Skocz do zawartości

Telewizja od PiS?


Poland
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Zgodnie z sugestią od użytkownika  @Bartosz10 zakładam nowy temat poświęcony telewizji planowanej przez partię polityczną Prawo i Sprawiedliwość. Póki co punktem do wyjścia dla rozmowy ns temat tej stacji jest niniejszy artykuł: https://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/7,114884,30809081,najtajniejszy-projekt-pis-na-nowa-telewizje-chca-zdobyc-ponad.html

Moim zdaniem PiS powinien streszczać się z pomysłem bo nie wiadomo kiedy obecna władza odwoła Krajową Radę Radiofonii i Telewizji która to z miejsca może dać nowej stacji miejsce na MUX8 a nawet MUX5. 

 

Edytowane przez Sentence
Zaktualizowano tytuł wątku.
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Moim zdaniem PiS powinien streszczać się z pomysłem bo nie wiadomo kiedy obecna władza odwoła Krajową Radę Radiofonii i Telewizji która to z miejsca może dać nowej stacji miejsce na MUX8 a nawet MUX5. 

 @Poland Moim zdaniem odwołanie obecnej władzy KRRiTV nastąpi dopiero w przyszłym roku po wyborach prezydenckich. Zwróć uwagę że dwóch członków KRRiTV jest powołanych przez prezydenta, a obecnym prezydentem do przyszłego roku (2025) jest Andrzej Duda. Zatem odwołanie obecnej KRRiTV i powołanie nowej KRRiTV nastąpi dopiero po wyborach prezydenckich w przyszłym roku lub w 2026 r. jeśli Sejmowi uda się odrzucić sprawozdanie KRRiTV za zakończony rok (mam na myśli 2025 r.) .

  • Popieram 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, dvbtowiec napisał(a):

Tylko jakoś Republiki, wPolsce, czy Trwam nikt nie próbuje zamykać, więc po co takie posty?

W przeciwieństwie do projektów ustaw potocznie zwanych Lex TVN.

A problemy z koncesją w NTC dla tv trwam - nie do końca pamiętam o co tam chodziło - czy tylko o pieniądze czy jeszcze o coś więcej - ale kojarzę, że było o tym głośno

Za to TVP bez żadnej ustawy już przejeli

Edytowane przez Bartosz10
  • Popieram 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, Bartosz10 napisał(a):

A problemy z koncesją w NTC dla tv trwam - nie do końca pamiętam o co tam chodziło

Z jaką koncesją? Trwam nie otrzymala miejsca na MUX jak szereg nadawców którzy startowali w konkursach. Nadawała na satelicie. To jest jakiś przymus aby każdemu dawać koncesję? 

Ja Ci mówię o ustawie ktora miała wykoleić już nadające legalnie w NTC od lat kanały. Ktoś proponuje coś podobnego obecnie wobec Trwam, Republiku czy wPolsce? Więc po co ten ferment z Twojej strony? 

  • Popieram 1
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem. Tyle że to był okres kiedy na jedno miejsce starało się kilku nadawców. A Trwam z tego co kojarzę za pierwszym razem źle przygotowała swój wniosek i został odrzucony przez brak wykazania źrodeł finansowania. 

Podobna najnowsza historia jest z CTV9. W pierwszym konkursie także odrzucono ich wniosek z tego samego powodu. 

 

Jednak co innego wygranie konkursu (w końcu po to się go organizuje), a co innego pisanie ustawy która zmienia warunki gry dla już nadającyxh nadawców. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem, że to jest temat dla jasnowidzów i miłośników fantasy, bo jak można dyskutować o telewizji, której nie ma i nie wiadomo, czy w ogóle będzie?

Jak założę temat o telewizji, która mi się marzy i stworze ją, jak tylko znajdę bogatego inwestora, to też nie zostanie uznany za spam i będziemy mogli fantazjować do woli???

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, maciej9523 napisał(a):

Jeżeli Bartek nie wie o co chodzi to lepiej niech się nie wypowiada, bo to były powody czysto polityczne

Nie że nie wiedziałem, tylko nie pamiętałem, bo o motywach można było się domyslić - takie małe sprostowanie 😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat
26 minut temu, maciej9523 napisał(a):

Od 15 października wiadomo było że PO przejmie TVP, a widzowie tej telewizji przyjdą do TV Republika. Dziwię się tylko Sakiewiczowi że wcześniej nie zainwestował w jakość

 

I w wejścia na NTC zapomniałeś dodać. W ostatnich konkursach jeśli chodzi o miejsce po TVP ABC na MUX-1 i trzech miejscach po kanałach TVP na MUX-8 Republika nie wzięła udziału. Tak prezes TV Republika tłumaczył to w lipcu zeszłego roku

Cytat

- Liczyliśmy skutki medialne czy zasięgowe plus finansowe  i to nam w żaden sposób się nie skleja. W tej chwili mamy 60 proc. zasięgu technicznego kraju, bez koncesji ogólnopolskich i zasięg rośnie - stwierdził.

 

Z perspektywy czasu to jest fatalny błąd bo byli pewni że PIS wygra wybory parlamentarne i otrzyma trzecią kadencję oraz utrzyma TVP. Dlatego uznali że dodatkowy kanał jest niepotrzebny. Teraz po tym jak PIS stracił władzę oraz wpływ na TVP uznali że najlepiej przejść do TV Republika z czego tak się stało.

Edytowane przez Kirk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jakby w 2015 roku przejmowali w szczelny sposób :)

Wniosek po dyskusji w tym wątku. Powstał po to aby nie prowadzić offtopic w innym wątku, tymczasem w nim wpisy od sasa do lasa i czysta fantazja. Zgadzam sie z @vigookanału nie ma i nie wiadomo czy będzie a na dodatek rozmowa komoletnie nie w temacie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1.Politycy nie powinni tworzyć żadnych mediów. 

