Skocz do zawartości

Tunery OPTICUM HD: X550, 9600, TS 9600


mh_misiek
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

I tak też zrobię. Byle do wiosny :] Warunki pogodowe nie najlepsze, a mam kilka metrów kabla na zewnątrz. Ma już swoje lata i ostatnie mrozy mogły mu "pomóc". A i tak po zmianie tunera szykowałem się do wymiany okablowania na wiosnę. Jak po wymianie problem nie ustanie, będę myślał co dalej. Co najwyżej trzeba chwilowo przełączyć się z tymi dwoma kanałami na SD. Hej :curious:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

HEJ WSZYSTKIM!!!

Czy w ten tuner mozna wgrać linuxa tak aby opłacony pełen pakiet TPSA/ORANGE można ogłądać cos słyszałem że zmienili sposób kodowania i tylko na linux-ach może wszystko chodzić e te z kloleii drogie od 500 tak mi powiedziano .Ja ti widze wiele sprzeczności.Prosze o pomoc i doradźcie coś nie potrzebuje koniecznie z dvb-t ale na przyszłość wskazane?Ten tunerek 9600 by mi odpowiadał chć różnicy w nazwie"premium"nie widze może ktoś z was i owszem to poprosze :D

Do miłegp!

art-huruss

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
kolego @arthurusS niestety nie można wgrać linuksa. ale prawda jest taka że TP coś zmieniła gdzie zwkłe 9600 mają problemu z dekodowaniem niektórych kanałów. Natomiast Prima bez problemu dekoduje kanały z TP
HEJ WSZYSTKIM!!!

Czy w ten tuner mozna wgrać linuxa tak aby opłacony pełen pakiet TPSA/ORANGE można ogłądać cos słyszałem że zmienili sposób kodowania i tylko na linux-ach może wszystko chodzić e te z kloleii drogie od 500 tak mi powiedziano .Ja ti widze wiele sprzeczności.Prosze o pomoc i doradźcie coś nie potrzebuje koniecznie z dvb-t ale na przyszłość wskazane?Ten tunerek 9600 by mi odpowiadał chć różnicy w nazwie"premium"nie widze może ktoś z was i owszem to poprosze :D

Do miłegp!

art-huruss

 

Kiedyś wrzucałem tutaj link:

 

http://www.aaf-digital.info/forum/showthread.php?74585-PROJEKT-SH4-Linux-Portierung-auf-Opticum-9600HDTS

 

jeśli ktoś zna niemiecki to proszę o przetłumaczenie czy projekt ruszył z kopyta.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

@ kafarowski, kwestia dotyczy tylko odbiorników TS/9600 z płytami głównymi z przylutowanym procesorem STM STi7109, więc jeśli masz taką płytę, to dopiero wtedy interesuj się tym tematem.

 

edit:

 

Teoretycznie, jest możliwe zastosowanie systemu linux na wszystkich procesorach STM linii STi71xx, ale problemem zazwyczaj jest tu sama struktura płyty głównej, to jest zastosowana pojemność kości pamięci.

 

I tak enigma z powodzeniem działa np. na Opticum 9500 (STi7101), czy na GM 990 Spark (STi7111 ten sam co w MINI).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam. Mam TS 9600 nie całe dwa lata.Chodzi mi w czytniku karta multipakiet canal+ i moduł polsatu,podpięty mam dysk seagate 2.5 500 GB.Kilka miesięcy temu zamieniłem soft 3.28 na 3.32 żeby dvb-t mi płynnie chodziło.No i nie mam dnia,żeby tuner nie zaliczył kilka zawieszeń ,no i oczywiście muszę go zrestartować a wtedy po uruchomieniu to co miałem nagrane na dysku przepada.Mam już dosyć tego tunera i mam tu pytanie do Was bardziej obeznanych na tym forum czy jakiś inny soft pomoże by tak się nie wieszał i nagrania na dysku nie przepadały?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Zanim podejmiesz bardziej zdecydowane kroki, wypróbuj soft w wersji 3.36 (oczywiście wielosystemowy) i pod żadnym pozorem nie włączaj jego dodatkowych funkcji (korzystaj tylko z funkcji MCAS).

 

Ten dekoder ma jedna poważną wadę konstrukcyjną, która uniemożliwia właściwie, bez modyfikacji sprzętowej z korzystania w pełni z innego oprogramowania, niż oryginalne.

 

Jakiś osioł zapomniał dokręcić do stabilizatora radiator.

 

Jeśli Twój dekoder ma niecałe dwa lata, to zgodnie z zapisami ustawy "o szczególnych warunkach sprzedaży konsumenckiej oraz o zmianie Kodeksu cywilnego.1)

(Dz. U. z dnia 5 września 2002 r. z późn. zm. )", możesz jeszcze domagać się naprawy, albo w skrajnych wypadkach nawet wymiany sprzętu, ponieważ ustawa zobowiązuje sprzedawcę do ponoszenia ciężarów związanych ze sprzedanym sprzętem przez okres 24 miesięcy.

