Skocz do zawartości

VIVA Deutschland i VIVA Austria


przemyslaw-broc
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Tego zegara nie pamiętam,

 

A ja pamiętam :smile: he, he... No bo ja mam ze 33 lata i w czasach mojej młodości :mrgreen: Viva DE była dla wszystkich szałem którego nigdy nie zapomnę i nigdy już nikt nie doświadczy. Rano przed szkołą Viva, po szkole Viva, na dobranoc Viva... Byłem bardzo wku*** gdy na Vivie było "gadanie" którego na marginesie było jak... na marginesie ale z godzinę dziennie było :? Co teraz mamy powiedzieć? :lol2: Jest odwrotnie... Z godzinę mamy muzyki na Vivie DE :x Pamiętam że nagrywałem klipy z Vivy DE na kasety video. Mam gdzieś je wszystkie w piwnicy tylko nie mam videa :/ Zastanawiam się czy coś z tym nie zrobić. Co musiałbym mieć oprócz videa aby wlepić to na kompa? Oglądałoby się to jak za dawnych czasów... Takie 3-4 godzinki z Vivy z lat 90~ łącznie z reklamami, zapowiedziami, prezenterami itp... Jak cofnięcie się w czasie...

Mnie się najbardziej podobało pierwsze logo.

 

Też jestem tego samego zdania. Jak widzę te pierwsze logo to aż mi się łezka kręci... :cry:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale te szare logo też było fajne do 31.12.2010 pamiętam że w tym dniu kiedy była jeszcze stara oprawa i logo , właśnie było logo szare gdzieś koło godziny 13 wtedy tak jak i dziś viva była już na dnie ale jeszcze była poprzednia oprawa i logo które przypominało starą vive , a nie tak jak dziś jakieś lusterko szkoda że tak to się wszystko potoczyło :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Są firmy które zajmują się archiwizacją czyli przegrywaniem kaset video na płyty DVD ,za parę złotych Ci to zrobią .Pamiętam że też polowałam na jeden klip "Luv U More " - Rollergirl ,w końcu udało się nagrać....ale nie od początku bo zanim magnetowid ruszył to już klip leciał :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Są firmy które zajmują się archiwizacją czyli przegrywaniem kaset video na płyty DVD ,za parę złotych Ci to zrobią

 

No aż taki to nie jestem żeby z tym gdzieś wędrować. Video może bym "skołował" ale nie wiem co jeszcze bym musiał mieć aby samemu zgrać to na kompa w domu. Jak się uda to OK jak nie... to poczeka następne 20 lat... :)

 

Tego gościa pamiętacie? :D

 

 

No i...

 

http://www.youtube.com/watch?v=05G8H84U8fI :cry::cry::cry::cry::cry::cry::cry::cry::cry::cry::cry::cry:

 

 

 

 

No i Club Rotation który zawsze był w sobotę o 19:00... :cry::cry::cry::cry::cry::cry::cry::cry::cry:

 

 

MAYDAY 1994!!!!

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Komp musi mieć kartę wideo do której podłączysz źródło czyli magnetowid .Następnie potrzebny będzie program za pomocą którego przeniesiesz nagrania z magnetowidu na dysk twardy a potem wypalisz to na płycie możesz użyć darmowego programu Virtual Dub ,ten program posiada jeszcze dużo różnych filtrów (np .2D Claner ,DNR ,FxVHS ,Smart Smoother) dzięki którym poprawisz obraz jeżeli jakość nagrań będzie słabsza .Ciekawy jest w tym programie filtr Logoway dzięki któremu usuniesz logo stacji.....no i to by było na tyle :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nieraz karty wideo są wbudowane w karty graficzne znakiem rozpoznawczym jest wtedy zwrot VIVO w nazwie modelu karty ,ewentualnie możesz wykorzystać kartę tunera TV ,po prostu komp musi mieć wejścia video i audio ( w postaci gniazd chinch) do których podłączysz magnetowid zobacz w kompie jak masz z gniazdami

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pamiętam że nagrywałem klipy z Vivy DE na kasety video. Mam gdzieś je wszystkie w piwnicy tylko nie mam videa :/ Zastanawiam się czy coś z tym nie zrobić. Co musiałbym mieć oprócz videa aby wlepić to na kompa? Oglądałoby się to jak za dawnych czasów... Takie 3-4 godzinki z Vivy z lat 90~ łącznie z reklamami, zapowiedziami, prezenterami itp... Jak cofnięcie się w czasie...

Prościej i szybciej byłoby przegrać te kasety na płyty DVD. Pytanie tylko, kiedy ostatni raz były odtwarzane? Jeśli przez 10-15 lat ich nie odtwarzałeś, to może wystąpić problem... Ja od 2-óch lat przegrywam wszystkie archiwalne kasety VHS na płyty DVD. Nie możesz dłużej zwlekać, bo taśma się zniszczy nieodwracalnie. No i należy uważać, bo mi od takich starych kaset nie jedna nagrywarka VHS (głowica) Panasonica poległa.

Są firmy które zajmują się archiwizacją czyli przegrywaniem kaset video na płyty DVD ,za parę złotych Ci to zrobią .

Takie firmy często reklamują się właśnie na forach związanych z tv.

