Skocz do zawartości

Echostar HDS-400E


Kiciak
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Mam nieodparte wrażenie, że nowy soft do tego dekodera spotęgował problem z błędnymi komunikatami. Przynajmniej w moim przypadku. Przez dość długi czas miałem z nimi spokój. Tymczasem po upgrade softu problem się nasilił. Teraz praktycznie nie ma sensu czegokolwiek nagrywać, bo komunikaty wyskakują bardzo często, nawet co kilkadziesiąt minut. Próby nagrania w święta bajek dla dzieciaków zakończyły się totalną porażką.

Konsultanci zalecają to co zwykle - odłączenie zsailania dekodera oraz kabla antenowego na pół godziny. Efekt - żaden. Porażka :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Dokladnie, bledy z komunikatami wystepuje nadal. Tylko co jedno cieszy to, to ze okienko z komunikatem jest mniejsze a nie jak bylo dotychczas na caly ekaran. ;)

Zamiast naprawiac bledy to niestety jeszcze gorszy [beep] robia z dekodera. :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś też ma dzisiaj komunikaty VOD co pół godziny na ekranie TV .

Dzwoniłem do CP i pani konsultantka radzi mi ( standardowo ) przywrócenie ustawień fabrycznych , odłączenie od prądu , itp , itd .

Moje tłumaczenia , że to nic nie daje skwitowała , że po stronie CP wszystko jest ok. Zapisała jako zgłoszenie awarii i dalej było już tylko znane ble-ble-ble .

Po zmianie softu tuner stał się mułowaty i te nieszczęsne komunikaty .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak z tymi komunkatami( pasek) reklamującymi VOD to przesadzaja, jak ktoś chętny to przeciez zakupi, to tak jakby na pasku reklamowali np. pakiet HD lub rozrywka, staje się ta sytuacja przykra, wręcz jest to naprzykrzanie się komuś. Gdy leci ten pasek wączam na chwilę menu i paska juz brak , ale chyba nie o to chodzi.

Zgadza się z przymulaniem dekodera, ja to zauważyłem przy przełączaniu na Tvp 1( może jest to tez na innych kanałach)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W moim przypadku nie chodzi o pasek info , ale o komunikat , który jest na całym ekranie z informacją o ,, xzba , ikgd ,, itp.

Problem jest w tym , że nie mogę usunąć tego komunikatu do póki nie pojawi się ,, ok. na żółtym tle ,, wtedy wciskam ok. i komunikat znika .

Zanim pojawi się ,, ok. na żółtym tle ,, to mam ekran przesłonięty tym bajerem ponad 40 / 60 sekund .

I to mnie sierdzi .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W moim przypadku nie chodzi o pasek info , ale o komunikat , który jest na całym ekranie z informacją o ,, xzba , ikgd ,, itp.

Problem jest w tym , że nie mogę usunąć tego komunikatu do póki nie pojawi się ,, ok. na żółtym tle ,, wtedy wciskam ok. i komunikat znika .

Zanim pojawi się ,, ok. na żółtym tle ,, to mam ekran przesłonięty tym bajerem ponad 40 / 60 sekund .

I to mnie sierdzi .

 

Z tym komunikatem poradziłem sobie robiąc ustawienia fabryczne, problem ten pojawiał się kolejno w rodzinie az dosięgnął i mojego dekodera, teraz jeżeli się pojawi to jest czytelny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam problem, który pojawiał się na tym forum, ale nie doczekał się odpowiedzi. Dekoder mam podpięty w audio pod kino domowe. Na pilocie dekodera nie mam możliwości zwiększania i zmniejszania głośności. Można jedynie całkowicie wyłączyć dźwięk na wartości 0. Czy ktoś mógłby powiedzieć coś na ten temat? Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam moja sąsiadka kupiła rozdzielacz jak do zwykłej anteny ,bo ktoś w centrum abonenta polecił jej rozdzielenie sygnału z koncentryka na dwa telewizory i jeden dekoder .Do tego dokupiła kabel antenowy :brawo: (ale fachowcy są na infolinii).

Więc poleciłem jej bo ma dekoder przy telewizorze kineskopowym a kilka metrów dalej plazmę ,dokupienie 10 metrowego dobrego kabla HDMI .I tu mam pytanie czy ten dekoder jak w temacie podaje razem SD Euro i HDMI ,ze na jednym TV pójdzie i na drugim jednocześnie ?.Co ciekawe mam dekoder FTA za 110zł i jest wyposażony w wyjście antenowe i modulator (a to cacko nie).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam wszystkich. Posiadam właśnie tan dekoder + telewizor samsung LE37B550 podłączony kabelkiem hdmi problem jest taki że głośność telewizora jest ustawiona na 40 a dekodera na 95% wtedy głośność jest wystarczająca aby coś oglądać. Czy macie tak samo, dodam że wcześniej ustawienia na dekoderze były na około 50 % głośności. (może wybrać się z tym dekoderem do APS aby wymienili go na inny)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Witam. Mam dekoder od jesieni 2010, ale dopiero postanowiłem się zapytać. Czy działają poprawnie komunikaty od CP? bo u mnie od początku są krzaczki krótkie. Miałem Samsunga to normalnie wyświetlało. Poprostu niedziałają u każdego czy coś u mnie źle np w ustawieniach?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Jest na to jedna rada miałem to samo na dekoderze echostar 7400. Należy przywrócić ustawienia fabryczne i wszystko wraca do normy. Trochę jest z tym zabawy ustawianie powrotne własnych list i dopisywanie transponderów. Ale warto znikają wszystkie przypadłości z tym związane. powodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...