Skocz do zawartości

Ferguson Ariva 100


GieKa
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • 3 miesiące temu...

A ja mam inny problem,może mi ktos pomoże.

Włozyłem pendrive do arivy 100E miałem tam wgrane parę plików miedzy innymi Patch.zip z listą bo aktualizowałem i jeszcze parę iinych plików,z ciekawosci nacisnołem na "bezpieczne usuwanie urządzenia USB" wszytsko znikło ,myślałem że to tylko bedzię usunięcie plików z pendrive,wyciągnołem pendrive z dekodera i włozyłem do komputera,pliki nadal były skasowałem te pliki i potem zrobiłem nawet format pendive,włożyłem spowrotem penrdive do dekodera i było zero (czyli wszystko Ok ale nic mi nie podswietlało tak jakby dekoder nie widział włożonego pendrive,włozyłem go spowrotem do komputera i okazało sią że te pliki znowu sie pojawiły tak jakby ariva miała to gdzieś w pamięci i spowrotem je wrzuciła na pendrive.Zauważyłem jeszcze że z 8GB pendrive zostało tylko 7GB wychodzi na to że z tego pendrive nie można tego 1 GB już usunąć.Pendrive kasowałem kilkakrotnie tak samo formatowałem.Co zrobić żeby wyczyscic pendrive do końca???lub coś zmienić w dekoderze???

Pozdrawaiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Wchodzisz w "ustawienia sieci lokalnej", DHCP przestawiasz na tak i klikasz exit.

Wyskoczy okienko, czekasz aż zniknie (możesz jeszcze raz wejść w ustawienia sieci lokalnej żeby sprawdzić czy przydzieliło ci adres ip itp.)

 

Po tym wchodzisz w radio internetowe i klikasz żeby pobrał listę (czerwony bodajże ale nie pamiętam dokładnie)

 

Jakbyś miał jeszcze pytania to pisz :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem.

Trzeba włączyć mediaplayer i tam jest radio internetowe.

Tylko że ta lista stacji jest strasznie uboga.

8 stacji mi wgrało, a na komputerze mam kilkaset.

Jest może jakiś sposób na ręczne edytowanie listy stacji internetowych?

A może idzie gdzieś pobrać jakąś lepszą listę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam...mam taki problem, moze ktos sie z nim spotkal i wie jak go rozwiazac....zaktualizowalem ostatnio liste kanałów cyfry+ w moim ariva 100e...poukladalem je w arivaeditor i wszystko jest super tylko numery kanalow sa strasznie pomieszane, czasem nawet sie powtarzaja (np.tvp info ma numer 3 i tvn ma rozwniez numer 3)...jak przerzucam kanaly pilotem +,- wszystko gra i kolejnosc jest taka jak chcialem ale numery zostaly sprzed sortowania ( 1,2,3,65,1021,76,23,6 itd....) i mimo ze np. tvn hd mam w kolejnosci na 5 kanale zeby przejsc bezposrednio musze wpisac 1054...jak to naprawic....?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam

 

Mam pytania:

 

1. Nie mogę sformatować HDD z poziomu Arivy - komunikat format fail. Czy to normalne i ewentualnie jak doprowadzić do tego żeby się formatowało

2. Czy jest jakis limit na ilość nagranego materiału bądź ilość nagranych filmów (ile max szt można nagrać) - pytam ponieważ przy miałem już ze 4 razy przypadek ze ariva zgłosiła mi problem z dostępnym miejscem do nagrania. Miejsca 500 GB a nie można nagrać

 

Moja konfiguracja:

HDD - 1TB samsug 3,5'' z zasilaczem

najnowszy soft

 

z góry dzięki za pomoc

 

pozdr.

Lordmoll

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Powtórzę mój problem w tym miejscu.

Używam Arivy100 na starym sofcie 1.07 coś tam i ostatnio wystąpił dziwny problem.

Otóż po przeszukaniu tp. 11411 z nową wersją CSBtv obraz klatkuje na tym programie (działa nie płynnie tylko skokami), podobnie z nowowyszukanymi z Astry wersjami HD ARD i ARTE (zamraza, klatkuje) i innymi niemieckimi dołączonymi w HD w tym tygodniu.

