Skocz do zawartości

Echostar HDS-400E


Kiciak
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Wchodzisz w menu i skanujesz każdy transponder z platformy CP .

Menu - konfiguracja

Satelita - Hotbird

Transponder - 12.188 ( wpisujesz 12.186 )

Tryb szukania - TP

Typ szukania - wszystkie

Wyszukane kanały dojdą Ci na koniec listy ,, Ulubione wszystkie ,, i z tej listy przenosisz na swoją listę , a następnie segregujesz według swojej kolejności . W ten sam sposób robisz z każdym transponderem na którym są kanały z CP .

Tu masz dokładnie napisane , ja też robiłem według tego i wszystko działa ok.------------

 

Postprzez Czyzyk2 » 30 cze 2009, o 19:17

Przy instalacji kanałów wybierz TP00 i wprowadź (np.) 11.160 zamiast 11.158. Zatwierdź "DODAJ WIĘCEJ" i wtedy wyszuka kanały polsatu, które potem z listy propozycji można przenieść na listę ulubione.

Normalnie nie można wyszukać kopii kanału, bo jego częstotliwość jest już w pamięci dekodera (Lista podstawowa). Wystarczy lekko "zmienić" parametry i dodać do listy transponderów. Wtedy przy każdym zwykłym wyszukiwaniu znajdzie te kanały.

Należy tak zrobić ze wszystkimi transponderami, które nadają kanały, które chcemy skopiować (zarówno polskie jak i zagraniczne).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ patryk691 - Napisałem, że kanały dodane ręcznie. Oprócz domyślnej listy CP mam dodane wszystkie kanały ręcznie i ustawione w odpowiadającej mi kolejności od nr 502 i tak samo jak mirko1801 nie mam tam żadnych śmieci (czyt. VOD).

Mało się starałeś, że tuner nie zaliczył zwiechy.

@ mirko1801 - Mam tak ustawione od samego początku od kiedy posiadam ten dekoder. Problem z listami ulubionymi jest taki, że wyłączając tuner na jakimkolwiek kanale z listy ulubionych, po włączeniu tunera lista samoczynnie przełącza się na listę główną. Jedyny plus aktualizacji softu jest taki, że teraz nie pojawia się info (bodajże) "Lista kanałów niedostępna".

Co do zmiany "11.160 zamiast 11.158", to nie jest ona konieczna. Ważne żeby dodawać od nowa transpondery, z których nadawane są kanały CP.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, a ja na jakim kanale trzeba zostawić w stendby-u żeby sie zaktualizowało ? Bo mam cały czas 101P. Może to przez przerobioną listę główną - mam skasowane wszystko od Polsatu i dodane tylko kanały od 1001 te które chce.

 

Musisz dodać kanał dla abonentów ( z listy głównej CP - kanał 21 , polaryzacja 12.284 ) do swoich kanałów , gdyż na tej polaryzacji jest umieszczony nowy soft .

Dlaczego masz kanały ustawione dopiero od 1001 , a nie od 201 ?.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz czekaj jak same pojawią się kanały CP od nr 1

Też kombinowałem jak koń pod górę, żeby poustawiać kanały, w kolejności takiej jak ja chcę (od 1001), ale prędzej, czy później podczas przełączania kanałów dodawało mi oryginalną listę CP i wtedy kanały od nr 1001 przesuwały się na numery od 502.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a teraz żeby było śmieszniej dodałem kanał dla abonentów - pzeskanowałem 12284 - i lista główna przeskoczyła sama na 502 :) a nie na 501 ??? tajemnicze

 

Ustaw sobie listy od 201 , łatwiej się przełącza pomiędzy listami .

Tu jest link do zdjęcia :

http://yfrog.com/6ztelewizor001j http://yfrog.com/9gtelewizor002j http://yfrog.com/1ftelewizor006j http://yfrog.com/jctelewizor009j http://yfrog.com/hqtelewizor010j http://yfrog.com/0vtelewizor011j

http://yfrog.com/iztelewizor012j http://yfrog.com/5mtelewizor014j http://yfrog.com/fvtelewizor015j

http://yfrog.com/evtelewizor016j http://yfrog.com/85telewizor018j

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Wszystko ładnie i pięknie ale ja niestety nie ogarniam :o w związku z tym proszę kogoś o wyjaśnienie mi jak zrobić aby np TVP1 mieć na pozycji 201 itd. zależny mi na tym bardzo bo już mam dosyć przeskakiwania po zakodowanych kanałach, czy może trzeba przeskanować po kolei każdy TP aby tak się stało proszę o pomoc i z góry dzięki za odp. :smile::smile:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lista może zostać skasowana (ale nie musi) tylko, jeśli kanały są ustawiane według sposobu Kolegi bulbalinski.

Od marca mam poustawiane kanały po swojemu i nic nie ulega zmianie. Była aktualizacja oprogramowania i też nic się nie stało z listami. A swego czasu ktoś pisał na forum, że przy aktualizacji softu, kanały od któregoś tam numeru automatycznie zostają usunięte tak samo jak listy ulubione. Jak widać nie było to prawdą.

