Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Nie mam nic oczywiście przeciwko programom rozrywkowym, ale takim które trzymają jakiś poziom, bo ani "DBJW" ani "Studio Yayo" takimi nie są. Tak źle i tak niedobrze. Albo kabarety o poziomie chlewu albo starzy satyrycy, z których śmieją się inni starzy satyrycy - amatorzy przed telewizorem. Wybór pomiędzy plagą a zarazą.

 

@Frontowiec

TVN pewnie go zgarnie. Jest mu przychylny, to przytuli go bez problemu.

Edytowane przez dustman
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A chciałem dzisiaj pisać m.i.n. o TVOP, kto nowym szefem Dwójki zostać powinien i oglądalności kabaretów, a tutaj.... się porobiło.

 

Pamiętam, jak Wolski był szefem Programu Pierwszego Polskiego Radia /od bodaj sierpnia 2006 do wiosny 2007/. Nie był zły, no ale kasował audycje kojarzące się głęboko z PRL-em. Za jego rządów odszedł jednak m.i.n. Czejarek, a rozmowy w Sygnałach dnia zaczął prowadzić m.i.n. Sakiewicz.

Z plusów, nielicznych, jednak przywrócenie starej oprawy dźwiękowej i nazwy "Program 1 Polskiego Radia".

No ale coś czułem, że po powrocie do TVP Wolski nie skończy tylko na w "W tyle wizji". Myślałem, że coś dostanie autorskiego na jesień. A tu proszę, będzie dyrektorem Dwójki! No to ładnie.

 

Żeby nie było - na razie dam Wolskiemu kredyt zaufania, tak jak dałem Chmielowi. Zobaczymy, jakie będą jego pierwsze decyzje.

Coś się obawiam, że jednak Studio Yayo przeniesie do Dwójki. No tak, większe audytorium i tak dalej. Możliwe, że też do Dwójki trafi Pietrzak z jego cyklem "Z szafy Pietrzaka" /chociaż to w miarę da się oglądać, ponimo tego, że to i tak archiwalia/.

Z kabaretów to w ogóle nie zrezygnują. Możliwe, że poleci reaktywację Studia ZOO, Wideoteki dorosłego człowieka, Szopki noworocznej... Wszystko może się zdarzyć.

 

Co do Woodstocku - na razie nie widzę nic z tegorocznej edycji w ramówce. Co to, już odpuścili? A z transmisji WOŚP nie mogą zrezygnować, bo to byłby wizerunkowy strzał w stopę. To taka tradycja i ponimo konfliktów powinna być kontynuowana.

 

Aha - jest wymienione, że możliwe, że Chmiel poleciał za niskie wyniki oglądalności. Jest ramówka letnia teraz i wiadomo, że wszyscy tracą. Jakoś TVP2 też w wakacje kiedyś traciła i co? I nic. Nikogo nie zwalniali. Jak TVP1 też miała najniższe wyniki w historii to też nikt nie poleciał. Więc dla mnie powód przesunięcia Chmiela do Biura Handlu nadal nieznany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale co do samego Wolskiego jako szefa TVP 2 to znowu idziemy w stronę tego co było.  Mnie ta nominacja nie przekonuje i uważam, że będzie dalej "kontunuącja" tego marazmu jaki panuje w 2 od lat. Zmieni się pewnie ramówka, pewnie część ludzi ale dalej będzie to ta sama mizeria.  A tacy ludzie jak Wolski kierują się zawsze sprawdzonymi schematami a moim zdaniem aby odświeżyć ten kanał to potrzebna jest innowacyjność i trochę ryzyka. Filarami dwójki powinny być kino i rozrywka ale parzone  z dzisiejszej perspektywy a nie tej z przed 20-30 lat. Nie widzę nic złego w przypominaniu legendarnych np skeczy kabaretowych z dawnych lat ale dzisiejsze jakiekolwiek próby reaktywacja np Pietrzaka to pomysł bezsensu rak samo jak to było z reaktywacją Sondy.
 