Oczywiście wczesniej zaprogramowane liczne kanały HD (np. z C+) odbiera poprawnie.........pomyślałem , ze te problemy dotycza kanałów wgrywanych ostatnio, ale dziś dostroiłem Supertennis HD i działa dobrze... co u licha, zawiecha tunera, jakiś proplemy z tp.? (CSBTV klatkuje, gdy tymczasem pozostałe kanały z tego tp. np. Canal+ ida dobrze).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

he,he Water TV i Novela same wróciły do normy (widocznie coś operator poprawił bo chyba cudów nie ma, żeby tak samo z siebie), ale np. ARD HD dalej przycina mocno.

 

Jeszcze kłopot kolegi (moze ktoś zna powody,albo spotkał się z czymś takim ): Ariva 100 ponad 2 lata bezproblemowa, duzo nagrań... ostatnio gubi zapisy ustawień timera tzn. programuje sie poprawnie, nawet czasem nagrywa ale zdarza się, ze lista USTAWIENIE TIMERÓW się "czyści) (resetuje) i nici z nagrań. Nawet nie bardzo wiadomo kiedy i z jakiego powodu.

Czy to szykuje się juz jakas powazniejsza awaria, czy moze tam coś już się "zapchało" (jakas pamięć), a może winne są zaniki napiecia w sieci (takie 1 sekundowe) i wtedy reset (w czasie próby po wyłaczeniu z sieci i po właczeniu nic się nie skasowało więc chyba nie to), może jest tam bateria podtrzymujaca. Zadne inne ustawienia sie nie zmieniaja tylko czysto w opcji Timery

Może pytania niektóre naiwne ale sprzęt chodził nieźle, programowano na wiele dni przed nagraniem i po kilkanaście timerów naraz i było OK.

teraz czasem nagra, ale jest to juz funkcja niepewna. Trzeba programować stosunkowo krótko przed zapisem .

Tuner wyłączany do Standby z zegarem na panelu.

 

Dodam: wziąłem Arivę na tapetę i ustaliłem powód wysypywania się listy zaprogramowanych timerów. Sam byłem zdumiony odkryciem (choc przyczyna dalej nieznana): było to wejście na kanał TRT HD (i to w formie niekodowanej). Co za licho?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Mam w tunerze soft 1.06b2. Nie chcę tego softu zmieniać. Z drugiej strony mam listę kanałów utworzoną na sofcie nowszym, bodajże 2.15. Da się tą listę wgrać do mojego tunera (Ariva 100) ? Wszędzie czytam, że powinno się wgrywać listę zgodną z wgranym softem. Może da się wyciągnąć tą listę i zapisać w starym sofcie jakimś programem itp. Dzięki z góry za odpowiedź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam

Posiadam Arive 100 Cable (od operatora kablowego) z oprogramowaniem 2.18b2LPv2.abs

Chciałem poustawiać kanały za pomocą programu ArivaEditor.

Z Arivy sciągnałem plik DumpFile.abs. - Dokonałem edycji kolejności kanałów w programie i wyeksportowałem jako .abs (zgodnie z instrukcją do programu)

 

Przy następnym kroku pojawia się problem ponieważ w Arivie nie mogę wybrać rodzaju aktualizacji: userdb

Mogę wybrać jedynie Allcode +bootloader.

Ta opcja wprawdzie wczytuje zmieniony plik z pendrive'a ale w praktyce nic się nie zmiena.

Czy to jakis problem z kompatybilnością ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

W "menu" tego tunera w zakładce dotyczącej listy kanałów wybierasz z pośród nich te które chcesz zablokować - nie pamiętam dokładnie którym przyciskiem (kolorowym) się to robi, ale jak włączysz edycję kanałów to przeczytasz co i jak na ekranie. Po takiej "operacji" podczas wybrania takiego programu będzie napis "zablokowane - wpisz kod". Sam kod oczywiście można zmienić na bardziej złożony niż cztery zera.

Przy okazji polecam lekturę instrukcji obsługi dołączonej do tunera lub pobranie ze strony producenta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...