Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

W czym jak w czym, ale mogę wreszcie wam powiedzieć, że po tylu dniach złapałem pełną drugą wersję pętli Trójki Kraków, a nawet ją nagrałem:

http://www103.zippyshare.com/v/sXV0OLyo/file.html

Już jutro pojawią się nowe nagrania z Trójki Wrocław, a więc bądźcie czujni ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja z ciekawości też postanowiłem obejrzeć "Studio YaYo" (co prawda tylko drugi odcinek, ale zawsze coś) i rzeczywiście, ten program jest... nieśmieszny. Humor jest tak specyficzny, że "ręce opadają", i tu po części zgodzę się z Ryszardem Makowskim - to coś "dla inteligentnych", ale inaczej...  :/ Po raz kolejny ktoś próbuje też udawać Jacka Fedorowicza z tym podkładaniem głosów - niestety, wychodzi to nadzwyczaj amatorsko ze względu na ujęcia ze studia (kto oglądał dzisiejszy odcinek, ten wie, o co chodzi  ;)). Numer z tortem - słabe... A co do piosenek - w tym elemencie przypomniał mi się program "Z szafy Pietrzaka", o którym za chwilę. Jednym słowem podsumowując - dno!

 

Wcześniej wspomniałem o nowym programie Jana Pietrzaka - dla mnie to też klapa, po prostu "zapchajdziura" - program, który powstał tylko po to, by przypominać występy Pietrzaka i innych artystów sprzed 10 lat? Bezsens... Kiedyś przez przypadek włączyłem na ten program i w którymś odcinku już na początku była wzmianka o kłopotach z ubekami - gdy to usłyszałem, od razu wyłączyłem...  :/

 

Te dwa wspomniane programy świadczą o słabości nie całej Trójki (to swoją drogą), a TVP3 Warszawa - tylko zmieniło się kierownictwo, a już pojawiły się dwa paszkwile. I sam już nie wiem, co byłoby lepsze - telezakupy czy to... (a propos: zdaje się, że większość kabaretowych wyjadaczy powróciła już do TVP - Wolski jest w TVP Info, Makowski i Pietrzak w TVP3 Warszawa) Dawno temu WOT był jednym z najlepszych ośrodków regionalnych, a teraz, pomimo dość urozmaiconej na tle innych ośrodków ramówki w pasmach lokalnych, powoli schodzi na psy - i niektóre programy nieciekawe, i serwisy informacyjne coraz bardziej nijakie... (mówiąc o serwisach, chodzi mi o to, że np. taki Kurier Mazowiecki skupia się tylko na kilku miejscach, pokazując jakieś błahostki, przeważają Płock, Radom i podwarszawskie miasta - gdzie w serwisach są inne, mniejsze miejscowości?! Owszem, czasem coś się znajdzie, ale tu też kiedyś przeginali, zwłaszcza z Mławą i Żyrardowem - jak dla mnie Kurier Mazowiecki do poprawy)

 

Natomiast co do samej Trójki: rzeczywiście, jak w ramówce są prawie że same powtórki starych seriali i programów (przykłady: wspomniane już wcześniej "Okazja", "Plebania", "Rolnik szuka żony" czy chociażby "Młodzi lekarze" w warszawskim pasmie lokalnym) oraz dokumenty, to nie ma się co dziwić, że Trójka jest tak nieatrakcyjna. Dobrze, że czasem jest jakiś sport na antenie, ale szczerze - żużel raz w tygodniu to za mało, a kończące się Copa America było/jest późno w nocy i z tego powodu nie liczę, zobaczymy, jak to będzie z zapowiadaną II ligą (mam nadzieję, że będzie OK - pamiętam czasy meczów ówczesnej II ligi na Trójce ok. 2007 roku i myślę, że gorzej nie będzie  :)). Ale do rzeczy: wydaje mi się, że cokolwiek by się nie zrobiło z ramówką Trójki, to i tak nie przyniesie to oczekiwanych rezultatów. Dofinansowanie ośrodków jest potrzebne, ale czy zmiany wyszłyby na dobre? Myślę, że na obecną chwilę nie jest aż tak tragicznie, choć mogłoby być o wiele lepiej...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest tragicznie, nawet gorzej. TVP 3 jest tylko ciut lepsze od Polonii 1 i Mango24. 

