Skocz do zawartości

Ferguson Ariva 100


GieKa
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Przeszukać dwa transpondery leniuchy jedne:-) Do jawor11 - nie istnieje taka strona ponieważ producent zawsze zaleca stosowanie najnowszego softu. Jeżeli ktoś lubi eksperymentowac lub jest kolekcjonerem powinien mieć własny zbiór:-) Zbieranie starych list kanałów jest już w ogóle bez sensu ponieważ na satelitach następują ciągłe zmiany i np. z listy ubiegłorocznego może nie świecić połowa programów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To fajnie. Nie jestem leniuchem i korzystałem juz z przeskanowania TP oraz Fast Scanu, ale i tak mam wątpliwości. Poniewaz robiłem to dwa, trzy dni temu, więc Polsatu jeszcze tam nie było.

 

Cyfra+ zmieniła ostatnio parametry trzech transponderów. Wśród kanałow, których to dotyczy jest np. Planete. Powiedzmy, że przeskanuję ręcznie transponder z Planete. Czy ten kanał zostanie podmieniony na mojej liscie (otrzyma zmienione parametry), czy tez zostanie dopisany na końcu listy, jako kolejny kanał o nazwie Planete?

 

@trtrtr, co to znaczy, dopisać? Nie bardzo potrafię się w tym pozbierać, bo np. w transponderze nie można ustawić FEC. Możesz to rozwinąć?

 

Czy użycie opcji Fast Scan rozwiąże problem ze zmianą parametrów nadawania na tych trzech TP oraz czy doda kanały Polsatu?

 

ArtS :smile:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A przestały Ci świecić te programy ze zmienionym FEC, że chcesz je na nowo wyszukiwać? Cyfra już kilka dni temu zmieniła parametry ale nie wpłynęło to u mnie na odbiór tych kanałów. Komplikujecie proste sprawy. Przeszukaj transpondery: 11158V i 12284H na HB i już masz kanały Polsatu. Nawet więcej niż te 7 - dlatego resztę się wyrzuca. Zrobiłem tak wczoraj - czas trwania 3 minuty:-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Owszem, kanały ze zmienionym FEC działają, jednak nie jestem pewien, czy to na pewno tak ma być. Przeskanowałem te trzy transpondery, na których zmieniły sie parametry nadawania. Ale nie wiem, czy to jakoś wpłynęło na posiadaną przeze mnie listę. Tym bardziej, że jedno nagranie z kanału o zmienionym FEC "pocięło" się pod koniec i nie wiem, czy to wina FEC, czy pogody. O stanie nagrania przekonałem się kilka dni później i nie wiem, czy wówczas już nastapiła zmiana. Ponieważ jednak inne nagrania są dobre, więc podejrzewam raczej pogodę.

 

Widzisz, na pierwszy rzut oka może się to wydawać zbędnym komplikowaniem sobie życia, ale gdybyś miał ustawione kilkanaście zdarzeń w timerze, to rozumiałbyś, że mozna mieć obawę o to, czy ponowne skanowanie nie zmusi mnie do ponownego odtwarzania zdarzeń w timerze.

 

Dziekuję za podpowiedź w sprawie Polsatu. Dziś sobie przeskanuję te transpondery i zobaczę, co z tego wyjdzie.

 

Gotowa lista kanałów jest na stronie Fergusona, ale wymaga posiadania najnowszego softu, a ja mam trochę starszy. Ze względu na to, że dużo nagrywam, wolę soft ze znanymi mi bolączkami, niż stanąć przed koniecznością utraty nagrań, bo soft zachowa się nieco inaczej.

 

Myslę też o innym wariancie. Mianowicie może warto poczekać, aż wiekszość zdarzeń na timerze się nagra, aby lista była jak najkrótsza. Następnie mogę usunąć wszystkie kanały i zastosować opcje Fast Scan. To powinno mi zaktualizować listę Cyfry łącznie z Polsatem. Chyba, że Cyfra nie uaktualniła jej jeszcze na satelicie. Czy taki wariant jest poprawny?

 

ArtS :smile:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o FastScan to przy Cyfrze nie obejmuje on chyba kanałów HD. Kiedyś bawiłem się tą funkcją ale szybko zrezygnowałem bo po wyszukaniu kanałów cała moja lista została ustawiona w dziwnej kolejności - chyba tak jak ustalił operator. Nie chciało mi się wszystkiego ręcznie ustawiać więc wgrałem starą listę, przeszkałem wspomniane transpondery i wszystko gra:-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Mam takie pytanie - w dekoderze cyfry można było zobaczyć co leci na innych kanałach bez zmiany na inny kanał - wystarczyło klikać info a potem na boki albo wpisać jakiś kanał. Wszystko działo się dalej oglądając bez zmian kanału.

 

Czyli np. leci tvn, a chcę tylko sprawdzić co teraz jest na bbc HD albo co będzie za chwilę ale nie zmieniać kanału bo sobie coś nagrywam np. albo po prostu nie chce zmieniać kanału bo coś oglądam a przy okazji sprawdzić co jest na innym kanale - jak to zrobić na Arivie 100?

 

Pozdrawiam i proszę o pomoc:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Mam pytanko, czy ktoś wie dlaczego każdy soft powyżej wersji 1.04B7 tnie mi kanały HD?

Szczególnie dotkliwie HBO HD.

Sygnał ten sam dekoder ten sam tylko soft nowy.

Sygnał z anteny własnej, żadnych spliterów, tylko multiroom C+.

Miałem już podobny problem na początku zaraz po zakupie (mam jeden z pierwszych egzemplarzy A100)

ale kiedy wszedł soft 1.04B7 moje problemy resetów i zacięć zniknęły tylko ile można na starym sofcie jechać...

 

Dodam jeszcze ze zmiana ustawień częstotliwości czytnika nic nie daje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no można ale

po 1

ten nowy soft jednak jest wygodniejszy

(chociażby wielkość czcionki w EPG, regulacja głośności...)

a 2

ze chyba nie o to chodzi. Powinno działać i koniec.

 

Czy ktoś ma podobny problem z kanałami HD - artefakty i przycięcia u mnie najbardziej na HBO HD minimalnie na C+ HD.

Sygnał mam "najsłabszy" właśnie na HBO HD

ale na poprzednim sofcie nie zacinało, a po drugie

mam drugi dekoder HD w pokoju obok i tam tez nie tnie (na tej samej antenie).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Proszę o pomoc. Zaktualizowałem soft do najnowszej wersji, a następnie chciałem dodać zgraną wcześniej listę kanałów. Użyłem polecenia userdb zamiast defaultdb i tuner się nie włącza. Na wyświetlaczu widnieje napis ASK lub A5H. Co teraz?

 

OK, już chyba wiem, coś poszło nie tak i ratuje mnie tylko aktualizacja przez RS232 (skąd ja wezmę kabel i komputer z takim interfejsem?) albo serwis

Kabel można kupić w sklepie komputerowym, co do RS232 to jeżeli nie masz w komputerze to są przejściówki z USB na RS232 - sam takiej używam.

 

 

Witam,

mam pytanie dotyczace tej blokady fergusona po aktualizacji kanalow.

Mam podobny problem i chce podobnie sie do tego dobrac.

wie ktos jak po podlaczeniu kablem rs232 wejsc w menu dekodera i zmienic ustawienia?

pozdrawiam

Artur

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...