Czas pokaże ale pewnie nic się nie zmieni.

Edytowane przez Mr. Orbita
Nie obrażamy - regulamin, poza tym - offtopic.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A chciałem dzisiaj pisać m.i.n. o TVOP, kto nowym szefem Dwójki zostać powinien i oglądalności kabaretów, a tutaj.... się porobiło.

 

Pamiętam, jak Wolski był szefem Programu Pierwszego Polskiego Radia /od bodaj sierpnia 2006 do wiosny 2007/. Nie był zły, no ale kasował audycje kojarzące się głęboko z PRL-em. Za jego rządów odszedł jednak m.i.n. Czejarek, a rozmowy w Sygnałach dnia zaczął prowadzić m.i.n. Sakiewicz.

Z plusów, nielicznych, jednak przywrócenie starej oprawy dźwiękowej i nazwy "Program 1 Polskiego Radia".

No ale coś czułem, że po powrocie do TVP Wolski nie skończy tylko na w "W tyle wizji". Myślałem, że coś dostanie autorskiego na jesień. A tu proszę, będzie dyrektorem Dwójki! No to ładnie.

 

Żeby nie było - na razie dam Wolskiemu kredyt zaufania, tak jak dałem Chmielowi. Zobaczymy, jakie będą jego pierwsze decyzje.

Coś się obawiam, że jednak Studio Yayo przeniesie do Dwójki. No tak, większe audytorium i tak dalej. Możliwe, że też do Dwójki trafi Pietrzak z jego cyklem "Z szafy Pietrzaka" /chociaż to w miarę da się oglądać, ponimo tego, że to i tak archiwalia/.

Z kabaretów to w ogóle nie zrezygnują. Możliwe, że poleci reaktywację Studia ZOO, Wideoteki dorosłego człowieka, Szopki noworocznej... Wszystko może się zdarzyć.

 

Co do Woodstocku - na razie nie widzę nic z tegorocznej edycji w ramówce. Co to, już odpuścili? A z transmisji WOŚP nie mogą zrezygnować, bo to byłby wizerunkowy strzał w stopę. To taka tradycja i ponimo konfliktów powinna być kontynuowana.

 

Aha - jest wymienione, że możliwe, że Chmiel poleciał za niskie wyniki oglądalności. Jest ramówka letnia teraz i wiadomo, że wszyscy tracą. Jakoś TVP2 też w wakacje kiedyś traciła i co? I nic. Nikogo nie zwalniali. Jak TVP1 też miała najniższe wyniki w historii to też nikt nie poleciał. Więc dla mnie powód przesunięcia Chmiela do Biura Handlu nadal nieznany.

A może po prostu w Biurze Handlu mieli zbytni chaos i potrzebowali kogoś dobrego, to wzięli Chmiela? Ja rozumiem, że mniej prestiżowe stanowisko, ale dlaczego rozważamy jedynie tezę o degradacji?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytałem w najnowszym "Do Rzeczy" tekst o sytuacji w TVP, i podobno to było już od jakiegoś czasu planowane, by pozbyć się dyrektorów Jedynki i Dwójki z powodu spadającej oglądalności, ale jednocześnie miałoby się to odbyć bez zbytniego hałasu.

 

Co do WOŚP - mam nadzieję, że to jednak pozostanie, niezależnie od tego, co niektórzy o Owsiaku uważają, to jednak od ćwierć wieku wykonuje kawał dobrej roboty, jeśli chodzi o dobroczynność.

 

A Woodstock... może do TVP Kultura trafi? Akurat do tej anteny by pasował.

Edytowane przez Kirk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wolski szefem to dość zła wiadomość.Mam nadzieję,że przez to zlikwidują ten "satyryczny" program W Tyle wizji,Jedynym jego plusem będzie jak przywróci Szopkę Noworoczną.

