Skocz do zawartości

Echostar HDS-400E


Kiciak
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

@Mateusz

Dokładnie różnicę z zauważysz oglądając kanały przez Kabel HDMI a to że nie widzisz tzw rozmazanych liter przez Euro to normalka ponieważ zauważysz tę różnice podłączając kabel HDMI, tak więc moim zdaniem polecam ci zakup tego kabla, wtedy się przekonasz co do jakości :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Dzisiaj przedłużyłem umowę z CP. W ramach nowej umowy zakupiłem

dekoder HDS-400E za 1zł.

W domu podłączam tuner pod gniazdko, złącze eurostar. Czekam około

25minut (zalecenia instrukcji), włączam program numer 21 i... "Błąd 09

- Problem z kartą".

Co jest przyczyną tego błędu?

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem dzisiaj ten kabel i prawdę mówiąc nie widzę żadnej różnicy w jakości obrazu/dźwięku...

(Nie wiem, może to wina bardziej jakości kanałów HD Cyfrowego Polsatu - dla mnie np. taki Eurosport HD czy Polsat Sport HD nie różnią się niczym w stosunku do wersji SD).

Jeszcze dla pewności - kabel HDMI musi być podłączony razem z kablem Euro, tak? Sądziłem, że wystarczy sam HDMI, a tu trzeba jeszcze Euro podpinać, żeby wszystko działało jak należy :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hdmi przesyła wszystko (video+audio) kabel scart nie jest potrzebny.

Zwróć uwagę na przełączenie TV na wejście HDMI do którego podłączyłeś dekoder.

Po podłączeniu przez HDMi trzeba ustawić w tunerze rozdzielczość na 1080i.

Aby zmienić rozdzielczość, naciśnij przycisk RES.Naciskając ten przycisk, można przełączać między

dostępnymi rozdzielczościami.Na kanale Eurosport HD łatwo dostrzeżesz różnice w jakości przy zmianie rozdzielczości.

Zapoznaj się z instrukcją, polecam rozdział 4 i 5 http://www.cyfrowypolsat.pl/obrazki/roz ... 1-2010.pdf

Ponadto warto skorzystać z menu TV i sprawdzić w jakiej rozdzielczości aktualnie wyświetla obraz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem dzisiaj ten kabel i prawdę mówiąc nie widzę żadnej różnicy w jakości obrazu/dźwięku...

(Nie wiem, może to wina bardziej jakości kanałów HD Cyfrowego Polsatu - dla mnie np. taki Eurosport HD czy Polsat Sport HD nie różnią się niczym w stosunku do wersji SD).

 

Pisałem Ci kilka postów wcześniej , że nie ma istotnej różnicy w odbiorze kanałów HD przez kabel HDMI . Te tunery tak mają , ja sprawdzałem jakość kanałów HD z Astry przez kabel HDMI ( kabel markowy ) i przez euro i różnice były minimalne ( przez HDMI obraz był mniej ostry , bardziej stonowany ) , ale jak podłączę Samsunga H-370 przez kabel component to jakość obrazu jest wyśmienita , nie ma porównania do kabla HDMI ( chodzi o nienieckie HD FTA ) . Kabel HDMI może jest dobry , ale nie na polsatowskich tunerach , tylko na tych z wyższej półki . Według mojej oceny kabel HDMI jest mocno przereklamowany .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Orion, Zdaje się, że problem rozwiązany - nie przestawiłem TV na HDMI :] Teraz już widzę różnicę na HD. Czyli jednak zakup tego kabla okazał się dobrą decyzją - jakość jest lepsza niż przez SCART.

Powiedz mi jeszcze tylko dlaczego w menu mam opcję ustawienia użytkowe, konfiguracja i komunikaty, a nie mam opcji status :roll:

Dodam, że dekoder jest już podłączony przez HDMI.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Ja bym ci doradzil odlaczenie kabla scart dlatego ze jak wlaczysz TV to automatycznie bedzie wskakiwal na scart a jak odlaczysz to bedzie ci przeskakiwal na HDMI, ja tak mam i teraz nie musze ciagle pilotem przelaczac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Orion, Zdaje się, że problem rozwiązany - nie przestawiłem TV na HDMI :] Teraz już widzę różnicę na HD. Czyli jednak zakup tego kabla okazał się dobrą decyzją - jakość jest lepsza niż przez SCART.

Powiedz mi jeszcze tylko dlaczego w menu mam opcję ustawienia użytkowe, konfiguracja i komunikaty, a nie mam opcji status :roll:

Dodam, że dekoder jest już podłączony przez HDMI.

Najpierw sprawdź czy masz poprawnie skonfigurowane opcje w Ustawienia Użytkowe => Preferencje

 

1. Proporcja ekranu => 16:9

2. Konwersja proporcji ekranu => Pełny ekran

3. Tryb audio HDMI => Stereo

4. Tryb audio SPDIF => Stereo

 

Do tego dekodera była ostatnio wydana aktualizacja oprogramowania stąd jak zostawisz dekoder na noc w stanie czuwania, to zostanie zaktualizowany. Jeśli chodzi o komunikaty to są tylko w Menu => Komunikaty => Odebrane komunikaty.

Jaką rozdzielczość na kanałach HD odczytuje TV, jaki masz model?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skonfigurowane mam wszystko poprawnie. Chodzi tylko o to, że w menu dekodera brakuje jednej opcji - status. Pozostałe trzy są - tak jak pisałem wyżej.

Już wczoraj na noc ustawiłem go na czuwanie jednak nic nie pobrał.

Rozumiem, że przed aktualizacją softu też nie było funkcji status? :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli masz starą wersje softu.Ostatnia wersja oprogramowania dla HDS-400E to 4.0D Polsat - 104P.

Aby dokonać aktualizacji oprogramowania należy pozostawić dekoder w trybie standby na około 30 min.

Brak tej ikony uniemożliwi sprawdzenie wersji sw. Możesz spróbować resetu do ustawień fabrycznych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

właśnie wczoraj nabyłem ten dekoder gdyż Samsunga HD już nie ma w ofercie :(

trudno się mówi, przyzwyczai się... a co do pytania: co oznaczają jakieś dwa niebieskie paski przy i ? tak z ciekawości

no i wczoraj na wieczór włączyłem dekoder i bardzo słaby sygnał albo w ogóle nie było ;o z czasem coraz lepiej, czy to wina dekodera?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wczoraj o 20 znowu coś oglądałem i znowu zaniki sygnału itd... już myślałem że to wina dekodera czy konwetera bo przecież nigdy na samsungu hd nie miałem! ale się wyjaśniło gdyż w warszawie gdzie sygnały dają mieli problem :) i to dwa dni pod rząd o 20-21 :) całe szczęście że nic nie muszę wymieniać :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na satelicie pojawiło się nowe oprogramowanie 201P, przeznaczone dla tych dekoderów, których nr modułu zawiera się w przedziale 16 9526 9357 71 – 16 9527 9847 51.

 

co poprawiono:

 

- stabilność działania

- szyfrowanie HDCP

 

 

jak po hdmi nie będzie chciał działać to do APS iść zgłosić problem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...