Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

38 minut temu, swordfish napisał(a):

Czy zostanie utrzymana Koronka do Miłosierdzia Bożego o 15:00 za rządów koalicyjnego z Lewicą?

 

Mało podobne, chociaż kto to wie? Na tak mało istotnej antenie jak TVP3 nie powinno to bardzo przeszkadzać. Niemniej jednak, lepiej żeby została codzienna msza święta (być może przeniesiona z TVP1 do TVP3) niż koronka.

Chociaż jak dla mnie jeśli to będzie na TVP3, to nie powinno mi przeszkadzać i jedno i drugie. Byle tylko nie była to audycja "nie do ruszenia" w razie jakichś ważnych zmian w ramówce (transmisje, przedłużone pasmo lokalne).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

48 minut temu, swordfish napisał(a):

Czy zostanie utrzymana Koronka do Miłosierdzia Bożego

Jacek Kurski zadbał o to w umowie.

Cytat

Porozumienie, będące nowelizacją umowy sprzed 12 lat, dotyczyło określenia zasad przygotowywania i emitowania "audycji i przekazów religijnych, publicystycznych, informacyjnych, społecznych i kulturalnych Kościoła katolickiego". W dokumencie znalazły się m.in. zapisy zakładające rozwój Redakcji Programów Katolickich, a także codzienne transmisje Mszy Świętej w TVP1 i Koronki do Miłosierdzia w TVP3.

 

Umowę podpisali prezes TVP Jacek Kurski, członek zarządu Mateusz Matyszkowicz, biskup Artur Miziński oraz arcybiskup Wacław Depo, Przewodniczący Rady ds. Środków Społecznego Przekazu.

Źródło: Gazeta.pl

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe, że aż umowę w tej sprawie podpisali.

Ale to też oznacza prawdopodobnie że póki co, msza i koronka rzeczywiście są pewnego rodzaju "świętymi krowami" ramówki i nie bardzo można je ruszyć. Co najwyżej przenieść na inny kanał, co miało miejsce kiedy Jedynka o 7 rano realizowała transmisje sportowe (msza była w Dwójce).

 

Prywatnie, nie miałbym nic przeciwko temu żeby pozostała codzienna transmisja mszy i koronki. Być może msza powinna zostać zrzucona z TVP1 do TVP3. (z wyjątkiem niedziel i świąt, kiedy powinna pozostać w Jedynce)

Natomiast, w umowie powinien znaleźć się zapis że transmisja może się nie odbyć w razie ważnych wydarzeń mających wpływ na ramówkę. Głównie chodzi mi o bezpośrednie transmisje, np. sportowe, ale czasem i ośrodki lokalne mają coś co powoduje przedłużenie ich pasma kosztem programu wspólnego.

 

Ostatecznie, większość Polaków to nadal katolicy, a TVP3 to nie jest jakaś sztandarowa ważna antena. Msza w dni powszednie zajmuje pół godziny w mało istotnym porannym czasie antenowym, a koronka chyba 20 minut.

Edytowane przez michael112
  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tutaj jest szerzej opisana treść tej umowy

https://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/7,114883,26808723,znamy-tresc-umowy-tvp-i-episkopatu-telewizja-publiczna-odmawiala.html#s=BoxOpMT

 

Zawarta na czas nieokreślony. Nie ma wzmianki że za jej rozwiązanie lub renegocjacje grożą kary finansowe.

Zatem umowa może zostać w każdej chwili rozwiązana lub zmieniona.

To jest raczej coś w rodzaju porozumienia stron.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie spodziewałbym się usunięcia Koronki z TVP3 oraz niedzielnych mszy. Tak jak wyżej zostało wspomniane msze mogą zostać przesunięte do Trójki, ale myślę, że nie zostaną całkowicie wyrzucone z TVP. 

 

Bardziej mnie interesuje czy nadal będą występować wspólne pasma i czy tu nie przydałyby się zmiany. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pod pojęciem 6+6+4 kryje się plan pisany na tej stronie: https://warszawa.tvp.pl/23223138/nowa-odslona-telewizji-regionalnej-na-ekrany-wraca-tvp3

Generalnie chodzi oto blok lokalny który dajmy na to od strony premierowej trwa 6 godzin można było powtarzać we fragmentach w różnych pasmach tak by można było trafiać do różnych grup. Podane 6+6+4 to trzy bloki na jakie miało się dzielić pasmo lokalne. 

Wchodzace w skład tego planu flesze (lokalne już zresztą widnieją w ramówce ale nie są one co godzinę (chociażby z racji pasma religijnego po 15:00) i nie codziennie. 

