Skocz do zawartości

Platforma TVP - odbiór, instalacje antenowe


pitter
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • 3 tygodnie później...

Problem wielki byłby gdyby wyłączyli też Polonię, Kulturę a zwłaszcza Historię. A tak jest mały bo wyłączą tylko Info. Reszta jest kodowana, niech martwią się kablówki. Tym niemniej jest to kolejny krok TVP w celu ograniczenia dostępności własnych kanałów i nabijania kiesy platformom (właśnie ze względu na Info). Ludzie, płaćcie abonament :lol2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mnie zastanawia co zrobią z "Tv Trwam" (chyba nie zrezygnują w takim kryzysie budżetowym z opłaty za udostępnienie transpondera, a wątpię, żeby ojciec Rydzyk wyposażał swoich widzów w tunery "MPEG4"/"DVB-S2", chociaż kto wie... - zawsze można drugi raz zarobić na tej samej osobie, a to w stylu Rydzyka :D ), no i na co przeznaczą dodatkowe miejsce???

 

"TVP" naprawdę jest świetna w wysyłaniu sprzecznych komunikatów, bo teraz znowu nie wiadomo do końca czy będzie platforma jednak czy nie (może chcą przedstawić platformę jako pomysł na wyjście z kryzysu ministrowi skarbu, bo jakoś niedługo chyba ma się odbyć spotkanie zarządu z ministrem, na którym ten będzie oczekiwał strategii rozwoju spółki i jeśli mu się spodoba to sypnie groszem :D - oby to ZMUSIŁO zarząd do przemyślenia niektórych spraw we właściwym kierunku :D!)...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Frazes- po ostatnim "odkryciu" myślę, że również możliwe jest przełączenie i TV Trwam na MPEG4, bo na stronie fundacji Lux Veritatis wyczytałem parametry obecnego odbiornika do TV Trwam i posiada on możliwość m.in. odbioru takich kanałów (MPEG4?DVB-S2). Jedyne, co może być problemem, to konieczność wymiany odbiorników, bo zapewne większość widzów TV Trwam ma jeszcze te stare, ale to wcale nie musi być niewykonalne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli będzie tak jak napisałem, że ojciec Rydzyk będzie teraz nawoływał z anteny radia do kupna nowych odbiorników (a nie mają one czasem wbudowanego jako "bonus" systemu "NDS" :D???) WSZYSTKICH widzów, tzn. zarabiał kolejny raz na tych samych, przecież przeważnie biednych ludziach...

 

To już "off top", ale NIE ROZUMIEM tego, że Kościół nic z tym nie robi i pozwolił sobie wyhodować wewnętrzną "sektę", nastawioną wyłącznie na zysk (Rydzyk według mnie powinien występować nie w sutannie, a w garniturze, na antenie "TVN CNBC Biznes" jako prezes jakiejś spółki, a nie duchowny... )...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie do końca tak jest, jak piszesz, bo RM i TV Trwam również propagują wartości katolickie, tak więc te pieniądze nie idą tak całkiem na marne. Co do NDS, to wiem, że obsługują karty kodowe, ale czy wszystkie, czy tylko jakieś wybrane, to nie wiem. Możesz sprawdzić na stronie LUX Veritatis.

 

Jeżeli dojdzie do wyłączenia kanałów TVP z MPEG2, to ja kupuję nowy odbiornik. Może wtedy ruszyłaby dystrybucja odbiorników TVP, do ich platformy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O tym wyłączeniu pisałem już w zeszłym roku. Wtedy też podawałem linka do strony Fergusona z listą kanałów pod TV Trwam dla Arivy 100. Trwam może pozostać w MPEG2 na innym transponderze z TVP Polonia albo może przenieść się na HB. Nawiązać współpracę z którąś z platform (n chyba odpada :lol:). Rydzyk powiększy swoje stadko odbiorców a i platforma zyska kilku abonentów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawsze ojciec muchomor może znaleźć miejsce na innym transponderze i dalej nadawać w MPEG2

co nie przeszkodzi mu dublować kanału z transpondera TVP w wersji MPEG4 bo jak w linku do jego fundacji podaje ddd3 ten dekoder ma taką możliwość-

