Skocz do zawartości

Tunery OPTICUM HD: X550, 9600, TS 9600


mh_misiek
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

wiesz. zgadzam się jeśli chodzi o HB czy Astre to można skanować tylko TV, ale przy skanowaniu innych satelitów niestety ja wybieram opcję skanowania tylko kanały bezpłatne i TV i radio bo niestety brakuje opcji: skanuj bezpłatne TV

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...
Gość Anonymous

Soft, o którym wspomniałeś, to ostatnimi czasy "biały kruk" i niełatwo go wydłubać ;) , ale wpisz w google taki ciąg znaków: 20110603_fs2_3.36 i powinieneś coś znaleźć.

 

Co do szybkiej listy kanałów, to domyślnie ściągana jest z serwera C+ lista pod dekodery SD (nie wiem co za "geniusz" pisał ten soft).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

 

mam tuner OPTICUM - HD X560:

wersja hardware: 1.06

wersja oprogramowania: 3.36 (najnowsze wgrane z globo, wymaga wcześniej wgrania bootloadera 4.05)

wersja bootloadera: 4.05 (wgrany najnowszy z globo)

i moduł Cyfra+ HD wersja II, najnowsze oprogramowanie w wersji 11.

 

Wkurza mnie blokada rodzicielska, która wyskakuje niespodziewanie wieczorem na różnych kanałach. Dziś rozmawiałem ze wsparciem Cyfra+ i prosiłem aby dodali opcję wyłączenia blokady rodzicielskiej i wysłali do modułu jako aktualizację oprogramowania. Spotkałem się z odmową ponieważ te moduły w wersji II już są wycofane ze sprzedaży i nie mają umowy wsparciowej z SmarDTV - producentem modułu. Mogę szukać wsparcia u producenta bo Cyfra+ już nic nie może zrobić. No to wszedłem na stronę SmarDTV i moduł na liście był ale sekcja download pusta i odesłanie do Cyfry+ jako wsparcia.

 

Nie wiem co to jest MCAS ale podobno dzięki temu oprogramowaniu można używać karty Cyfry+ bez modułu CAM i jego uciążliwej i nieusuwalnej blokady rodzicielskiej.

Mam w związku z tym kilka pytań:

1. Czy wgranie softu X550-560 MCAS__20110214_ss2_3.32.rar od bigcyc123 przy obecnie wgranym bootloaderze 4.05 i sofcie będzie działać? Próbował ktoś? Czy lista kanałów z globo będzie działać z softem mcas?

2. Czy jak się nie sprawdzi można wrócić spowrotem do oprogramowania globo?

3. Jakie są różnice pomiędzy oprogramowaniem globo i mcas? Rozumiem, że zmienia się dekoder przypięty do czytnika kart. Czy coś jeszcze się zmienia?

4. Co oznacza skrót MCAS i ten ss2 z nazwy pliku? To jakiś dekoder? Co dekoduje? Czy to jest wielosystemowy czy tylko seca? Googlowałem ale nic nie znalazłem na temat tych dwóch skrótów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Dużo pytań, jak na jeden dość banalny temat. :)

 

Sprawa jest dość prosta i oczywiście można używać zamiennie oprogramowania oryginalnego i alternatywnego, byle w alternatywnym nie włączać funkcji dodatkowych.

 

Oprogramowanie wielosystemowe (MCAS), jak sama nazwa wskazuje, daje możliwość obsługi kart wielu operatorów, więc jest to rozwiązanie najwygodniejsze.

 

Co do nieszczęsnego modułu CYFRA+ HD, to można w menu dekodera wyłączyć komunikaty z modułu i wtedy męczące Cię wyskakujące rameczki nie będą się ukazywać.

 

MENU --> Moduł dostępowy --> Wyświetlaj informacje z modułu włączone/wyłączone

 

Niemniej to, że nie będą się owe informacje ukazywać, nic de facto nie zmienia, bo i tak, jeśli znacznik kwalifikacji wiekowej w którymś z programów będzie wynosił "16", to czy z komunikatem, czy bez, programu nie obejrzysz, więc wówczas lepiej jest jednak widzieć tą ramkę, bo masz szansę wklepać w nią kod dostępu. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przede wszystkim witam wszystkich. Jestem nowy na forum :D

 

Mam problem z dekoderem Opticum 9600HD. Używam dekodera na platformie Cyfra+

Sprawa wygląda tak, że na oryginalnym dekoderze Cyfry + posiadam kanały w HD na programach od 12 (TVP HD) i kolejno w górę Canal+ HD...., na opticum nie mam w ogóle TVP HD a kanały HD tj Canal + HD.... są od kanału 150 w górę. Najistotniejsze jest to, że w żaden sposób dekoder Opticum 9600HD nie może znaleźć TVP HD. Za chwilę zapewne pojawią się TVP1 HD i TVP2 HD i też ich nie będę miał.

