Skocz do zawartości
  • 0

Jaki telewizor wybrać LCD czy Plazme?


Krzysiek_
 Udostępnij

Pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

Jeżeli ma to być tv o wielkości matrycy od 42 cali w zwyż to proponuję plazmę pewnej firmy na P... do 5 tys. zł można w necie kupić 42 cale Full HD. Plazma nie ma kłopotu z kontrastem czy z prędkością matrycy - zero smużeń! Minusem jest lekko większa prądożerność Plazmy w stosunku do LCD.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

To jest bardzo dobra koncepcja :) Jeśli oglądasz dużo materiałów w normalnej rozdzielczości (DVD, "zwykłe" kanały Tv) to plazma będzie bardziej "litościwa" dla obrazu. Sam jestem posiadaczem 37' plazmy Panasonica i nie zamieniłbym jej na LCD, który dopiero na wysokiej rozdzielczości rozwija skrzydła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Masz absolutną rację, plazmy to zabytki, nadają się do muzeum. A kupując plazme trzeba dokupić elektrownię, to jest oczywista oczywistość, przecież non stop piszą o tym na forach. Oczywiście że się wypalają statyczne obrazy. No i jeszcze te zielone duchy. Tylko osoby nabierające się na marketingowy bełkot kupują plazmy. Świadomy człowiek wybiera LCD :D

 

Aha, podobno ostatnie badania amerykańskich naukowców wykazały że LCD podświetlane ledami biorą jedna 6 razy mniej prądu niż plazmy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

@analog-mann - wypalanie to stary mit, w praktyce co najwyżęj może pojawić ci się powidok który zaraz zniknie jak uruchomisz dynamiczny obraz. A ile taki LED kosztuje? Z 2 razy tyle co porównywalna plazma ;] Zresztą LED to tak naprawdę LCD z podświetleniem LED i te telewizory nadal mają bolączki typu smużenie ekranu czy kiepsko sobie radzą z sygnałem SD.

LED to stara technologia w nowym opakowaniu ;] i z wywindowaną ceną ;]

Pobór prądu? Oczywiście plazmy biorą więcej niż LED, ale skąd wzięliście tą 5-6 krotność?

Szybkie porównanie: Samsung UE46B7000 (LED) vs. Panasonic TX-P46G10E (plazma) czyli dwa najpopularniejsze ekrany 46" na ceneo. Stosunek wynosi 105wat vs. 240wat w średnim zużyciu energii, co daje nam ~2,29 krotność. Natomiast pobór w przypadku zwykłych LCD jest porównywalny do plazm.

 

@Gieka -

A kupując plazme trzeba dokupić elektrownię, to jest oczywista oczywistość, przecież non stop piszą o tym na forach
Jak widzę takie osoby jak ty, to się temu nie dziwię ;] Zagląnij moe sobie na HDTV forum i tam sobie trochę poczytaj...

 

Oczywiście że się wypalają statyczne obrazy. No i jeszcze te zielone duchy.

Postawię ci flaszkę jak pokażesz mi na którejś z tegorocznych (bądź zeszłorocznych) modeli plazm Panasonica efekt green ghostingu np. w czasie oglądania jakiegoś meczu. Ty pewnie jednak wolisz rozkoszować się na swoim rewelacyjnym LCDku efektem smużenia i nie będziesz miał czasu na plazmę;]

 

Tylko osoby nabierające się na marketingowy bełkot kupują plazmy.
Taa? A ja zawsze myślałem że to producenci LCD stosują tego typu praktyki

 

"Świadomy człowiek wybiera LCD :D"
A nie powinno to brzmieć tak?: Świadomy człowiek za namową sprzedawcy (który ma za to odpowiednią prowizję) wybiera LCD.

 

 

Aha, podobno ostatnie
n/c
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
Dużym problem wyświetlaczy plazmowych jest rozmiar pikseli. Zredukowanie rozmiarów pikseli plazmowych poniżej 0,5- 0,6 mm jest bardzo trudne, jeśli nie niemożliwe. W rezultacie nie ma telewizorów plazmowych o przekątnej mniejszej niż 32" (82 cm). Aby uzyskać zadowalającą rozdzielczość wielkość wyświetlaczy plazmowych musi wynosić od 32 do 50 cali (82 do 127cm).

Z dużej odległości obraz jest równomierny, ale oglądany z bliska powoduje zmęczenie wzroku.

Ponadto piksele plazmowe wypalają się. Gdy na monitorze CRT przed długi czas wyświetlany jest ten sam nieruchomy obraz, zostaje on na stałe utrwalony w fosforze. Gdy potem obraz się zmienia, to w tle widać poprzedni obraz, jak gdyby został zapisany na ekranie. Spowodowane jest to przedwczesnym zużyciem się luminoforu, który na skutek ciągłego używania szybciej zużywa się i staje się mniej wydajny. Ponieważ wyświetlacze plazmowe także wykorzystują luminofory, więc są równie podatne na wypalenie, jak monitory CRT.

Wyświetlacze plazmowe są stosunkowo drogie. Nie dość, że ich produkcja jest kosztowna i skomplikowana, to elektronika kontrolująca wyświetlacz wymaga pewnych wysokowydajnych półprzewodników. Jest to spowodowane faktem, że linie elektrod muszą przenosić kilkaset Voltów przy wysokich częstotliwościach.

