Skocz do zawartości

Tunery OPTICUM HD: X550, 9600, TS 9600


mh_misiek
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Od czasu rewolucji arabskiej w softami jest tylko źle i ... gorzej, dlatego używanie wersji oprogramowania z numeracją powyżej tych udostępnionych przez producenta jest zwyczajnie nierozsądne.

 

Na stronie producenta udostępnione są najlepsze wersje softu do tego dekodera i są to wersje 3.34 i 3.36: http://www.opticum.com.pl/pl/p/hd-ts20

 

edit:

Odradzam używanie wersji 3.39 dla 9600 i 4.44 dla PRIMY, bo choć leżą na portalu Globo, to mam poważne wątpliwości co do ich autorstwa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam.

Mam problem z dekoderem 9600HD (karta TNK(SmartHD) oraz karta cyfry) polegający na tym że jak w jak mam włożoną do górnego czytnika kartę TNK a do dolnego kartę cyfry dekodowane są tylko kanały z TNK. Wersja oprogramowania 3.39.

Czy jest możliwość ustawienia dekodera lub zmiany oprogramowania tak aby obie karty w tym układzie działały poprawnie?

Z góry dziękuje za pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Proszę o odpowiedź na następujące pytanie:

Czy jest możliwe zapisanie aktualnych ustawień jako ustawień domyślnych /chodzi głownie o listę kanałów/ na tunerze 9600 HD TS ?

Wgrany soft 3.32 mcas.

W innych tunerach OPTICUM starszych i nowszych jak np. 7010CX czy 402X istnieje taka opcja, w tym nie mogę na nią trafić i przez przypadek zlikwidowałem żmudnie ustawioną ręcznie własną listę na 3 satelity.

Czy jedynym rozwiązaniem jest zapisanie listy na zewnętrznym nośniku ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

A czy ktoś sprawdzał jaki wpływ konwerter ma na ten odbiornik (9600TS)? Często mam jakieś zwiechy, moduł Aston przechodzi często w stan uśpienia - kiepsko kanały się przełączają. Testowałem różne oprogramowania (teraz mam 3.39 full). Wymieniałem kiedyś kable i teraz się zastanawiam jaki wpływ ma konwerter. Zastanawiam się czy nie kupić "LNB Quad Inverto Ultra Black".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...

Witam . Dzisiaj wgrałem nowego softa 3.36 do dekodera Opticum HD ts 9600 . Do tej pory odbierałem telewizję satelitarną Cyfra Plus . P wgraniu tego oprogramowania dekoder teraz nie widzi karty. Na ekranie jest komunikat "błędna karta" . Może ktoś wie , co jest tego przyczyną a być może trzeba jeszcze coś wgrać . Prosiłbym o poradę .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Po zmianie transmisji audio i kompresji dźwięku Dolby Digital Plus na Polsat Sport HD nie mam dźwieku zarówno na ścieżce pol(DD+) jak i pol.

Połączenie TV Panasonic G20 + Onkyo Ht R758 + Opticum TS 9600 po HDMI i dodatkowo (nie wiem tylko po co) tuner + ampli po SPDIF .

Co może być powodem komunikatu "Brak sygnału Audio " ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Witam . Dzisiaj wgrałem nowego softa 3.36 do dekodera Opticum HD ts 9600 . Do tej pory odbierałem telewizję satelitarną Cyfra Plus . P wgraniu tego oprogramowania dekoder teraz nie widzi karty. Na ekranie jest komunikat "błędna karta" . Może ktoś wie , co jest tego przyczyną a być może trzeba jeszcze coś wgrać . Prosiłbym o poradę .

Zmień soft na 3.35 lub 3.39-bardziej stabilne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po zmianie transmisji audio i kompresji dźwięku Dolby Digital Plus na Polsat Sport HD nie mam dźwieku zarówno na ścieżce pol(DD+) jak i pol.

Połączenie TV Panasonic G20 + Onkyo Ht R758 + Opticum TS 9600 po HDMI i dodatkowo (nie wiem tylko po co) tuner + ampli po SPDIF .

Co może być powodem komunikatu "Brak sygnału Audio " ?

