Skocz do zawartości

Echostar HDS-400E


Kiciak
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Też mam problem z pilotem. Po włączeniu telewizora dekoder nie reaguje na pilota przez ok. 5 min. Problem jest tym bardzie dziwny ze po 5 min. sterowanie jest bezproblemowe a TV cały czas włączony. Posiadam sprzęt różnych marek TV Samsung ,Dvd Philips, Amplituner JVC , Magnetowid bardzo stary Blaupunkt i w żadnym nie ma problemów ze sterowaniem po włączeniu TV. Miałem przez miesiąc echostara 7200hd i też nie było problemu ze sterowaniem (za to wieszał się strasznie często) . Więc ewidentnie jest wina dekodera , tylko nie ma żadnej alternatywy jeśli chodzi o dekodery CP.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szok - nie spodziewałem się, że to aż takie badziewie (moje problemy opisywałem wcześniej). Ale z tym pilotem to już mnie na bary rozłożyło :lol2:

Pamiętajcie - jest 10 dni od dnia umowy na oddanie ECHOBADZIEWIA i odstąpienie od umowy (ja tak zrobiłem :jupi: )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawie sukces!!!Znalazłem w menu tv cztery zestawy gotowych ustawień-własne,standard,jaskrawy i film.O dziwo po ustawieniu na jaskrawy pilot dekodera działa elegancko.Co prawda obraz z ekranu chce wypalić oczy i trzeba będzie kupić okulary do spawania żeby to oglądać na dłuższą metę,ale to już jest jakieś światełko w tunelu.Muszę coś wymyślić,bo do najbliższego punktu Polsatu mam jakieś 2,5 tyś. kilometrów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawie sukces!!!Znalazłem w menu tv cztery zestawy gotowych ustawień-własne,standard,jaskrawy i film.O dziwo po ustawieniu na jaskrawy pilot dekodera działa elegancko.Co prawda obraz z ekranu chce wypalić oczy i trzeba będzie kupić okulary do spawania żeby to oglądać na dłuższą metę,ale to już jest jakieś światełko w tunelu.Muszę coś wymyślić,bo do najbliższego punktu Polsatu mam jakieś 2,5 tyś. kilometrów.

:jupi: Widzisz many przełom porównaj wszystkie parametry jaskrawy i standard pomału zmieniaj je może to jakiś jeden parametr którego zmiana nie przyniesie pogorszenia możliwości oglądania a okulary przydadzą Ci się na plaży a nie przed telewizorem. :D

Pozdrowienia z zamarzniętej Polski

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem z zakłócaniem znany nie od dziś... zakłócany jest oczywiście odbiornik podczerwieni w Echostarze.

Znajomemu poradziłem kiedyś na próbę postawienie prze czujnikiem IR Echostara pudełka zapałek, przesłaniającego widok "na wprost" ale zezwalającego na odbiór sygnałów IR odbitych od na przykład prawej ściany. Znajomemu zadziałało , zastąpił pudełko malutkim kawałkiem czarnej plasitikowej folii, praktycznie nie rzucającej się w oczy... Sterując dekoderem kieruje pilota w stronę prawego kąta pokoju ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem z zakłócaniem znany nie od dziś... zakłócany jest oczywiście odbiornik podczerwieni w Echostarze.

Znajomemu poradziłem kiedyś na próbę postawienie prze czujnikiem IR Echostara pudełka zapałek, przesłaniającego widok "na wprost" ale zezwalającego na odbiór sygnałów IR odbitych od na przykład prawej ściany. Znajomemu zadziałało , zastąpił pudełko malutkim kawałkiem czarnej plasitikowej folii, praktycznie nie rzucającej się w oczy... Sterując dekoderem kieruje pilota w stronę prawego kąta pokoju ;-)

 

Wielkie dzięki dla Ciebie kolego za podpowiedż.Sztuczka działa.Ja akurat użyłem jako zasłonki pilota od klimy bo nie mam w domu zapałek.Swoją drogą skoro problem znany nie od dziś to Polsat powinien do tych dekoderów załączać parę pudełek zapałek z instrukcją obsługi.Dla mnie to są jaja na kiju.

