Skocz do zawartości

Platforma TVP - odbiór, instalacje antenowe


pitter
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Wklejam zatem na dzień dobry mój ostatni post z działu Samsung HD, który tutaj będzie chyba pasował:

 

 

Dziś kupiłem nowy konwerter golden universal 0.2 dB i zamontowałem go na zezie anteny 120 cm. Poprzednio miałem konwerter samsung 0.6 dB. Wywlokłem na zewnątrz do anteny tuner analogowy i samsunga HD. Kolejno podpinałem je wprost do nowego konwertera omijając disec. Na analogowym była potrzeba delikatnej zmiany położenia konwertera na najlepszy obraz. Potem podpiąłem samsunga i trochę dostroiłem konwerter na maksimum paska sygnału. Zielonego. Uzyskałem niemal na wszystkich transponderach Astry (w wyjątkiem 3- 4) 100% zielonego paska- tak samo na transpodnerach dvb-s2-- oczywiście z wyjątkiem transp. 10.862 TVP którego tuner radośnie nie dostrzega- nie widzi w ogóle sygnału. Ustawiałem- nowy- 10.862 SR 22000 fec -auto- dvb-s2. I zero sygnału. Drugi transp. TVP ma 100% zielonego paska.

Przed zmianą tego FEC na konwerterze 0.6 dB paczka TVP chodziła na 85- 90% paska. Teraz kicha.

Może ktoś z moderatorów satkuriera nieco mi pomoże?

Czy monoblock coś by zmienił??

Piszę antena 120-- tak zwyczajowo--żeby być dokładnym-- jest to aluminiowy offset 105x115 cm. Kupiony w Hollexie- czy edexie w Krakowie uwaga !! w 1993r.

Czy to ma wpływ na sygnał?

A może imperium Solorza delikatnie przestroiło nasz tunerek by nie oglądał TVP HD???

:cry: :cry: :cry:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stawiam na to, że to dekoder Samsunga może mieć z tym problem, nie łyka tak do końca tego FEC 8/9 i wskazanie sygnału może pojawić się dopiero po pewnym czasie, nawet kilku minutach.

Edit: Nie bez znaczenia jest też ustawienie anteny przy pomocy jakiegoś przyzwoitego miernika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może istotnie tuner ma problemy z tym dziwnym FEC a może na zezie antena nie daje dobrego zogniskowania? Ustawię na astrę główny konwerter anteny i zobaczę. Wydaje mi się jednak, że to coś z softem tunera.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wklejam zatem na dzień dobry mój ostatni post z działu Samsung HD, który tutaj będzie chyba pasował:

 

 

Dziś kupiłem nowy konwerter golden universal 0.2 dB i zamontowałem go na zezie anteny 120 cm. Poprzednio miałem konwerter samsung 0.6 dB. Wywlokłem na zewnątrz do anteny tuner analogowy i samsunga HD. Kolejno podpinałem je wprost do nowego konwertera omijając disec. Na analogowym była potrzeba delikatnej zmiany położenia konwertera na najlepszy obraz. Potem podpiąłem samsunga i trochę dostroiłem konwerter na maksimum paska sygnału. Zielonego. Uzyskałem niemal na wszystkich transponderach Astry (w wyjątkiem 3- 4) 100% zielonego paska- tak samo na transpodnerach dvb-s2-- oczywiście z wyjątkiem transp. 10.862 TVP którego tuner radośnie nie dostrzega- nie widzi w ogóle sygnału. Ustawiałem- nowy- 10.862 SR 22000 fec -auto- dvb-s2. I zero sygnału. Drugi transp. TVP ma 100% zielonego paska.

Przed zmianą tego FEC na konwerterze 0.6 dB paczka TVP chodziła na 85- 90% paska. Teraz kicha.

Może ktoś z moderatorów satkuriera nieco mi pomoże?

Czy monoblock coś by zmienił??

Piszę antena 120-- tak zwyczajowo--żeby być dokładnym-- jest to aluminiowy offset 105x115 cm. Kupiony w Hollexie- czy edexie w Krakowie uwaga !! w 1993r.

Czy to ma wpływ na sygnał?

A może imperium Solorza delikatnie przestroiło nasz tunerek by nie oglądał TVP HD???

:cry: :cry: :cry:

 

Pilot w konfiguracji transpondera 10.862 musi być na off.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Funkcji Pilot nie ma w menu dekoderów Samsung i większości innych.

Do tej pory spotkałem się z tym tylko w Fergusonach HF 8800HD i 8900HD. Jeśli nie ma czegoś takiego w menu, to znaczy, że nie ma się po co tym przejmować, bo tuner powinien to rozpoznać automatycznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak się sprawa przedstawia z odbiorem wiązki w Szczecinie i okolicach ?