No powrót Szopki Noworocznej zdecydowanie by się przydał ponieważ oglądając poprzednie edycje w internecie aż łezka w oku się kręci z powodu wspomnień.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytałem w najnowszym "Do Rzeczy" tekst o sytuacji w TVP, i podobno to było już od jakiegoś czasu planowane, by pozbyć się dyrektorów Jedynki i Dwójki z powodu spadającej oglądalności, ale jednocześnie miałoby się to odbyć bez zbytniego hałasu.

 

Co do WOŚP - mam nadzieję, że to jednak pozostanie, niezależnie od tego, co niektórzy o Owsiaku uważają, to jednak od ćwierć wieku wykonuje kawał dobrej roboty, jeśli chodzi o dobroczynność. Swoją drogą to znalazłyby  się inne stacje promujące komunistów i złodziei... ;)

 

A Woodstock... może do TVP Kultura trafi? Akurat do tej anteny by pasował.

Nie zauważyłem, żeby Dwójce jakoś wyraźnie spadała oglądalność. Co do Jedynki - zgoda.

Co do WOŚP - abstra[beep]ąc od tego, co niektórzy o tym projekcie uważają, obiektywne, nie trudne do odnalezienia dane pokazują, że to niezły przekręt i szopka. Na ile mogę, na tyle wspieram np. Caritas, albo jakieś niekościelne organizacje dobroczynne, ale takich szemranych interesów jak WOŚP - nigdy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zauważyłem, żeby Dwójce jakoś wyraźnie spadała oglądalność. Co do Jedynki - zgoda.

Wrócą po wakacjach RanczoM jak Miłość i inne ciągnące się seriale, to zapewne bez względu na jakiekolwiek sympatie Jedynka i Dwójka znowu sobie zapewnią pewną widownię na dłuższy okres i skok w rankingach oglądalności. Bo przecież (niestety) nie tylko od jakości publicystyki zależą rezultaty danej stacji ogólnodostępnej.

Tyle że w przypadku Dwójki może być nieco trudniej, choćby ze względu na brak skutecznego sposobu, w jaki sposób zastąpić powtórki Cejrowskiego, kabaretonów i krótkich seriali. Było parę opcji, ale na dłuższą metę nie zadziałały i powrót do smutnej normalki. A może się okaże, że pan Wolski tu też coś wykombinuje...

Edytowane przez DolbyStereo2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zauważyłem, żeby Dwójce jakoś wyraźnie spadała oglądalność. Co do Jedynki - zgoda.

Dwójka też miała w okresie wiosennym spadki oglądalności: http://www.wirtualnemedia_pl/artykul/tvp1-i-tvp2-najwiecej-stracily-w-i-polroczu-polsat-liderem-w-16-49-transmisje-sportowe-hitami-analiza

Tyle tylko że Dwójka miała w wiosennej ramówce kilka programów, które podbijały widownie, przez co ten ogólny spadek był nieco mniej zauważony niż w przypadku Jedynki.

 

Co do Kurdej-Szatan w "TVoP" - cóż, TVP chce widocznie wyeksploatować ją do granic możliwości, to się może źle skończyć przy nadmiarze jej obecności w mediach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po kolei...

Jeżeli przywróci "Szopki noworoczne" to plus, no bo to było fajne, sporo śmiechu i tak dalej. A W tyle wizji? Coś mi mówi, że mogą to przenieść do Dwójki... Ale oby nie.

Polskie ZOO - jestem na tak. Sporo się zmieniło przez te dwadzieścia kilka lat, trzeba to w jakimś skrócie pokazać. ;)

 

Reaktywacja "Sondy" niewypałem? Bez sensu? Sens był. Pokazanie ze współczesnej perspektywy, na ile się sprawdziły prognozy Kurka i Kamińskiego. Ponadto popularyzacja nauki. Bez sensu? Widownia była dobra. Może nie aż taka, jak Lis, ale była. Dla mnie powrót udany. Oglądam sobie czasem teraz powtórki w niedzielę albo w TV Polonia. Nie mogę tego nazwać niewypałem.