Jeszcze raz dzięki za ratunek!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czyli teoretycznie rzecz biorąc dało by się zainstalować w nim wyświetlacz :?::?:

 

Myślę że dało by się wmontować wyświetlacz. Pamiętaj że urządzenie nie jest twoje a otwarcie pokrywy może zakończyć się słoną karą od CP jak odkryją przy naprawie że plomba jest zerwana.

 

niestety wiem i to jest jedyna duża przeszkoda że nie można go zakupić na własność :cry:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja się na tym nie znam ale wg. mnie takie kombinowanie z wyświetlaczem mogło by się źle skończyć co prawda nie widziałem jeszcze płyty głównej w tym dekoderze i wg mnie jak nie ma wyświetlacza to oznacza to że producent uznał go za zbędny i nie zamontował i wątpię w to że można takowy zainstalować w tym modelu, mam starego DSB 717 w którym niedługo kończy się gwarancja i dla przykładu zobaczę czy tam jest możliwość podmiany wyświetlacza siedmiosegmentowego na właśnie alfanumeryczny (ale tak szczerze to w powodzenie tego eksperymentu też nie wierzę) :]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ograniczyłem problemy z pilotem do minimum (nie działa przez parę sekund a było parę minut) . Po pierwsze oddaliłem go najdalej jak mogłem od TV. Po drugie przesłoniłem odbiornik IR dekodera taśmą izolacyjną. Prawdopodobnie przyczyną problemów jest bardzo duża czułość odbiornika IR lub zbyt duże pasmo na jakim pracuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czyli teoretycznie rzecz biorąc dało by się zainstalować w nim wyświetlacz :?::?:
Myślę że dało by się wmontować wyświetlacz. Pamiętaj że urządzenie nie jest twoje a otwarcie pokrywy może zakończyć się słoną karą od CP jak odkryją przy naprawie że plomba jest zerwana.

niestety wiem i to jest jedyna duża przeszkoda że nie można go zakupić na własność :cry:

Ha ha postaw sobie budzik na tunerku i będziesz miał wyświetlacz :brawo:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
-nie wiem czy to jest wina softu ale bardzo często na różnych kanałach pojawia mi się komunikat brak sygnału lub usługa niedostępna (może ktoś wie dla czego tak się dzieje :?:

U mnie też to samo i jeszcze jak włączę to zamiast listy nr 2, jest napis że brak listy i trzeba od nowa na nią wejść ( zawartość się nie zmienia)

 

Dziś wymieniłem dekoder (bo długich poszukiwaniach salonu który to zrobi bo albo nie wymieniaja albo nie mają telewizora aby sprawdzić :brawo: nadmienię że mieszkam w WARSZAWIE )na drugi i to samo sie robi :crazy:

więc według mnie to wina softu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten typ tak chyba już ma, z tego co czytałem trzeba w miarę powoli przełączać kanały, u mnie jeat podobnie. Mam gf od wczoraj, ogólnie może być, szału nie ma, ale nie jest z nim najgorzej, kanały HD nieco dłużej się przełączają, ale nie wpływa to bardzo negatywnie na ocenę tego dekoderka, brak zdecydowanie wyświetlacza z nr. kanału, myslę że się przyzwyczaję (miałem 717-stkę), współpraca z diseq jest dobra, nie mogłem tylko wyszukać TVP HD z Astry, ale i nad tym popracuję, no zostaje jeszcze ta nieszczęsna lista programów i brak jej dowolnego poukładania, zrobię chyba numerację od kanału 501( wg. przepisu z forum).

Póki co ocena tego tunerka w skali 1-10, tak na zachętę 7+ :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...