Skocz do zawartości

Ferguson Ariva 100


GieKa
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • 3 tygodnie później...

Dokładanie tak jak napisał kolega FFan, czyli:

 

Kopię zapasową kanałów dokonuje się opcją "Dump" w MENU>Tools>aktualizacja przez USB

W ten sposób zrzucana jest cała pamięć wraz z oprogramowaniem do pliku DumpFile.abs na pendiva/dysk usb

 

Żeby przywrócić kanały do nowego oprogramowania wchodzimy w MENU>Tools>aktualizacja przez USB

wybieramy "userdb", w ten sposób tuner wyciąga z pliku "DumpFile.abs" listę kanałów i wgrywa ją do nowego oprogramowania.

 

Koniec.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

@lawrence

Wszystko zależy, jakie kodeki i kontenery multimedialne obsługuje konkretny odtwarzacz.

Na softach serii 2.xxx ariva nagrywa juz w czystym .ts z kodekiem h.264 lub mpeg2.

Takie pliki .ts np. TV LG 32LD450 z odblokowanym odtwarzaniem filmów odtwarza bez żadnych problemów i bez konwersji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może ktoś wie dlaczego nie mogę połączyć tunera przez kabel rs232, połączony z kompem jest przez przejściówke manhatan, ale gdy program ariva upgrade chce sie z nim połączyć wyskakuje błąd set stb memory error, wie ktos jak to zrobić

 

Sprawdź kabel i przejściówkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 4 tygodnie później...

mam pytanko bo może ktoś ma / miał ten sam problem

na najnowszym sofcie i kilku wcześniejszych również tnie mi się HBO HD problem nie występuje tylko na jednym starszym sofcie (A100_20100308_1.04B7).

Tuner był już 2 razy w serwisie za pierwszym razem nie stwierdzono problemu za drugim wymienili głowicę i płytę główną.

Wymiana pomogło o tyle, że wcześniej tuner wieszał obraz co 10-15 sek. na 5 - 7sek. teraz na wiesza co 30sek. na 1-2 sek.

Na tej samej instalacji pracuje dekoder HD z Cyfry i nic się nie tnie sygnał jest ok.

Nie używam splitera (oryginalna karta cyfry).

Sprzęt sprawdzałem (po sugestiach serwisu, że to wina moje instalacji) u znajomego na jego karcie i instalacji,

na której również pracuje odbiornik HD innej firmy i w przypadku mojej Arivy problem jest ten sam a jego działa ok.

Już mam dosyć g.... powili, a uważałem firmę ferguson za w miarę porządną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wygląda na to że Ferguson jest mniej czuły na kanałach HD i wymaga starannego ustawienia anteny.U mnie tez było takie zjawisko że na Philips 6201 HD ,Serwus TV HD z Astry szedł bez problemu a na Arivie 200 zrywał sygnał bo jakość spadała poniżej 30.Poprawiłem położenie głowicy(bardziej przybliżyłem Astrę do HB) i się poprawiło.Serwus TV SD nie sprawiał żadnych problemów.HBO HD nie oglądam ale pozostałe programy HD chodzą w miarę poprawnie. :?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lukasz430

 

Witam planuje kupić Arive 100 warto czy nie ??

 

Jeśli możesz wydać o 100% więcej gotówki na lepszy tuner to nie warto ale jeśli nie możesz to weź pod uwagę ten tuner (a może nawet A200). Wszystko zależy od nastawienia (i doświadczenia użytkownika), potrzeb oraz konfiguracji (rodzaj platformy cyfrowej itd.)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Otóż jestem świeżym posiadaczem tego tunera i mam odnośnie jego pytanie do Was. Mam telewizor Aquos z Full HD i nie mogę odbierać obarazu HD 1080i. Do wyboru na kanałach HD mam tylko 480i, 576i, PAL-M i coś jeszcze. Wszystko ładnie podłączone HDMI. Czekam na jakieś podpowiedzi, co robię źle lub czego nie zrobiłem.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...