Skocz do zawartości

Echostar HDS-400E


Kiciak
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Szok - nie spodziewałem się, że to aż takie badziewie (moje problemy opisywałem wcześniej). Ale z tym pilotem to już mnie na bary rozłożyło :lol2:

Pamiętajcie - jest 10 dni od dnia umowy na oddanie ECHOBADZIEWIA i odstąpienie od umowy (ja tak zrobiłem :jupi: )

Witam! Mam podobny problem:

1. Nie działa pilot (Plazma 50") lub działa niestabilnie

2. Pilot amplitunera Denon zmienia kanały dekodera

Chcę odstąpić od umowy na HDS-400E(10 dni) i zamierzam poszukać Samsunga.

Gdzie znaleźć formularz odstąpienia Cyfrowego Polsatu? Pozdr!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lista jest do ruszenia ,udało mi się poukładać kanały CP [według swojego upodobania]od kanału 500-ego .opisałem to w temacie OFICJALNA LISTA KANAłóW CP

 

Kolego próbowałem zrobić tak jak pisałeś ale widocznie coś robię nie tak bo to nie działa.

Czy możesz dokładnie opisać konfigurację co i gdzie wpisywałeś by to zadziałało ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Dzisiaj otrzymalem ten dekoder, nie myslalem ze CP upora sie tak szybko ze zmiana umowy. :brawo::mrgreen:

Jak narazie jestem zadowolony z tego dekodera wszystko dobrze smiga ale sa plusy i minusy. :mrgreen:

 

+ maly i zgrabny

+ kanaly dobrze chodza sa dobrej jakosci lepiej niz na sagemie (nie pikseluja i sie nie zacinaja)

 

- jak przelaczam np. z Polsat HD na MTVN HD to czasami wyswietla brak sygnalu ale jak narazie zauwazylem tylko przy kanalach HD

- pilot od TV i od aplitunera firmy technics dziala na echostaze :mrgreen:

 

Jak narazie nie mam wiecej zastrzezen do tego dekodera, i maly plusik za to ze dziala eska tv. :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Od kilku dni posiadam telewizję zatelitarna od Polsatu Cyfrowego i dekoder HD Echostar HDS-400E. Zgrabny, dobrze wykonany z dopracowanym i przyjemnym dla oka interfejsem. Do tego oczywiście telewizor - 40'' Samsung LE40B650.

Niestety, przy tym zestawie zauważyłem problemy z funkcjonowaniem pilota od dekodera. Stoi na stoliku obok telewizora i po włączeniu obu urządzeń nie mogę wybierać kanałów przed dekoder pilotem od dekodera. Są nieznane mi zakłócenia jego pracy. Po 15 minutach jakoś się wszystko dostraja i zaczyna być zadawalająco. Ta zwłoka jednak mnie satysfakcjonuje.

Jeśli odsunę dekoder o telewizora i skieruje pilot dekodera wyraźnie w bok to zmiana kanałów na dekoderze przebiega bez zakłóceń.

Czytałem na tym forum posty jak sobie użytkowicy tego dekodera radzą z tym problemem, ale nie bardzo rozumiem w praktyce porady z "przysłanianiem" okienka podczerwieni. Czy należy zakleić je taśmą izolacyjną? W całości czy częściowo? Jeśli w całości to jak będzie można sterować przez IR dekoderem?

Bardzo proszę o jakieś praktyczne i sprawdzone porady.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 Problemy z Echostarem HDS-400e

dekoder nie chce się wyłączyć tzn. kiedy próbuje go wyłączyć z pilota lub przyciskiem na panelu dekodera pojawia się migająca czarna plansza z białym napisem napisem zapisywanie informacji i pozostaje w takim stanie. można czekać 5 minut, 1 godzinę i nic nadal wyswietlana jest ta plansza. jedynie wyciągniecie kabla z sieci pomaga ale wtedy po ponownym włączeniu dekoder jakby sie zawieszał tj. dioda na panelu swieci na zielono i nie reaguje na włączanie z pilota ani na przycisk na panelu dekodera. Nalezy wtedy wyciagnąc wtyczkę z gniazdka i odczekać około pół godziny i ponownie włączyć. Następny problem to brak sygnału HDMI na telewizorze, tj. kiedy włączam dekoder pierwszy raz danego dnia wyszystko jest ok. obraz po kilku sekundach sie pojawia. jednak kiedy włącze dekoder i telewizor i włącze ponownie to wyswietla się informacja brak sygnału hdmi. muszę wtedy podłączyć urządzenia kablem scart aby uzyskać jakikolwiek obraz ale wtedy kgdy przełącze na hdmi to nadal nie ma sygnału, Nadmieniam że telewizor to LCD FUNAJ LT6m32bb, wcześniej miałem dekoder echostar 717 i nie miałem z nim żadnych problemów. może ktoś z was ma podobne problemy z tym dekoderem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na kanałach sd czasami lettko sie zacina.Polsat hd to tragedia czasami pasy albo zaciecia po chwili mija ,ale co jakiś czas powraca .Jak sie przełancza na kanaly hd to chwile jest zacięcie.Ciekawe kiedy uporają się z tym.Miałem 7200 to badziew ,ten owiele lepszy .Szybko reaguje polecenia kolory o dużo lepsze od 7200,nie wyłancza się ,nie zawiesza się.Kolega też ma te same problemy .Bylem w APS sprawdzili i też są te obiawy to wina oprogramowania ,jak zwykle ,ciekawe kiedy poprawią

Pisałem przez ICOK objawy ,które wymieniłem j.w .Juz 3 tygodnie bez odpowiedzi,i ponagliłem ponownie też nic.Widocznie wiedzo o co tu chodzi .Wina softu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wasze prośby zostały wysłuchane :) na satelicie pojawiło się nowe oprogramowanie 104P:

– eliminuje pojawianie się komunikatu „Usługa niedostępna” przy przełączaniu kanałów,

– wyklucza reagowanie dekodera na piloty innych urządzeń

 

i ma poprawić stabilność działania dekoderów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po aktualizacji podniósł się i jest 104P ... więc chyba działa :)

 

Od kilku dni posiadam telewizję zatelitarna od Polsatu Cyfrowego i dekoder HD Echostar HDS-400E... Do tego oczywiście telewizor - 40'' Samsung LE40B650...

Napisz może jak to u ciebie wygląda... bo nosze się z zamiarem kupna tego modelu... :?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...