Skocz do zawartości

Platforma TVP - zapowiedź kodowania, koniec platformy?


Krzychu
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

W hurtowniach brakowało, bo pewnie nie było ich dużo. W końcu nie trzyma się tego, co się wcześniej słabo sprzedawało. Z drugiej strony sami sobie przeczycie - najpierw mówicie, że przeciętny Polak nie wybierze drogiego tunera MPEG4, potem, że wszyscy się na nie rzucili, bo ich TVP do tego namówiła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chce mi się wierzyć, że TVP zwiększyła popyt na odbiorniki MPEG4 w ciągu zaledwie kilku tygodni. Nie oszukujmy się, ale decyzji o zakupienia tego typu urządzenia wartego kilkaset złotych nie podejmuje się w ciągu 5 minut, w dobie kryzysu finansowego, przy rosnącym bezrobociu. Z doświadczenia swojego, jak i rodziny oraz znajomych wiem, że takie inwestycje (tak można nazwać owy zakup) ludzie sobie kalkulują, by sprawdzić, po jakim czasie całość się zwróci. A nim informacja o platformie TVP tak naprawdę dotarła do widzów, to nie widziałem, aby w sklepach TV-SAT oraz AGD-RTV ustawiały się wielkie kolejki - a tak wyczytałem z waszych panicznych postów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawdę powiedziawszy nie trafiłem w Polsce jeszcze do specjalistycznego sklepu TV-SAT (za granicą i owszem zdarzało się :mrgreen: ), w AGD-RTV nic po za Cyfrą, Polsatem i N nie kupisz, ba nawet nie wiedzą, że coś innego istnieje.

Bez przesady nie jesteśmy aż tak ubogimi, zacofanymi, dziadami, nawet mój ojciec emeryt ma już od dawna HD, to tylko kwestia priorytetów i zainteresowań.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z drugiej strony sami sobie przeczycie - najpierw mówicie, że przeciętny Polak nie wybierze drogiego tunera MPEG4, potem, że wszyscy się na nie rzucili, bo ich TVP do tego namówiła.

Na szczęście nasze społeczeństwo nie składa się wyłącznie z samych "przeciętnych".

Co do tego szczytu bezczelności- faktycznie, tupetu niektórym nie brak.

I nie chodzi o płacenie czy niepłacenie (nawiasem, w cytowanym artykule dalej stoi jak byk:

miliony polskich widzów, którzy po uruchomieniu platformy otrzymają - często po raz pierwszy - bezpłatny dostęp do najwyższej jakości obrazu i dźwięku telewizyjnego. )

Chodzi o zrobienie telewidzów w konia na początku października. Przykre, że niektórzy uważają, że to nie miało miejsca. Czyżby to zwolennicy partii pewnych braci i prezesa tvp? :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przestancie ludzi dzielic na zwolennikow i przeciwnikow Pis i calej tej reszty.

Kazdy ma prawo do swojego zdania i jesli ktos uwaza ze nie ma problemu z platforma TVP,to ma prawo tak myslec.A poglady polityczne nie maja tutaj nic do rzeczy.

Nagroda za wspolprace TVP i Astra to zupelnie inny temat.Umowe podpisano,kanaly sa nadawane,TVP placi uczciwe za ich nadawanie za pomoca satelity Astra.DOBRY interes zostal ubity!Wlasciciela satelity pewnie nie interesuje fakt ze nikt tych kanalow nie oglada,bo nie ma jak i nie ma czym.Jego interesuja pieniadze jakie placi mu TVP :D .A ta sa pewnie niemale,wiec dla SES byl to jeden z wiekszych kontraktow jakie ostanio podpisali.Nagrody dla biznesmenow i przedsiebiorcow czesto nie maja nic wspolnego z tym co takie umowy daja zwyklym obywatelom.Wystarczy popatrzec na cala reszte:kontraty na budowe autostrad z ktorych malo kto korzysta,bo albo sa platne albo ciagle remontowane.

Inna sprawa to bezczelnosc TVP ktore z najwieksza satysfakcja te nagrode odebraly,pare tygodni po tym jak pozbawily ludzi dostepu do w/w platformy... :brawo:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

=>adrian74, nie zauważyłem, żeby w moim poście w którymkolwiek miejscu padła nazwa jakiejkolwiek partii 8)

Początek Twojej wypowiedzi miałby jakiś głębszy sens, gdyby to konsorcjum Astra przyznało nagrodę konsorcjum TVP...

Zarząd tvp jest tak upolityczniony i nie kryje się z tym, że trudno pomijać to milczeniem.

=>Demolek, świetne spostrzeżenie :wink: Jaka wielkość banera taka wielkość zapału do treści, którą on prezentuje.