 

Co robię nie tak? Co muszę zrobić by znaleźć TVP HD ? Używam tego softu (update_main_20111216_fs2_full_3.38.rar)

 

Z góry dziękuję za pomoc.

 

Pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Edycja ściągniętego gotowca nie spełni oczekiwań z powodu błędów w numeracji kanałów.

 

Tu są parametry wszystkich TP CYFRY+: http://pl.kingofsat.net/pack-cyfra.php więc najlepszym sposobem jest przeskanowanie po kolei wszystkich, a później poukładanie wyszukanych kanałów zgodnie z własnymi upodobaniami i logiką.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dużo pytań, jak na jeden dość banalny temat. :)

 

Sprawa jest dość prosta i oczywiście można używać zamiennie oprogramowania oryginalnego i alternatywnego, byle w alternatywnym nie włączać funkcji dodatkowych.

 

Oprogramowanie wielosystemowe (MCAS), jak sama nazwa wskazuje, daje możliwość obsługi kart wielu operatorów, więc jest to rozwiązanie najwygodniejsze.

 

Co do nieszczęsnego modułu CYFRA+ HD, to można w menu dekodera wyłączyć komunikaty z modułu i wtedy męczące Cię wyskakujące rameczki nie będą się ukazywać.

 

MENU --> Moduł dostępowy --> Wyświetlaj informacje z modułu włączone/wyłączone

 

Niemniej to, że nie będą się owe informacje ukazywać, nic de facto nie zmienia, bo i tak, jeśli znacznik kwalifikacji wiekowej w którymś z programów będzie wynosił "16", to czy z komunikatem, czy bez, programu nie obejrzysz, więc wówczas lepiej jest jednak widzieć tą ramkę, bo masz szansę wklepać w nią kod dostępu. ;)

 

Dla mnie nie jest banalny. Mam tuner któremu się skończyła gwarancja. Działa i tylko ta blokada mnie wkurza. Nie chcę sobie zepsuć tunera wgrywając soft mcas. Stąd tyle pytań. Jeszcze się chyba zastanowię czy ryzykować mcas aby pozbyć się blokady rodzicielskiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

No cóż, wolna wola, ale uruchomienie wielosystemowych czytników w dekoderze jest zyskiem nie do przecenienia.

 

Dekoder przełącza też kanały dużo sprawniej z kartą w czytniku, niż z kartą w tym feralnym module CYFRA+ HD.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witam

 

Sprawa TVP1 HD i TVP2 HD na paltformie Cyfra+ rozwiązana :jupi: Oba kanały zostały wyszukane i znajdują się z resztą kanałów HDczyli od 147 kanału w górę

Co ciekawe mam 3 dekodery Opticum 9600 i 2 działają poprawnie na sofcie 3.38, a jeden jak na złość zawieszał się co 2 minuty :evil:

Sprawę rozwiązałem wgrywając starszy soft 3.36. 3 dzień bez zawieszki...... :smile:

 

Dzięki i pozdro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Jestem na kupnie dekodera za ok. 500 zet. Myślę o OPTICUM HD TS 9600 Prima. To dobry wybór?

Jednak nie mogę znaleźć aktualnej listy na A-HB.

Czy jest do zależenia w Internecie czy listę trzeba zrobić samemu?

Czy na każdym sofcie działają karty tnk, c+ i i programy z e.mu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poniżej przesyłam odpowiedzi na pytania które sam zadałem:

 

mam tuner OPTICUM - HD X560:

wersja hardware: 1.06

wersja oprogramowania: 3.36 (najnowsze wgrane z globo, wymaga wcześniej wgrania bootloadera 4.05)

wersja bootloadera: 4.05 (wgrany najnowszy z globo)

 

1. Czy wgranie softu X550-560 MCAS__20110214_ss2_3.32.rar od bigcyc123 przy obecnie wgranym bootloaderze 4.05 i sofcie będzie działać? Próbował ktoś? Czy lista kanałów z globo będzie działać z softem mcas?

