Skocz do zawartości

Ferguson Ariva 100


GieKa
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Hej

 

Widzę że problem nie przejściem uprawnień. Mnie chyba też to dopadło.

Dziś włączam TV a tu hasło zakodowane. Musiałem się zalogować do ICA żeby reaktywować kartę i w ciągu 5 min wszytko wróciło do normy. Kanały niekodowane działały bez zarzutu.

 

I teraz moje pytanie co może powodować takie zachowanie? Dodam że dekoder był w stanie czuwania. Soft mam 1.06B2, Cyfra+ karta oczywiście oryginalna. Może zaktualizuje soft do najnowszej wersji? Jeszcze takiego przypadku nie miałem.

Może to kwestia samego sprzętu (głowica).

 

Z góry dzięki za info

 

pozdr.

Lordmoll

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uprawnienia "idą" w strumieniu danych z satelity dla danego operatora i pakietu na określonym kanale.

Np. dla C+ na większości kanałów, ale najlepiej tuner włączyć na TVP3 przy reaktywacji lub ewentualnie TVP1.

Mogą one dotrzeć do karty i zapisać się na niej o ile masz taki kanał włączony, jest on w Twoim pakiecie i akurat trafisz na ten moment gdy uprawnienia są przesyłane - bo nie są cały czas.

Najlepiej po reaktywacji karty, bo wtedy idą non-stop ( z małymi tylko przerwami) przez około 12 h.

 

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zakupiłem splinter do dekodera ariva Dla ścisłości... splitter.

 

 

Mniejsza z tym jak zwał tak zwał :)

 

te]czym sie różni 3.6MHz od 6MHz widać jakąś różnice czy mam sie tym nie przejmować
Oczywiście, że się tym nie przejmować. Czym się różni? Częstotliwością taktowania - czysto techniczna sprawa.

 

to znaczy ze jest wszystko ok ? kurcze nie znam sie na takich sprawach teraz niedawno zacząłem sie interesować. Kupiłem TV do pokoju ,a jak kupiłem TV to bez dekodera i C+ też sie nie obędzie wiec wszystko złożyłem do kupy i działa,tylko pół dnia męczyłem sie czemu splliter działa na jednym dekoderze a tu okazało sie ,ze trzeba przestawić w ferdku na 3,6MHz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czym sie różni 3.6MHz od 6MHz widać jakąś różnice czy mam sie tym nie przejmować
Oczywiście, że się tym nie przejmować. Czym się różni? Częstotliwością taktowania - czysto techniczna sprawa.

 

to znaczy ze jest wszystko ok ? kurcze nie znam sie na takich sprawach teraz niedawno zacząłem sie interesować. Kupiłem TV do pokoju ,a jak kupiłem TV to bez dekodera i C+ też sie nie obędzie wiec wszystko złożyłem do kupy i działa,tylko pół dnia męczyłem sie czemu splliter działa na jednym dekoderze a tu okazało sie ,ze trzeba przestawić w ferdku na 3,6MHz

 

Generalnie OK, choć jak nie działa na 6 MHz to oznacza, ze układy ma gorszej jakości i po prostu szybciej niż 3,6 nie wyrabia ot tyle.

Ważne, zeby na 3,6 działał bez przycinek a to zależy bardziej od wsadu w karcie klienckiej i bazie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobra chyba należy się odpowiedź na poruszany temat zacinania się dekodera. Otóż po zmianie parametru taktowania z 6 MHz na 3,6 MHz, zgodnie z otrzymaną tutaj radą, zawiechy ustały tzn. była jedna tylko, objawiała się tym że wyskoczył napis "zakodowany" i zamroziło ekran, ale po chwili sam zniknął i wszystko wróciło do normy (a taka chwilowa niedogodność w dodatku bardzo sporadycznie mi nie przeszkadza). Więc puki co uznaję, że sprawa rozwiązana ...Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej, mam taki problem:

Ariva 100 jest podłączona przez hdmi do tv, ustawienia obrazu to 720p 60Hz, format niezależnie czy ustawie na automatyczny czy na 16:9 to problem jest dalej. Chodzi o to że wyświetlany obraz jest mały - z każdej strony na tv jest czarny pasek - od dołów i po bokach. Występuje to na większości programów ale tak dziwnie bo np. na TVN Turbo jest dobrze czyli obraz na całym tv, a na TVN już są paski z każdej strony. Czasem się to samo przestawia z małego na duży obraz - np. reklamy są małe a już potem znowu duży obraz ale jest to dość dziwne i wkurzające jak się ogląda taki mały obraz na TV 42". Jak to naprawić / ustawić jakieś częstsze skalowanie obrazu tak żeby był cały czas obraz na cały TV? Pozdrawiam i proszę o szybką odpowiedź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To upieranie się przy 60Hz wynika moim zdaniem z pewnego przyzwyczajenia - tzn. ustawiania na monitorach kineskopowych jak największej częstotliwości odświeżania:-) Tylko to było zupełnie co innego i stąd nieporozumienia. Kolega edi7777 najlepiej zrobi jeśli w Arivie ustawi sobie 1080i 50Hz oraz pozostawi opcję automatyczny. Dalej pozostaje przełączanie formatów w TV. Jedne robią to lepiej inne gorzej. Tu też można włączyć automat lub wybierać ręcznie - zależnie od tego, co daje lepsze efekty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrobiłem jeszcze inaczej - ustawiłem na tv wyświetlanie obrazu w jednym z szerokich trybów i wyłączyłem automatyczne skalowanie. Teraz wszystko wyświetla się na pełnym ekranie i jest dobrze. W Arivie ustawiłem 720p_60Hz bo co za różnica jaki jest sygnał do tv jeżeli on sobie sam przeskaluje np. na 100Hz czy tam ile może. Problem występował u rodziny na TV i proszono mnie żebym coś z tym zrobił ale jest ok. U mnie na Philipsie Cineos wszystko się skaluje od razu po zmianie kanału i to tak płynnie obraz się powiększa żeby ekran był pełny - widocznie na tamtej Toshibie jakoś to było pochszanione i trzeba było wyłączyć ten tryb auto. W każdym razie problem rozwiązany. Dzięki za pomoc:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Arivie ustawiłem 720p_60Hz bo co za różnica jaki jest sygnał do tv jeżeli on sobie sam przeskaluje np. na 100Hz czy tam ile może.

 

To nie tak... Wartość 60Hz w tunerach nie ma nic wspólnego ze 100 czy 200Hz w TV! To są dwie zupełnie różne sprawy nie można ich łączyć. Ustawianie 60Hz w tunerze prowadzi do wystąpienia zjawiska zwanego "judder". Jest to brak płynności obrazu, mruganie spowodowane niewłaściwą częstotliwością. Nie wiem też dlaczego upierasz się przy 720p. Z małymi wyjątkami, prawie zawsze najlepsze efekty daje ustawienie 1080i - o czym zresztą informuje także producent. Krótko mówiąc - w USA mają swoje NTSC i 60Hz a w Europie panuje PAL i 50Hz (różnice dotyczą zresztą także HD). Tyle rad - ustawisz jak zechcesz. W końcu jeśli ktoś się uprze to i w Polsce będzie jeździł lewą stroną, no nie? :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok ok, ustawie 720p_50Hz jak następnym razem będę u rodziny. Chociaż i tak nie byłbym tego taki pewny - co za różnica jaki obraz da nam źródło i czy gdyby tv chodził na tylu Hz to może i by coś migotało ale jak mamy np. Plazmę 600Hz to i tak każda klatka przesłana przez źródło zostaje jakby wyświetlona 10 razy co jakby nie było trochę zwiększa płynność obrazu - różnica trochę jak między LCD 50Hz a 100Hz.

Co do obrazu rozdzielczości 720p daje lepszy obraz od 1080i bo jakby nie było jest to skalowanie prograsywne, a nie 2 obrazy na siebie nakładane. 1080i nadaje się lepiej do zdjęć czy tam jakiś obrazów odtwarzanych na tv ale nie do akcji. Sam najlepiej widzę to u siebie na obrazie z projektora. Jak co polecam poczytać o tym trochę i obejrzeć filmiki z youtube np.

 

http://www.youtube.com/watch?v=Z-JXfyvlPh0

 

Pozdr.

 

PS. Jeżdżąc lewą stroną w Polsce myślę że daleko nie zajedziemy:P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie... pomieszaliście juz tak, że lepiej nie można. Jeśli chcecie dalej siać herezję to róbcie to na priv, bo początkujący będą mięli wodę z mózgu! To czy plazma ma 600Hz czy 500 nie ma znaczenia! Te wielkości dotyczą zupełnie innych rzeczy. Nawet wielkości typu 100Hz w lcd i 600hz w plazmie oznaczają zupełnie coś innego. Top samo dotyczyło tv kineskopowych - tamtejsze 100Hz nijak ma się do 100Hz w lcd i tak samo nijak do 600Hz w plazmie. W jednym wypadku jest to częstotliwość odświeżania obrazu, w drugim np. tworzenie dodatkowych scen przez elektronikę telewizora a trzecim jest to tzw. sub field drive przy czym odświeżanie obrazu na plazmach 600Hz odbywa się na poziomie 100Hz (bo te 600Hz dotyczą po prostu specyficznej technologii zastosowanej przez firmę Panasonic). Inne technologie, inne wartości a, że wszystkie w "hertzach" - no cóż, tylko tyle je łączy. I na koniec - 60Hz w tunerze SAT to jeszcze coś innego! Zmierzam do tego, że bezkrytyczne porównywanie tych wartości (jak robi to kolega edi7777) jest całkowicie pozbawione sensu. To trochę tak jakbyś porównywał jeden wzmacniacz o mocy 100W z drugim wzmacniaczem, który pobiera 70W prądu - to "waty" i to "waty" ale dotyczą zupełnie czegoś innego. Wspomniane zjawisko "judder" przy ustawieniu 60Hz będzie występowało nie z powodu tego, że podłączysz tuner do plazmy, lcd czy kineskopu a między innymi z powodu standardu nadawanego sygnału (na co wpływu nie masz).

