Skocz do zawartości

Platforma TVP - zapowiedź kodowania, koniec platformy?


Krzychu
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

przeczytalem 22 podstrony , o nic nie wartej dyskusji na temat marnej jakosci kanalow TVP , ktore nawet maja bardzo kiepska ramowke ...... za czym wy tak placzecie za M- jak milosc , klan czy janosik ........ z tego co wywnioskowalem najwiecej komentoja ci co nie placa abonamentu ( oraz czesc korzystajaca z ...........)

kto udowodni ze ludzie kupili dla TVP skoro jeszcze nie ma kart kodowych w sprzedarzy , po 2 3/4 tunerow na rynku ma gniazdo CI lub uniwersalny czytnik i jak to ujal @GieKa moze sluzyc dla innych platform ........ w sprzedarzy nie bylo tunerow z z systemem dostepu waronkowego NDS

 

 

pozd....... zadowolony widz cyfry+

 

 

Do GieKa:

 

Właśnie zupełnie odwrotnie. Tylko mając tuner z modułem NDS ciężko byłoby udowodnić że oglądanie platformy TVP będzie na nim niemożliwe. TVP podała że będzie można oglądać jej podstawowy pakiet na każdym odbiorniku dvb-s2 i w momencie gdy nie udostępni w sprzedaży modułów CI dla swojej platformy wszystkie tunery z kieszenią CI (i te bez niej oczywiście też) nie będą się do tego nadawać. Nie trzeba być prawnikiem żeby to udowodnić.

 

i tu sie kolega duzzzzzzzzzo myli :jupi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do GieKa:

 

Właśnie zupełnie odwrotnie. Tylko mając tuner z modułem NDS ciężko byłoby udowodnić że oglądanie platformy TVP będzie na nim niemożliwe. TVP podała że będzie można oglądać jej podstawowy pakiet na każdym odbiorniku dvb-s2 i w momencie gdy nie udostępni w sprzedaży modułów CI dla swojej platformy wszystkie tunery z kieszenią CI (i te bez niej oczywiście też) nie będą się do tego nadawać. Nie trzeba być prawnikiem żeby to udowodnić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, a wiesz dlaczego, nikt nie ogłaszał że te kanały będą FTA i nikt nie mówił że platforma TVP będzie nadawała w MPEG-2.

kto udowodni ze ludzie kupili dla TVP skoro jeszcze nie ma kart kodowych w sprzedarzy , po 2 3/4 tunerow na rynku ma gniazdo CI lub uniwersalny czytnik i jak to ujal @GieKa moze sluzyc dla innych platform ........ w sprzedarzy nie bylo tunerow z z systemem dostepu waronkowego NDS

I tu się mylicie, wystarczy że każdy tuner zakupiony po 15 września z normą MPEG-4/DVB-S2, każdy za niego może dostać odszkodowanie, nie ważnie czy od był z czytnikiem czy nie. Ważne że odbierał kanały TVP nadawane w wersji FTA. Ale w też jednego nie zrozumieliście, tu też producenci chcą odszkodowania za to że miała wystartować platforma z niektórzy już spełnili normy TVP i zaczęli produkcję.

A z tego co wiem od techników TVP, to że platforma TVP jest wstrzymana. Na razie zamówienie na karty zostało też wstrzymane, zostało tylko zamówienie w realizacji - 100.000 kart, więc nie wiadomo co z tymi kartami zrobić.

Więc sytuacja jak panuje w TVP jest fatalna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przytoczę tutaj post, który napisałem na innym forum.

 

Problem --> Reakcja --> Rozwiązanie

 

Typowy schemat.

 

LINK nr 1,

LINK nr 2.

 

Problem:

Lobby medialne zastanawia się jak by tu osłabić roz :censored: ić telewizję publiczną, którą nadal dużo ludzi ogląda?

Trzeba zrobić w niej bałagan. Tak aby ludzie domagali się abyśmy (rządzący) coś z tym zrobili.

 

Reakcja:

Rządzący podają nam na tacy rozwiązanie tej chorej sytuacji w TVP. Np. prywatyzacja, likwidacja kanałów (tzw. cięcie kosztów), itp.

 

Rozwiązanie:

My cieszymy się, że wreszcie ktoś zrobił z tym porządek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli sąd nakazałby TVP odkupienie 40 tys. dekoderów, które stały się bezużytecznie, to musiałaby wyłożyć około 24 mln zł - podlicza "GP".

