Skocz do zawartości

Ferguson Ariva 100


GieKa
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Zastanawiam się nad kupnem tego dekodera i 'Telewizji na karte' w hd. Jak myślicie wszystko będzie ze sobą współgrać?

Nie będzie współgrać. Na obecną chwilę TnK HD jest w parowanych zestawach, wobec czego kupno dekodera i samej karty TnK HD nie wchodzi w grę. W planach podobno mają być moduły parowane z kartą, ale kiedy to nastąpi tego nie wie nikt. To zresztą też Cię nie urządza, bo setka nie ma wejścia na moduł.

 

J.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To juz nic nie kumam:

1. myslalem o ferguson ariva 100e, kupnie karty TNK za ok.30zl i podlaczeniu do 60cm czaszy z konwerterem cyfrowym na dachu bloku (katowice), chce odbierac TVPHD na MS RPA przez 30 dni potem pakiet podstawowy, kupilem lg 32lf2510 (1080i). to co mam nie kupowac czy jak skoro to nie bedzie dzialac??

2. nastepnie chcialem podlaczyc s2 samsung portable hdd do fergusona i nastawic timer aby nagrac z tvp jakies interesujace programy-jest to mozliwe ponoc przez nastepne 11miesiecy??

3. co to znaczy 'parowany zestaw'??

 

dzieki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Parowany zestaw oznacza, że karta jest sprzedawana wyłącznie z przypisanym do niej tunerem satelitarnym. Z czasem będzie pewnie można nabyć również moduł CI parowany z kartą. Rzecz w tym, że i w takim przypadku musiałbyś mieć Arivę 200, do której taki moduł można wsadzić.

 

ArtS :smile:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. myslalem o ferguson ariva 100e, kupnie karty TNK za ok.30zl i podlaczeniu do 60cm czaszy z konwerterem cyfrowym na dachu bloku (katowice), chce odbierac TVPHD na MS RPA przez 30 dni potem pakiet podstawowy,......

3. co to znaczy 'parowany zestaw'??

Skoro mówisz o karcie za 30 zł, to tyczy się to zwykłej Telewizji na kartę a nie Telewizji na kartę HD. Na zwykłej karcie TnK nie będziesz miał możliwości obejrzenia TVP HD, gdyż nie ma tego kanału w ofercie TnK. Jest natomiast w ofercie TnK HD, lecz w tej ofercie jest karta parowana z dekoderem (przypisana tylko i wyłącznie do konkretnego dekodera), czyli sama karta nie zadziała w żadnym innym dekoderze, prócz tego, z którym zostanie zakupiona. Takie parowanie stosowane jest przez telewizję "n" oraz cyfrowy polsat. Cyfrowy polsat ma w ofercie moduł CI z kartą, TnK HD też ma mieć w przyszłości takie rozwiązanie.

Nie ma natomiast żadnych przeszkód by zakupić A100e, kartę zwykłej TnK. W takim przypadku jak najbardziej, będziesz miał możliwość oglądania i nagrywania kanałów paczki TVP (lecz bez TVP HD) przez rok.

Alternatywnym rozwiązaniem jest oglądanie mistrzostw z Astry. ARD HD/ ZDF HD są FTA :)

 

J.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej

 

Mam pytanko czy to normalne zachowanie że pasek z jakością sygnału szczególnie na kanałach HD skacze? (między 77% a 83%).

Oczywiście są takie kanały HD w których ta jakość jest bardziej statyczna ale jeszcze tam troszkę skacze. Dodam że nie ma to wpływu na odbiór, wszystko jest ok.

 

Antena ma powyżej 90 cm średnicy, konwerter podwójny ale innych jego parametrów nie znam. Czy może to być spowodowane jakimś problemem z dekoderem (jakieś uszkodzenie? mam go niecały miesiąc)

 

 

z góry dzięki za jakieś info

 

pozdr.

Lordmoll

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie jest tak, że na kanałach MPEG2 siła sygnału zawsze 74-76%, nigdy więcej. Koło 40% jest granica.