Na początku załadowałem oryginalną listę CP, czyli nr 1 - Polsat, 2 - Polsat2 itd. Listy tej nie można zmienić, nie można też dodać kanałów do listy ulubionej (na listach ulubionych kanały 1-200 są automatycznie kopiowane z listy głównej).

Następnie dodawałem ręcznie wszystkie transpondery, z których nadają kanały CP. Kanały te znajdują się na liście głównej od numeru 502. Teraz możesz je dodać do listy ulubionej. Ewentualnie poprzenosić kanały na liście głównej i mieć np. 502-TVP1, 503-TVP2, 504-TVP Info itd. Plus takiego ustawienia jest taki, że po wyłączeniu tunera i ponownym włączeniu, cały czas masz ustawioną listę główną z ostatnio oglądanym kanałem. Wyłączając tuner np. na kanale TVN24 na liście ulubionej i włączając ponownie dekoder, lista sama zmieni się na "Listę Główną" z włączonym kanałem TVN24.

Co do dokładnej instrukcji, to pisał już to ktoś na forum. Ewentualnie skrobnę coś w wolnej chwili (wieczorem).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale niech się kasuje, mnie to nie przeszkadza chce się tylko dowiedzieć jak to zrobić żeby chociaż na tą chwile kanały były poukładane tak jak ja chcę :)

Żadna lista się nie kasuje , mam 9 list i cały cas wszystkie działają bardzo dobrze .Jedna strona do tyłu i masz wszystko opisane ;

 

Postprzez southpark » 3 lip 2009, o 15:55

Trzeba wejść w "Konfigurację" potem przy wyborze satelity wybrać inną niż Hotbird (np.Telstar). Dodajemy ręcznie nowy transponder w tym przypadku główny Cyfrowego Polsatu 12.188 V 27500. Ustawiamy typ szukania "Sieć" i "Wszystkie". Powinno nic nie wyszukać. Potem bez zmian parametrów można dowolnie wyszukać kanały z Hotbirda pamiętając, żeby przez przypadek nie wybrać opcji wyszukiwania "Cyfrowy Polsat" lub "Sieć" bo lista znowu wróci. Najlepiej robić to po jednym transponderze.

 

A tu masz drugi sposób ;

 

Postprzez Czyzyk2 » 30 cze 2009, o 19:17

Przy instalacji kanałów wybierz TP00 i wprowadź (np.) 11.160 zamiast 11.158. Zatwierdź "DODAJ WIĘCEJ" i wtedy wyszuka kanały polsatu, które potem z listy propozycji można przenieść na listę ulubione.

Normalnie nie można wyszukać kopii kanału, bo jego częstotliwość jest już w pamięci dekodera (Lista podstawowa). Wystarczy lekko "zmienić" parametry i dodać do listy transponderów. Wtedy przy każdym zwykłym wyszukiwaniu znajdzie te kanały.

Należy tak zrobić ze wszystkimi transponderami, które nadają kanały, które chcemy skopiować (zarówno polskie jak i zagraniczne).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Radzę skorzystać z drugiego sposobu. Jest sprawdzony przeze mnie i wszystko działa jak należy.

Na samym początku, kiedy otrzymałem Echostara próbowałem różnych sposobów, żeby ustawić kanały po swojemu. Wypróbowałem również pierwszy sposób i w trakcie wyszukiwania kanałów wszystko było ok. Kanały były dodawane od numeru 1001. Problem zaczynał się, kiedy zacząłem przełączać między kanałami. Wtedy tuner na kilkanaście sekund nie reagował na pilota, a po chwili sam "zasysał" domyślną listę Polsatu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj miałem okazję się pobawić tym dekoderem i poukładałem sobie kanały wg sposobu czyli od kanału 201-TVP1 itd... podczas tej operacji zniknęła mi lista CP główna a pozostała lista propozycje od kanału 501 i tam były wszystkie kanały, następnie poprzenosiłem je do listy ulubione natomiast dziś po dodaniu kanałów Animal Planet HD oraz Discovery T&L wszystko powróciło do stanu z przed wykonania w/w działań, zmierzam do tego że żaden sposób nie pozostawi na długo takiego stanu jak my chcemy i lista wróci do pierwotnego stanu a jak ktoś jest uparty i chce się bawić to niech to robi dla mnie jest to bezsensowne zamiast się tak bawić wole przyzwyczaić się do Listy od CP ale swoją drogą sposoby na oszukanie echostara bardzo mnie zaciekawiły, jestem tylko ciekawy czy można tak zrobić z dekoderami od CPT :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj miałem okazję się pobawić tym dekoderem i poukładałem sobie kanały wg sposobu czyli od kanału 201-TVP1 itd... podczas tej operacji zniknęła mi lista CP główna a pozostała lista propozycje od kanału 501 i tam były wszystkie kanały, następnie poprzenosiłem je do listy ulubione natomiast dziś po dodaniu kanałów Animal Planet HD oraz Discovery T&L wszystko powróciło do stanu z przed wykonania w/w działań (...)

