Skocz do zawartości

Telewizja Republika i wPolsce.pl - czy jesteś za fuzją?


Developer
 Udostępnij

Fuzja Telewizji Republiki z kanałem w wPolsce.pl - na razie teoretycznie.  

42 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy jesteś za połączeniem Telewizji Republiki z kanałem wPolsce.pl i tym samym uruchomieniem jednego wspólnego kanału Tomasza Sakiewicza i braci Karnowskich?



Rekomendowane odpowiedzi

W ostatnich tygodniach, po skoku ekipy Tuska na media publiczne, na znaczeniu zaczęły zyskiwać komercyjne kanały prawicowe, głównie Telewizja Republika, ale też wPolsce.pl. Kanały te, pomimo sporego wzrostu oglądalności, pod względem finansowym nie mogą się równać z konkurencją w postaci TVN24 czy Polsat News i tu pojawia się moje pytanie: Czy jesteś za połączeniem Telewizji Republiki z kanałem wPolsce.pl i tym samym uruchomieniem jednego wspólnego kanału Tomasza Sakiewicza i braci Karnowskich? Na pewno ograniczyłoby to koszty produkcji i utrzymania z perspektywy obu nadawców, a także mogłoby wpłynąć na zwiększenie zasięgu i tworzenie wspólnych, lepszych jakościowo treści. Przy odpowiednim finansowaniu i znalezieniu inwestorów, mogłoby powstać coś w rodzaju "polskiego FOX News". Ciekaw jestem Waszego zdania na ten temat - zapraszam do zagłosowania w ankiecie oraz do dyskusji :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaznaczyłem, że jest mi to obojętne, natomiast realistycznie rzecz biorąc jest to wizja nieprawdopodobna z racji tego, że to są jednak środowiska, które nie pałają do siebie sympatią. Często były spory między Sakiewiczem a Karnowskimi, choćby o to, kto ma być takim głównym medialnym reprezentantem PiSu (bo nawet nie prawicy, oni nigdy nie reprezentowali całej prawicy).

Edytowane przez Kirk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W USA są dwie silne stacje o profilu konserwatywnym - Fox News i Newsmax. Podobnie mogą być dwie osobne redakcje w Polsce. Byli dziennikarze radiowej Trójki stworzyli dwie rozgłośnie - Nowy Świat i 357. I jakoś istnieją osobno. Są wspólne sympatie, ale chyba nie wszyscy są być pod butem Magdaleny Jethon. Widzowie zagłosują oglądalnością i wsparciem finansowym. Mogą utrzymywać się osobno przez wiele lat.

Mamy jeszcze próbę zaistnienia trzeciej stacji konserwatywnej - TV MN, którą tworzy Piotr Barełkowski (kiedyś Biznes TV i TV Republika), ale o jej "istnieniu" wiedzą nieliczni.

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość lakiman
12 minut temu, swordfish napisał(a):

W USA są dwie silne stacje o profilu konserwatywnym - Fox News i Newsmax. 

Głos na Tak. Bo finansowo obie stacje to jednak kopciuszki wobec powyższego przykładu.. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już widzę jak Pan Sakiewicz dzieli się wpływami z Karnowskimi. 😂

Taka fuzja to coś jak film science fiction.

 

Moja odpowiedź - '"nie mam zdania" - bo nie oglądam ani jednej ani drugiej strony. Chronię siebie przed usłyszeniem wypowiedzi Pana Pietrzaka. 😂

  • Popieram 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, lakiman napisał(a):

Bo finansowo obie stacje to jednak kopciuszki wobec powyższego przykładu.. 

I wydaje mi się, że nawet po połączeniu by się to nie zmieniło. Tu by musiał być przypadek taki jak w 2001 z TV Puls - kilku sporych inwestorów. Oczywiście przy założeniu, że te pieniądze by rozsądnie gospodarowano.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest mi to obojętne co zrobią.

I tak zarządza tym i jest udziałowcem w zyskach prezes Kaczyński. Jest większościowym udziałowcem TV Republika poprzez swoje spółki i instytut Kaczyńskiego. 