 

Jeszcze jedna sprawa- kilkanaście dni temu cytowałem na forum informację:

Nowa Rada nadzorcza TVP wielokrotnie zapowiadała, że konkurs na docelowy zarząd TVP ma być przeprowadzony sprawnie i szybko, a nowego prezesa spółki możemy poznać na początku listopada .

Dzisiaj aktualny jest inny cytat:

Do powołania nowego Zarządu dojdzie pod koniec listopada 2009 roku.

Ciekawe, czego jeszcze możemy się na ten temat dowiadywać co parę dni....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyżby powoli platforma gasła :?:

Tak było na stronie http://www.tvp.pl jeszcze niedawno:

6405caac2b798438cb5c27f5a35067701255684173894.jpg

a tak jest dzisiaj:

e9b8477eb92e01dcba9acbaffaab530f1256830668151.jpg

 

No i już nie ma żadnego banera. Pozostał tylko mały odnośnik w dolnym lewym rogu:

zobacz także

li.pngPlatforma cyfrowa TVP

 

Z drugiej strony już do 15 grudnia nie daleko :>

 

 

A i - czy coś wiadomo jak z petycją :?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Może jestem naiwny ale do tej pory liczyłem na to, że platforma TVP powstanie. Przeczytałem blog Janusza Sulisza i zwolnienie Pana Łodzikowskiego nie pozostawia już dla mnie żadnych złudzeń - platformy nie będzie: http://blogi.satkurier.pl/51812-i-po-pl ... e-tvp.html Zgadzam się z autorem tego tekstu w 100%. Niestety zwyciężyła głupota, niekompetencja i układy. Nie wiedziałem, że lobby istniejących już platform jest aż tak silne a ich macki sięgają wszędzie: wśród polityków, pracowników TVP i pseudo doradców. Nie pamiętam już kto powiedział skandaliczne słowa o tym, że Cyfrowy Polsat już zcyfryzował Polskę i platforma TVP nie jest już potrzebna. TVP to śmieszna instytucja zarządzana przez niepoważnych ludzi, którzy za nic mają dobro firmy. Tylko własne interesy się liczą. Smutne...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedy zwolniono Farfała stało się jasne,że żadnej platformy TVP nie będzie.Stare mądre porzekadło mówi, że nie ma nic za darmo i to się oczywiście sprawdziło.Podobnie kanał Orange Sport Info.Z góry było wiadomo,że nie będzie FTA.TVP powinna kupić tp na HB i tam nadawać wszystkie swoje kanały dla wszystkich platform,jak

najwięcej FTA.No bo po co kodować TVP Info czy 1 i 2 ? Niemcy mają o wiele lepsze kanały i niczego nie kodują a pokazują wiele.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, tak, nie rządzi ani PiS ani PO ani SLD, rządzi pieniądz i stare SBeckie układy. I nie dotyczy to tylko telewizji. Czkawka po Okrągłym Stole potrwa przez pokolenie. Nie wierzyliście w spiskowe teorie? Macie tu jak na dłoni. Jawna działalność na szkodę spółki TVP i i całego kraju i spadnie komuś włos z głowy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że nawet jak stare pokolenie wymrze, to niewiele to zmieni. Już tatusiowie zadbają o to, żeby ich kochani synkowie przejęli po nich układy biznesowe. A zwykły człowiek może się tylko temu przyglądać, bo jeśli tylko wmiesza się w te sprawy i spróbuje coś zdziałać, to reszta go wykończy tak, że nawet nikt się o tym nie dowie (nieszczęśliwy zbieg okoliczności).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety tak to już jest na tym świecie zkonstruowane. Wam też ten obecny porządek się nie podoba.

Tzw. elity chcą abyśmy byli tylko ich niewolnikami - już jesteśmy, wystarczy policzyć ile podatków płacimy.

 

Tu jako ciekawostkę - znajdźcie różnicę :D

Renault Traffic

Opel Vivaro

To się nazywa konkurencja hehe ;) Jak to niektórzy mawiają pewnie z jednej fabryki są, tylko inne logo na masce przylepione ;)

 

