Skocz do zawartości

Ferguson Ariva 100


GieKa
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Pomocy po wgraniu nowego softa wyskakuje mi ASH na dekoderze

 

Na stronie Fergusona jest opisany Twój problem.

http://www.ferguson-digital.eu/pl/pytania-i-odpowiedzi/odbiorniki-ariva-100-200/227-co-zrobic-gdy-po-wlczeniu-odbiornika-pokazuje-sie-welcome-i-zaraz-po-tym-ash.html

Najtaniej wyjdzie Ci kupić kabel Null-modem RC-232, bo ta usterka nie podlega naprawie gwarancyjnej.

Jeśli nie masz portu RC-232 w komputerze możesz kupić adapter USB, ale uwaga nie wszystkie pasują, udało mi się znaleźć taką informację na stronie Fergusona:

http://www.ferguson-digital.eu/pl/pytania-i-odpowiedzi/pytania-ogolne/150-jakp-przejpci-usb-rs232-moina-uzywao-programowania-odbiornik.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

niedawno kupiłem tuner ariva 100 e i jestem z niego bardzo zadowolony jednak kilka dni pozniej kupiłem spliter (HD READY VER 1.3) i nie działa on z tym tunerem nie wiem dlaczego... :( zmieniłem z 6 na 3,6 MHz i nic nie pomogło (kabel i spliter w 100% sprawny ) Bardzo Proszę o pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witam!

 

Dzisiaj stałem się posiadaczem tunera Ariva 100 e.

 

Mam jednak problem. Wgrałem najnowszy soft ze strony producenta i listę kanałów do cyfry+, jednak działa mi jedynie połowa kanałow. Działają takie kanały jak TVP, Canal Plus Sport czy Ale Kino. Nie działają natomiast np. TVN, TVN Turbo, HBO czy Canal Plus Sport 2. Myślę, że mam coś nie tak ustawione w ustawieniach anteny, gdyż jeśli sprawdzam siłe i jakość sygnałow transponderów to jedynie 50% z nich ma siłe 90 i jakość 75, a drugie 50% ma siłę 50% i jakość 10%.

 

Dodam, że mam też dekodery globo i cyfry i wszystkie kanały działają bez problemów.

 

Z góry dziękuję za wszystkie wskazówki i pomoc w rozwiązaniu tego problemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że mam coś nie tak ustawione w ustawieniach anteny, gdyż jeśli sprawdzam siłe i jakość sygnałow transponderów to jedynie 50% z nich ma siłe 90 i jakość 75, a drugie 50% ma siłę 50% i jakość 10%.

 

Dodam, że mam też dekodery globo i cyfry i wszystkie kanały działają bez problemów.

Tak orientacyjnie to jaką masz siłę i jakość na tych niedziałających transponderach Cyfry na tym tunerze globo i cyfry?

Proponuję nie wgrywać listy kanałów tylko samemu zrobić skan nieba. Możesz też zrobić blind scan i jak to nie pomoże to jakieś korekty anteną i konwerterem. Poza tym w nocy były burze.

 

J.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siłę mam na poziomie 80%, a jakość ponad 70%. Na globo wszystko działa dobrze, natomiast Ariva nie widzi transponderów z polaryzacją pionową - na wszystkich zanik sygnału, bądź zakodowane. Kanały z polaryzacji poziomej działają bardzo dobrze.

 

Na innym forum znalazłem, że ktoś ma podobny problem do mojego:

 

Witam.

Posiadam cyfrę plus z mutliroomem. Dotychczas działała na tunerze SD oraz na HD (dodatkowy moduł mutliroom). Niedawno kupiłem rodzicom dosyć okazyjnie 37" Soniacza no i przyszła pora na zmianę tunera - by cieszyć się kanałami HD. Jako, że rodzice nie mają wielkich wymagań, zakupiłem Fergusona Ariva 100E. No i zrobił się problem. Po podłaczeniu tunera, nie działa część kanałów - m.in TVNy, HBO, i większość kanałów HD (działa chyba tylko eurosport HD). Przy tych kanałach pisze brak sygnału. Czasem pokazuje się też informacja "zakodowane". Przy działających kanałach tuner pokazuje ok 90% sygnału. Wgrałem do niego najnowszy soft i listę kanałów HD cyfry ze strony producenta ale nic nie pomogło. Pewnie trzeba coś w owym tunerze przestawić, ale niestety nie wiem zbytnio co (transponder?).

