Skocz do zawartości

Ferguson Ariva 100


GieKa
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • 3 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...

Witajcie

 

Ferguson100e

cyfra+

 

co 2 miesiace uciekaja mi uprawnienia

 

czy ferguson powinien sam to zalatwiac ?

jak to zrobic ?

 

Ostatnio jak stracilem uprawnienia zadzwonilem do info cyfry i przez tel zlecilem przywrocenie uprawnien.

przelaczylem na odpowiedni kanal i czekalem ponad 3h

niestety uprawnienia sie nie nadaly

 

pojechalem do punktu gdzie sprzedali mi cyfre i tam w 3min nadali uprawnienia

 

no ale przeciez nie bede jezdzil co 2miesiace do tego goscia ...

 

prosze o podpowiedzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

mam podobnie w Ariva 100

 

karta Cyfry+ stracila po 2 miesiącach uprawnienia i w żaden sposób nie może ich odzyskać... :?

 

jak miałem kartę w tunerze opticum 9500hd to bez problemu odbierał nowe uprawnienia co 2 miesiące

 

 

1. czy aktualizacja softu ariva100 na ten ostatni z kwietnia 2011 naprawia ten problem?

 

2. czy po aktualizacji softu strace wszystkie ustawienia i kanaly nieodwracalnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wchodzisz na IBOA Cyfry , zakładka Sprzęt (czy coś takiego) , naciskasz Reaktywacja karty, ustawiasz TVP1 i po chwili masz na 2 miesiące uprawnienia. U mnie to działa bezbłędnie na dwóch Arivach. Zdaje się, że to samo można przez infolinię załatwić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tym ICA to może działa jak ma się cyfrę na abonament. Ja mam kartę cyfry+ prepaid i nie da rady zalogować się do ICA Cyfry+. Dzwonię do centrum telefonicznego cyfry pod numer 801 066 066, proszę o ponowienie sygnału i ostatnio dosłownie po 30 sekundach jeszcze podczas rozmowy z konsultantem moja Ariva 200 złapała uprawnienia. Najlepiej jest ustawić na kanale TVP info - tak twierdził konsultant cyfry. W przypadku Arivy 200 najlepiej jet też jak w tunerze jest tylko karta cyfry żeby TVP info nie było dublowane - dostępne z TNK czy CP. Z Arivą 100 nie ma tego problemu z wyjmowaniem innych kart bo ma tylko czytnik kart.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam od dwóch dni mam problem z odbiorem canal+ hd film hd i sport hd (dekoder wyświetla zakodowane)sądziłem ze to wina uprawień ale ich przesłanie nic nie dało ,próbowałem również przywrócić ustawienia fabryczne niestety po wyszukaniu kanałów dekoder powyższych programów wogóle nie znajduje inne programy hd chodzą bez problemu . Niedawno wgrywałem nowy soft ze strony producenta czy można jakoś wgrać spowrotem starszy??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam,

Ja mam Fergusona Arive 100 od stycznia 2010r. W tym czasie ani razu tuner nie przepuścił mi uprawnień. Musiałem latać z kartą po innych dekoderach. Nie pomagała reaktywacja ani przez ICA ani przez konsultanta. Softy maiłem ze 4 w tym czasie. W każdym innym dekoderze karta się uaktualniała w 10 min. A Arivie ni hu hu. Wysłałem do serwisu na gwarancji. Serwis odesłał że sprawny i co im zrobisz i chcieli mnie obciążyć kosztami. Jak udowodnisz taka usterkę?. Kartę Cyfry wymieniałem na inną bo Ferguson twierdził że wadliwa dalej to samo. Nie używam splittera. W tej chwili sytuacja jest taka że dekoder jest drugi raz w serwisie tym razem wysłałem prze sklep w którym go kupiłem czyli AWhandel.

Nigdy więcej Fergusona!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

....w tym czasie ani razu tuner nie przepuścił mi uprawnień. Musiałem latać z kartą po innych dekoderach. Nie pomagała reaktywacja ani przez ICA ani przez konsultanta. Softy maiłem ze 4 w tym czasie. W każdym innym dekoderze karta się uaktualniała w 10 min. A Arivie ni hu hu. Wysłałem do serwisu na gwarancji. Serwis odesłał że sprawny i co im zrobisz i chcieli mnie obciążyć kosztami.......

 

Zamiast wysyłać do serwisu wystarczy mieć zawsze bieżące oprogramowanie wgrane. Zapominasz o jednej ważnej rzeczy, że przez 1,5 roku (jak piszesz) wiele wiele zmian wprowadzał Ferguson i wiele wiele zmian wprowadzała Cyfra+. Ten proces się nigdy nie kończy i kupując dowolny odbiornik na wolnym rynku a nie od operatora trzeba się z tym liczyć. Na nowej wersji oprogramowania 2.13B5 uprawnienia przechodzą bez problemu, a aktywacja karty przez ICA zabiera max 15 min. Wiem bo sam sprawdziłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na kanałach mam średnio: siła sygnału: 85%, jakość: 75%. Jestem trochę zielony w tych sprawach, jakie to są częstotliwości na transponderach TP? Konwerter miałem kilka miesięcy temu wymieniany ( jak się okazało później, wadliwy był dekoder nie konwerter, ale starego już nie zakładałem), kabel też raczej w prządku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam problem dotyczący kanału Discovery Channel. Ostatnio chciałem coś pooglądać na Discovery i okazuje się, że nie mam sygnału. Spróbowałem przeszukać całą 12188 MHz, ale nie wyszukało żadnego kanału. Szkoda trochę, że taki fajny kanał się marnuje...

 

No bo ten kanał nadaje z innego transpondera

11508.00 V

oczywiście zależy z jakiej telewizji korzystasz u mnie z tego nadaje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...