Wracając do tematu. Nie znam szczególów zwolnienia z TVP pana Łodzikowskiego, ale uważam to za bardzo niewłaściwą decyzję. Kolejny raz potwierdzają się nie tylko moje podejrzenia o świadome działanie na szkodę TVP.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli uważacie że tylko team Farfał + ekspert Bosak + doradca Zawisza + "fachowcy" made in Młodzież Wszechpolska + Pan Łodzikowski mogli uruchomić platformę TVP? :) Reszta ludzi w TVP to ciemnogród który jeszcze używa dwugłowicowych odtwarzaczy video i telefonów na korbkę. Może jednak znajdą się tam tacy którzy wiedzą co to platforma satelitarna, HD, rachunek zysków i strat itd.? Po tych paru miesiącach można śmiało powiedzieć że nie było żadnej platformy satelitarnej, było tylko gdybanie i pobożne życzenia. Tak jak sobie gdybamy i snujemy plany na forum tak sobie pogdybali panowie w TVP i odkodowali kilka kanałów dumnie nazywając to platformą. Czy istniała jakaś umowa pomiędzy TVP a Polsatem i TVN na retransmisje ich kanałów? Jeśli były zapowiedzi tych kanałów w pakiecie kodowanym to chyba musiało coś takiego istnieć? TVP miała płacić za ich emisję? Ciekawe czy została przeprowadzano jakaś symulacja czy biznes plan takiej platformy? Jedyne dane jakie sobie przypominam to jakieś wyliczenie Instytutu Globalizacji że platforma atelitarna będzie x razy tańsza od DVB-T. Co roku TVP zleca badanie sprawozdania finansowego niezależnej firmie. Wtedy może okazać się jak to naprawdę było z platformą. Jeśli Farfał był takim zwolennikiem platformy TVP to dlaczego wprowadził ją w życie po 7 miesiącach prezesowania, w momencie kiedy próbowano go odwołać? Pan Łodzikowski na pewno jest fachowcem i zwolennikiem cyfryzacji. Tylko dlaczego przez te lata szefowania Biuru Technologii i Inwestycji TVP S.A. dopiero w lipcu zrobił krok ku platformie cyfrowej? Przetarg na sprzęt został rozstrzygnięty w maju 2008. Wszystko było gotowe już w I kwartale 2009 roku. Dlaczego przez te lata nie próbował wprowadzić TVP do DVB-T? To co pojawiło się we wrześniu to nie była platforma satelitarna, to była próba pozostawienia po sobie dobrego wrażenia. I to udało się doskonale. Pół roku temu pan Farfał był uważany na forach za osobę która niszczy TVP, teraz jest prawie bohaterem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy istniała jakaś umowa pomiędzy TVP a Polsatem i TVN na retransmisje ich kanałów?

 

Z tego co było publicznie podawane to była taka umowa ( o wzajemności) tzn. że TVP ewentualnie uruchamiając platformę ma prawo retransmisji kanałów TVN i Polsat .

 

Nie chce mi się szukać linku do tego tematu, ale gdzieś to było podawane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

My abonenci TVP płacimy kilkadziesiąt milionów Euro za wiązkę kierunkową na Polskę oraz nowe zakupione od Astry na 5 lat transpordery.A wiązka kierunkowa jest bardzo droga,ale przecież prawa autorskie są do emisji Plebani,Klanu,M jak miłość :lol2: i żaden Słowak czy Czech czy Ukrainiec nie powinien tego widzieć,brawo zarząd TVP wielkie brawa :brawo: .Ja tam wiem ze gorsze zgorszenie UE powoduje puszczanie naszych polityków w TVP3 przez satelitę.

Dziecko w Anglii się pyta mamy.Mum mum which is for potato this :mrgreen: .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co do spot beam'u i tego, że kanały byłyby dostępne także w krajach sąsiedzkich, jako pierwszy wypowiadał się przedstawiciel ITI i platformy n, Tomasz Berezowski:

Tomasz Berezowski miał też wątpliwości, co do umów z dostawcami programów, jeśli Ci zorientują się, że spot beam z Astry 1KR pozwala na oglądanie niektórych pozycji w kanałach TVP czy też kanałach TVN czy Polsatu w Niemczech, Czechach czy krajach bałtyckich.

Tak więc nie można za wszystko obwiniać zarząd TVP. Czy tylko ja mam wrażenie, że "koniec platformy" był spowodowany głównie naciskami ze strony konkurencji (CP, C+, n)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nicker jakie naciski TVP zawarło pakt z platformami,pamiętam odcinek plebani z reklamą Telewizji na kartę.Niedługo w Klanie będzie Cyfrowy Polsat a w M jak miłość Cyfra :lol2:

 

Po prostu platforma z darmowymi kanałami się TVP nie opłaca,mają więcej zarobku gdy im Platformy płacą za reemisje kanałów to takie proste.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawda jakie to proste? Ze też nikt na to nie wpadł :crazy: Ciekawe jakie dodatkowe koszty by ponieśli gdyby teraz odkodowali kanały TVP. Obawiam się że żadnych. Nawet może zaoszczędziliby bo nie trzeba by płacić licencji za NDS... A w platformach kanały TVP byłyby równolegle dalej bo to PLATFORMOM zależałoby na tej obecności a nie TVP. Kto kupiłby dziś CP, N lub C+ bez TVP1, 2, Info itd?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...