Co za bzdura. Te 40 tysięcy odbiorników nie stało się bezużyteczne, nadal jest w pełni wartościowe i może służyć do odbioru DVB-S2.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TVP obiecywała tylko platformę cyfrową, natomiast nikt nie kazał widzom iść do sklepu i kupować nowych dekoderów. W końcu na początku padło jasne stwierdzenie, że Telewizja Polska nie będzie się zajmować dystrybucją kanałów, udostępni jedynie bezpłatnie sygnał. Wątpię też aby jakikolwiek sąd w Polsce uwierzył zarówno klientowi, jak i producentowi oraz dystrybutorowi, że nowy sprzęt był kupiony bądź też wyprodukowany był z myślą o platformie TVP - nie oszukujmy się, ale akurat MPEG4 i DVB-S2 to przyszłość, nowa technologia, która z pewnością będzie wprowadzana do kolejnych platform cyfrowych (w tym aktualnie działających). Spodziewacie się odszkodowań a potem kolejnych zysków dla producentów i klientów, bo wreszcie będą mieli co zrobić ze sprzętem? Nie bądźmy śmieszni.

 

Wracając do spraw sądowych, chyba do każdej trzeba będzie przydzielić biegłego psychologa oraz kogoś kto obsłuży wykrywacz kłamstw, aby orzec, czy naprawdę powód mówi prawdę. A pierwszy tego typu proces będzie precedensowy - jeśli TVP go wygra, to wygra i kolejne sprawy. W końcu sam mógłbym Wam tutaj obiecać uruchomienie platformy, wysyłać komunikaty prasowe do mediów, a potem nagle się z tego wycofać. I co, każdy będzie mógł podać mnie do sądu? 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, a wiesz dlaczego, nikt nie ogłaszał że te kanały będą FTA i nikt nie mówił że platforma TVP będzie nadawała w MPEG-2.
kto udowodni ze ludzie kupili dla TVP skoro jeszcze nie ma kart kodowych w sprzedarzy , po 2 3/4 tunerow na rynku ma gniazdo CI lub uniwersalny czytnik i jak to ujal @GieKa moze sluzyc dla innych platform ........ w sprzedarzy nie bylo tunerow z z systemem dostepu waronkowego NDS

I tu się mylicie, wystarczy że każdy tuner zakupiony po 15 września z normą MPEG-4/DVB-S2, każdy za niego może dostać odszkodowanie, nie ważnie czy od był z czytnikiem czy nie. Ważne że odbierał kanały TVP nadawane w wersji FTA. Ale w też jednego nie zrozumieliście, tu też producenci chcą odszkodowania za to że miała wystartować platforma z niektórzy już spełnili normy TVP i zaczęli produkcję.

A z tego co wiem od techników TVP, to że platforma TVP jest wstrzymana. Na razie zamówienie na karty zostało też wstrzymane, zostało tylko zamówienie w realizacji - 100.000 kart, więc nie wiadomo co z tymi kartami zrobić.

Więc sytuacja jak panuje w TVP jest fatalna.

oj kolego mylisz sie , zacytoje slowa mojego kolegi ;) , to samo jest w informacji na temat TVP Digital ;)

 

Czyste spekulacje i nagonka medialna, a zapomniano w tym wszystkim o kilku sprawach

TVP zawsze twierdziła, że odbiór będzie możliwy na zaaprobowanych przez nich modelach dekoderów. Producenci dostali szczegółowe wymagania co do sprzętu który będzie używany (dedykowany na potrzeby platformy TVP). Produkty te będą oznaczone logo digiTVP.Te I tylko te dekodery będą spełniać 100 procentowe wymogi stawiane przez TVP.Jednak na razie nie ma sprzętu dedykowanego na potrzeby platformy cyfrowej TVP na rynku. Nikt nie gwarantował poprawnego odbioru na innych dekoderach.Więc zakup dekoderów na własną rękę stał się ryzykiem (bez loga digiTVP)A jak wiemy wszystko jest cały czas w fazie TESTÓW

Odbiór programów nadal będzie bezpłatny i to jest priorytetem TVP. Konieczny będzie jedynie jednorazowy zakup karty aktywacyjnej

Ostateczny kształt oferty (kodowane, niekodowane, płatne, darmowe) wykrystalizuje się w najbliższym czasie(umowy koncesyjne itp.)Bo pomyślmy co dopiero był by za szum gdyby tuż przed emisją filmu , meczu, koncertu,zakodowano nam sygnał

 

We wszystkich krajach Europy i świata podstawową i najtańszą dla widza (poza nielicznymi wyjątkami całkowicie darmową) formą dostarczania podstawowego pakietu programów jest telewizja naziemna. Tak też sprawa przedstawia się w Polsce. Mamy na obecną chwilę TV analogową naziemnie i początki standartu cyfrowego DVB-t

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy jeśli 17 września kupiłem Samsunga CP tylko i wyłącznie dla kanałów TVP z Astry to też mogę żądać zwrotu pieniędzy od TVP? Mogę przysiąc na Pismo Święte, Koran czy Tore że nie rzuciłem okiem na kanały Polsatu, oglądałem tylko TVP :D Albo wziąłem Cyfrę z Philipsem PVR tylko dlatego że w po zsumowaniu wszystkich kosztów była to najtańsza oferta PVR umożliwiająca odbiór paczki TVP z Astry.