Edytowane przez Poland
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TVP3 Info można by wyrzucić pod warunkiem usunięcia zbędnej publicystyki pokroju „Jedziemy!", „Minęła ósma/dziewiąta" z TVP Info. W samej Trójce z kolei zamiast pasma „TVP3 Info" i modlitw widziałbym bloki lokalne. I tak bowiem te same transmisje lecą w TV Republika czy TV Trwam. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

31 minut temu, Kirk napisał(a):

Co ma kwestia pasma informacyjnego do obecności programów publicystyki w innej stacji?

To że zamiast publicystyki mogłoby być więcej miejsca na informacje co automatycznie byłoby furtką do usunięcia TVP3 Info z Trójki. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Binky napisał(a):

TVP 3 powinno powrócić do nazwy TVP Regionalna być regionalną wersją TVP Info. TVP 3 powinno nadawać w miejsce TVP Rozrywka i mieć bloki regionalne tak jak kiedyś TVP2. 

Nie, nie, nie. To tak krótko. Ani z pierwszym, ani z drugim zdaniem się nie zgadzam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Może w latach 90-tych niektórzy Ślązacy mogli ustawić na pozycję 3 Telewizję Katowice, ale teraz?

 

Nie no... wydaje mnie się że fuzja Trójki z INFO to byłby najlepszy pomysł. Tak wiem, ktoś mi powie "zły bo trzeba wykorzystać czas na jakieś konferencje i inne wydarzenia". Owszem, trzeba, nawet jeśli oddziały będą zdenerwowane zabraniem im czasu, ale nie ma innej opcji. Samo TVP3 w obecnej formie to jest katastrofa, merytorycznie i jakościowo technicznie. Pewnie ktoś mi powie "po co powtarzać bieg historii jak to coś już było?". Ale w TVP to jest możliwe. Tym bardziej, że oni już zatoczyli koło - pasma wspólne, potem informacyjna TVP3, TVP INFO, nowa TVP Regionalna i potem zmiana nazwy na TVP3, a od ponad roku jeszcze to pasmo TVP3 INFO... Tak, to szalone, no ale tak jakoś wyszło.

 

Ewentualnie mógłbym połączyć ośrodki ze stacjami radiowymi PR żeby stanowiły jedną grupę (nawet jeśli to byłyby tacy regionalni nadawcy), choć... tutaj to już jest czysta fantazja. Coś, co mogło by się wydarzyć nawet w latach 90-tych - a z jakiegoś powodu, oddziały terenowe TVP wcielono w struktury centralne. Więc albo przekształcić TVP3 i INFO w jeden kanał informacyjno-regionalny (nawet jeśli OTV dostaną znacznie mniej godzin programu niż obecnie, nawet jeśli na satelicie nadawana by była tylko wersja dla Warszawy i Mazowsza, zresztą i tak coś by ich wyróżniało od TVN24 czy Polsat News), albo... mógłbym powiedzieć całkowita likwidacja Trójki, tylko że... to jest w znacznej większości w ogóle ostatnia ostoja istnienia telewizji regionalnej. Zwłaszcza jak się na naziemną spojrzy. Prywatne stacje lecą w kablówkach i na dodatek większość z nich ma mały zasięg, o widowni nie wspomnę bo każda stacja pewnie ma ją w jakiś promilach. Pewnie likwidacja TVP3 zbiegła by się też z tym, że same oddziały kompletnie nie miały by już co robić, chyba że jakieś relacje do TVP INFO albo materiał wideo do Teleexpressu.

 

Jest rok 2023. A Internet już dawno pokonał wszystko. Nawet Regionalne Trójki które dalej emitowane są w nieostrym SD.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, Kostka napisał(a):

Nie no... wydaje mnie się że fuzja Trójki z INFO to byłby najlepszy pomysł. Tak wiem, ktoś mi powie "zły bo trzeba wykorzystać czas na jakieś konferencje i inne wydarzenia". Owszem, trzeba, nawet jeśli oddziały będą zdenerwowane zabraniem im czasu, ale nie ma innej opcji. Samo TVP3 w obecnej formie to jest katastrofa, merytorycznie i jakościowo technicznie.

Właśnie dlatego ten pomysł jest zły. Często zdarzało się tak, że pasmo lokalne wypadało z powodu tego, że trwało wydanie specjalne. Lepszym pomysłem byłoby zreformowanie samej Trójki, a nie cofanie się do koncepcji sprzed września 2013, które powodował problemy.

