Skocz do zawartości

Telewizja od PiS


Poland
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Skoro nie ma informacji tzn. że nikt niczego nadzwyczajnego się nie doszukał. Wierzysz w to że w dzisiejszym świecie takie informacje by nie wypłynęły? A poza tym Soros nie ma udziałów w żadnej telewizji. Przekopując internet znalazłem jedynie udziały 0,2 w Wirtualnej Polsce

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, dvbtowiec napisał(a):

Tak jakby w 2015 roku przejmowali w szczelny sposób

Przynajmniej robili to zgodnie ze sztuką tj. ustawa i podpis prezydenta. Ostatnia wymiana ekipy stwarza precedens, gdzie następni również będą robić tak samo, albo posuną się jeszcze dalej.

Edytowane przez Mr. Music
  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, bartek2lp2 napisał(a):

Od początku "ataku na TVP" postulowałem by Republika połączyła się z wPolsce w jedną, dużą prawicową tv, taki wariant tylko obecnie ma sens, mam wątpliowści czy "kanał od PiS" osiągnie sukces, a tym bardziej czy trafi do NTC

Taki wariant nie wyjdzie, o czym już pisałem kilka razy - zarówno Karnowscy jak i Sakiewicz mają za duże ambicje, by wchodzić w takie sojusze. Wolą działać samodzielnie.

 

2 godziny temu, Adrian96 napisał(a):

Nie wiem czy kojarzycie ale pod koniec lat 90 była stacja która była konserwatywna. Mianowicie chodzi mi o kanał RTL7. I została zniszczona przez Michnika, dlatego że była za mocno prawicowa.  Tak mi się wydaje.

Masz na to jakieś konkretne wiarygodne źródło? Bo jak się spojrzy na ramówkę RTL7 to tam zbytnio konserwatyzmu nie było widać.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, Reszczyński prowadził "7 minut", ale nie powiedziałbym, żeby wtedy to był jakiś bardzo prawicowy serwis. Tam programów politycznych praktycznie nie było. Zaś co do wiarygodności słów Karnowskiego o tym, kto miałby zniszczyć stację to będę podchodzić z ostrożnością.

 

Wracając do samego tematu - oczywistym jest, że na taki projekt potrzeba pieniędzy. Ale trzeba też odpowiedniego zamysłu. Kolejna telewizja z gadającymi głowami nie odniesie dużego sukcesu, poza tym w takim wypadku to taniej byłoby stworzyć kanał na YouTube.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

48 minut temu, Mr. Music napisał(a):

Przynajmniej robili to zgodnie ze sztuką tj. ustawa i podpis prezydenta.

A to że się łamie przy okazji konstytucję w sposób jawny, to już mało kogo obchodzi.

 

Ten projekt może się udać pod jednym warunkiem że obecne "gwiazdy" Republiki, które przeszły z byłego TVP Info, zasiliłyby szeregi nowej stacji. To by jednak oznaczało praktycznie koniec Republiki.

Jak widać niektórzy widzowie poszli za twarzami. Zupełnie nowe twarze moim zdaniem nie dadzą tej telewizji energii do rozwoju mimo kapitału.

Ja jednak nie przypuszczam że ten projekt powstanie. Za duże pieniądze, a interes niepewny.

Edytowane przez dvbtowiec
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem, czy pod prawicowość podciągać talk-show "Piękna i bestia" z Alicją Reslich-Modlińską i z Wojciechem Cejrowskim. Chodzi o sam fakt, że Kowboj WC miał swój program po wyrzuceniu go przez prezesa Ryszarda Miazka z TVP przejętej przez koalicję SLD-UP-PSL.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co jeszcze ciekawe RTL7 ujawnił nagranie z pijanym Kwaśniewskim na Charkowie. Tak relacjonował Jacek Łęski wtedy dziennikarz "Radia Plus"

 

Cytat

Krótko mówiąc, wiedzieliśmy, że jest taka historia. Rzecz rozeszła się w dziennikarskim kręgu i staraliśmy się wydobyć którąś z tych taśm. Okazało się, że jeden z pracowników Polsatu, nie pamiętam kto, skopiował tę taśmę. Ewidentnie było na niej widać pijanego Kwaśniewskiego. Nie było tego jednak gdzie puścić. Polsat tego nie puścił, TVN to zadekował, Walter zablokował i TVP też to zablokowała i nie było metody na to, żeby to odblokować. A nie mogliśmy tej taśmy użyć legalnie, ponieważ to była własność Polsatu - ona została w pewnym sensie wyniesiona z tej stacji. Jedynym miejscem, gdzie można było to wyemitować, pokazać, że coś tu jest nie w porządku, to była stacja RTL 7

— mówi Łęski.

 

Zrobiliśmy taki numer: przepisaliśmy tę taśmę na VHS i oni zrobili w RTL-u materiał mówiący o tym, że coś się stało w Charkowie, nie bardzo wiemy co – oni się zresztą chyba zwrócili z oficjalną prośbą o sprzedanie tych nagrań, bo przecież nie mieli tam kamery, i wszystkie trzy telewizje im odmówiły. Napisali, że odmawiają, bo nie mają materiałów, a tu proszę bardzo: na Bazarze Różyckiego można kupić VHS - tam wszystko widać. Wtedy żeśmy tego VHS-a z trochę szmacianą jakością puścili, gdzie było widać pijanego w sztok Kwaśniewskiego. Ten materiał poszedł w RTL 7 we wtorek, po czym następnego dnia, w środę w „Gazecie Polskiej” ukazały się stopklatki z tego materiału pokazujące pijanego Kwaśniewskiego. I wtedy dopiero my, jako Radio Plus, mogliśmy swoim reporterom dać do ręki tę gazetę. Oni chodzili z tą gazetą po Sejmie pokazując to posłom i pytając, co oni na to. W tym momencie mleko się rozlało. Ta blokada informacyjna, ta cenzura, którą sobie nałożyły wszystkie media z TVN na czele, została przez nas przełamana taką partyzancką metodą

— wyznaje.

 

  • Popieram 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

A co z tą telewizją PiS bo jak na razie nic nie słychać? Też nie bardzo wiem po co tworzyć takie kanały jeżeli byłaby to kopia już istniejących i poruszających podobne kwestie. 

 

Edytowane przez Kirk
Wycięto offtopic.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Lannan napisał(a):

A co z tą telewizją PiS bo jak na razie nic nie słychać? Też nie bardzo wiem po co tworzyć takie kanały jeżeli byłaby to kopia już istniejących i poruszających podobne kwestie. 

 

Póki co nic choć WirtualneMedia spekulowały że stacja może wziąć udział w konkursie na MUX8.

Edytowane przez Kirk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...