Dzięki Ci Panie... A pisałem, że po zmianie softu zaczynają się dziać cyrki z tym tunerem, to nikt nie chciał wierzyć! Wszystkim "śmiga aż miło". Tyle, że Ci "wszyscy" jadą na domyślnej liście CP, a jak ktoś poświęci trochę czasu i poustawia sobie kanały po swojemu, to wtedy dzieją się takie numery.

Wczoraj wieczorem podczas przełączania kanałów tuner zgubił główną listę CP (chwilę przed przestał reagować na pilota), pochodził chwilę, po czym ponownie przestał reagować na pilota i powróciła lista główna. Dzisiaj miałem podobnie, tyle że domyślna lista jakoś nie chciała powrócić. "Rzuciłem" pilota w kąt, a jak włączyłem pudło po godzinie, domyślna lista już była.

Na starym sofcie nic takiego się nie działo!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Macie coś z Waszymi tunerami poknocone . Jak już wcześniej pisałem na tym forum , mam listy ulubione od 201 i ani przed , ani po aktualizacji nowego softu nigdy nie ginęła mi żadna lista .

Wczoraj po dodaniu kanałów przez CP , przeskanowałem dwa transpondery ( zamiast 11 117 dałem 11 115 ) i ( 11 258 dałem 11 256 ) , kanały zostały dodane jako ostatnie do listy ,, Wszystkie ,, i stąd przeżuciłem na swoją listę . Kanały chodzą bez problemu , tak jak pozostałe .

@maxi76 coś nie tak robisz , to jest niemożliwe aby po każdej aktualizacji kanałów ze strony CP tuner gubił Ci Twoje listy ulubionych .

Masz przykład na mojej osobie . Jeżeli Ty sam przeskanujesz tuner i dasz na ,, szukaj CP ,, lub skanuj sieć ,, to wtedy tuner ma prawo zgubić listy ulubione , ale tego nie jestem pewny , gdyż nigdy nie skanowałem sieci CP , a był jeden raz , gdy kurier przywiózł mi tuner .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba niektóre osoby mają problem ze zrozumieniem tego, co czytają. Jak byk pisał zarówno maxi76

(...) podczas tej operacji zniknęła mi lista CP główna a pozostała lista propozycje od kanału 501 i tam były wszystkie kanały(...)

jak i ja

Tuner zgubił główną listę kanałów CP. Lista zaczynała się od nr 3xx, przy czym pojawiły się tam w przypadkowej kolejności kanały CP. Lista od nr 502 pozostała. Po kilkunastu sekundach główna lista CP powróciła.

mirko1801 - Używasz tylko list ulubionych. Na listę główną CP (kanały od nr 1) pewnie w ogóle nie zaglądasz, więc nie bardzo wiesz, co się z nią dzieje. W momencie, kiedy zniknie lista główna CP, wszystkie listy ulubione pozostają bez zmian. Nic się z nimi nie dzieje!

Nie wiem, co się dzieje z kanałami CP na listach ulubionych (od 1 - 200). Nawet jak w razie znikają, to kanały od 201 i tak pozostają.

Żebyśmy się dobrze zrozumieli. Pisząc "lista główna CP" mam na myśli kanały znajdujące się na Liście głównej od nr 1 do nr 501 (te, których nie można usunąć, zmienić kolejności itp).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Mam pewien problem ("Szukaj" nic nie pomógł). Otóż mam tego Echostara podłączonego przez HDMI do LCD Sharpa Aquos - i niestety nie wyświetla mi nic oprócz surowego obrazu TV, tzn. zero pasków info na dole ekranu, po wejściu do menu czarny ekran, w EPG tylko podgląd danego kanału TV bez całej rozpiski programu TV itp. Po Scart wszystko jest OK. Ktoś miał może podobnie? A jeszcze jak ktoś wie jak to poprawić, byłoby super.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za podpowiedź, ale to już obskoczyłem na wszelkie możliwe sposoby (Auto, Stereo, dźwięk przez ampli itp.) i dalej nic. Wszelkie dalsze sugestie b. mile widziane :) BTW od początku było zero dźwieku przez HDMI (ustawienia TV przemielone na wszelkie możliwe sposoby, łącznie z global resetem TV).

Ooo, jeszcze jedno: czy wciskanie Res na pilocie Echostara jest jakoś sygnalizowane na TV (oprócz teoretycznej zmiany rozdzielczości - u mnie jedyna reakcja to mignięcie diodki na czerwono na Echostarze)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy w trakcie podłączania przez HDMI odłączyłeś scart?

Wykonaj operacje, wyłącz tv i dekoder. Połącz tv z dekoderem przez hdmi. Włącz tv i przełącz na podłączone wejście HDMI.

Odłącz dekoder całkowicie od prądu na minutę. Podłącz ponownie i jak się obudzi włącz pilotem.

Jaki efekt? Jeśli dalej bez efektu, to jedź do APS i wymień na Echostara 7200, inaczej będziesz musiał czekać na nowy soft.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...