Skocz do zawartości

Echostar HDS-400E


Kiciak
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Prawdopodobnie ten TV nie obsługuje wideo RGB (SCART) a wyjście wyjście kompozytowe wideo w tunerze jest uszkodzone.

Proponuje spróbować wymienić tuner na HD Echostar DSB 7200.

Zdaje się, że możesz mieć jednak racje gdy podłączyłem go do tego małego TV kolory były bardzo ostre tak jakby sygnał szedł poprzez RGB. Czy taki mogłoby to mieć objaw??? Lieo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze, spróbuje... Byłem w międzyczasie w dwóch punktach Polsatu z dekoderem i stwierdzono, że dekoder jest dobry wiec nie mogę liczyć na wymianę. Przy okazji mam jeszcze jedno pytanie; jak dostać się do kanałów z astry w tym Echosiu? Pozdro Lieo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy okazji mam jeszcze jedno pytanie; jak dostać się do kanałów z astry w tym Echosiu? Pozdro Lieo

Jeśli masz antenę z konwerterem na Astrę to ustawiasz w menu dekodera:

(Ustawienia instalacji)

Przełącznik: Określ typ przełącznika na DiseqC 1.0

Konwerter:

LNB1 => HotBird 13.0

LNB2 => Astra 19.2

I dalej wyszukiwanie kanałów.

Nie sądzę aby w tunerze było coś źle ponieważ podłączyłem teraz ten tuner do tego TV poprzez Samsung 305g i działa!!! A bezpośrednio nie chce podejrzewam, że coś jest ze SCART w TV. Lieo

Jeśli chodzi o połączenie dekodera do tv, odłącz w kablu scart (we wtyczce) nóżkę 16 (RGB switch) i ewentualnie 8 (switch) jeśli będzie dalej źle.

Problem z podłączeniem Echostar HDS-400E do tv LG wynika z braku współpracy tego modelu tv przy podawaniu sygnału RGB na złącze scart.

W dekoderze Echostar HDS-400E sygnały RGB i Composite Video są podawane równolegle nie ma możliwości ustawienia w menu dekodera, który ma być przesyłany na scart (jak w Samsungu).

Łącząc dekoder przez stary dekoder Samsung DSB-S 305 G, sygnał RGB jest eliminowany.

Gniazdo VCR dekodera Samsung DSB-S 305 G przenosi wyłącznie sygnał Composite Video stąd obraz na tv.

Odłączenie w kablu ww nóżek powinno skutecznie wyeliminować konieczność stosowania pośrednictwa dekodera Samsung.

Sygnały na złączu na scart http://serwis-tv.com/scart.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wątpie żeby gdzieś jeszcze dostał Echostar DSB 7200 ich już praktycznie nie w APS

 

 

Zdziwisz się, ale byłem ostatnio w jednym APS-ie (co prawda w Gdańsku), w którym posiadali na stanie EchoStara DSB-7200 HD (i to sporo egzemplarzy), za to nie mieli EchoStara HDS-400E.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po wycięciu samego kanału 16 dekoder ruszył ale zastosowałem tez stary kabel SCART jednokrotnie ekranowany, żal było mi niszczyć najnowszy za 35 zeta. Ja jestem osoba, która dmucha na zimne i teraz martwię się czy dekoder się nie zepsuje?!? Lieo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dekoder i tv nie zepsują się, a sygnał został dostosowany do starego modelu tv.

Tv potrafi odebrać sygnał przełączający w tryb RGB (nóżka 16), ale nie potrafi wyświetlić w tym trybie obrazu.

Trzeba było wyeliminować przełączanie tv w tryb RGB przez odcięcie tego sygnału.

Wprowadź poprawkę również do nowego kabla, który może zapewnić nieco lepszy obraz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo pięknie dziękuje za tak dogłębne potraktowanie mojego problemu. Niestety ten kabel byłoby teraz trudno naprawić, bo wyciąłem kabelek z dużym marginesem błędu. Na tą chwilę zostanie na tym kablu, co go przerobiłem, jak kupie nowy TV to wtedy podłącze na tym pełnym:) Jeszcze raz dziękuję za zaangażowanie w mój problem. Pozdrawiam Lieo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Gość Anonymous

U mnie na LCD Sharp widac roznice miedzy Euro a HDMI. Ja bym na twoim miejscu kupil kabel HDMI wrescie dekoder masz HD a nie SD, jeszcze musze zaznaczyc ze kabel HDMI kupilem za 50zl i roznica miedzy Euro a HDMI jest kolosalna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na jakość wszystkich kanałów nie narzekam, natomiast nie widzę specjalnej różnicy w jakości kanałów HD w stosunku do SD (jeśli jest różnica to na prawdę minimalna - póki co porównywałem tylko przez kilka minut Eurosport z Eurosportem HD).

 

Czy ewentualna poprawa jakości po podłączeniu kabla HDMI będzie widoczna także na kanałach SD czy tylko na HD?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...