Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

No właśnie. I negocjować nie z Polsatem tylko UEFĄ. Podając jako argument, że to ważne wydarzenie dla Polaków budzący duże zainteresowanie. Jak Polski klub miałby grać w LM to zabezpieczyli się, że wtedy pokażą wtorkowy mecz Polskiego klubu zamiast środowego. Jak Legia grała w LM to były wtorkowe mecze w TVP1. Tylko może ustawa o ważnych wydarzeniach miała na to wpływ

Edytowane przez Paul234
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

35 minut temu, Poland napisał:

Moim zdaniem Telewizja Polska niestety ale nie popisała się swoim działaniem. Zgadzam się tutaj z opiniami z konkurencyjnego forum które mówią że nie tylko TVP Info powinno przerwać nadawanie „Wiadomości" na rzecz „Wydania Specjalnego" ale też TVP1.

Zasięg kanałów jest identyczny.  Nie wiem jaki sens jest w powielaniu ramówki na dwóch kanałach. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, Poland napisał:

Mniej wiecej ten sam a nawet większy niż ten jaki był w lutym przy okazji wybuchu wojny na Ukrainie. 

Większy ? Umarła królowa, jest już jej następca i de facto nas to wydarzenie bezpośrednio nie dotyka. Można je jedynie traktować w wymiarze historycznym. A wojna za miedzą nas dotyka bezpośrednio - miliony uchodźców, ogromny kryzys na rynku surowców itp. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko że z kolei w Wielkiej Brytanii jest spore skupisko Polaków którzy tam żyją i pracują. Poza tym dochodzi też wspomniany przez ciebie aspekt historyczny zwłaszcza, że świętej pamięci królowa Elżbieta II raz gościła w Polsce. 

Swoją drogą ciekawe czy TVP1 będzie transmitować pogrzeb królowej czy to będzie robić jedynie TVP Info. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spójrz na dzisiejsze tematy w stacjach newsowych. Wydarzenia z Wielkiej Brytanii to tylko jedna z informacji, reszta to krajowe sprawy bieżące. W lutym temat wojny na kilka dni właściwie zdominował w 100% ramówki newsowych stacji. To tak w kwestii tego co było / jest ważniejsze w kontekście Polski. Zupełnie inna waga tych wydarzeń.

Edytowane przez maniek357
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dublowanie kanałów od momentu wynalezienia takiego wynalazku jak pilot od telewizora jest bez sensu, bo każdy kto chce może zmienić kanał jednym ruchem palca. A pozbawianie innych możliwości oglądnięcia tego co chcą, bo ktoś ma taki kaprys, by mu na pięciu antenach gadali to samo jest samolubne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Poland napisał:

Tylko że z kolei w Wielkiej Brytanii jest spore skupisko Polaków którzy tam żyją i pracują.

I dostali informacje w TVP Info.

Kto nie żyje i nie pracuje dostał informacje z rynku lokalnego na TVP1.

4 godziny temu, Poland napisał:

Poza tym dochodzi też wspomniany przez ciebie aspekt historyczny zwłaszcza, że świętej pamięci królowa Elżbieta II raz gościła w Polsce.

Wielu przywódców gościło w Polsce i wielu z nich już nie żyje. Choćby ostatni przykład Gorbaczow.

To są wydarzenia warte odnotowania, ale bez tworzenia żałoby narodowej na każdym kanale, bo to nie są nasi przywódcy.

Podejrzewam że gdyby chodziło o koronę hiszpańską nawet programów specjalnych nie byłoby w kanałach informacyjnych, poza krótkimi materiałami w serwisach.

Edytowane przez dvbtowiec
  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, wislok napisał:

Wirtualne media wypuszczają artykuł za artykułem  gdzie wzajemnie sobie przeczą. Ty naprawdę myslisz, że kwestia koncertu była omawiana na Nowogrodzkiej? XD

 

 

A to ich wina, że prezes nie potrafi się zdecydować? Nie wyssali tych newsów z palca, tylko podawali informacje za prezesem telewizji. I nic nie jest sprzeczne. Tamten koncert został odwołany. Teraz powstaje zupełnie inny koncert, z inną produkcją i innymi wykonawcami. Dodatkowo podali, że Ministerstwo robi jeszcze inny koncert (będą dwa).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, wislok napisał:

Wirtualne media wypuszczają artykuł za artykułem  gdzie wzajemnie sobie przeczą. Ty naprawdę myslisz, że kwestia koncertu była omawiana na Nowogrodzkiej? XD

 

Ależ no skąd. Przecież ten cały przekop to nie jest "sukces" obecnej władzy i nie chcą go świętować na antenie swojej telewizji. Ani przez chwilę o tym nie pomyślałem, że taki koncert "im się po prostu należy" i jak go nie będzie to nie będzie interwencji. O naiwności. 😂😂😂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Ipo napisał:

Ależ no skąd. Przecież ten cały przekop to nie jest "sukces" obecnej władzy i nie chcą go świętować na antenie swojej telewizji. Ani przez chwilę o tym nie pomyślałem, że taki koncert "im się po prostu należy" i jak go nie będzie to nie będzie interwencji. O naiwności. 😂😂😂

Ministerstwo robi osobny koncert, myślę, ze znam kulisy polityki lepiej, Kaczyński nie zajmuje się pierdołami typu koncert

@kolisNie za prezesem TVP, w artykułach nie było oficjalnego stanowiska TVP. Zmiana reżysera czy obsady nie oznacza, ze cos zostało odwołane, tylko zmieniła się koncepcja wydarzenia. 

Edytowane przez wislok
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wzmianka w Teleexpressie to by wystarczyła, jakby zmarł jakiś drugoplanowy aktor grający w słabym serialu, a nie monarchini, która władała Wielką Brytanią przez 70 lat. Ten pogrzeb jest wydarzeniem historycznym nie tylko tam, ale moim zdaniem także w kontekście historii świata. Dlatego nie dziwi mnie emisja tego ważnego wydarzenia w polskiej telewizji. Poza tym stacje w innych krajach też poświęcają ramówki na transmisję, nawet szerzej niż w Polsce i jakoś nie widziałem, żeby ktoś z tego problem robił. Ba - transmitowano nawet te poprzednie obrzędy związane z pożegnaniem królowej Elżbiety II (poniedziałkowy pogrzeb jest ich kulminacją).

  • Popieram 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy monarchia obecnie to relikt przeszłości, to osobny temat (ciekawy moim zdaniem), ale właśnie tego typu wydarzenia mogą być przyczynkiem do takich dyskusji. Poza tym - szopka medialna? Z powodu tego, że Jedynka da jedną transmisję trwającą tylko 2 i pół godziny? Obowiązku oglądania nie ma, a jeśli TVP uznaje, że to jest historyczne wydarzenie i warto je pokazać w telewizji, no to daje je do ramówki. Myślę, że mało kto miał okazję wcześniej obserwować królewski pogrzeb, choćby z takiego powodu, że w Wielkiej Brytanii ostatni raz takie wydarzenie było 7 dekad temu.

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...