Natomiast na MPEG4 jakość jest do 85%. Natomiast na TRT HD(42.0E) zdarza się że sygnał skacze od 15% do 30%, a obraz mimo to stabilny.

Antena 80cm na obrotnicy i najtańszy konwerter.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej

 

Z racji mojego małego jeszcze doświadczenia z Arivą 100 mam pytanko.

 

Dzisiaj włączyłem dekoder+TV (tvp1) przełączyłem na TVP HD i chwile później pojawił się napis zakodowane, zatrzymał się obraz. Chwilę potem obraz przeskakiwał (poklatkowo), dźwięk był normalny.

Czy to kwestia sprzętu (może coś zaczyna się z nim dziać) czy innej. Dodam Ze kanał TVP HD sam wyszukiwałem (oficjalnie listy nie było). Jak przełączyłem na Canal+ Film HD wszystko było wporządku.

 

 

Z góry dzięki za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś nagle na kilku kanałach (głównie TVP1,2,info, puls itp. z TNK) pojawia się CAŁY CZAS napis "Brak sygnału", nawet po restartach. Podczas gdy na innych kanałach jak np. TVN-y i wiele innych, działa prawidłowo i pokazuje mocny sygnał.

 

Równocześnie na moim drugim tunerze Opticum 9500HD z tej samej anteny (konwerter twin) działają te kanały prawidłowo (z tych samych tp, co na Arivie100 mają brak sygnału).

 

Czego to wina? Wcześniej działało prawidłowo, samo tak padło na kilku kanałach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tu w temacie czytałem, że to podobno typowa wadliwa GŁOWICA, ale jak się potem okazało nawet po wymianie głowicy w serwisie ta wada "Brak sygnału" na niektórych kanałach powracała.

 

Więc ja też bardziej skłaniałbym się, że jest to wina softu, a nie hardware.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mówię, że softu. Przyczyn może być wiele. Nie napisałeś, z jakiej platformy korzystasz. Czy korzystasz ze splittera? Istotne znaczenie ma instalacja antenowa, ustawienie anteny. Przyczyn może byc bardzo wiele. Jedno wiem na pewno. Uwalona głowica, to całkowity brak sygnału na wszystkich kanałach.

 

ArtS :smile:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te zaniki to coś się dzieje z nadawcą lub satelitą. Dziś w południe też znikło parę kanałów w tym puls , tele 5 , kino polska i po pewnym czasie np na kino polska pokazała się plansza przerwa w emisji , na tele 5 był obraz kontrolny (kolorowe pasy) na pulsie nic nie było (czarny obraz). Tak wiec nie panikujcie z tymi zmianami softów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy HDD podczas nagrywania może powodować pixeloze, poklatkowe działania wyświetlanego obrazu, zacinanie obrazu? Nie chodzi mi tu o oglądanie nagranego materiału tylko o to, że oglądam, puszczam nagrywanie i w pewnym momencie zaczyna coś przycinać.

 

Czy to kwestia nadawania obrazu przez Cyfre z racji dzisiejszych awarii??

 

pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie spotkałem się chyba z opisanym przez Ciebie przypadkiem. Czysto teoretycznie jest to możliwe ale sama czynność zapisu w bardzo niewielkim stopniu zajmuje cały system dlatego nie bardzo mogę sobie wyobrazić taką sytuację. A gdzie kładziesz dysk? Może bezpośrednio oddziałuje on na czytnik albo głowicę i powoduje takie efekty. Spróbuj postawić go w innym miejscu a oprócz tego zobacz czy taki efekt występuje z innym dyskiem lub pendrive.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej

 

HDD leży obok dekodera z lewej strony (nie mam pojęcia gdzie jest głowica, jeżeli koło czytnika to dysk leży z drugiej strony). Dysk jest zew. 3,5 cala (zew. zasilanie).

Dziś zauważyłem, że to chyba wina kabla HDMI, podpiłem inny i jakoś nie widzę wcześniejszego efektu. Czyży to wina transmisji po kablu??

 

Potestuje i dam znać

 

pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...