Skocz do zawartości
  • 0

Jaki telewizor wybrać LCD czy Plazme?


Krzysiek_
 Udostępnij

Pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

witam

LCD to bardzo kiepska technologia bo nadaje się tylko do kanałów hd.

niestety w Polsce większość kanałów nadaje program w niskiej rozdzielczości czyli sd. plazma zdecydowanie lepiej radzi sobie z sygnałem o niskiej rozdzielczości czyli wszystkie najczęściej oglądane kanały np polsat,tvn, tvp będa miały lepsza jakość obrazu w telewizorze plazmowym. nie podlega to dyskusji.

wystarczy wpisać w google plazma czy lcd.

http://hdtvmania.pl/2009/11/22/plazma-c ... roku-2009/

dlatego w sklepach do telewizorów lcd najczęściej jest podłączony sygnał hd aby klienci byli przekonani ze podobna jakość obrazu będzie w domu. dlatego klienci " lykają lcd jak pelikany"

http://newsroom.gery.pl/notka,293559.html?rss

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

LCD BenQ komplet z ekologiczną doniczką. :mrgreen:

 

Moda na ekologię pochłania powoli wszystkie dziedziny, począwszy od ubrań skończywszy na samochodach. A także monitorach LCD. Koreańska firma BenQ przedstawiła dwa nowe modele oznaczone V2400 Eco i V2200Eco, o przekątnej 22" i 24". Wyróżniają się od konkurencji tym, że wyprodukowano je z tworzyw ekologicznych.

Można w nich posadzić np. ananasa.

Po za tym, że obudowa jest ekologiczna, to mają matryce wyprodukowane w technologii LED, a tym oczywiście oszczędzany również i energię elektryczną.

Pochwalić się mogą kontrastem 5000000:1, formatem ekranu 16:9, Full HD i HDMI 1.3

http://us.aving.net/news/view.php?articleId=142506&mn_name=

20091222180953717.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Kupując jakikolwiek sprzęt zawsze nasz możliwość wyboru.

Jeśli wybór uzależniasz od kartek z ceną to bez względu na to, na co się zdecydujesz – LCD/PLAZMA – masz bardzo dużą szansę trafić na sprzęt nazwijmy go umownie - z dolnej półki.

Przy 25 klatkach na sekundę, jak chcesz dostrzec smużenie na dobrym LCD, wynoszące średnio od 0,002 do 0,003 sekundy?

Do tego potrzebny jest nie tyle człowiek, co sowa.

Jednak, jeśli przy kupnie kierujemy się ceną i wybrany przez nas telewizor ma opóźnienie matrycy rzędu 7 ms, to dobrze nam tak. :mrgreen:

 

PS:

i tych 7 ms nie jest tragedią ale "szybka piłka" być może smuży, nie wiem nie sprawdzałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

OLED = pieśń przyszłości, na razie nie zawracaj sobie nim głowy.

LED = to tylko ulepszony telewizor LCD o podświetlenie punktowe, zapewnia lepszy kontrast (kolorki), oraz mniejsze zużycie prądu. Ale ta cena...

 

Złoty środek to plazma (najlepiej pewnej firmy na P)... ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Cena wysoka, bo to nowość, ale w najbliższym czasie powinna spaść. Plazma niestety nie jest złotym środkiem wg mnie, ze względu na pobór prądu, no ale to zależy od zasobności portfela widza. Ja np. wolę zapłacić więcej jednorazowo za telewizor, by potem nie dostawać wyższych rachunków na energię elektyczną tym bardziej, że u mnie w domu telewizor włączony jest przez większą część dnia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Tylko zauważyć trzeba że TV LCD stale pobiera praktycznie tyle samo prądu, bez względu na to co wyświetla, natomiast plazma ma dynamiczny pobór prądu, i im więcej oglądasz ciemnych scen to pobiera mniej prądu.

Plazmę Panasonica Full HD z serii S10 42" kupisz już za 2500zł.

 

Zresztą trzeba uważać na telewizory z podświetleniem LED, bo LED LEDowi nie równy ;]

Niektórzy szumnie nazywają telewizory LED takie ekrany które mają jedynie białe diody umieszczone na krawędziach ekranu, a nie w każdym punkcie ekranu (matrycy).