 

1 ) Instytut im. Lecha Kaczyńskiego jest większościowym udziałowcem w Srebrna sp. z o.o.

2 ) Z kolei Srebrna sp. z o.o. posiada 100 proc. udziałów w Geranium sp. z o.o.

3) Geranium sp. z o. o. oraz Srebrna z o.o. są akcjonariuszami Forum SA - razem mają pakiet kontrolny.

4 ) Forum SA? Wydawca "Gazety Polskiej Codziennie".

5 ) Srebrna sp. z o.o. jest również udziałowcem Słowa Niezależnego sp. z o.o., a Słowo Niezależne sp. z o.o. jest wydawcą portalu niezalezna.pl.

 

6 ) A na koniec  Słowo Niezależne sp. z o.o. jest istotnym akcjonariuszem Telewizji Republika SA. To spółka - właściciel telewizji o tej samej nazwie.

 

@Wanderer czyli wolisz jedną spółkę zależną tylko od Kaczyńskiego  PIS.

Za takimi "wolnymi mediami" jesteś o które walczy PIS ?  Oni walczą o SWOJE MEDIA w tych protestach po odcięciu od zysków wyprowadzanych  poprzez w TVP. 

Oni będą musieli się połączyć  bo propaganda PIS nie będzie zdolna opłacać osobno dwóch proPisowskich wydawców a tak te same teksty będą bez problemów kolportowane wszędzie w tych mediach. 

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No oczywiście że jest mi to obojętne. Nie dziwię się że oni chcą tworzyć (w postaci chyba połączenia obu telewizji - TV Republika i wPolsce.pl) tzw. prawicowy odpowiednik TVN-u, której zarzucając stronniczość lewicowo-liberalną. A konkurencja gdzie bije też na stronniczość (czyli TVN), która atakuje eurorealnych konserwatystów oraz inne partie prawicowe, będzie temu przypatrzeć i właśnie atakować.

 

Ale warto zwrócić uwagę na to że w Polsce mamy różne prasy prawicowe (Tygodnik Sieci i Gazeta Polska oraz pewnie też Kurier Wnet - czyli ta gazeta od Radia Wnet) i stąd ta przeszkoda w fuzji dwóch polskich telewizji proprawicowych (TV Republika i wPolsce.pl).

 

WIęc: Czy będzie fuzja czy nie? Jest mi to obojętne. Takie jest moje zdanie!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, WA2511 napisał(a):

Nie dziwię się że oni chcą tworzyć (w postaci chyba połączenia obu telewizji - TV Republika i wPolsce.pl) tzw. prawicowy odpowiednik TVN-u, której zarzucając stronniczość lewicowo-liberalną.

A chcą? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Paweł Szmit Wytłumacz mi, dlaczego Polsat Box miałby mieć dostęp do FOX News? CNN jest, zarówno w CANAL+, jak i w Polsat Box, natomiast FOX News nie ma w żadnej z tych platform. Rozumiem, że Ty używasz jakichś dziwnych, pokrętnych podziałów typu CANAL+ (dla lewicy), a Polsat Box (dla prawicy)?

Przecież tak to nie działa, a twoje porównania są kompletnie od czapy i niczym niepodparte. Na przykład ja mam poglądy prawicowe i delikatnie mówiąc, nie cierpię lewicy, a od dawna korzystam z CANAL+ i nie wyobrażam sobie zmiany na Polsat Box. To tak a propos twojego autorskiego kategoryzowania ludzi i platform cyfrowych ;)

Edytowane przez Kirk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem braku FOX News w polskich platformach nie ma nic wspólnego z polityką. Po prostu sygnał dostępny na Hot Bird 13E, czyli pozycji z której korzystają nasi operatorzy, jest kodowany.

 

Wracając do tematu (i prosiłbym żeby nie schodzić już na inne rzeczy):

 

20 godzin temu, k05 napisał(a):

A chcą? 

Tu jest haczyk taki, że nie ma oficjalnych planów, jakoby TV Republika i wPolsce.pl miałyby się połączyć, i zapewne takich planów nie będzie z powodów, o których już wspominałem.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...