2. Media powinni tworzyć przedsiębiorcy i dziennikarze. 

3. Media powinno charakteryzować rzetelność, obiektywizm i niezależność, w szczególności od polityków. 

4. Po spełnieniu tych trzech warunków z punktu trzeciego, czyli powtórzę rzetelności, obiektywności, niezależności możliwe jest zbudowanie wiarygodności. 

5. Telewizja tworzona przez polityków nie ma możliwości spełnienia warunków opisanych w punktach 3 i 4 , czyli nie osiągnie celów jaki twórcy tego medium by chcieli. 

 

Zaznaczam, ze celowo tekst jest pogrubiony. To jedyny mój komentarz na tym etapie, pomysł, idea tworzenia mediów przez polityków jest absurdalna. 

 

 

Edytowane przez Kirk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Że zainteresowanie jest to jedno, ale też uważam, że nie powinni się tym zajmować politycy, bo jeśli oni będą to robić, to choćby nie wiem jak się zarzekano, nie będzie to telewizja uczciwa, a partyjna.

Edytowane przez Kirk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od początku "ataku na TVP" postulowałem by Republika połączyła się z wPolsce w jedną, dużą prawicową tv, taki wariant tylko obecnie ma sens, mam wątpliowści czy "kanał od PiS" osiągnie sukces, a tym bardziej czy trafi do NTC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz to nie wchodzi w grę zważywszy na to że TV Republika staje się takim TVP Info sprzed 20 grudnia tylko pod zmienionymi nazwami programów. 

10 godzin temu, dvbtowiec napisał(a):

Tak jakby w 2015 roku przejmowali w szczelny sposób :)

Wniosek po dyskusji w tym wątku. Powstał po to aby nie prowadzić offtopic w innym wątku, tymczasem w nim wpisy od sasa do lasa i czysta fantazja. Zgadzam sie z @vigookanału nie ma i nie wiadomo czy będzie a na dodatek rozmowa komoletnie nie w temacie. 

Akurat w 2015 roku też w sposób bezczelny przejmowano media publiczne tylko po to by jak najszybciej Jacek Kurski mógł sobie urządzić fetę z racji objęcia funkcji telewizji państwowej. 

Moim zdaniem telewizja PiSu powstanie zwłaszcza że o ile mi wiadomo w samej TVP pracownicy byli podzieleni na dwa obozy z których to jedna zostanie w Republice a druga stworzy nową stację. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To chyba powrót do pomysłu z lat 90. XX wieku, aby utworzyć na bazie TV Niepokalanów stację konserwatywną TV Puls. Wtedy mocno angażowali się politycy związani z ówczesną Akcją Wyborczą Solidarność (AWS).

Jeśli chodzi o przepływ polityków do dziennikarstwa i odwrotnie, to historia mediów w Polsce wyraźnie pokazuje, że często dzieją się podobne transfery. Większość mediów publicystycznych popiera daną opcję polityczną. Niektórzy próbują to ukrywać, inni jawnie sympatyzują. 
Co do kapitału węgierskiego, to jeżeli kogoś oburza, że jest powiązany z Orbanem, powinien tak samo protestować przeciw angażowaniu funduszy innego Węgra w nasze media (chodzi o pieniądze George’a Sorosa). Jeśli już jakiś Węgier inwestuje poprzez swoje fundacje w Gazetę Wyborczą, w Radio Zet, w Rzeczpospolitą czy w Wirtualną Polskę, to czemu inny inwestor znad Dunaju nie może budować swojego imperium medialnego?

  • Popieram 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy kojarzycie ale pod koniec lat 90 była stacja która była konserwatywna. Mianowicie chodzi mi o kanał RTL7. I została zniszczona przez Michnika, dlatego że była za mocno prawicowa.  Tak mi się wydaje.

Cytat

Są opowieści środowiska „pampersów”, jak to prominentne postaci ze środowiska szeroko pojętej „Wyborczej” jeździły nawet do Luksemburga, żeby donieść tam do kogoś, że tu zalęgła się jakaś jaczejka prawicowa i trzeba ją było zlikwidować

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, swordfish napisał(a):

Co do kapitału węgierskiego, to jeżeli kogoś oburza, że jest powiązany z Orbanem, powinien tak samo protestować przeciw angażowaniu funduszy innego Węgra w nasze media (chodzi o pieniądze George’a Sorosa). Jeśli już jakiś Węgier inwestuje poprzez swoje fundacje w Gazetę Wyborczą, w Radio Zet, w Rzeczpospolitą czy w Wirtualną Polskę, to czemu inny inwestor znad Dunaju nie może budować swojego imperium medialnego?

Ale tu nie nie chodzi o samo nazwisko, ale o to z kim dana osoba sympatyzuje i kogo wspiera. Chyba jesteś na tyle obczytany aby wiedzieć do kogo sympatii nie ukrywa Orban, a w obecnej sytuacji geopolitycznej takie związki chyba są jednak nie wskazane.

Jednak należy podkreślić że poruszamy się w świecie póki co prasowych plotek i za bardzo nie ma punktu odniesienia do całości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, dvbtowiec napisał(a):

Ale tu nie nie chodzi o samo nazwisko, ale o to z kim dana osoba sympatyzuje i kogo wspiera.

 

Wiemy kogo wspiera Orban i z kim symaptyzuje. Tutaj zgoda.

 

Ale z kim sympatyzuje Soros? Co o nim wiemy tak naprawdę? 

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...