Skocz do zawartości

Ferguson Ariva 100


GieKa
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Wcześniej dysk był z prawej strony czyli nad głowicą ale miałem inny kabel hdmi i nie widziałem tego efektu. Z racji że mam troszkę tego sprzętu (nagrywarka na samym dole, później Blue-Ray i na samej górze Ferguson z dyskiem) robiłem porządki i zmieniłem miejsce z prawej na lewą stronę. Przy okazji przepiąłem kabel (niby lepszy,ekranowany itd.) z BR do Fergusona i odwrotnie. I od tego czasu oglądając np TVP HD pojawiał się przycinanie.

 

Ta czy inaczej musiałem zakupić kabel do tej nagrywarki i zakupiłem Begli 1,5m (chciałem coś lepszego, podobno dobra firma) i podpiąłem dla próby TV<-->Ferguson. Powiem tak, że różnica wyraźna i w obrazie i oczywiście w przycinaniu.

 

Dobrze wydane 30 zł w sklepie elektronicznym :-)

 

 

pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jakie platformy oglądasz na Arivie (tylko karta czy także moduł CAM) ale jeśli występuje to często (napis zakodowane) to spróbuj ustawić przez co dany kanał ma być dekodowany (pod klawiszem EDIT). Na jakich kanałach masz te komunikaty i jak często i jaką wersję oprogramowania masz wgraną?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam Cyfre+ na Arive 100. Co do softu mam najnowszy 1.06B2. Pod klawiszem mam ustawione żeby dekodował automatycznie. Co do częstotliwości napisu 'zakodowane' to bardzo rzadko to widzę. Z tego co zauważyłem to jak jest burza (+ zła pogoda w Warszawie) i ostatnie awarie na Cyfrze itp. Ciężko mi powiedzieć bo się na tym nie znam ale może to wina nadawcy albo jakiś problemów z satelitą/trasponderem. Efekt dziś był taki że obraz się zatrzymał dźwięk sobie szedł a po chwili wróciło wszystko do normy (trwało to jakieś może z 5s).

 

Generalnie chciałem się dowiedzieć czy może to być np. padająca głowica czy być może jakiś feler sprzętu.

 

Z tego co zdążyłem wyczytać na forum to awarie+pogoda powoduje takie zachowanie tylko, że jak ktoś się nie zna to nie jest pewien,

 

pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi sie to dzis zrobilo na TVP HD w czasie meczu...dziwne..

Mam pytaniue..czy ten najnowszy soft robi restarty jesli odbiera sie tylko Astre i HB??

Bo czytalem o jakis restartach na SKY NEWS z innej pozycji a mi majac Cyfre nic wiecej nie potrzeba niz dobrze dzialajacej Astry i HB jak mam teraz na 1.05B1 i nie wiem czy warto zmieniac.

A chcialbym to zmienic tylko i wylacznie z powodu przepuszczania praw bo bez tego jest to uciazliwe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to jak jest z tym komunikatem "zakodowane"? od czego to zależy? awarii dekodera (że coś z nim zaczyna się dziać - padająca głowica albo coś innego) czy może coś innego.

 

Chciałbym się dowiedzieć co może być powodem tej przypadłości, tak więc czy ktoś mi to może wytłumaczyć??

 

pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mogę Cię uspokoić, że nie ma to nic wspólnego z głowicą:-)) U mnie wystąpiło chyba trzy razy przy szybkim przełączaniu kanałów i do pewnego stopnia jest to normalne. Oczywiście o ile nie występuje bez przerwy! Wyciągnij kartę C+ i papierową chusteczką namoczoną najlepiej w alkoholu izopropylowym (najlepiej) lub ostatecznie w zwykłym spirytusie (nie salicylowym!) przemyj te złote styki karty. Natępnie włóż karte do czytnika nie dotykając jej w tym miejscu palcami. Miałem kiedyś taki przypadek na zupełnie innym tunerze i przyczyną wyskakiwania różnych komunikatów były właśnie zanieczyszczone styki na karcie. Zwróć też uwagę czy karta nie jest wygięta albo pofalowana - to też może powodować zły styk w czytniku. Jeśli to nie pomoże możesz spróbować podkleić kwadratowy plasterek podrógiej stronie styków na karcie - zwiększy to docisk. To ostatnie tylko w ostateczności i bardzo precyzyjnie - bo jeśli plasterek zostanie w czytniku.....! Pogoda itp. oczywiście także mogą być przyczyną napisu "zakodowane", klatkowania, zatrzymywania obrazu, dźwięku. Podobnie zresztą wpływ może mieć wielkość i ustawienie anteny. Jaką dużą posiadasz czaszę anteny i z której strony kraju mieszkasz? Wschód czy Zachód?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rozumie ze nikt nie ma zainstalowanej najnowszej wersji oprogramowania i nikt nie wie czy sa restarty czy nie;((

fajne forum...nie ma co:(

 

lordmooll...a dalej Ci sie robia te stopklatki z napisem zakodowane...bo mnie tylko sporadycznie...dzis ogladalem tv ok 5 godz i nie bylo ani raz tego typu zawiechy.