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też myślę że fuzja z TVP Info to byłby nie potrzebny krok wstecz. Już bardziej byłoby opłacalne doprowadzenie do końca planów Pana Prezesa Daszczyńskiego (formuła 6+6+4l lub przywrócenie ogólnej koncepcji TVP3 z lat 90-tych która to uzupełniała stacje TVP1 i TVP2 oraz miała większą niezależność programową ośrodków regionalnych. Można też zrobić coś w stylu Wydarzeń 24 zostawiając TVP Info jako osobny kanał. Wyglądało to by tak że ośrodki miałyby pasma w godzinach:

Poniedziałek - Sobota: 05:30 - 06:00, 06:30 - 06:45, 07:30 - 10:00, 10:30 - 10:45, 11:30 - 12:00, 12:30 - 12:45, 13:30 - 14:00, 14:30 - 14:45, 15:30 - 16:00, 16:30 - 16:45, 17:30 - 20:00, 20:30 - 21:00, 21:30 - 21:45, 22:30 - 22:45, 23:30 - 00:00:

Niedziela 05:30 - 06:00, 06:30 - 06:45, 07:30 - 09:30, 10:30 - 10:45, 11:30 - 12:00, 12:30 - 12:45, 13:30 - 14:00, 14:30 - 14:45, 15:30 - 16:00, 16:30 - 16:45, 17:30 - 20:00, 20:30 - 21:00, 21:30 - 21:45, 22:30 - 22:45, 23:30 - 00:00

W pasmach tych podobnie jak w przypadku programu wspólnego byłaby informacja i publicystyka. Inne programy pokroju „Kryminalnej Siódemki" byłyby w nocy. 

Jeszcze inny pomysł to skrócenie pasm lokalnych do cogodzinnych pół godzinnych bloczków od 06:30 do 17:30 i od 20:30 do 23:30, półtoragodzinnego od 18:30 do 20:00 i godzinnych od 01:00 do 05:00 w nocy co dwie godziny. Wówczas serwisy lokalne byłyby co godzinę od 07:30 do 23:30 a w paśmie wspólnym byłyby bloki informacyjne oraz w ewentualnym okresie przejściowym obecny kontent stacji na czele z TVP3 Info oraz serwisami krajowymi pokroju „Dziennika Regionów" o 06:15, 07:15, 13:15, 16:15, 22:15 i 23:15. 

Taki plan mógłby nadawać antenie TVP3 większą dynamiczność od strony programowej. 

 

Edytowane przez Poland
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz coś zrozumiałem. ;-) A tak na poważnie, to wyrzuciłbym z TVP 3 pasmo TVP 3 Info. Poroniony pomysł i niepotrzebne dublowanie kanału podstawowego, jakim jest TVP Info.
Nie jest poroniony, dla seniorów którzy są podatni na propagande łatwiej przełączyć na pozycję 3, do tego regionalne ośrodki nie uciagaja swojej roli, na Dolnym Śląsku lepsze według mnie Echo24 czy TV Regionalna (Lubin).
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Łączenie TVP3 i TVP Info to zły pomysł. To co było jakieś 10 lat temu, było złe, @Kirk ładnie to przedstawił. Oba kanały trzeba zreformować. "Trójka" powinna mieć i pasmo wspólne (inne niż obecnie) i pasma regionalne, może nawet z trochę mniejszym wymiarem godzinowym. Ośrodki powinny być bardziej dofinansowane, mieć jakąś autonomię programową i redakcyjną, ale i jednocześnie działanie powinno wpisywać się w wizją całego TVP. Ściślejsza współpraca ze stacjami regionalnymi PR - tak, ale ośrodki powinny być nadal częścią TVP, a nie jako osobne twory. Chciałbym też, by było więcej materiałów reporterskich z ośrodków w ogólnokrajowych programach TVP.

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie powinien być jakiś pomysł na to pasmo wspólne, żeby było też bardziej wyraziste. Nie mam pewności, czy na przykład udałoby to, co jest obecnie w włoskim Rai Tre, bo tam ten kanał ma swoją tożsamość, flagowe programy i tak dalej, ale próbować warto, przy czym to jest zadanie na lata, a nie na rok. Ośrodki istotnie powinny być dofinansowane i powinno się też rozważyć, ile godzin własnego pasma są w stanie wykorzystać racjonalnie, czyli na własne programy, żeby nie było sytuacji, w których pasma lokalne wypełnia się rzeczami pozaregionalnymi.

  • Popieram 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...