 

Nie wiem, jaki był powód dymisji Chmiela, ale zaraz przejdę do tego, bo możliwe, że jest kilka przyczyn, nie tylko wakat, oglądalność...

 

WOŚP musi pozostać. No nie widzę innej możliwości. To co, że Wolski żle powiedział o Owsiaku. To jest coroczna Dwójkowa tradycja. I co? Mamy ją wywalić?

Woodstock? Tak samo jak z WOŚP. Kiedyś co roku były relacje na żywo w Dwójce, potem relacje, a teraz tego nie ma. Do TVP Kultura pasuje jak ulał.

Obawiam się też o teleturnieje. Familiada może i dociągnie do końca roku, ale wiosną... Jeden z dziesięciu? Też się obawiam. Wszak Sznuk odszedł z PR1 właśnie, kiedy radiem szefował Wolski. Ale - oby się wszystko dobrze skończyło. Postaw na milion - jak z Familiadą. Większa gra - i tu ciekawe. Wolski będzie jednak nadal to robił czy też będzie parodia, czyli jednak nie?

 

Filmy - no własnie chciałem o tym napisać. Franka Dolasa przecież już niedawno Dwójka emitowała! To chyba było w czerwcowe czwartki. A od wczoraj znów. Tylko, że co poniedziałki. To już przesada! Nie mają jakich filmów emitować!

 

Kurdej-Szatan - no mi to obojętne. Ciągle się zastanawiam, jak to się stało, że nagle stała się twarzą TVP2. Zagrała w jednym serialiku i już wszystko do niej. Pojechali po najmniejszej linii oporu, kopiując skład z KCP.

Skończy się to dla niej żle, bardzo żle.

Rosiak? No właśnie. Chmiel o niej mówił, że będzie nową twarzą Dwójki. A Wolski może mieć na ten temat inne zdanie. Też bym ją widział w TVOP.

Aha - w "Kropce.TV" czytam, że wraca do Dwójki Popek, ale tylko jednorazowo, na sobotni festiwal Romów w Ciechocinku. Nie dziwię się, jest takim "symbolem" festiwalu, co rok prowadziła, więc...

 

http://www.wirtualnemedia_pl/artykul/wybor-marcina-wolskiego-na-szefa-tvp2-to-odwazna-decyzja-zwlaszcza-przy-tak-slabych-wynikach-anteny-opinie - tutaj opinie o nowym szefie Dwójki.

http://www.wirtualnemedia_pl/artykul/agata-mlynarska-o-nowym-szefie-tvp2-nominacja-polityczna-ktora-oznacza-koniec-dwojki-jaka-znamy - opinia Młynarskiej. Tak w połowie się zgodzę, chociaż.. może Wolski zrobi coś dobrego?

 

I jeszcze - możliwe, że zmiana szefa była spowodowana... kabaretami: http://www.press.pl/tresc/44812,pod-kierownictwem-marcina-wolskiego-tvp-2-ma-wrocic-do-pokazywania-kabaretow

Brzmi optymistycznie, no ale... może być lepiej, albo gorzej. Zobaczymy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem to dobrze, że Anna Popek poprowadzi tegoroczny Festiwal Romów w Ciechocinku, bo przez wiele lat prowadziła ten festiwal i wraz z tym jest takim symbolem tego festiwalu (z tego co pamiętam, to raz prowadziła ten festiwal Zofia Czernicka).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś na konferencji prasowej prezes Kurski zapytany o zmiany na stanowisku szefa TVP2  zachwalał umiejętności Chmiela co do pozyskiwania zagranicznych formatów i stwierdził, że doszli z nim do wniosku, że lepiej będzie realizował swoje umiejętności i zainteresowania na nowym stanowisku. Powiedział też coś o możliwej koprodukcji międzynarodowej o Pileckim, którą miałby Chmiel nadzorować na nowym stanowisku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...