 

Na forum o tunerach Samsunga w tym poście KLIK user @mirko1801 napisał, że dobrze dobiera paczkę TVP na antenie 85 cm z monoblockiem, czyli sygnał powinien być osiągalny na dobrze ustawionej antenie 65 cm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, po moich przygodach z odbiorem paczki TVP z Astry śmiem twierdzić, że wiązka Spot Beam chyba nie obejmuje zachodniej Polski. Robiłem wszystko co mogłem na początku wszystko śmigało jak należy na starym konwerterze (i w dzień i w nocy), który ma ponad 10 lat i jest marki Sharp, przed wczoraj zaobserwowałem brak sygnału, wczoraj znów się pojawił, ale tylko w dzień, w nocy nie działało, dziś nie ma nawet w dzień.

Mianowicie:

- założyłem nowy konwerter,

- jeszcze lepiej "dostroiłem" antenę i z Astry mam bardzo dobry sygnał, a nawet lepszy niż z HotBirda,

- działają wszystkie kanały HD FTA, które również są nadawane w DVB-S2

- żaden kanał się nie tnie

- a wiązki TVP nie odbiera

Dodam, że w pobliżu nie mam żadnej drabiny, ba nawet nie potrzebuję jej by dostać się do anteny. Chyba że przeszkadza wanna w łazience, albo może telewizor tłumi sygnał :lol2: Wziąłem pod uwagę wszystkie pomoce, sugestie użytkowników tego forum, którzy również mieli podobny problem. No chyba, że do Samsunga DSB-H370G zostało wydane jakieś tajemnicze oprogramowanie uniemożliwiające odbiór tego transpondera.

Aha, antenę mam 90 cm, aluminiową a co za tym idzie bez kapki rdzy. Konwertery na HotBird i Astrę są takie same Maximum twin 0,2dB. Kabel jest ten gruby typowo dla instalacji satelitarnych. I chyba muszę się pogodzić z tym, że nie będę odbierał już niekodowanej platformy Telewizji Polskiej, mimo iż rodzice systematycznie opłacają abonament RTV, ale to jest chyba w takiej sytuacji zbędne.

 

Dzięki wszystkim, którzy przeczytali moje żale. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jestem z okolic Wolsztyna i po drobnej korekcie ustawienia konwentera odbiór na Samsungu HD jest idealny.Niewiem dlaczego u Ciebie nie odbiera.

Niby z Wolsztyna do Leszna nie jest daleko, ale jednak jakaś odległość je dzieli :lol: . W którą stronę kręciłeś konwerterem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No chyba, że do Samsunga DSB-H370G zostało wydane jakieś tajemnicze oprogramowanie uniemożliwiające odbiór tego transpondera.

 

Ta opcja odpada, osobiście nie wierzę w to.

 

Czy próbowałeś może ustawić antenę tylko na Astrę z jednym konwerterem bez żadnych innych urządzeń po drodze ?

 

Jeśli nie to spróbuj, może się cos wyjaśni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jestem z okolic Wolsztyna i po drobnej korekcie ustawienia konwentera odbiór na Samsungu HD jest idealny.Niewiem dlaczego u Ciebie nie odbiera.

Niby z Wolsztyna do Leszna nie jest daleko, ale jednak jakaś odległość je dzieli :lol: . W którą stronę kręciłeś konwerterem?

Zgodną z ruchem wskazówek zegara.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, pominąłem przełącznik diseqc, niestety mimo bezpośredniego połączenia konwertera z dekoderem nie dało rady ustawić...

 

A skoro odłączyłeś diseqc to przestawiłeś w ustawieniach zasilanie konwertera :?: może w tym był problem ( chyba że inne kanały działały to wtedy nie trzeba było)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może warto tutaj napisać o asystencie instalacji Astry

 

http://www.onastra.com/how-to-receive-astra/installation-assistant/index.php

 

Wybiera się długość i szerokość geograficzną, na "oko" lub można wpisać wartości uzyskane z maps.google.com - dokładność do minuty. Następnie wybiera się satelitę - 19,2 E, potem wpisuje się wysokość zawieszenia anteny, odległość od przeszkody i wysokość przeszkody np. drzewka i uzyskuje się wszystkie parametry, z rysunkami, w którą stronę kręcić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po zmianie parametru FEC na 8/9 zacząłem obserwować krótkie zakłócenia pikselizacyjne na TVP HD.Wcześniej tego nie było.Antena 90 cm ustawiona na HB 13 plus zez na Astrę 19,2.Popieram zwiększenie bitów dodatkowych po przez powrót do korzystnejszego FEC .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...