Mówisz, że ośrodek warszawski jest słaby? Zapewniam Cię, że z katowickim jest równie źle. Nie mamy Pietrzaka (swoją drogą - nic do niego nie mam, ale niech nie robi takich programów, są niepotrzebne) czy Makowskiego (do "W tyle wizji" akurat bym się nie przyczepiał; oglądam dość regularnie i jest to o dziwo, całkiem niezła odpowiedź na "Szkło kontaktowe") ale już cały dzień świetne dokumenty o niczym ważnym jak najbardziej. Jedyną pozytywną pozycją jest chyba tylko program kulinarny - ale on jest tylko konkurencyjny dla odpowiednika z TV S(ilesia).

TVP 3 pokazuje Polskę (niezależnie od ośrodka) jak zaścianek. Jakbyśmy byli gorsi od Bangladeszu czy Suazi. A przecież jesteśmy krajem nowoczesnym, rozwijającym się. Nie jesteśmy ruiną, nie jest z nami wcale najgorzej, w miarę jakoś się nam wiedzie (porównując nawet z takimi Włochami czy Portugalią to u nas jest raj na ziemi) i nie powinniśmy mieć kompleksu mniejszości. To dlaczego, do jasnego grzyba jesteśmy tak okrutnie oblewani łajnem na tej antenie? Wyglądamy gorzej jak żebracy. Jak "europejczycy" tylko z nazwy, bo ktoś nam z litości lub szydery takie miano nadał.

Nie proponuję siania propagandy (a wiemy, że obecne władze balansują na jej granicy) i pokazywania tylko uśmiechniętych ludzi rozmawiających z innymi uśmiechniętymi ludźmi o rzeczach, które naprawdę nie obchodzą nikogo. Od takiego chlewu są media prywatne, najczęściej obracane w tłustych łapach jakichś najeźdźców z zachodu, mających głęboko to, co jest na ich antenach emitowane, w jakich ilościach i po co. Nadawca publiczny powinien wyznaczać trendy, promować pozytywne rozwiązania - zarówno technologiczne jak i programowe. Ma przecież do tego możliwości. Nie uwierzę też, że nie ma pieniędzy by stworzyć choćby fundament pod nowe otwarcie. Zresztą, nikt nie powiedział że tylko wielkim kosztem można osiągnąć zamierzony cel, trzeba też mieć chęci. Naprawdę nie potrzeba wiele, żeby TVP ponownie było poważnym nadawcą.

Zresztą, żeby zrobić "trójkę" jak należy trzeba najpierw ogarnąć bałagan w dwóch pierwszych kanałach, bo tam też nie jest wesoło. Tylko pojedyncze pozycje w ramówce są godne uwagi a to stanowczo za mało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja z ciekawości też postanowiłem obejrzeć "Studio YaYo" (co prawda tylko drugi odcinek, ale zawsze coś) i rzeczywiście, ten program jest... nieśmieszny. Humor jest tak specyficzny, że "ręce opadają", i tu po części zgodzę się z Ryszardem Makowskim - to coś "dla inteligentnych", ale inaczej...  :/ Po raz kolejny ktoś próbuje też udawać Jacka Fedorowicza z tym podkładaniem głosów - niestety, wychodzi to nadzwyczaj amatorsko ze względu na ujęcia ze studia (kto oglądał dzisiejszy odcinek, ten wie, o co chodzi  ;)). Numer z tortem - słabe... A co do piosenek - w tym elemencie przypomniał mi się program "Z szafy Pietrzaka", o którym za chwilę. Jednym słowem podsumowując - dno!

 

Wcześniej wspomniałem o nowym programie Jana Pietrzaka - dla mnie to też klapa, po prostu "zapchajdziura" - program, który powstał tylko po to, by przypominać występy Pietrzaka i innych artystów sprzed 10 lat? Bezsens... Kiedyś przez przypadek włączyłem na ten program i w którymś odcinku już na początku była wzmianka o kłopotach z ubekami - gdy to usłyszałem, od razu wyłączyłem...  :/

Ten trick z ujęciami ze studia mógłby przejść tylko wtedy, gdyby był robiono w trakcie zadawania pytania przez Dłużewskiego, a nie wtedy, gdy Dłużewski gada postacią parodiowaną. W ogóle to takie rzeczy powinny moim zdaniem raczej dwie osoby wykonywać. Jedna zadaje pytania, a druga wciela się w postać, którą parodiuje, i wtedy wyszłoby to lepiej.