Wszystko TAK.

2. Czy jak się nie sprawdzi można wrócić spowrotem do oprogramowania globo?

Jeszcze nie sprawdzałem.

3. Jakie są różnice pomiędzy oprogramowaniem globo i mcas? Rozumiem, że zmienia się dekoder przypięty do czytnika kart. Czy coś jeszcze się zmienia?

Z tego co zauważyłem to po wgraniu tego softu w czytniku działa TNK jak dotychczas. Dodatkowo działa karta Cyfry+. Dodatkowo pojawiła się opcja przeglądania zdjęć w menu multimedia, która choć była opisana w instrukcji to jej nie był w sofcie 3.36 od Globo.

4. Co oznacza skrót MCAS i ten ss2 z nazwy pliku? To jakiś dekoder? Co dekoduje? Czy to jest wielosystemowy czy tylko seca? Googlowałem ale nic nie znalazłem na temat tych dwóch skrótów.

MCAS- multi Conditional Access Slot/Smartcard czytnik wielosystemowy dekoduje conax dla TNK i seca Cyfry+

 

Nowe pytania:

1. Szkoda, że mcas jest dostępny tylko w starszej wersji 3.32. Ta od Globo jest 3.36. Czy ktoś znalazł oprogramowanie mcas dla X550/X560 w wersji nowszej niż 3.32?

2. Po sieci krąży oprogramowanie 3.38: update_main_20120206_ss2_full_3.38-24-03-2012.rar - czy to jest mcas w wersji 3.38? Sprawdził ktoś czy działa?

3. PL_lista_kanalow_(HD_X550_HD_X560)_2011_06_08.zip ze strony Globo jest bardzo stara. Chyba Globo już olało klientów X560. Czy skądś można pobrać świeżą dla Cyfra+? Trochę się zmieniło w międzyczasie. Np. TVP Seriale wyświetlało mi niebieską planszę, że teraz nadają z innej częstotliwości. Wczoraj na tym kanale jest tylko czarny ekran. Plansza zniknęła. Dziś zabrałem się za automatyczne wyszukiwanie wszystkich kanałów i chałupniczą metodą podmieniłem sobie na liście ulubionych TVP Seriale na nową częstotliwość. Działa ale ręczna edycja jest męcząca.

4. Czy ktoś wie jak wyeksportować z tunera listę kanałów na pena usb? Chętnie się podzielę tym co mam jeśli nikt inny nie robi już aktualizacji listy kanałów. Moglibyśbmy się dzielić między sobą bieżącą listą kanałów skoro producent już nas olał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siema.Też mam ten tuner. Jak chcesz zgrać swoją listę na pena to wejdz w menu>system>aktualizacja oprogramowania>archiwizuj kanały ( żòłty przycisk)

 

Mogę Ci podesłać swoją na pakiet z podpisu + fta 13+19,2

 

Używam softu 3,36 bo czasem przydają się jego dodatkowe możliwości jak nie ma transmisji Juve na C+.

 

Soft 3,38 działa,obsługuje więcej pakietów ale częściej się wiesza i ma migający wyświetlacz.

 

Na dniach pojawił się soft 3,39 ale problem z migającym wyświetlaczem nie został naprawiony. Testuje go obecne,narazie działa stabilnie.

 

Wie ktoś czy to miganie może spowidować większą awarie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Ja też często mam zwiechy. Trochę pomogło jak została na nowo ustawiona antena. Kupiłem kiedyś do niego moduł AstonCrypt 2.26 ale to też nie pomogło (a w dodatku moduł jakby przechodził w tryb uśpienia - nie dekoduje przez 10sekund, wtedy się ponownie uruchamia). Powiem szczerze, że bardzo zawiodłem się na tym dekoderze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich, to moj pierwszy post, ale śledzę to forum od dawna .... (czytaj:staram się rozwiązywać problemy :D )

Problem z którym nie mogę dać sobie rady to restartowanie TS 9600.

Przełączam : z TVN 24 ---->Polsat (lub Polsat HD ,TVP1 ,2 lub HD) ----> Restart

Nie jest to regułą, ale czasami pomaga : po np.TVN 24 ---->Polsat News---->Polsat---->Polsat HD.... i juz dostępne są kolejne kanały :D

Po wgraniu najnowszego softu 3,36 sprzęt wylądował w serwisie (zawiechy , restartowanie).