 

Oczywiście, że 720p nie jest "lepszym" wyborem od 1080i. To jakiś nonsens. 1080i to 1920x1080 punktów rozdzielczości a 720p to w najlepszym razie tylko 1366x768 punktów. Gdyby 720p było najlepsze, nikt nie wymyślał by telewizorów Full HD. Literka p to istotnie skanowanie progresywne obrazu, co dawało jakąś przewagę przy szybko poruszających się obiektach (czyli np. sport). Jednak od tego czasu minęło już kilka lat i telewizory są na takim poziomie, że radzą sobie z tymi problemami naprawdę dobrze. Popatrz na to w jakim standardzie nadawane są programy HD - prawie wszystkie w 1080i! Kilka lat temu, na początku przygody z HD Canal+ Sport nadawał w 720p ale dawno przeszedł na 1080i - dlaczego? Czyżby zmienili na gorsze? Ja też polecam poczytać i nie traktować youtube jak kopalini wiedzy na te tematy...;-) No i może czas pomyśleć o wymianie sprzętu (tego, który nie radzi są z 1080i). Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystkie kanały TV nadawane są w interlaced chyba od zawsze ale wynika to z zacofania - kineskopy nie miały skanowania progresywnego. Przy 1080i rozdzielczość to tylko 540 lini poziomych a nie 1080 -> 1920x1080 to tylko złudzenie jakie ma wywoływać naprzemienny obraz. Przy 720p mamy cały czas 720 lini poziomych dlatego obraz jest lepszy w scenach akcji. Ja osobiście widzę znaczną różnicę na korzyść 720p i na projektorze i na TV więc w takiej oglądam czy to filmy dvd czy kanały z sat.

 

Co do Hz to wiem, że to co innego w jakiej częstotliwości nadawany jest obraz przez sat i jaką można ustawić w dekoderze, podobnie co innego jaką ustawia się w tv. Jednak wszystkie te odświeżania nie pozostają bez wpływu na efekt końcowy czyli płynność obrazu. Widać gigantyczną różnicę po podłączeniu tego samego dekodera na tych samych ustawieniach do 2 tv - w moim przypadku jeden toshiba hd ready 50hz, drugi philips cineos fullHD 100hz. Sam nie zauważyłem tego zjawiska "judder" ale jeżeli przesyłany obraz ma 50Hz to pewnie faktycznie lepiej będzie ustawić takie odświeżanie na tunerze bo taki sprzęt raczej słabo przerabia sygnał i mogą takie zjawiska występować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie wynika, jak piszesz z zacofania. Telewizory kineskopowe jak najbardziej mogły wyświetlać obraz kolejnoliniowy (czyli progresywny)! Podobnie zreszta jak HD (nie Full HD ale zawsze). Nie mówimy tu oczywiście o telewizorach za 500 zł czy Rubinie ale o porządnych konstrukcjach. Zwróć też uwagę na kineskopowe monitory komputerowe - wszystkie pracują w trybie progressive scan! Nawet w moim starym odtwarzaczu dvd jest przełącznik "progressive" - w telewizorach kineskopowych z tego dobrodziejstwa można było korzystać podłączając je do odpowiedniego źródła złączami typu component. Tryb 1080i to 1920x1080 a nie 540 i złudzenie. To co nazywasz złudzeniem to tzw. przeplot, który nie wynika ani z zacofania ani z biedy:-) Polega na wyświetlaniu linii parzystych i nieparzystych naprzemiennie. Cała historia telewizji opera się na takich trickach wobec których oko ludzkie jest bezradne. Kiedyś faktycznie powodowało to lekkie problemy przy szybkich scenach ale dziś w dobie odborników tv z zaawansowaną elektroniką te problemy odeszły do lamusa. Jeśli widzisz je wyraźnie na swoim projektorze to albo popełniasz jakiś błąd w ustawieniach (co nie jest znowu takie niemożliwe...) albo powinieneś zainwestować w sprzęt, który takich problemów zwyczajnie już nie ma. Te wszystkie 600Hz itp., o których pisałeś wcześniej są właśnie rozwiązaniami, które pozwalają cieszyć się pełną rozdzielczością 1920x1080 w ruchu (zapomnieliśmy już, że stare tv lcd i plazmowe nie potrafiły wyświetlać więcej niż 300-350 linii w ruchu).

