pod misyjne reality-show. Po drugie: właśnie to, że Wolny prowadzi PnŚ, powoduje niejako, że nie będzie się on czuł nieswojo, prowadząc program o zdrowym żywieniu dzieci, bo takie tematy w "śniadaniówce" pojawiają się regularnie. I po trzecie: Dwójka w zasadzie nawet mogła nie szukać jakiegoś psychologa czy dietetyka, uznając, że lepiej, jeśli głównym prowadzącym będzie ktoś obeznany z telewizją. A gdyby szukali psychologa, to mogło się zdarzyć tak, że świetny fachowiec w tej dziedzinie nie czuje się komfortowo przed kamerą (w końcu nie bez przyczyny do telewizji zaprasza się tylko niektórych psychologów, zresztą to też innych branż dotyczy). Poza tym Wolny może został uznany za bardziej wiarygodnego, w końcu ma trójkę dzieci, a program jest o wychowaniu i zdrowym żywieniu, więc tutaj Wolny nawet może coś od siebie dać.

Tak w ogóle to ja się o jego prowadzenie nie martwię, jest dobrym dziennikarzem, myślę że poradzi sobie świetnie (zresztą radzi sobie dobrze już od czasu, kiedy zaczął prowadzić "Panoramę", i wyrwał się już z etykiety "tego, który zasiadł na stoliku po śp. Turskim", pewnie pamiętacie takie wpisy na początku 2014).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak zaczną wersję polską, to do brytyjskiej pewnie nie wrócą, no chyba, że w przerwie pomiędzy kolejnymi sezonami ewentualnie. Ale się zobaczy. W ogóle szybkie to tempo, bo na przełomie sierpnia i września miały się zaczynać zdjęcia do programu.

 

A właśnie. Na początku sądziłem, że to program rozrywkowy, wszak emisja programu w TVP Rozrywka... No ale teraz to z rozrywką ma mało wspólnego. Takie reality-show misyjne właśnie. Więc zobaczymy, ale mam dobre myśli.

 

Wczoraj wznowili po wakacjach emisję dwóch seriali i moim zdaniem obecnie dwa seriale prezentują zupełnie odmienny poziom.

Barwy szczęścia - to co, że grają czasem najlepsi aktorzy, skoro dalej ten serial to dno. Muzyka z czołówki idealnie nadawałaby się do paradokumentów. Sama czołówka też coś nieaktualna - ale mają ją zmienić pod koniec września w związku z 10-leciem /jak już, to 10. sezonem, bo 10-lecie wypada za rok!/. Sam serial? Już kiedyś pisałem, że tak do 200-300. odcinka był dobry, chętnie oglądałem, a potem coś się zaczęło psuć i teraz oglądam czasami sprawdzić, czy poziom się podniósł. A tu nic a nic. Tak to jest, jak idzie się w ilość, a nie w jakość. Już wielokrotnie pisałem, że powinni to zakończyć. Kto wie, może wraz z końcem sezonu?

Na sygnale - poziom nadal taki sam, czyli bardzo dobry. Jak już określacie jako paradokument, to niech już będzie, ale taki misyjny. Setek mało, ale mają charakter taki edukacyjny, lektora brak. Na pewno poziom lepszy niż te polsatowskie. A ta emisja pięć dni w tygodniu chyba dlatego, że miały chyba wejść tu i inne seriale od 22 sierpnia. Jednak przełożono emisję innych na 29 sierpnia, a ten tydzień to wyjątek od stałej emisji. Od następnej środy "Na sygnale" znów tylko raz w tygodniu.

 

Jakieś nowości z konferencji ramówkowej, jeżeli się już odbyła? Coś więcej wiemy o tych tajemniczych Dwójkowych programach?

 

I na koniec - znów o Artystach. Czytam, świetne recenzje, opinie, nawet TVP się chwali, a tutaj ta 23:15. I to najpoważniejsza rysa. Ciekawe, do czego Wolski miał zastrzeżenia.

Edytowane przez maciejolek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wracając na chwilę do Śniadania na trawie: można by rzec, że jest istny sajgon. Czy zdjęty, czy to tylko przerwa w nadawaniu - wciąż nie wiadomo, nie było oficjalnego komunikatu. Wiadomo, że ma być jeszcze jeden odcinek w najbliższą sobotę.

 

Z Programem do czytania to chyba wszystko jest jasne (choć też można rzec, że istny sajgon - nie było określenia co do dalszych losów programu) - są 2 nowe programy literackie (z czego jeden z nich, Myślnik, już w tą niedzielę).

 

Artyści - o ile na poniedziałki po 23 niespecjalnie narzekałem (ze względu na posiadanie dekodera z dyskiem), to piątek po 22 faktycznie jest lepszą porą. Oby to się potwierdziło...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...