Naprawa polegała na powrocie do poprzedniego softu(chyba też przywrócono ustaw.fabryczne) i mialem może tydzień spokoju.

Odchudzanie listy programów nie pomogło.

Oprócz tego bardzo wolno dekoduje HD (10 do 60sek.) i po przłaczeniu na ok.2-3 sek.pojawia się czarny ekran.

Czy ktoś skutecznie poradził sobie z tym problemem ???

Szczegóły w podpisie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

@totomasz, na początek zmień firmware z wersji 3.34 na 3.36 (obojętnie czy firmowy, czy niefabryczny, byle nie uruchamiać funkcji dodatkowych).

 

Trzeba przestrzegać też jednej zasady, która jest absolutnie podstawowa, żeby nie przyłączać, ani nie odłączać kabli antenowych na odbiorniku podłączonym do prądu (domowa sieć EE) !!! .

 

Warto też zadbać, by dekoder stał w dobrze przewietrzanym miejscu (absolutnie nie w nasłonecznionej części pomieszczenia), ponieważ i tak dość pokaźnie się nagrzewa.

 

Trzeba sprawdzić też instalację antenową, która nie ma prawa generować żadnych zwarć, bo wówczas dekoder zachowuje się w sposób dość nieprzewidywalny dla użytkownika.

 

Warto zadbać o dobre markowe kable antenowe, bo to zawsze dobrze procentuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niosący Światło, dziękuję za odpowiedź.

Zmieniłem firmware na 3,36 i testuję ..... na razie bez restartów, ale jak wcześniej wspominałem na 3,36 też były problemy i serwis próbował "naprawić" wersją 3,34.

O jakich funkcjach dodatkowych piszesz ?

Kable antenowe są wpięte na stałe, a dekoder ustawiony w komfortowym :brawo: miejscu.

Jeśli problem powróci zajmę się jeszcze wymianą kabla antenowego.

Jeszcze raz dziękuję i pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Tanie kable antenowe, potrafią generować sporo problemów, z czego większość Bogu ducha winnych użytkowników anten satelitarnych nie zdaje sobie niestety sprawy.

 

Dlatego warto zainwestować w kabel dobrej jakości i przede wszystkim stosować "efki" z uszczelkami, co też nie jest wcale powszechną praktyką.

 

U mnie TS9600 z firmware w wersji 3.36, działa zupełnie bez restartów, a użytkowany jest dosyć intensywnie (czasem całe długie dni i noce).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmieniłem firmware na 3,36 i testuję ..... na razie bez restartów,

Jeśli problem powróci zajmę się jeszcze wymianą kabla antenowego.

Problem restartów powrócił, ale przy firmware 3,36 z mniejszą częstotliwością.

Ostatnio na przykład nie mógł wystartować na Polsacie HD(oczywiście nie jest to regułą)

Czy jest sens wymieniać kable jeżeli sygnał ma takie wartości :

S : 87%

Q : 100%

Czy powodem restartów może być moduł CAM ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymiana kabli antenowych na dobre markowe ZAWSZE się opłaca i nie ma się nawet co nad tym zastanawiać.

 

I wcale nie chodzi tu o uzyskanie jakichś kosmicznych zysków w pobliżu 100% mocy sygnału, tylko o stabilność przesyłu od konwertera do dekodera.

 

Kable tanie, potrafią mieć odcinki wykonane w tak fatalny sposób, że nawet potrafią występować przebicia między oplotem, a drutem, co skutkować może właśnie niestabilną praca dekodera, a w ekstremalnych przypadkach nawet jego uszkodzeniem.

 

Co do problemów z niektórymi kanałami, to najczęściej dekodery nie radzą sobie z simulcryptem, ale można temu zaradzić edytując listę kanałów i odznaczając wszystkie niepotrzebnie zaznaczone systemy kodowania, zostawiając jedynie ten, z którego korzystamy.

 

Moduły CAM absolutnie nie powinny powodować restartów dekodera, natomiast czasem restartują się same, co widać na ekranie telewizora, gdy nie wyłączy się komunikatów z modułu ("Initializacja Modułu"), także to raczej nie powinno być przyczyną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...