 

Jeśli nie chcesz się w to bawić, to możesz też dokręcić do wspomnianego wyżej stabilizatora radiator (może też tak być, że będzie konieczność wymiany tegoż) i zamontować wiatrak wewnątrz obudowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Koledzy mam cały czas dwa problemy:

1. mam moduł Aston 2.26 i czasami przy przełączaniu trzeba czekać aby moduł się włączył, jakby przeszedł w tryb "czuwania". Przełączam kanał przez kilka sekund nic się nie dzieje (czarna plansza) potem pojawia się napis o module i wtedy dekoduje kanał.

2. Na niektórych kanałach przy module wyskakuje napis "poruszanie motoru"

Czy to jest spowodowane, źle ustawioną anteną? Tak samo miałem kiedyś na innej antenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moduły Aston2 (bez względu na wersję oprogramowania), potrafią się, szczególnie przy przełączeniu na kanały kodowane w simulcrypcie, po prostu restartować.

 

To nic nowego, choć może czasem troszkę wkurzać, bo trzeba wówczas zaczekać na ponowne zainicjowanie modułu, a to jak wiadomo zabiera kilka sekund.

 

Można próbować temu zaradzić i zmodyfikować za pomocą edytora listę kanałów w taki sposób, by przy każdym kanale był zaznaczony tylko jeden system kodowania, bo wówczas moduły tak nie głupieją.

 

Należy jednak pamiętać, że jakakolwiek późniejsza ingerencja w listę kanałów znów przywraca ustawienia domyślne, czyli simulcrypt.

 

U mnie Aston2 najbardziej głupieje na kanałach grupy TVN i na kanale TVP1.

 

Co do komunikatu o motorze, to występuje przy instalacjach z obrotnicą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzeba wczytać listę do edytora*, po czym dwukrotnie kliknąć na wybranym kanale.

Reszty nie trzeba tłumaczyć, bo gdy to zrobisz, wszystko stanie się jasne jak Słońce.

Gdy wykonasz całą dłubaninę nie zapomnij zapisać wyników swojej pracy. ;)

 

Co do obrotnicy, to edytuj ustawienia dla używanych satelitów.

Gdy wejdziesz w menu edycji, to również wszystko stanie się jasne.

 

-------------------------------------------------------

*-edytor list kanałów znajdziesz u Kolegi @bigcyc123

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dysk na USB 3.0? ;)

 

Chcesz powiedzieć, że czegoś nie wiem? :D

 

Dysk, to dysk i pewnie masz na myśli obudowę USB 3.0, która powinna być kompatybilna wstecz, czyli ze standardami 1.1 i 2.0.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdy przeszukam satelity celem aktualizacji listy kanałów na satelicie HB, albo przeszukam DVB-T i znajdzie mi nowe kanały to w trakcie zapisu tuner (9600TS) się zawiesza. Jeśli nawet się zapisze to po chwili tuner się też zawiesza i pomaga jedynie wyłączenie z tyłu ale po włączeniu wraca do ustawień domyślnych i usuwa moje listy, kanały itp. Tuner ma już ponad 2 lata jest po gwarancji. Co może być tego przyczyną? Zmiana softów nic nie daje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja miałem tak ze swoją primą, najprawdopodobniej masz zapełnioną listę kanałów, tuner generalnie obsługuje chyba 4000 TV + 1000 radio.

jak masz kopię swoich kanałów, odpal ja w Channel Editor zostaw tylko te które ty używasz resztę wywal,zapisz i wrzuć do dekodera. potem możesz śmiało skanować satelity. U mnie takie rozwiązanie pomogło i też testowałem różne softy, nawet była sugestia ze strony Proserwisu że mam zły soft.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rossini. Dzięki za radę. Najpierw pousuwałem w Channel Editor ale po wgrywaniu takiej listy do tunera tuner zmieniał język, nie miał żadnej listy ulubionych. Z ciekawości usunąłem kilka kanałów zbędnych bezpośrednio w dekoderze i co się okazało. Po zeskanowaniu danego transpondera bez problemu mi zapisało. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Niestety dekodery Opticum nie posiadają opcji porządkującej listę kanałów, gdzie usuwane byłyby takie kanały, na których brak jest sygnału i po jakimś czasie, np. po dwóch latach częstych skanowań zapisanych transponderów, potrafi się zrobić na listach całkiem spory galimatias.

 

Dlatego też, warto robić porządek w transponderach i od czasu do czasu usuwać te, na których nie ma już sygnału, bo np. zmieniły się ich parametry i dodawać (zielony przycisk na pilocie) od nowa wszystkie nowe i te, których wspomniane parametry zostały zmienione.

 

W sumie, zapełnienie możliwych do zapisania 4000 pozycji, wydaje się przy układzie HB-A mało prawdopodobne, ale przy odrobinie bałaganiarstwa, jak widać i to jest możliwe. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Porządek w kanałach radiowych warto robić od razu na wstępie, czyli po pierwszym skanowaniu zapisanych w liście kanałów transponderów, ponieważ owych kanałów jest dość niewiele w porównaniu z telewizyjną masą.

 

Poza tym przy następnych skanowaniach TP warto pamiętać, żeby wyszukiwać TYLKO kanały telewizyjne a nie wszystkie, jak jest ustawione domyślnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...