 

Patrząc na to obiektywnie z sygnału 1080i nadawanego przez operatorów, tuner SAT nie zrobi prawdziwego 720p - może co najwyżej zrobić deinterlacing i resize co w każdym przypadku nie wpłynie dobrze na jakość (podobnie jak zresztą każda inna ingerencja w sygnał). No ale w tym wszystkim jest też trochę psychologii:-) Na papierze wszystko wygląda pięknie (i progresywnie) ale w praktyce jest już nieco inaczej. Zresztą tak jak pisałem np. Canal+ Sport HD nadawał w natywnym 720p i... najszybciej jak się dało przeszedł na 1080i. Dlaczego? Nie powiesz mi chyba, że z oszczędności i zacofania? Gdyby było tak jak piszesz, wszyscy nadawcy (a już na pewno wszyscy sportowi) nadawali by sygnał 720p a telewizorów Full HD nie byłoby w sklepach (bo po co, skoro tzw. HD Ready "jest lepszy"). Nie byłoby też kamer Full HD, które rejestrują obraz wyłącznie w trybie interlaced! A jednak są. Wystarczy bowiem podnieść bitrate i już problem z szybkimi scenami przestaje nas dotyczyć (stosowane przez wszystkich producentów kamer HD). To takie podstawowe przykłady, bez wdawania się drobne szczegóły techniczne... Zresztą podając sygnał 720p robimy sygnałowi potężnie "pod górkę" - od nadawcy przychodzi 1080i, my zmieniamy go na pseudo 720p, które trafia do telewizora Full HD (czyli 1920x1080)! No więc TV musi znowu przekształcić sygnał tak, żeby wyświetlić go na pełnym ekranie (gdyby nie zrobił nic, obraz zajmowałby fizycznie tylko prostokąt na środku ekranu). I tak dalej... W efekcie sygnał poddawany jest ciągle jakimś zmianom, każdy układ wprowadza swoje przekłamania no i nie może to pozytywnie wpłynąć na jakość! Nie przypadkiem producenci zalecają w tunerach ustawianie najwyższej możliwej rozdzielczości (czyli 1080i) - oni wiedzą, że na dobrym i dobrze skonfigurowanym sprzęcie daje to najlepsze efekty. Sygnał 1080i dochodzi od nadawcy do odbiornika, który niczego nie musi już skalować i zmieniać - tylko wyświetlać. Wtedy za pomocą technologii typu "sub field drive" i innych likwiduje wszelkie pozostałe problemy i dzięki temu możemy rozkoszować się meczem w pełnej rozdzielczości Full HD (zgodnie z definicją). A pamiętajmy o tym, że matryce lcd i ekrany plazmowe bardzo lubią dostawać sygnał w swojej natywnej rozdzielczości - wyższej nie wyświetlą w ogóle a niższą wyświetlą z mniejszymi lub większymi stratami jakości. OK, wystarczy!!! Zresztą i tak już powstał niezły offtopic, więc lepiej nie przeginajmy:-) Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No robi się offtop straszny. Zgadzam się co do 1080i wyświetlania na TV z dekodera jednak osobiście uważam, że 720p daje lepszą jakość obrazu przy oglądaniu filmów HD z innych źródeł. Co do TV miałem namyśli te stare konstrukcje które jeszcze nie miały progresywnego skanowania. Co do monitorów to jest na odwrót - te nie miał interlaced;) Stare czasy... aaa a te bajki o HD Ready i full HD pisane przez producentów TV na początku tych rozdzielczości - do teraz zresztą obowiązują jakieś przepisy, że HD Ready ma przyjmować sygnał 720p/1080i ale to nie znaczy że ma go wyświetlać w odpowiednich rozdzielczościach;) Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kurna!!!!! wkurza już mnie to jest ładna pogoda a tu mi taki słaby obraz odbiera pomocy co może być nie tak oglądam mecz na orange sport BIT RATE 325kb/s czy na +sport ,+sport 2 bardzo słaba jakość mam LCD podłączony pod HDMI i taka słaba jakość, to lepiej wygląda na kineskopowym telewizorze. Czym to idzie może być przez splliter? antenę mam standard 60cm od cyfry plus ,konwerter twin COMSAT Universal LNB i splliter-http://allegro.pl/spliter-cyfra-wszystkie-tunery-najlepszy-hit-i1192577669.html

Siła sygnału jest 90% a Jakość sygnału jest 72% to raczej dobrze jest ,dekoder Ariva 100E

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...