Dodam jeszcze, że na tunerze SD oraz HD cyfry wszystko śmiga bezproblemowo.

Czy ktoś z szanownych forumowiczów miał taki problem albo wie jak go rozwiązać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Mam Arive 100 i Canal +. Mój problem jest taki, że Ariva nie przepuszcza uprawnień. Nie stosuje sharingu, splitterów itp. Raz na jakiś czas lecę z kartą do brata/kolegi/salonu C+ i tam kartę aktualizuję przez włożenie do czytnika na kilka minut. Macie jakies pomysły? Czy wysłać sprzęt na naprawę gwarancyjną??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

też nie reaktywowała się sama, do pierwszej reaktywacji przez ICA, po pierwszej reaktywacji przez ICA problem zniknął...ale mam inny posiadam Multirom w PACE trzymam moduł główny a w Arivie dodatkowy i nie ma problemu, ale gdy przełożę moduły to PACE gra bez problemu a Ariva blokuje sie po około 30 sekundach. Czy ktoś wie o co chodzi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem przyczynę złego działania Arivy 100 e - nie współpracuje ona z moim multiswitchem. Podpinałem każdy kabel z osobna z konwertera quatrro i działało tak jak powinno. Niestety po podłączeniu do multswitcha Ariva odbiera jedynie kanały z wysokiej częstotliwości polaryzacji poziomej - High H.

 

Moj Tuner globo 7010 CR wpólpracuje bez problemów z tym multiswitchem, ale nadszedł widocznie czas na zmianę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam nadzieję że to do mnie pytanie. Nie nie działa. Jeżeli Ariva nie przepuszcza uprawnień to reaktywacja też chyba działa. Sprawdzałem zarówno przez operatora C+ jak i przez reaktywacje poprzez stronę ICA.

 

A nie masz czasem wersji "edu..ka" ? tam jest opcja odbieraj EMM musi być włączona inczajej uprawnienia nigdy nie przejdą !!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Mój problem polega na tym że co jakiś czas wyskakuje napis "zakodowany" na kanałach kodowanych (nie ma też dźwięku i czarny ekran), kanały niekodowane odbiera wtedy bez problemu. Żeby ponownie zadziałało muszę albo wyłączyć i włączyć dekoder albo wyjąć i włożyć kartę (a dokładniej moduł główny Muliroomu Cyfry+). Mam oprogramowanie 1.06B7, które jeszcze dodatkowo ściągnąłem ponownie i zainstalowałem jeszcze raz (bez problemów), listę kanałów też mam ze strony Fergusona. Do dekodera wpięta na stałe jest pamięć Flash 4 GB w formacie FAT32, z którą dekoder bez problemu współpracuje (nagrywa i odtwarza). Zrobiłem przez ICA reaktywację karty, ale nic nie pomogło. Obecnie wyjąłem pamięć flesh i zobaczę czy ona może zakłócać jakoś pracę dekodera. Ale czy tak może się zdarzyć ?? Dodatkowo sformatowałem ją do NTSF, ale na razie nie wpinam obserwuje jak zachowuje się dekoder bez pamięci i czy to coś pomoże. Macie może jakieś inne pomysły, co z tym zrobić. Takie "zakodowane" nie wyskakuje często, ale tak raz na dzień to się pojawi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to ja już nie wiem. Wszędzie piszą, że wersja 1.05 miała błąd powodujący właśnie nie przepuszczanie uprawnień a tu odmienna opinia. Chyba, że to o tych uprawnieniach nie dotyczy całej serii 1.05 a tylko jakiegoś konkretnego oprogramowania (nie wiem ile było tych "B" w serii 1.05). Wie ktoś może coś więcej o tej sprawie??

A co do odbioru to na żadnym programie nie mam problemów, nic nie tnie obraz super. Tylko ten komunikat. Na razie od wczorajszego wyjęcia pamięci flash spokój ...zobaczymy może to ma jednak jakiś wpływ. ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...