 

Ogólnie sama nazwa LED jest śmieszna, bo to przecież jedynie ulepszony telewizor LCD, ale jak to ładnie brzmi marketingowo LED TV, tym bardziej że dużo osób myli LED z OLED czyli zupełnie odmienne technologie.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
Cena wysoka, bo to nowość, ale w najbliższym czasie powinna spaść. Plazma niestety nie jest złotym środkiem wg mnie, ze względu na pobór prądu, no ale to zależy od zasobności portfela widza. Ja np. wolę zapłacić więcej jednorazowo za telewizor, by potem nie dostawać wyższych rachunków na energię elektyczną tym bardziej, że u mnie w domu telewizor włączony jest przez większą część dnia.

 

Porównując LCD do Plazmy to Plazma pobiera więcej prądu ale za to lepiej wyświetla niż LCD.Porównując jakość kanałów SD i HD wyświetlanych na Plazmie i na LCD to można powiedzieć że Plazma jest liderem w jakości wyświetlania .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

to stary mit .nowe plazmy nie pobierają dużo prądu np 42 calowa plazma samsung 42B450, tryb oszczędny , 95 wat

http://www.samsung.com/pl/consumer/tv-a ... fullspec=F

kolejny przykład . test poboru prądu plazmy LG 42 PQ 2000 to 134 waty

http://www.jakitelewizor.pl/duza_i_tani ... 57726499,1

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

LED TV występują właśnie w dwóch wersjach, z podświetleniem bocznym i tylnym i tak samo posiadają automatykę do sterowania jasnością podświetlenia która działa dwojako, dostosowując jasność podświetlenia do warunków zewnętrznych, czyli im jaśniej w pomieszczeniu tym silniejsze podświetlenie oraz steruje jasnością w zależności od wyświetlanej treści, czyli im więcej czarnych obszarów na ekranie tym słabsze podświetlenie, funkcjami tymi najczęściej można sterować ustawiając na całkowitą automatykę lub ręczne ustawienie wg upodobań użytkownika, można za przykład podać serię B7000 lub B8000 firmy S....., firmę łatwo znaleźć, opisy też. :shock:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Prawda jest taka LED, to aktualnie sposób na wyciągnięcie dodatkowej kasy od nieświadomego konsumenta, bo różnice nie są aż takie wielkie ażeby rekompensowały cenę, baa są na rynku "tradycyjne" ekrany LCD które wyświetlają lepszy obraz aniżeli LEDy w podobnej cenie. NIe wspominając już o plazmie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
to stary mit .nowe plazmy nie pobierają dużo prądu np 42 calowa plazma samsung 42B450, tryb oszczędny , 95 wat

http://www.samsung.com/pl/consumer/tv-a ... fullspec=F

kolejny przykład . test poboru prądu plazmy LG 42 PQ 2000 to 134 waty

http://www.jakitelewizor.pl/duza_i_tani ... 57726499,1

Czytałem na jednej ze stron artykuł w którym było napisane że nowsze Plazmy biorą tylko 5% więcej prądu od telewizora LCD

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

@Maq jak zwykle prawda leży po środku, większość firm powoli bywa zmuszana do schodzenia z podświetlenia tradycyjnego a to z tego względu że CCFL zawiera sporo rtęci bo to w końcu wielka świetlówka z tyłu ekranu a używanie rtęci kosztuje więc producentom w to graj bo za towar ECO można na dziś sporo wyciągnąć kasy od kupującego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Ale tu mówimy o aktualnej sytuacji...

Zresztą w Panasonic produkuje plazmy w pełni bezrtęciowe...

 

Wracając do poboru prądu, tak naprawdę nie da się tak po prostu porównać prądożerności poszczególnych telewizorów, bo to zależy przede wszystkim od tego co oglądamy. Tu można stosować tylko ogólniki, suche dane nie zawsze się sprawdzają. Co nie zmienia faktu że plazmy nie są aż tak prądożerne jak niektórzy mniemają. Zresztą rachunek za prąd zawsze można zapłacić z zaoszczędzonej zresztą nie małej kwoty która miała by być przeznaczona na "LED TV".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Większość zakupów i tak podyktowana jest zasobnością portfela, upodobaniami, wyglądem, no i ile miejsca mamy w pokoju bo w bloku spółdzielczym nie bardzo się da poszaleć z więcej niż powiedzmy 40''-46'', co do poboru prądu - nigdy w życiu nie kupowałem żadnego sprzętu pod kątem patrzenia na jego moc a tym bardziej telewizora ale widać czasy się zmieniają 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
Masz absolutną rację, plazmy to zabytki, nadają się do muzeum. A kupując plazme trzeba dokupić elektrownię, to jest oczywista oczywistość, przecież non stop piszą o tym na forach. Oczywiście że się wypalają statyczne obrazy. No i jeszcze te zielone duchy. Tylko osoby nabierające się na marketingowy bełkot kupują plazmy. Świadomy człowiek wybiera LCD :D