(Obsługa standardów MPEG-2, MPEG-4, MPEG-4 AVC/H.264 )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe jak wygląda umowa pomiędzy TVP a TV Trwam na nadawanie tego kanału z ich transpondera? Jeśli np. umowa jest do końca tego roku, TVP wyłączy ze swojego transpondera MPEG2 to albo zapłaci jakąś karę albo opłaci inny transponder. Jest też inna możliwość. Na tym transponderze zostaną TV Trwam i TVP Polonia w MPEG2 a reszta miejsca zostanie wynajęta komuś obcemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba się trochę pogubiłem w temacie, więc może zacznijmy od początku. W ostatnim newsie Sat Kuriera w tej sprawie padła następująca informacja:

Sieci kablowe otrzymują powiadomienia, w których TVP informuje o planowanym na 1 kwietnia zakończeniu przekazu w MPEG-2 kanałów TVP 1, TVP 2, TVP Info Warszawa i TVP Sport z tp. 53 (10,773 GHz, pol. H, SR: 22000, FEC: 5/6; DVB-S/QPSK). Emisja ma być docelowo kontynuowana wyłącznie z tp. 59 (10,862 GHz, pol. H, SR: 22000, FEC: 8/9; DVB-S2/8PSK).

Z fragmentu można wywnioskować, że przekaz w MPEG-2 kanałów: TVP Polonia, TVP Kultura i TVP Historia z tp. 53 pozostanie nadal, więc chyba nie ma żadnej przeszkody żeby teraz, gdy projekt platformy satelitarnej TVP nie będzie kontynuowany, przedłużyć umowę z TV Trwam na nadawanie sygnału w systemie MPEG-2.

Ale może też TVP ma jakieś inne plany... Dziwi mnie także ta informacja:

parkiet.com[/url]":2xs2e8cc]Wcześniej przewodniczący KRRiT Witold Kołodziejski apelował do Farfała o niepodejmowanie nowych zobowiązań w imieniu TVP do czasu ukonstytuowania się nowej rady nadzorczej spółki. Później przedstawiciele nowych władz spółki deklarowali, że zbadają czy umowa nie była zawarta za stratą dla TVP i czy można z niej zrezygnować.

Czyli TVP ma/miała zamiar nie przedłużać umowy z SES Astra? :>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To może być też tak, że zrezygnują z jednego transpondera i zostaną tylko na jednym, a Rydzyka, "TVP Kultura", "TVP Polonia" i może "TVP Historia" (tutaj nie byłbym pewien czy nie zostanie tylko w "MPEG4", żeby chociaż trochę utrudnić do niego dostęp, bo w końcu kanał jest kodowany na "Hot Birdzie"...) rzeczywiście przeniosą na inny(e) transponder, bo inny operator zapewne za podnajem kawałka transpondera zażąda mniej, niż "Astra" za cały...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie jest wiele rozbieżności w tym wszystkim...

Projekt platformy cyfrowej znika ze stron www TVP, sytuacja o wyłączeniu kanałów z dniem 1 kwietnia - wszystkich czy tylko wybranych?...

Śmiałbym się, jakby to wszystko byłby dobry prima aprilisowy żart... :P

Choć w sumie nie chciałbym się obudzić tego chwalebnego dnia - 1.04. - bez dostępu do TVP Historii... :]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy obecnie wiadomo coś na temat tego czy TVP Historia będzie w telewizji naziemnej? Pytam ponieważ może w ogóle nie warto bawić się w zakładanie astry, tylko poczekać aż będzie na naziemnej. Z komentarzy na satkurier wynika, że wiele hałasu o nic. Jak napisano powyżej wynika, że na mpg4 będą programy, które obecnie są zakodowane. TVP idzie w kierunku naziemnej TV, tak jak było to za dawnych czasów. Satka będzie tylko i wyłącznie dla platform kodowanych i kablówek. Pytanie czy w tym roku uda im się ruszyć naziemną. Jeżeli nie, wtedy TVP czeka raczej upadek, bo obecnie jest zbyt mocny rynek platform satelitarnych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@GroM:

To sprawa indywidualna, wszystko zależy jak oceniasz program TVP Historia.

Moim zdaniem nie warto wydawać tych 30-40 zł na układ zeza tylko dla samego TVP Historia. Na Astrze (19,2°E) są jednak interesujące programy niemieckie - więc warto poszerzyć odbiór o tą pozycję satelitarną.

Czy TVP Historia wejdzie do DVB-T tego nawet najstarsi górale nie wiedzą. Sytuacja cały czas jeszcze się nie wyklarowała.

Wątek zostanie ponownie odblokowany, gdy powrócą plany utworzenia platformy TVP. /RafiX

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...