 

A teraz załóżmy że w najbliższym czasie nie wystartuje DVB-T. Czy osoby które kupiły odpowiednie urządzenia mogą żądać zwrotu pieniędzy? 30 września DVB-T miało ruszyć pełna parą. Nie ruszyło m. in. z winy TVP. Czyli oprócz dekoderów DVB-S2/MPEG4 trzeba dorzucić DVB-T :D No to TVP leży :D

 

Widziałem w tv Tuska, obiecywał drugą Irlandię, złożył przyrzeczenie publiczne. Uwierzyłem mu. Zainwestowałem w fabrykę flag irlandzkich. Mogę iść do sądu? :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@GieKa Tutaj chodzi zupełnie o coś innego. To jest tak jak byś kupił dekoder do "n" i po miesiącu platforma ta zwinęła żagle i nie było by po niej śladu, a dekoder za który słono zapłaciłeś załóżmy stanie się bezużyteczny. Tak samo jest z TVP - to nie były zapowiedzi, że będzie platforma, ta platforma była, została uruchomiona, nie była tylko na papierku, ona na prawdę istniała, a siłą rzeczy należało kupić specjalny odbiornik aby ją odbierać (chyba że ktoś już takowy posiadał).

A DVB-T i tak wystartuje, chyba że zmienili by system na DVB-T2 po oficjalnym potwierdzeniu zwykłego DVB-T, a ludzie nie mieliby odpowiednich odbiorników - wtedy podobna sytuacja jak z Digital TVP.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Załóżmy że w najbliższym czasie nie wystartuje DVB-T. Czy osoby które kupiły odpowiednie urządzenia mogą żądać zwrotu pieniędzy? 30 września DVB-T miało ruszyć pełna parą. Nie ruszyło m. in. z winy TVP.

DVB-T tam gdzie miało ruszyć już ruszyło. To, że się gryzą nadawcy między sobą nie zmienia faktu, że DVB-T działa i można je oglądać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na razie zamówienie na karty zostało też wstrzymane, zostało tylko zamówienie w realizacji - 100.000 kart, więc nie wiadomo co z tymi kartami zrobić.

Więc sytuacja jak panuje w TVP jest fatalna.

 

Jak to co zrobia z kartami?Rozlosuja wsrod uczestnikow audiotele :D Albo wysla w prezencie osobom placacym abonament RTV,a potem to juz niech ludzie sie martwia gdzie te karty wsadzic.

Moim zdaniem zadnych odszkodowan nie bedzie.Dlaczego?Bo to Polska a tutaj szarego obywatela ma sie gdzies.Gazety nakrecaja tylko ludzi i tyle,snjac przed nimi wizje zwrotu pieniedzy.Rownie dobrze to posiadacze luksusowych aut moga zadac zwrotu pieniedzy bo obiecano im autostrady po ktorych beda mogli szybko i bezpiecznie jezdzic.

 

I tu się mylicie, wystarczy że każdy tuner zakupiony po 15 września z normą MPEG-4/DVB-S2, każdy za niego może dostać odszkodowanie, nie ważnie czy od był z czytnikiem czy nie.

Nie bylbym tego taki pewien.Na tym tunerze mozesz rownie dobrze odbierac setki innych kanalow i nigdy nie udowodnisz ze kupiles go AKURAT do tej platformy.Inaczej jest z CP,Cyfra,N,Orange,TNK-oni oferuja tunery dedykowane z logiem operatora,oprocz tego masz umowe,lub kupujesz modul z karta,albo sama karte(TNK).

A cwaniaki z TVP wiedzieli co robia.Zadnych tunerow dedykowanych nie bylo w sprzedazy,nie bylo nawet zadnej oficjalnej listy tunerow polecanych do odbioru TVP.Zero modulow,zero umow i...zero z platformy. :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdy w wywiadzie dla Satkuriera w lipcu Farfał powiedział, że odkoduje TVP 1,2 i HD, to KRRiT siedziała cicho. Dopiero kiedy p.o.prezesa dopiął swego, wtedy się podniosła wielka wrzawa i pośpiesznie wykombinowano jak tu wkręcić swoich ludzi.

 

Co do odszkodowań to też w to nie wierzę. Ale to już nie ma znaczenia. Najistotniejsze jest to, czy wogóle ta platforma ruszy. Kwestia chociaż w tym aby udostępniono karty kodowe, żeby wogóle była jakaś dostępność do tych kanałów.

Podejrzewam, że pewne osoby na siłę próbują znaleźć dziurę w dałym. Znaleźć jakiś haczyk. Ale Farfał to prawnik i naprawdę mało prawdopodobne jest aby taki haczyk mógł być znaleziony. Chociaż zfabrykować zawsze można...

 

Z drugiej strony ileż można oglądać tej telewizyjnej (nie tylko TVP) propagandy. W USA komornik może z domu wynieść wszystko, oprócz telewizora.

Jesteś niewolnikiem, masz płacić podatki i nie wnikać w to co z twoimi pieniędzmi zrobi władza. W końcu przez conajmniej 6 miesięcy w roku pracujemy na ten system.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...