 

Aha, podobno ostatnie badania amerykańskich naukowców wykazały że LCD podświetlane ledami biorą jedna 6 razy mniej prądu niż plazmy :)

Dobre :brawo::lol2::brawo::lol2::lol::lol:

Pewnie to z tych samych forów, w których pisze, ze masturbacja powoduje ślepotę.

Przepraszam, ale dawno takich bzdur nie czytałem. :read:

Fajnie, Gieka- napisałeś post wymagający do zrozumienia jego intencji zbyt wysokiego ilorazu, wiadomo czego ilorazu :) Odezwała się kolejna istota, już trzecia, tym razem okulistyczna ;)

Rozwodzicie się widzę nad wyższością świąt Wielkanocy nad świętami Bożego Narodzenia... tendencja z tymi tak zwanymi LED jest taka, aby coraz mniejsze "obszary" czy też "segmenty" sterować z procesora podświetlania, coś w stylu "ambilight". LG zdaje się zszedł na kilkaset takich segmentów. Każdy zawiera ileśtam dziesiąt LED, proc oblicza luminancję obrazu w podanych współrzędnych i odpowiednio steruje ów "segment". Stąd "Boski" kontrast dynamiczny. Stąd następny krok do tego aby..

Może ktoś napisze o telewizorach zrobionych na diodach RGB, bez panelu LCD po drodze do oka... Kolega z USA pisał, że są u nich pojedyncze modele. Dla niezorientowanych- to taka miniatura coraz modniejszych, wielometrowych banerów reklamowych na naszych ulicach i placach...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Osobiście posiadam flagowy model plazmy LG. O zaletach i wadach tego telewizora nie będę się rozpisywał ale jak czytam że znaczki się na plazmie nie wypalaja to wiem że czytam post osoby która nigdy plazmy nie miała a i pojęcie o samej technologii ma mizerne. Funkcja w moim TV jest a i owszem i jest włączona. Każda plazma na wysokich kontrastach wypali znaczek po 6-8 godzinach. Taka jest technologia i nic tego nie zmieni, nawet za cenę Pionka Cura. Za to obraz ten w HD jak i SD powala na kolana !!. Telewizor LCD czy LED nie powinien byc nawet podłączany do testu porównawczego bo szkoda prądu. Wystarczy sprawdzic czas reakcji matrycy w LCD a Plazmie i wszystko w temacie :)

 

A prąd ?? Prąd mam w pupsku , może pobierać 1000W. To jak szukanie sportowego samochodu który mało pali.

 

Gdybym teraz kupował TV jeszcze raz, na pewno nie kupił bym LCD bo obraz jaki wyświetla jest mierny a jeśli komus sie podoba to pewnie nie widział nic innego tylko swoje LCD. Kupił bym plazme ale nie za 8000 a 2500 i wymienił bym TV po 2-3 latach nie stresując się znaczkami.

 

Z uwagi na fakt że kupiłem drogi TV i obchodze sie z nim jak z dzieckiem ,stałem sie jego niewolnikiem , ciągłe rozciąganie obrazu, oglądanie na zoomie doprowadza mnie do szału ! Wszystko żeby tylko znaczka nie wypalić.

 

Pewnie zaraz ktoś napisze że nie kupiłem Panasonica :)) dlatego mam wypalony znaczek. Kochani Plazma to plazma i nic tego nie zmieni.Znaczek zawsze sie wypali , potwierdzi to każdy serwis a nawet i sam producent. Nie ma na świecie TV plazmowego który nie wypala znaczków , gdyby był była by rewolucja i reklama w TV co 30 minut ze taki TV można kupić. Może i technologia jest stara ale obie wersje LCD nie są w stanie dorównać jakością obrazu !.

 

Mam w pracy kolegę który notorycznie wmawia mi że Plazma przekłamuje kolory i smugi zostawia :lol2: Jureczku szacun dla Ciebie i twojego LCD. Zapraszałem 3 razy na kawkę przy TV , odmawia :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...