Skocz do zawartości

Echostar HDS-400E


Kiciak
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Czyli kiszka :( Jak wyłączysz HDS-400E na jakimś kanale z listy ulubionej, to po włączeniu tunera pojawia się info: "Lista kanałów niedostępna". Ponowne wyłączenie i włączenie tunera skutkuje automatycznym przełączeniem na listę główną. Wyczytałem, że w modelu DSB 717 istnieje możliwość tak zaprogramowania tunera, żeby ten nie ładował domyślnej listy Polsatu (oczywiście kombinacją). Nie byłoby wtedy problemu usuwania kanałów od pozycji 502 przy aktualizowaniu przez Polsat kanałów na liście głównej. Próbował może ktoś zrobić to na HDS-400E?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@sat.cba Rzeczywiście jest to działanie celowe i jak wspomniała pani rzecznik podobno ludziom się podoba, chociaż każdy na tym forum się zgodzi że to rozwiązanie jest do bani, i to tak jak sat.cba wspomniał blokada tych że list to chwyt marketingowy po to aby ludzie brali wyższe pakiety.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.Chciałbym was zapytać jak ustawić w tym dekoderze w menu konfiguracja by mieć sygnał.Bo albo mam brak sygnału albo ten kanał zakodowany.Dzwoniłem parę razy do infolinii CP ale tam albo nie wiedzą co mówią albo nie znają się na rzeczy.Bo jesli nie dojdę to mam jeszcze 2,3 dni na zwrócenie im tego [beep]u.

Moje ustawienia to:

LNB 1 /

Przełącznik brak /w tym ustawieniu brak sygnału

LNB1 Uniwersalny LNBF /

 

Zaznaczam że mam samsunga DSB 305 G i na nim wszystko gra

Prosze o pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje patryk691 za odpowiedź,ale nie pomaga.Powiem jeszcze że w echostarze LNB Uniersalny jest przypisane obok LO niski 9.750, LO wysoki 10.60.Zaś w samsungu który mam LO niski jest taki sam,a LO wysoki musiałem zmienić na 10.70.To chyba do echostara tak myślę trzeba zmienić konwerter.Prosze o odpowiedź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

U mnie jest tak

System - nieruchoma

Instalacja - prosta

LNB - 1

Przelacznik - Brak

LNB1 - Uniwer. LNBF Sat - HOTBIRD

LO niski: 9,750

LO wysoki: 10,60

polaryzacja: 13/18V

pasmo: 0/22 khz

 

Jak masz dokladnie tak jak ja to wina stoi po stronie konwertera.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Mysle ze ten bedzie dobry jezeli chodzi o pojedynczy czyli jedno wejscie. :arrow:http://www.hollex.pl/index.php?page=prod&kat=23&id=656

Twin czyli podwojny na dwa wejscia :arrow:http://www.hollex.pl/index.php?page=prod&kat=24&id=650

Jak masz mozliwosc to sprawdz na innej antenie czy jest ten sam problem bo moze byc taka opcja ze wina lezy po stronie dekodera.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Posiadam dekoder echostara HDS-400E. Mam dość nietypowy problem z odbiorem kanałów z tego dekodera.

Podczas oglądania obojętnie jakiego kanału obraz przycina się na ułamek sekundy, szarpie tak jakby na chwilę była stop klatka. Trwa to bardzo krótko. Panowie z serwisu cp stwierdzili, że to wina sygnału. Wymienili ni ramię przy antenie na dłuższe ponieważ z bloku wystaje gzyms no i to ich zdaniem było powodem tak złego odbioru. Jakość i moc sygnału faktycznie poprawiła się i jest na poziomie 71 i 72 % po ustawieniu miernikiem (ponoć tyle maksymalnie da się wycisnąć) Niestety problem pozostał. Kanały dalej się przycinają Może to wina dekodera. Proszę o radę i pozdrawiam

Nie wiem, czy chodzi dokładnie o to samo, ale podejrzewam, że to wina sprzętu. Podczas oglądania są momenty, że obraz przez krótki czas jest "szarpany", takie następujące po sobie stop klatki. I co dziwne, zaobserwowałem to na kanałach SD. Na kanałach HD nie zauważyłem tego problemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

do Lukchrust - stary! Mam dokładnie to samo. Nie wierz, że to wina sygnału, to dekoder taki jest po prostu. Sprawdzałem trzy egzemplarze w sklepie. Wszystkie to mają. Może,gdy zaktualizują oprogramowanie będzie inaczej. Przycinanie jest też po przełączniu na inny kanał prawda? Po prostu lipne te dekodery polastu. Mam śmieszną neostradę (mało programów bardzo-taki biały dekoderek)-tam nic nie przycina za to z kolei strasznie długo się uruchamia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.Może mi ktoś pomóc.Dopiero wczoraj udało mi się odebrać programy na tym lipnym dekoderze Polsatu,dzięki pomocy jednego forumowicza.Dziś znowu nie mogę dopisywać ręcznie transporderów(po prostu ich nie odbieram).

Konfiguracja ta wygląda następująco:

Częstotliwość np:11785

polaryzacja H

Symbol rate 27500

Wideo PID -

Audio PID -Auto

PCR PID -

Mam problem.Jak wpisuję transporder z VPID 1/2,3/4,5/6 lub 7/8 to wyszukuje a jak 2/3,4/5,6/7 itd to nie.Nie można nic zmienić bo Auto jest nie do ruszenia Proszę was co można zrobic by dekoder wyszukał wszystkie transpordery.

 

P.S.Żałuje,że wziąłem ten lipny dekoder.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

ramzes@ koledze po prostu trafil sie zjechany egzemplarz u mnie smiga az milo, pl677@ najlepiej idz jutro do APSu go wymienic bo napewno dostales zjechany egzemplarz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Echostar to jedno wielkie g..no! Zaczeło się od modelu DSB-717A. Wyrób kiepskiej jakości Made in China, który lepsze zastosowanie mialby chyba do smażenia jaj :lol2: . Miałem kilka modeli w posiadaniu tej marki, i przyżekłem sobie, że więcej już z tym badziewiem nie chcę mieć nic wspólnego. Przyjdą letnie upały, to się zaczną cyrki z zawiechami sprzętu. Ja użytkowując 717A latem sciągałem górną pokrywę obudowy, by dekoder miał lepszą wentylację, bo wieszał się nie miłosiernie a obudowa wręcz parzyła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.może mi ktoś pomoże w takim problemie.Mam ten dekoder i przy wyszukiwaniu częstotliwości Cyfrowego Polsatu 12188V 27500 dekoder znajduje kanały,tylko że niektóre dzialają a niektóre nie.Np.działa Polsat News,a nie działa Polsat Film.W ustawieniach dekodera LO jest ustawiony na uniwersalny LO dolny 9,75 a LO górny 10,60.Nie ma żadnej możliwości zmiany.Czytałem,że w niektórych dekoderach jest możliwość ręcznej zmiany LO górny na 10,70 i wszystko działa.Może to wina innych parametrów konwertera.Proszę o pomoc.Będę bardzo wdzięczny bo nie mogę oglądać programów.Dzwoniłem i rozmawiałem kilkakrotnie z tzw.,,technikami cyfrowego Polsatu",ale oni nie wiem czy znają się na rzeczy.

Proszę o pomoc.

Z poważaniem PL677.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...