 

Co do tego programu Pietrzaka, to z opisu jest to nieco podobne do "Po co nam to było?" - na TVP Historia swego czasu (gdzieś od początków stacji w 2007) był taki magazyn, prowadzony właśnie przez Pietrzaka, w którym były także jego numery z PRL-u. Przy czym tamte były naprawdę śmieszne, a obecne rzeczy, które Pietrzak wykonuje, to już niestety nie to samo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie ''Studio Yayo'' to słaby program, który powinien od razu wylecieć z ramówki. Jeśli chodzi o program pt. ''Z szafy Pietrzaka'', to jest tak naprawdę program wspomnieniowy przedstawiający archiwalne jego koncerty. ''W tyle wizji'' lubię oglądać, bardzo ciekawy program.

 

TVP3 Szczecin akurat nie jest słabym ośrodkiem, ma wiele ciekawych programów np. ''Kronikę'' z 1998 roku czy ''Zdarzyło się przed laty''. Ale największy minus to ''Telezakupy'', które są emitowane od poniedziałku do piątku o godz. 19:30 oraz w sobotę o godz. 10:00 i 20:00. Bardzo dawno TVP3 Szczecin nie pokazywała seriali fabularnych, co oceniam na plus.

 

Jeśli chodzi o najgorszy ośrodek regionalny TVP, to zdecydowanie jest nim TVP3 Łódź który ma programy rodem z lat 90-tych, gdzie także niektóre czołówki programów przypominają jeszcze te lata, także czołówka ŁWD jest najgorszą czołówką. TOYA jest bardziej nowoczesną telewizją od TVP3 Łódź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Frontowiec: Ja TVP3 Warszawę uważam tak samo. Za dobre wizualne serwisy, za publicystykę, za ciekawe programy, ale niestety - minusem... Telezakupy, to już mnie denerwuje.

 

Co do Łodzi, to już w tym roku będzie mijało 60-lecie tegoż ośrodka, więc z tej okazji mogą być jakieś zmiany. Oby były na lepsze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie ''Studio Yayo'' to słaby program, który powinien od razu wylecieć z ramówki. Jeśli chodzi o program pt. ''Z szafy Pietrzaka'', to jest tak naprawdę program wspomnieniowy przedstawiający archiwalne jego koncerty. ''W tyle wizji'' lubię oglądać, bardzo ciekawy program.

 

W tyle wizji był kiedyś telefon atakujący rząd?Ludzie według mnie się podstawieni.Jak czasem widzę tą żenadę to ręce opadają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W "Szkle kontaktowym" jest proporcja zaś odwrotna. Chyba tylko w programie "Bez ograniczeń" jest różnorodność poglądów i wypowiedzi. Ale nie o tym jest ten wątek - tam na górze jest napisane "TVP 3", a nie TVN 24 czy Superstacja.Tu opluwajmy (i słusznie) np. Makowskiego. Na Wolskiego można sobie ponarzekać w wątku o TVP Info :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To może trochę odpocznijmy od "Studia YaYo", a teraz czas na obiecane nagrania z TVP3 Wrocław:

http://www90.zippyshare.com/v/YqGCmhNi/file.html - dżingiel ogłoszenie nadawcy. Wygląda dokładnie podobnie jak ten wiosenny, tyle że jest inny kadr z mostem Grunwaldzkim. A tak z innej beczki to przepraszam że w tyłówce nie ma dźwięku, to wszystko wina mojego nagrania.

http://www90.zippyshare.com/v/QbZ325eV/file.html - no ja właśnie nie wiem czemu, ale któregoś dnia przed 11:15 wyłapałem... inną wersję dżingla Autopromocji, z krajobrazem letnich kwiatów.

http://www90.zippyshare.com/v/ZdvHXPIR/file.html - letnia pętla. Tutaj już akurat ją wrzuciłem, tyle że to jest wersja przed Kamerą Faktów (udowodnię to, gdyż parę razy widziałem przed czymś takim tę pętlę), a ja teraz pokażę wam wersję podczas zakończenia pasma. Dźwięk się powtarza, ale... chyba się tego nie spodziewałem - bo po pętli już nie ma jej jeszcze raz, tylko pojawia się nowa wersja przeróbki pętli ogólnej Trójki. Proszę, proszę. Teraz to już wogóle będę często przejrzał ten oddział przed 8:15/11:15 lub 22:15, żeby złapać całą pauzę. A poniżej jeszcze jedno nagranie, tyle że z Kielc - Tylko jedna reklama:

http://www90.zippyshare.com/v/jh4Bearp/file.html

Skoro mają ten dżingiel, to czemu tylko Kielce go emitują??? Pewnie żeby zysk reklam u nich był tańszy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...