Skocz do zawartości

Echostar HDS-400E


Kiciak
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

jestem nowy ale postanowiłem się tutaj popytać.

Problem wygląda tak: od jakiegoś czasu mam dekoder hd cyfrowego polsatu Echostar HDS 400. Na zwykłym telewizorze crt było ok.

W piętak kupiłem lc sony bravia kdl -ex500. I zleksza się zdziwiłem bo przestał działać pilot od dekodera. Gdy tv jest wyłączony dekoder reaguje prawidłowo, gdy tylko tv się włączy brak reakcji dekodera na pilot. kanały można zmieniać klawiaszami na panelu przednim. Po pewnym czasie pilot zaczyna działać.

Poczytałem fora i znalazłem rózne sposoby: zasłanianie odbiornika podczerwieni w dekoderze (w którym miejscu na panelu przednim się on znajduje??), jakieś folie itd.

Czytałem że to jakieś zakłócenia w przesyłaniu sygnału IR, że się nakładają.

Zakleiłem panel przedni taśmą przeźroczystą ale nie pomogło. Jedyna rzecz jaka pomaga to obrócić dekoder o 90 stopni tak żeby stał nie przodem ale bokiem do patrzącego czyli inaczej prostopadle do tv. Nie jestem spec dlatego dopytuję bo zleksza mnie w[beep]... oglądanie dekodera bokiem wraz z całym tylnym okablowaniem.

Znacie jakieś bardziej cywilizowane sposoby rozwiązania tego problemu? Czy przeniesienie dekodera na półkę pod tv tak że nie będą się "widziały" coś pomoże?

Z góry dziękuję za pomoc, pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

To juz nie jest wina dekodera tylko TV, bo kiedys byla taka opcja ze kazdym innym pilotem (np. od TV, amplitunera) mogles przelaczac kanaly a tu jest inaczej. ;)

Na moje wina lezy po stronie TV i tam musisz szukac. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie dziś mi wymienili. Bez problemu, nie pierwszy miałem taki problem. Nie mogli mi dać echostara bo twierdzili że będą dalej dziać się cuda. Chciałem samsunga ale ponoć schodzą jak ciepłe bułeczki, dostają ich mało i nie mieli na stanie.

Więc wziąłem polsatowski wynalazek HD 5000. I miło się zdziwiłem: nie musiałem czekać na aktywację (choć to chyba nie zasługa dekodera), proste menu, możliwość tworzenia swojej listy od nr 1, tylko nie wiem jak wejść w menu żeby odczytać nr karty. Ale pewnie do tego dojdę z czasem :)

Tylko wyświetlacz na panelu przedni przypomina mi kolorem podświetlenie deski w polonezie.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na tym echostarze od czasu do czasu wyswietlaja mi sie jakies dziwne informacje. Niby wiadomo, ze komunikaty sie pojawic moga ale tutaj w tresci są same cyferki czy jakies dziwne znaczki. Ma ktos taką sytuacje? Powiedzieli mi, ze to dekoder zle dekoduje komunikaty. Czy to oznacza, ze powinienem go wymienic? Wspomne, ze po przywroceniu ustawien fabrycznych czasem jest okej przez jakis czas a znowu czasem nie da sie ogladac :(. (Sorry jak przez te 30 stron juz to ktos wspomnial)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem taki objaw, przywróciłem ustawienia fabryczne i od tamtej pory mam dobrze. Skoro u Ciebie się powtarza do tego stopnia to chyba tylko wymiana.

Ciekawe kiedy pojawi się jakiś nowy soft do tego dekodera bo występują w nim pewne błędy, nie są strasznie uciążliwe ale jednak są.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

U mnie rowniez jest ten sam problem ale mi to nie przeszkadza bo rzadko ogladam TV, tez dziwne komunikaty, podczas filmu nawet z 3 razy mi sie wyswietlaja. ;)

@musk Sygnal nie ma nic do tego, kiedys normalnie wyswietlaly sie komunikaty a teraz piktogramy. :lol:

@Piotrek1982 jakie bledy masz na mysli ? :>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie jestem pewien czy problemy pilota mogą być rozwiązane przez update softu. Z tego co kiedys czytalem, to po prostu jest ograniczona ilosc tych czestotliwosci ird i chyba z jakimis urzadzeniami zawsze bedzie taki problem. Chociaz czasami moze to byc teoretycznie zaleta :P jak np. podglaszanie dekodera i tv/wieży naraz :) troche naciągane ale cóz. Uważam, że nowe oprogramowanie powinno rozwiazac problem komunikatow. Ostatnimi czasy przeciez duzo echostarów updateowali wiec moze przyjdzie tez czas na 400E. Póki co jednak myslalem o znalezieniu innego rozwiazania. Na własną liste od 1 bym nie liczyl bo chyba w pozniejszych modelach echostar nie ma takie mozliwosci nawet z nowym softem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Normalni ludzie na pewno tam nie siedza, a to co oni odwalaja to wola o pomste.

Dekoder dekoderem ale niestety zrobili z tego dekodera [beep]. :evil: Ale i tak sie cieszmy ze czegos innego nie zepsuli.

Czy jak przelaczacie z NGW HD na Discovery HD wyswietla sie wam przez moment brak sygnalu ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pojawia się, ciężko znaleźć coś co się poprawiło w tym dekoderze po aktualizacji, bo dodanie legendy do EPG uważam za zbędne zaśmiecanie ekranu.

Myślałem że przynajmniej zniknie pykanie dźwięku przy przełączaniu kanałów a jak było tak jest, u mnie szczególnie słyszalne przy włączonym systemie dolby digital w telewizorze :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...