podejrzewam ze to wina nadawcy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może faktycznie jestem przewrażliwiony na trym punkcie. Sorry

Mieszkam na południu - Sosnowiec, co do anteny to posiadam 105 cm - sygnał 90%, jakość max.83% min 76% w zależności od częstotliwości. Karta wygląda ok. prosta ja tafla na lodzie,niewygięta (rzadko ją wyciągam).

 

Jutro kupie izopropanol i przeczyszcze. Ten komunikat to sporadycznie, dziś miałem podczas meczu na TVP HD

 

dzięki za wyrozumiałość i wytłumaczenie.

 

pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Antenę miałem wcześniej 60cm z Cyfry i wszystko było ok na kanałach SD. W momencie dorzucenia sobie kanałów HD pojawił się problem, mianowicie sygnał był 90% ale jakość była kiepska kol 50-60% i niektóre kanały pixelowały nie mówiąc o tym że jak niebo się zachmurzyło to też był problem z HD. Po zmianie anteny sygnał skoczył w górę na HD do 80-85% i problemy się skończyły.

 

Przy takiej antenie jakie powinny być wskazania siły sygnału i jakości sygnału?

 

Czy powinienem coś zrobić dodatkowo żeby sygnał wzmocnić, czy raczej nie ma to sensu w moim przypadku (może mija się to z celem)? Samemu nie chce mieszać przy antenie bo nie znam się na tym. Może sprowadzić jakiegoś speca, chociaż wszystko mi montował właśnie gość od spraw satelitarnych (ustawiał antenę przy użyciu jakiego urządzenia).

 

 

pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te komunikaty "kanał zakodowany" pojawiają się dość często, problemem w tym dekoderze jest wada konstrukcyjna zasilacza. Spróbuj odwrócić wtyczkę w gniazdku elektrycznym, to czasami pomaga ;)

Użytkowałem jakiś czas dekoder AC6200, tam te problemy pojawiały się non stop, chyba producent nie poradził sobie w nowej wersji...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

problemem w tym dekoderze jest wada konstrukcyjna zasilacza

 

No nie mozna pisać takich głupot... Przepraszam jakie masz dowody na taką teorię? Równie dobrze można wymyśleć coć innego tylko po to, żeby wprowadzac ludzi w błąd!

 

lordmoll... Antenę możesz na razie zostawić w spokoju. Tym bardziej, że sam nie chcesz przy niej niczego robić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja, z perspektywy "trochę bardziej znającego się na TV SAT od Kowalskiego, jednak to wciąż nie to" zapytam o pewną rzecz. Myślę właśnie nad zakupem tego tunera, tudzież 200-ki. PVR na SD - to oczywiste. Ale (pytam dla 100% pewności) - czy ten tuner nagrywa także transmisje z kanałów HD ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja, z perspektywy "trochę bardziej znającego się na TV SAT od Kowalskiego, jednak to wciąż nie to" zapytam o pewną rzecz. Myślę właśnie nad zakupem tego tunera, tudzież 200-ki. PVR na SD - to oczywiste. Ale (pytam dla 100% pewności) - czy ten tuner nagrywa także transmisje z kanałów HD ?

 

Nagrywa. Sam nagrywam jak na razie tylko kanały HD. Po przerobieniu na kompa też super działa. Polecam\

 

 

pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam, nagrywa wszystkie kanały bez względu na to czy są kodowane czy nie - po prostu wszystkie, które wykupiłes:-)) HDD lub pendrive bo trzeba pamiętać, że dużej pojemności pendrive tez może być dobrym i wygodnym nośnikiem danych (szczególnie jeśli ktoś nagrywa stosunkowo niewiele).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy założeniu, że będziesz sporo nagrywał to dobrze zainwestować w pojemne HDD (3,5 cala - ze względu na cenę, 2,5 cala jeżeli nie chcesz dodatkowego zasilania ale niestety cena morduje). Ja mam dysk zew. Samsung Store i działa bardzo dobrze.

Jeżeli faktycznie mało będziesz nagrywał to pendrive wystarczy ale na dłuższy czas jednak HDD chyba lepsze rozwiązanie

 

pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...