Tego gościa pamiętacie? :D

 

Jasne, że pamiętam. To Mola Adebisi. Był najpopularniejszym prezenterem, a pochodził z Afryki. Każdy, kto miał dostęp do VIVA w latach 90-tych, musi go dobrze pamiętać :)

No i...

 

http://www.youtube.com/watch?v=05G8H84U8fI :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry:

 

 

http://www.youtube.com/watch?v=UuAhOAF9 ... re=related

 

http://www.youtube.com/watch?v=KTlrt_Ay ... ure=relmfu

 

No i Club Rotation który zawsze był w sobotę o 19:00... :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry:

 

http://www.youtube.com/watch?v=Y9_XW7Jy ... re=related

 

MAYDAY 1994!!!!

 

Tak prezentowała się prawdziwa VIVA... To było coś...!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeniesiono. Kontynuuję dyskusję w odpowiednim wątku

A w ogóle jak w Niemczech wygląda oglądalność VIVY i MTV, bo przeglądając ramówki obu stacji nic tam się od siebie nie różni. No może godziny emisji poszczególnych programów..?

MTV emituje więcej seriali, niż VIVA, bo nie emituje reklam. I to jest tyko jedyna różnica. Głupstwem było kodowanie MTV, skoro mniej więcej to samo możemy obejrzeć FTA w VIVA.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tym roku chyba nie będzie VIVA COMET 2012 na viva geramny może już z tego zrezygnowali kasy nie mają ,albo kolejny ruch viacomu by zlikwidowac to co jeszcze się z dawną vivą kojarzyło , trochę dziwne bo zawsze w okolicach tego czasu już była zapowidana i emitowana .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

albo kolejny ruch viacomu by zlikwidowac to co jeszcze się z dawną vivą kojarzyło
Trafny argument. Już nic nie pozostało z dawnej VIVA. Nawet "zapomnieli" o "Loveparade 2010". Nie było żadnych relacji z tej imprezy, a co dopiero transmisji live... Gdyby nie transmisja w WDR, to nie zobaczylibyśmy "Loveparade".
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nawet "zapomnieli" o "Loveparade 2010". Nie było żadnych relacji z tej imprezy,

 

A generalnie to Love Parade obecnie jest czy nie? :shock: Dawniej owszem było i pamiętam. Od kilku lat jakoś zapomniana, nigdzie nic nie mówią, nie pokazują... Dawniej były hymny Love Parade a teraz chyba raczej nie bo nigdzie nie widziałem. Czy co roku w lipcu to Love Parade jest gdzieś transmitowane? Jak będzie w tym roku?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety takie czasy przyszły że VIVA Germany już nie ma jak nie ma viva comet to znaczy że mają vive za śmietnik do wrzucania programów z MTV , dlaczego nie ma już viva live , własnych produkcji np. dancestar itp.. nie tracą pieniędzy w vive (ja myślę że taki był plan VIACOMU że jak przejmą vive to jeszcze pare lat potrzymają na tej stacji stary poziom chocby jeszcze 2 lata temu byl viva live a później doprowadzą vive do stacji serialowej gdzie tylko emituje się powtórki a żadnych programów z porządną muzą i autorskich vivy ) No cóż jakoś niemcy nie płaczą z tego powodu .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tym roku chyba nie będzie VIVA COMET 2012 na viva geramny .
Już nic nie pozostało z dawnej VIVA.
Na VIVIE GERMANY coraz mniej muzyki

 

I co? Myślicie, że polską też czeka taka przyszłość :?: Sam nie mam dostępu do niemieckiej VIVY, ale czytając od Was to co dzieje się u stacji "matki" zaczynam się zastanawiać nad losami naszej wersji tego kanału..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od kilku lat jakoś zapomniana, nigdzie nic nie mówią, nie pokazują... Dawniej były hymny Love Parade a teraz chyba raczej nie bo nigdzie nie widziałem. Czy co roku w lipcu to Love Parade jest gdzieś transmitowane? Jak będzie w tym roku?

Tutaj wszystko objaśniłem: https://satkurier.pl/news/74982/nastepca ... -2012.html

Na emisję w VIVA nie ma co liczyć...

I co? Myślicie, że polską też czeka taka przyszłość :?:

Sądzę, że lada dzień przyjdzie czas i na naszą VIVA PL.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlatego, ze niemiecka mlodziez woli sluchac POP-u, niz Dance\Hause\Techno.

Tak samo jak VIVA PL (ogranicza sie do okreslonej fazy muzycznej, w tym wypadku POP i Dance) - chca najlatwiejszym sposobem zarabiac.

Pamietacie relacje z imprezy "Mixery Massive Music", kiedy to byly emisje w VIVA? Jutro i w niedziele ta impreze mozemy sledzic w IM1 od godz. 20:00.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To znaczy że w poprzednich latach kiedy viva de emitowała dance młodzież niemiecka wolała słuchac dance ?. (Na viva germany też leci mixery massive music co roku bo widziałem reklame chyba jakoś teraz powinna byc emisja chyba jutro o 1 ,2 w nocy ale nie jestem pewien )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sentence Tu nie chodzi o to ze Niemiecka młodzież woli Pop. Tylko o to że zostało tak mało miejsca na muzykę że nie mają żadnego pola manewru. Wiedzą że za rok będzie jeszcze mniej muzyki. Bo Viacom tak chce. Wszystko przez nie muzyczne programy. I jeszcze jedno pisze się HOUSE! Jak dom po angl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...