Wyświetlacze plazmowe zużywają dużo więcej prądu niż wyświetlacze LCD. Przykładowo 42-calowy (107 cm) wyświetlacz plazmowy zużywa 250W, podczas gdy wyświetlacz LCD o tej samej przekątnej zużywa zaledwie 150W.

medialider.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

"Z dużej odległości obraz jest równomierny, ale oglądany z bliska powoduje zmęczenie wzroku."

 

Jedyne prawdziwe zdanie z powyższego tekstu, reszta to bzdury. Oczywiście każdy człowiek ogląda 42' z odległości metra :shock: Do "oglądania z bliska" służy monitor i to fakt ekrany LCD mniej męczą wzrok niż stare CRT.

 

Jedna rada dla kupujących, o ile "duży" ekran świetnie się sprawdza przy praktycznie wszystkich zastosowaniach, to oglądanie filmów z napisami na "dużym" ekranie z niedużej odległości to katorga, efekt widza w pierwszym rzędzie w słabym kinie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
Poradnik. Z tego co czytałem do konsol jednak LCD będzie ciut lepsze. Raz że mają krótsze czasy reakcji a dwa że w rożnych gierkach są elementy które wyświetlają się cały czas. Obecne plazmy już się nie wypalają tak jak kiedyś ale często gracze zapominają o bożym świecie i nawet się nie obejrzymy jak minie kilka godzin.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Ja rozmawiałem z gościem takim i też mówił że plazmy mają teraz taką technologię że się nie wypalają.Ja jadnak nie będę używał TV do konsoli tylko do oglądania filmów, sportu więc pewnie wezmę plazmę .Plazma lepiej wyświetla kanały w jakość HD i SD i jest lepsza od LCD :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

65" odległość od ekranu 243 cm, dobre :) Głupszego poradnika nie czytałem. Nie wiem dlaczego jeszcze w żadnym poradniku nie czytałem o możliwości zastosowania wieszaka który pozwala na odsunięcie Tv od ściany, jest to bardzo praktyczne rozwiązanie pozwalające zmienić odległość od ekranu. Mam plazmę i PS3, duet znakomity. Jak po kilku latach coś się "wypali" :wink: w co wątpię to i tak już będzie czas na zmianę Tv. Plazma chroni się przed wypaleniem w ten sposób że po pozostawieniu Tv w bezczynności, czyli jest przez kilka minut ten sam obraz (np. menu w konsoli) wyłącza podświetlenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
Masz absolutną rację, plazmy to zabytki, nadają się do muzeum. A kupując plazme trzeba dokupić elektrownię, to jest oczywista oczywistość, przecież non stop piszą o tym na forach. Oczywiście że się wypalają statyczne obrazy. No i jeszcze te zielone duchy. Tylko osoby nabierające się na marketingowy bełkot kupują plazmy. Świadomy człowiek wybiera LCD :D

 

Aha, podobno ostatnie badania amerykańskich naukowców wykazały że LCD podświetlane ledami biorą jedna 6 razy mniej prądu niż plazmy :)

Dobre :brawo::lol2::brawo::lol2::lol::lol:

Pewnie to z tych samych forów, w których pisze, ze masturbacja powoduje ślepotę.

Przepraszam, ale dawno takich bzdur nie czytałem. :read:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
Masz absolutną rację, plazmy to zabytki, nadają się do muzeum. A kupując plazme trzeba dokupić elektrownię, to jest oczywista oczywistość, przecież non stop piszą o tym na forach. Oczywiście że się wypalają statyczne obrazy. No i jeszcze te zielone duchy. Tylko osoby nabierające się na marketingowy bełkot kupują plazmy. Świadomy człowiek wybiera LCD :D

 

Aha, podobno ostatnie badania amerykańskich naukowców wykazały że LCD podświetlane ledami biorą jedna 6 razy mniej prądu niż plazmy :)

Dobre :brawo::lol2::brawo::lol2::lol::lol:

Pewnie to z tych samych forów, w których pisze, ze masturbacja powoduje ślepotę.

Przepraszam, ale dawno takich bzdur nie czytałem. :read:

Ludzie czy wy nie widzicie że gostek napisał to wszystko mega ironicznie. Czuć sarkazm na kilometr, nabija sie z wypowiedzi poprzednika po prostu. Aż dziw bierze że nikt tego nie załapał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
Poradnik. Z tego co czytałem do konsol jednak LCD będzie ciut lepsze. Raz że mają krótsze czasy reakcji

Qrcze, a ja myślałem, że jest odwrotnie ;] No ale cóż matematyki nie oszukasz, bo przecież wartość 5ms (w przykładowym LCD) jest mniejsza niż 0,001ms (w plazmach).

a dwa że w rożnych gierkach są elementy które wyświetlają się cały czas. Obecne plazmy już się nie wypalają tak jak kiedyś ale często gracze zapominają o bożym świecie i nawet się nie obejrzymy jak minie kilka godzin.

Nawet w ustawieniach mojej konsoli znajduje się opcja "Screen Burn-in Reduction" :lol:

 

Z tego co słyszałem to Plazma Panasonic G10 to dobry sprzęt.Dużo ludzi chwali sobie ten TV
Cud, miód, orzeszki. :) Znam dwie osoby które mają akurat ten model. Sam osobiście posiadam PV80 oraz S10.

 

Przepraszam, ale dawno takich bzdur nie czytałem. :read:
Idź do pierwszego lepszego sklepu RTV i udaj nieświadomego klienta, tam to czasami ciekawe rzeczy idzie się dowiedzieć :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...