Czy ktoś z użytkowników Opticum TS 9600 HD może potwierdzić(lub zaprzeczyć) opisany problem z dźwiękiem na Polsat Sport HD.

Mam problem tylko z tym kanałem i nie wiem gdzie szukać przyczyny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zminie na chwilkę temat.

Odbiornik Opticum 9600HD. Próbuję odpalić aktualizację softa poprzez USB.

Dekoder widzi aktualizację na USB, ale po nacisnięciu przycisku OK na pilocie, nic się nie dzieje. WTF?

W pozostałych HD9600 aktualizacja przebiega normalnie.

 

Jakieś pomysły ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Po zmianie transmisji audio i kompresji dźwięku Dolby Digital Plus na Polsat Sport HD nie mam dźwieku zarówno na ścieżce pol(DD+) jak i pol.

Połączenie TV Panasonic G20 + Onkyo Ht R758 + Opticum TS 9600 po HDMI i dodatkowo (nie wiem tylko po co) tuner + ampli po SPDIF .

Co może być powodem komunikatu "Brak sygnału Audio " ?

Czy ktoś z użytkowników Opticum TS 9600 HD może potwierdzić(lub zaprzeczyć) opisany problem z dźwiękiem na Polsat Sport HD.

Mam problem tylko z tym kanałem i nie wiem gdzie szukać przyczyny.

Odpowiem inaczej -

'brak sygnału audio" pojawia mi się tam, gdzie w statusie kanału, głównie radia, widnieje Audio AAC. W opcjach audio 9600 TS mamy AC3, spdif i spdif+hdmi; z tv /brak wejścia spdif/ jest połączony hdmi, więc mogę chyba zapomnieć o AAC ? By to zweryfikować zadzwoniłem do serwisu w Gdyni. Facet nie słuchał dokładnie o co pytam i wystrzelił od razu - "ten tuner nie odbiera i nie będzie odbierał DD+..." To chyba wyjaśnia twój problem, totomasz. :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odpowiem inaczej -

'brak sygnału audio" pojawia mi się tam, gdzie w statusie kanału, głównie radia, widnieje Audio AAC. W opcjach audio 9600 TS mamy AC3, spdif i spdif+hdmi; z tv /brak wejścia spdif/ jest połączony hdmi, więc mogę chyba zapomnieć o AAC ? By to zweryfikować zadzwoniłem do serwisu w Gdyni. Facet nie słuchał dokładnie o co pytam i wystrzelił od razu - "ten tuner nie odbiera i nie będzie odbierał DD+..." To chyba wyjaśnia twój problem, totomasz.

 

Dziękuję za odpowiedź i wlaściwie w przypadku DD+ tego się spodziewałem, ale dlaczego na ścieżce stereo "pol", również mam - 'brak sygnału audio" :]

Oczywiście dotyczy to tylko jednego kanału - Polsat Sport HD.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

X550/X560

 

czy ktoś zna/ma soft mcas w wersji nowszej niż 3.32?

Na polskiej stronie globo/opticum jest soft w wersji 3.39 ale niestety tylko conax.

Czy można do tego softu 3.39 conax dodać jakoś dekoder mcas?

mcas jest mi potrzebny aby działała karta cyfry+.

Kiedyś miałem moduł cyfry+ ale był o wiele wolniejszy niż mcas i nie obsługiwał wysokiej przepływności na jednym z transponderów więc się go pozbyłem.

Z mcas 3.32 jestem ogólnie zadowolony ale czasem lubi się zawiesić i niektóre kanały się wolno przełączają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja sytuacja z Optimum HD TS 9600.

Soft 3.35.

c+ pakiet OPtimumHD, karta c+

Cyfrowy Polsat pakiet MiniHD, moduł CYfrowego Polsatu

Na liscie kanałów,którą sporządziłem programem ChannelEditorem, ustawiłem CAID każdego kanału c+ i CP

Zero szaringu ,żadnych linijek czy stawiania serwera.

 

Przy włączeniu Opticuma czarny ekran na kanałach. Pomaga wyciągnięcie

modułu!

Wtedy zaczynają działać kanały c+ i Cyfrowego Polsatu!

Może ktoś ma na to jakąś radę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...